Chudnutie po pôrode

mischelle
20. feb 2008

Nenašla som tému čisto len o chudnutí...možno som málo hľadala...ale...

som 8tt po pôrode, únava pomaly ustupuje, dieťatko je úžasné a mňa pomaly prestáva bolieť telo...čiže...som sa postavila na váhu. Rodila som cisárskym...pred otehotnením som mala 73kg, keď som išla rodiť 93 alebo 95kg, neviem presne....dnes mám okolo 80kg, raz hore - raz dole jedno kilečko...čo je pre mňa - hotová tragédia.
Pred pár rokmi mi diagnostikovali hypotyreózu - spomalenie činnosti štítnej žlazy...dovtedy som mávala 55 kg...za štyri mesiace nato 70kg....

Otázka:...plne kojím...je reálna šanca, že schudnem aspoň na tých 70kg?

moncikyta
28. okt 2011

@victoria87 ako som sa tak rano vazila zistila som ze tie sulance mi neuskodili 🙂 ale som mala dost dlhu prechadzku 🙂 len teraz neviem ako budem cvicit lebo mi trochu koleno menizkus sa moc ozyva no hadam to pojde dole 🙂
@fialka88 ahoj dakujem za privitanie 🙂 .. a kolko merias? no to veru tych poslednych par kil ide najtazsie ale mne k tomu este par chyba 🙂 drzim palce aby to aj tebe islo 🙂 na to vysnene cislo 🙂

bzucinka2
28. okt 2011

@kattija tu sme tu len uz tu zo starej partie skoro nikoho niet ☹ ja sa priznavam k prehresku zravky co trvala asi 3 dni ble 😝 a o chvilu sa mam postavit na vahu ☹

bzucinka2
28. okt 2011

@gelinka75 ako jednoducho to vyzera 🙂
@fialka88 presne ako pises, ja som stale 60-61 a nie a nie prekonat tu 60-tku ☹

ivanulienka81
28. okt 2011

@bzucinka2 aj ja som tu 😉
@fialka88 ja som si na vahu radsej cely mesiac ani nezastala, netusim kolko mam, ale isto to slo hore 😠
baby, musim sa vzchopit a tento nasledujuci mesiac trocha pomakat 😅

seminkads
28. okt 2011

ozaj, nevadi ze som sa sem k vam minule tak privtrela, dufam,ze nie. chcem sa spytat kedy je lepsie vazit sa-rano ci vecer?

anicka1981
28. okt 2011

joj, mne sa nedari, maly ma 4 mesiace a ja ani kilo dole, este som 2 pribrala.... a par x sa uz zdalo, ze to pojde, a zase nic, som unavena, maly sa budi kazde 3 hodiny v noci, a ja jej asi z unavy,,,, alewbo co,,,

ivanulienka81
28. okt 2011

@seminkads ja sa vazim obycajne doobedu, hodinu po jedle.... mozno je jedno ci rano ci vecer, dolezitejsie je asi, aby to bolo stale v rovnakom case, nie raz rano a potom vecer... chapes

seminkads
28. okt 2011

dakujem, ja sa vazim vzdy rano v tom istom obleceni nalacno, teraz to ide dole pomalsie ale ide, za posledny mesiac mam -3kila a nejake tie cm dole, celkovo je to uz -9,5kila za 2,5kila a to som sa posledny mesiac stravovala ,,zdravo´´-cokolada,knedle,vyprazane,kolace...ale stale menej ako predtym...

ivanulienka81
28. okt 2011

@seminkads tak pekne sa ti dari 😉

andrejjka
29. okt 2011

@zufzufmeister Ja si myslim, ze odhodlanie a motivacia su 90% uspechu. Pri prvom tehotenstve som pribravala skoro 15 kg a o dva mesiace som nosila stare saty. Motivaciu som nepotrebovala., lebo malicka mala strasne koliky. Pisala som si, co som zjedla a tak som si odpozorovala, po com place najviac. Paradajky, mastne jedla, cerstve ovocie okrem bananov, po tom vsetkom ju nafukovalo a prehanalo. Jedla som strasne vela polievok (nezaprazenych zeleninovych a vyvary), zemiakovu kasu, maso z polievky, zeleninu z polievky, mliecne vyrobky, len jeden dve krajce celozrneho chleba na den. A hlavne dlhe prechadzky. No a ked zacala behat, dalsich 5 kg islo dole z toho, ze som vkuse behala za nou a davala pozor. Smiali sme sa, ze ja mam aerobik 12 hodin denne. No teraz cakame druhe babo, ja naberam kila jedna radost a nemam predstavu, ako to dam dole potom. Pri jednom malom sidle uz dlhe prechadzky neprichadzaju do uvahy, ona potrebuje behat v parku. A aj unavy je viac a ja ju dojedam sladkym. Tak vyuzi, ze mas len jedno baby, viac casu a energie v porovnani s viacnasobnymi mamickami a s chutou do toho! 🙂

andrejjka
29. okt 2011

@teress Niekde som citala, ze ten problem mala aj Jeniffer Garner a Ben Affleck jej poradil: "Daj tym rifliam cas." Co urychlis, to sa Ti do dvoch tyzdnov vrati.

katka3012
29. okt 2011

😕

bzucinka2
29. okt 2011

@seminkads no super ti to ide 🙂
@seminkads ja sa vazim vzdy rano nalacno 🙂
@ivanulienka81 mi ani nevrav, posledny tyzden som mala zravku, tak sa aj budem bat na vahu postavit 😢

ivanulienka81
29. okt 2011

@bzucinka2 @fialka88 ja som sa dnes odvazila, tak nastastie som neutrpela sok 😀 stojim na 62kg 🙄

victoria87
29. okt 2011

@zuzik1983 Urcite radsej zajdi za lekarom, sranda to nie je..

zufzufmeister
30. okt 2011

@gelinka75 a ako sa stravuješ?

gelinka75
30. okt 2011

@andrejjka ano pravda, cim pomalsie chudnes tym je to stalejsie a nevratia sa kilecka..kto sa trapi dietami sam si spiomaluje metabolizmus, zdrave ranajky zrychluju metabolizmus o 40% tak preco s tym nezacat? 😀

pisete tu o vazeni, najlepsie sa vazit rano, nalacno, po wecku, bez oblecenia, to ste si iste, ze to je netto vaha, ktoru mate, aj tak vaha vam moze ukazat rozdielne pocas ovulky a menstruacie, kde zena moze nabrat aj kilo-dva, mne sa tiez väcsinou odrazi a viem presne kedy naberam do seba vodu, chodim menej na toaletu a celkovo sa citim nafuknuta

@zufzufmeister boli casy ked som jedla sladke, kolace, mastne, najhorsia kombinacia sladke-mastne to sa hned ulozi rovno do tuku... a plus nepravidelna strava, vynechavanie jedal, s tym, ze niektore jedlo nejes...telo to vyhodnoti, ze ma obdobie nedostatku a akonahle zjes nieco odveci ti to ulozi do tuku..lebo si setri 😀

pravidelna strava ranajky, desiata, obed, olovrant, vecera...dostatok vody, ovocie max 1-2 kusky denne, zelenina, celozrnne cestoviny, celozrnny chlebik, natural ryza, mäso, viac bielkovin z ryb, cottage, syry do 30%, semiacka, lanove, slnecnicove, para oriesky, kesu, potom goji, zaradujem aj strukoviny..z olejov olivovy, repkovy, lanovy, jest sa toho da vela a pritom tak zdravo a pestro..vylucujem absolutne stuzene tuky, cukor, bielu muku

zuzik1983
30. okt 2011

@victoria87 ved hadam v blizkej dobe pojdem 😉

seminkads
30. okt 2011

a my sme po krstinach-na vahe sa mi asi zobrazi-nevstupovat po skupinkach

moncikyta
31. okt 2011

uz som si urobila tabulku pre mna a pre Viktoriu do pc 🙂 a budeme sa vazit kazdu stredu asi 🙂 tak som zvedava ako to pojde 🙂 zacali sme hadam to pojde dobre 🙂

ivanulienka81
31. okt 2011

@bzucinka2 chcela som sa dnes pomerat, ale krpec mi zobral meter a dade ho zapotrosil 🙄 pomeriam ked ho najdem 😅 😕

fialka88
31. okt 2011

@moncikyta no, ja meriam 165cm. Veru, tie posledne kila idu dolu velmi pomaly...drzim aj ja Tebe palce, nech sa ich rychlo zbavis...🙂

fialka88
31. okt 2011

@ivanulienka81 tak to mas v pohode...🙂 Treba sa trochu zapriet a pojde to dolu...🙂

jarkap
31. okt 2011

ahojte tu sú samé nové mená, asi som tu už dávno nebola
@bzucinka2 tak ja mám momentálne 61kg, už sa to ustálilo a teraz už opäť iba drina, pošlem čísla. No teraz priberiem nazad na 100%, som u svokrovcov a tu ma vždy vykŕmia naposledy keď sme prišli nazad mala som +5 kg. Pomeriam a pošlem ale ďalšie meranie bude až keď prídeme domov to bude niekedy začiatkom februára tak zváž či ma necháš alebo vyhodíš z tabuľky.
Čauko snáď sa sem teraz dostanem častejšie, teraz budem iba vylehovať a dospávať zameškané.

ivanulienka81
31. okt 2011

@fialka88 joj, keby som sa tak vedela zapriet... musim sa nejako nastartovat, kurnik, to neexistuje aby som to nedala, tak blizko pred cielom 🙄 😅 😠

bzucinka2
1. nov 2011

@ivanulienka81 super, ja som sa tiez asi tento mesiac nepohla, ale este som sa nedostala k vahe a metru 🙂 ale teda nechce sa to veru velmi hybat ☹
@jarkap a preco az vofebruari? ved meter si aspon zober so sebou a aspon sa pomeraj 🙂

bzucinka2
1. nov 2011

@gelinka75 to mas pravdu, ze pocas ovulky vazim viac a vzdy ma to nastve ☹

lucka1987
2. nov 2011

ahojte... tak sa pridavam k vam .. myslela som si ze s chudnutim zacnem az na jar.. ale nekojim , takze mi nic v tom nebrani...
porodila som pred 7 tyzdnami.... pribrala som z 55 na 75 kg pri vyske 165 cm.. a teraz mi ostalo este 10 kil stale.. a navyse od porodu sa mi zda ze pomaly proberam.. teraz mam + 11 kil...
v pondelok sa zacina u nas cvicit zumba 2 X do tyzdna.... uvidim ako to zvladnem kedze od septembra som sa vobec nehybala /mala som jedno nevydarene tehu a hned za nim som opat otehotnela a bola na rizikovom, cize bude som lezala v nemocnici alebo som doma oddychovala/ ja sa citim hodne zle aj psychicky aj fyzicky aj ked mm mi hovori ze som pribrala na celom tele rovnako tak onto az tak moc nevnima

baby poradte ako si upravit jedalnicek.. moc pri malom nestiham jest a ked mam cas tak studujem na nete ohladne stavania domceka a podobnych veci....

za aky cas ste dostali naspat svoju vahu... co ste jedli, nejedli, a ako ste cvicili?

jarkap
2. nov 2011

@bzucinka2 meter som síce mohla zbaliť tiež, ale ja mám naplánovaný pohodový režim žiadny stres a teda ani merania. Svokrovci nech si užívajú vnučky a ja budem spať nech sa deje čokoľvek. Mám v pláne dospať všetko zameškané a za tie posledné mesiace toho zameškaného bolo naozaj dosť. Pohľad na váhu bude krutý, ale náš návrat je ďaleko a tak aj táto rana osudu je ešte v nedohľadne. Možno sa mi aj to leňošenie zunuje a nebude to až také kruté.

bzucinka2
2. nov 2011

@jarkap no ved kazda robi ako mysli ze je najlepsie, no ja by som na tvojom mieste zase umyselne nepriberala 🙂