Chudnutie počas kojenia. Nechcem prísť o mlieko

nikita_tn
21. apr 2018

Baby mate skúsenosti s chudnutím aj keď ešte malú kojím? Nechcem prísť o mlieko. Ďakujem za rady

zenaajmama
21. apr 2018

Neprideš o mlieko keď sa budeš zdravo stravovať, veľa piť a športovať, budes mat mlieka kolko chceš 🙂 kojim už dva roky , a stale tak fungujem.

nikita_tn
autor
21. apr 2018

V januari som porodila ostalo mi 8kg. Kazdu noc som odsala 250ml,odkedy sa snažím aspoň večer nejedávať,už odsajem len 100ml... pečivo som nemala od januara, sladkemu tazko odolavam, ale neprezieram sa ho ako "za mladi" (to znamena kazdy 3.den kusok čoko) ale tychto 8kg sa ma drži jak čert kríža :/ cvičiť som zvyknutá pred porodom som valila spinning, kruháče,odkedy som zistila že som "v tom" dala som si pokoj od športu... pred mesiacom som bola asi 5x na spinningu uz som nemala mlieka navečer pre malu, o nočnom odsávaní ani nehovorím.... ide leto rada by som so sebou niečo spravila....

86alenka
21. apr 2018

@nikita_tn o mlieko neprichádzaš tým, že cvičíš...keď píšeš, že si mlieko odsávaš, znamená to, že malú nekojíš, ale dávaš jej fľašu?

nikita_tn
autor
21. apr 2018

@86alenka nie malú kojím, ale ona mi v noci prespí od 21 do 4 rána, čiže v noci som sa budila okolo 1 ze musim odsať, lebo sa mi mlieko spúšťalo...odkedy večer nejedávam, tak už nie je čo odsať, o 3 sa budim (zo zvyku) aby som niečo hodila aspoň do mrazáka na horšie časy...

86alenka
21. apr 2018

to je dosť dlhý spánok na tak malé dieťa...tvorba mlieka sa postupne ustáľuje a nemusí sa už tvoriť do zásoby, takže ani nemusíš mať potrebu odsať...cez deń ste spolu dostatočne v kontakte? ako často kojíš? mlieko sa totiž tvorí práve tým častým kojením...keď kojíš menej, je aj menej mlieka...

nikita_tn
autor
21. apr 2018

Kojím približne každé 3hodinky. Podnikám, po 6nedelí som nabehla do práce, ale mám light pracovnú dobu (od 9tej o 12:30) som pri nej, vychádza mi to zrovna jedno kojenie pije z fľašky...
@86alenka

meandbaby
21. apr 2018

Je potrebne nie jedlo obmedzovat, lebo tie kcal potrebujes vysoke, ale zmenit skladbu jedalnicka.Teda vysoko nutrocne potraviny ale nie z peciva sladkosti.Mozno by bolo fajn nechat si zostavit jedalnicek profikovi a cvicit.

86alenka
21. apr 2018

každé tri hodiny je oddávna zaužívané, ale takto sa kŕmia deti, ktoré sú na UM...materské mlieko je ľahšie stráviteľné, takže je potrebné kojiť častejšie...ale neber to v zlom...ak malá prosperuje a nieje hladná, tak jej to asi stačí...ale na tvorbu mlieka je to málo stimulácie....môžeš vyskúšať častejšie jej dať aspoň cucnúť, aj keď sa bude len zabávať a dudlovať, aj to stimuluje tvorbu...
to, či budeš cvičiť, alebo držať diétu tvorbu neovplyvní....ani odsávanie nieje smerodajné...mne sa napr. nepodarilo odsať nikdy viac ako 10ml mlieka a keď malý papá, tak z druhého tečie...
z vlastnej skúsenosti ti môžem potvrdiť, že aj keď som celé dni nejedla (mala som nejakú črevnú chrípku) mlieka bolo stále dosť...mlieko sa netvorí z toho čo zješ....

nikita_tn
autor
21. apr 2018

@86alenka super toto som chcela počuť 🙂

nikita_tn
autor
21. apr 2018

@86alenka malá práveže za 3mesiace čo mala teraz 18.4.narástla 14cm a pribrala 2,8kg.... má 6,35kg dr je spokojná malá tiež má líčka jako syseľ... len aby to mliečko zostalo čo najdlhšie 🙂

ajka30
21. apr 2018

ja si myslim, ze unava a vycerpanie tiz urobia svoje, k veceru ked som unavena tiez mam menej mlieka

86alenka
21. apr 2018

@nikita_tn tak je dobre, keď priberá 🙂 ty môžeš v kľude cvičiť....ja tiež pečivo nejedávam vôbec, sladkostiam a chipsom sa vyhýbam....a váha šla sama bez cvičenia dolu...držím palce 😎

lacibo
21. apr 2018

@nikita_tn počkaj kým bude mať aspoň pol roka, trištvrte a potom bilancuj svoju váhu, skôr to nemá zmysel.. 😉kojenie veľmi úspešne podporí chudnutie,netreba ani dieéty, váha má ísť dole pomaly, asi kilo za mesiac, aby nebol jojo efekt..cvičiť prirodzene, rýchle prechádzky, po schodoch so " živou" záťažou a pod.a počkaj ke´d ti začne bežkať ja osobne som neriešila ani odsávanie ani fľašu, dala som vždy, keď chcelo.. ale je pravda, že som bola stále doma na MD a iné aktivity som nemala..prajem všetko dobré..🙂

siska53
30. apr 2018

@nikita_tn tak ja neviem,ja som zizdnu dietu nedrzala,jedla co a kolko mi chutilo a kila sli sami solu, do 9.msom bola na.povodnej vahe. Maly cez den papaval kazdu hodinu az dve, noc uz v 3.m.prespal celu, budil sa len vynimocne, mlieko som navyse neodsavala,prsa s i zvykli,ze v noci nemaju tvorit tolko mlieka... Pri dcerke som sa na povosnu vahu dostala za rovnakeho postupu (len teda ona sa raz v noci budila) az po jej roku bez zmeny v stravivani a to teda ona az tolko netahala,ale zas dlho dlho moje mlieko uprednostnovala..a pri nej sommenej pribrala,no dlhsie to odchadzalo (mne to nevadilo,len ako na porovnanie).