Chudnutie po pôrode

mischelle
20. feb 2008

Nenašla som tému čisto len o chudnutí...možno som málo hľadala...ale...

som 8tt po pôrode, únava pomaly ustupuje, dieťatko je úžasné a mňa pomaly prestáva bolieť telo...čiže...som sa postavila na váhu. Rodila som cisárskym...pred otehotnením som mala 73kg, keď som išla rodiť 93 alebo 95kg, neviem presne....dnes mám okolo 80kg, raz hore - raz dole jedno kilečko...čo je pre mňa - hotová tragédia.
Pred pár rokmi mi diagnostikovali hypotyreózu - spomalenie činnosti štítnej žlazy...dovtedy som mávala 55 kg...za štyri mesiace nato 70kg....

Otázka:...plne kojím...je reálna šanca, že schudnem aspoň na tých 70kg?

zuzik1983
1. aug 2011

@bzucinka2 poslala som ti miery do ip, no zas ziadna slava 😒 nechapem, preco mi to nejde dole, ved kazdy druhy den cvicim, niekedy aj kazdy a menej jedavam 😒

ivanulienka81
1. aug 2011

ahojte...
@bzucinka2 akurat som ti poslala merania do IP, baterku do vahy som stihla kupit :D ... myslela som, ze to bude horsie, ale aj tak dobre, keby sme neboli u svokrovcov, tak by to bolo ovela lepsie... a ja sa priklanam k nazoru, ze ked je niektora v tabulke a uz neprispieva a uz dlhsiu dobu nereaguje, vyradit z tabulky a aktualizovat ju

tak a od dnes zacinam s emulipsom 😝 o tyzden priebezne zmeram od zvedavosti

zuzik1983
1. aug 2011

@bzucinka2 a ja tiez suhlasim, kto v tabulke chce byt nech posle miery a kto neposiela tam nebude

bzucinka2
1. aug 2011

@ivanulienka81
@zuzik1983 oki baby, takze ta co 2 mesiace neposle miery, tak ju vymenim za nove clenky 🙂
a dakujem ze ste mi poposielali miery, vo stvrtok ked pridem domov, tak ich ponahadzujem 🙂

jarkap
2. aug 2011

Práve som doumývala riady a keď som chcela umyť plech tú štrúdlu som jednoducho musela zjesť, veď ju predsa nebudem prekladať a špiniť už umyté taniere. Tak začnem znovu ráno...

ivanulienka81
2. aug 2011

@jarkap ja som dnes zbodla babovku 😠

jarkap
2. aug 2011

Ak chcem schudnúť mám jesť pravidelne, ale to som jedla pred materskou keď som mala pravidelný pracovný režim. Teraz pokiaľ ráno prinútim staršiu zjesť raňajky, upracem, dám doporiadku malú zistím že sa dovára obed a raňajkovať sa mi už neoplatí. Tak len obed. Večer pri umývaní riadu dojedám, tak tu je moja pravidelnosť. Okrem toho niekedy premáham únavu jedením a teraz keď konečne môžem ísť spať tak sa mi spať samozrejme nechce. Zajtra to bude zase superdeň, už sa vidím aká budem čulá.

kattija
3. aug 2011

tak aby ste sa necitili zle ja po mesiaci bez sladkosti som zbodla magnum almond aaaaaaaaaa 😠 😠 😠 😠

veroveronika
3. aug 2011

cafte baby, pridavam sa ku vam..
ja chudnem od vcera 😀
mam cca 20kg nadvahy 😖
vyzeram fakt otrasne 😅
jooooj a taka kocka som bola 😨

mary44
3. aug 2011

aj ja sa pridavam... od pôrodu je to síce už 21 mesiacov, ale ešte to chce tých 10kg zhodiť...

fialka88
3. aug 2011

@ivanulienka81 som zvedava, co povies na ten emulips. Mozno ho potom tiez vyskusam...🙂
No, my s malou mame od minuleho piatku anginu, takze obe toho vela nejeme...tak som zvedava, co to urobi s mojou vahou.🙂 Ani sladke sa mi vobec neziada. Pijem denne hektolitre caju... 😝 Na konci tyzdna nahlasim hmotnost.🙂 D

kattija
3. aug 2011

@veroveronika aj ja som mala po porode naviac 20 kg ☹ drzim palec!

veroveronika
3. aug 2011

@kattija ach ach, ked tie kila idu tak tazko dole..

kattija
4. aug 2011

@veroveronika veru lepsie sa papkalo :D

cinamon7
4. aug 2011

ahojte maminky, aj ja chudnem, jupiiii, vela papam, vela kojim, prajem krasny den 🙂

ivanulienka81
4. aug 2011

@fialka88 ahoj, prajem skore uzdravenie... ten emulips uzivam rano a vecer, ale na obale je, ze sa moze 3xdenne po 10kvapiek, zatial nejake zmeny necitim, vsak v nedelu odvazim 😝

vcera som navstivila obchodik so zdravou vyzivou, tak som si nakupila zopar somariniek 😀

len tak zo srandy som si ratala index bmi, tak mi vyslo, ze moja idealna hmotnost by mala byt 62kg, takze ja uz vlastne ani nemusim chudnut 😅
http://www.chudnutie-ako.sk/bmi/ ak sa chcete pobavit

fialka88
4. aug 2011

@ivanulienka81 dakujeme pekne...ja sa este necitim ok, ale mala je uz v pohode.🙂 No, tak potom nemusis chudnut.😀

jarkap
4. aug 2011

@ivanulienka81 Gratulujem, tvoja misia je teda splnená.Mne zostáva ešte veľká robota 17kg, rozmýšľam či to nedám dolu šmirglom.

ingulka
4. aug 2011

dobra stranka ta s tym prepoctom BMI...
mne vyslo :
Ideálna hmotnosť by mala byť okolo 59 kg
Oobvod pása by ideálne mal byť okolo 69 cm
Podľa ideálnej váhy mate nadváhu 5 kg.
Podľa opaska máte nadváhu najmenej 2 kg.
Mali by ste zhodiť okolo 3 kg

Uz len nech poradia AKO 😉))

kattija
4. aug 2011

@ingulka mne vyslo to iste 🙂

bzucinka2
5. aug 2011

@ivanulienka81 ja mam zhodit 4 kila do idealu 🙂

zuzik1983
5. aug 2011

a mne vyslo toto, co celkom aj sedi, ale staci mi 55 😉
Ideálna hmotnosť by mala byť okolo 53 kg
Oobvod pása by ideálne mal byť okolo 64 cm
Podľa ideálnej váhy mate nadváhu 13 kg.

jarkap
5. aug 2011

Ja som dnes zhodila 8 kg v priebehu pár minút! Škoda že to nebolo naozaj. Kamoška robila malej poistku a moja váha nebola vhodná ani na ten kus papiera. Bol to však posledný kliniec, teraz to už beriem smrteľne vážne.

ivanulienka81
5. aug 2011

ahojte zeny... chudnete? 😅 Ja dnes total flakam... chcem sa opytat, kamaratia sa chudnutie a varena kukurica?... este stale je kukuricova sezona a ja ju strasne mam rada, aj teraz som zjedla 2 sulky 🙄

pingu1
5. aug 2011

@ivanulienka81 s kukurickou sa krmia husicky na pribratie 😀

ivanulienka81
5. aug 2011

@pingu1 vsak prave na to som myslela 😀 😝 aj ja sa teraz pekne stopem 😕

ka.jo.
6. aug 2011

no mne vypočítali toto:
# Ideálna hmotnosť by mala byť okolo 62 kg
# Oobvod pása by ideálne mal byť okolo 71 cm
# Podľa ideálnej váhy mate nadváhu 3 kg.

ivanka85
6. aug 2011

ahojte kocky, neviem ci to je celkom presne, lebo mne vypocitalo 6kg podvahy a na podvahu sa necitim🙂)

bzucinka2
6. aug 2011

@ivanulienka81 ale tak husky sa stopu dlhu dobu 3x denne, takze tie 2 ti urcite neuskodia 🙂

jarkap
7. aug 2011

Moje odhodlanie dlho nevydržalo. Dnes som vyhodila muža s deťmi na ihrisko, chcela som si nakúpiť a to mi bolo osudným. Ten hnusný státok tam, mäsko voňalo a tak som si musela kúpiť kebap. Ešte som ho ani nezaplatila a už telefón kde som tak dlho, bola som preč 30min, tak som ho zhltla a letela ho zachrániť. Teraz mi je zle a ničia ma výčitky svedomia. Zajtra je nový deň a môžem začať znovu...