Dá sa schudnúť 30kg do roka bez následkov?

polarka
29. aug 2008

Podarilo sa to niekomu bez poskodenia zdravia rozumnymi metodami?
Zo zdravotnych dovodov kvôli chrbtici to potrebujem zrealizovat.Prida sa ku mne niekto kto neovplyva tisicami na drahe tabletky,liposukcie a nadstandardne fitka?

Recept na tukožravú polievku:

Vytlačiť Poslať e-mailomSuroviny: 4-5 rajčín, 6 väčších cibúľ, 2 zelené papriky, 1 zväzok dužnatej zelerovej vňate, 1 hlávka bielej kapusty, 1 bujón v kocke, soľ, korenie, kari, petržlenová vňať

Postup: Očistenú zeleninu nakrájame na kocky, vložíme do hrnca s vodou, pridáme bujón, okoreníme a varíme dokiaľ zelenina celkom nezmäkne.

Diéta začína

1. deň Môžete jesť neobmedzené množstvo polievky, všetko ovocie (okrem banánov) a z tekutín čierny nesladený čaj, kávu a vodu.

2. deň Neobmedzené množstvo polievky, všetku zeleninu vrátane konzervovanej (bez prísad). Dajte prednosť čerstvej zelenine (uhorky, rajčiny, papriky, reďkovky, špenát, mrkva, zeler, čínska kapusta a pod.) Vyhnite sa fazule, hrachu a kukurici. Na večeru si doprajte väčší pečený zemiak s maslom.

3. deň Môžete jesť polievku, ovocie a zeleninu podľa ľúbosti. Nič ďalšie. Na váhe by sa mal prejaviť menší úbytok.

4. deň Opäť neobmedzené množstvo polievky, aspoň 3 banány a zbierané mlieko. Nezabudnite na tekutiny, pokúste sa vypiť čo najviac vody.

5. deň Okrem polievky môžete zjesť 20-35 dkg vareného hovädzieho mäsa a 5-6 čerstvých rajčín. Pite dostatočné množstvo vody, aby sa odbúrala kyselina močová. I napriek tomu, že Vás už všetka chuť na polievku prešla, mali by ste aspoň jednu porciu zjesť.

6. deň V tento deň jedzte zeleninu (predovšetkým tú so zelenou vňaťou) a hovädzie mäso (upravované na minútkový spôsob bez tuku) v neobmedzenom množstve rovnako ako tukožravú polievku.

7. deň Minimálne jednu porciu tukožravej polievky, ryžu natural, nesladený ovocný džús a zeleninu. Pokiaľ ste všetko dodržali, mali by ste byť ľahší o 5-7 kg.

Čo nesmiete behom diéty vôbec jesť
Všetko pečivo, alkohol, nápoje s bublinkami, smažené jedlá. Hovädzie mäso môžete v diéte nahradiť kuracím mäsom. V jednom "hovädzom" dni, môžete jesť namiesto hovädzieho mäsa varenú rybu. Diétu môžete opakovať najskôr za dva dni. Sedemdenní cyklus musíte dodržať každý krát. Pokiaľ budete jesť polievku dlhšie než sedem dní, môžete trpieť podvýživou.

https://www.youtube.com/watch?v=cJ6NkfmEqhk
timea7
20. apr 2015

@bandura najlepšie to zistíš na stránke kalorickétabulkycz, aj koľko by si mala čoho prijať, aj koľko prijímaš.To, že ti ubúdajú cm je fajn, ale ty nevieš, koľko z toho je svalová hmota a ak ti ubúda príliš z nej, tak sa ti chudnutie spomalí. Päť vajec za deň si síce zjedla, ale nikde tam nevidím sacharidy. Viem, je to výsostne tvoja vec, ale všimni si, že sa tu pravidelne vracajú do týchto tém tie isté ženy, ktoré skúšajú rôzne diéty, ale schudli prirýchlo. Ideálne je pol kg týždenne, aby to telo nebralo ako stresovú situáciu.

bandura
21. apr 2015

@evelien presne tak neviete ako si co pripravujem ...a mas pravdu papam orechy , lanove semienka a sezamove ale i susene slivky ktore si pridavam do smothies ale i hryziem ked na mna pride mlsna ...salat nie je cisty je tam paprika redkovka medvedi cesnak paradajka ale i tvrdy syr ci bryndza ktore som nespomenula...tento salat som papala minuly tyzden...mala som tam oboje mala som nato chut tak som si dala tvrdy syr ale i bryndzu bolo to uzasne a normalne som ho hryzla 😀
@ivuska027 ak mi nietko napise ze jem malo tak sa zamyslim a porozmyslam ale i po zvazeni nejm malo jem normalne a vaha ide dole co som rada a ked som ti napisala ze som dnes mala prazenicu z 5vajec si mi zas napisala je to je moc vela...kazdy nech sa pozre na ten svoj jedalnicek a verim a som presvedcena ze ani ten moj ale ani nikoho iného jedalnicek nieje dokonaly pretoze sme ludia robime chyby a vzdy sa len ucime...

bandura
21. apr 2015

@timea7 ake sacharidy myslis? rada si necham poradit ved vzdy je co vylepsovat 😉

ivuska027
21. apr 2015

@bandura ja som ta nechcela uraziť, nič podobné 😉

bandura
21. apr 2015

@ivuska027 ja viem ale trocha sa ma to dotklo najprv ze jem malo potom ze 5vajec je vela...ale vsetko je v pohode ved nato tu chodíme aby sme sa porozpravali aj vyrozpravali aj jedna druhu uistili ze je vsetko ok 😉

timea7
21. apr 2015

@bandura konzumuješ zeleninu a sem-tam bielkoviny, nevidím v tvojej strave celozrnné pečivo, chlieb, ryžu, zemiaky, cestoviny, skrátka prílohy. Ja viem, že takýmto spôsobom - zelenina, ovocie a bielkoviny sa chudne rýchlo, ale organizmu nedávaš to, čo potrebuje. Viem, že teraz letí paleo, ketonová diéta a pod., každých desať rokov letí nejaký hit, čo sa diét týka, ale najzdravšie a najtrvalejšie je chudnutie úpravou stravy, keď sa výrazne obmedzia (nie vylúčia) tučné potraviny, sladkosti, slané pochutiny, alkohol, ale človek nie je v strese z toho, čo všetko nemôže jesť a nerobí drámu z toho,že si dal zákusok, lebo vie, že z neho nepriberie tri kg, ak je to raz za čas, nie je pod stresom z toho, že si dáva časové ciele, kg nenaskáču na nás za dva mesiace, aj chudnutie je beh na dlhú trať, ak sa teda nejedná o tri, štyri kg. A nezabúdaj, že schudnúť nie je až také ťažké, zložitejšie je ostať štíhlou a na to treba myslieť už pri začatí chudnutia, že raz budem musieť nabehnúť na normálny režim a nechcem späť stratené kg, ale ani celoživotne sa mordovať s diétami. Nehnevaj sa, ale neviem, aký význam má to, že manželovi oznámiš, že máš toľko a toľko kg v deň, ktorý si si stanovila. On ťa predsa vníma, ako sa mení tvoja postava a bude vnímať aj to, ako sa bude meniť tvoja nálada a k tomu skôr, či neskôr pri takomto príjme príde. Telu nedávaš dostatok živín, ktoré potrebuje, ono začne šetriť, ty budeš pri rovnakom príjme, ako máš teraz chudnúť menej, čo budeš zrejme riešiť tak, že ešte uberieš, takže pôjdeš už na minime a tvoje telo potom uloží každé sústo, ktoré dostane naviac. To sa prirodzene prejaví aj na psychike. Myslím, že si stránku chudnutie-ako.sk neprelúskala, inak by si sa ma nespýtala, aké sacharidy. Nerobím jej reklamu, ale poznám ženu, ktorá má má sebou od delenej stravy cez dukanovu a 90 dňovej diéty asi každú s efektom - schudla, chvíľu si váhu držala, niekedy aj rok, dva, pribrala a stále dookola. No podľa tejto stránky sa naučila jesť, schudnúť a nepribrať.

ivuska027
21. apr 2015

@bandura ano , ano, jasne, len som tym chcela povedat, ze je to velka kopa belkovin a nepises, ci mas aj nejaky pobyb. Bielkovny robia svalovu hmotu, ale sacharidy regeneruju organizmus, nervovy system a pod. Tym, co jes sa proste vyhladujes. Najhorsie je zobat, ked ta chyti mlsna. Stravu by si mala mat vystavanu tak, ze to robit nepotrebujes. Ako pise @timea7 , nenastane u teba trvaly stav, pokial budes stale svoj organizmus obmedzovat a stresovat. Ked nabehnes na normal, co sa asi stane, lebo toto ti pojde casom na mozog, tak je velka sanca, ze sa ti to vrati nazad 😒 Skor by som isla po uprave realne, jest, to, co mozes, mas rada v normalnej miere. A hlavne si na zaciatku vazit porcie, aby si nejedla len salat, ale privelke mnozstva. Viem, ze mne sa to hovori lahko, ale som v tomto systeme uz takmer 3/4 roka a viem, ze ak to nebudem mat pod kontrolou, tak lahko by som zlyhala. Nechcem ta ani urazit, ani demotivovat , to v ziadnom pripade 😒 Stranok, kde sa dozvies, co a ako jest a preco je take neuveritelne mnozstvo, ze to neprecitas ani do silvestra 😉

bandura
21. apr 2015

@timea7 verim ze to myslis dobre , ale i napriek tomu mi dovol vysvtlit preco chcem mat na vyrocie o 10kil menej, pre dobry pocit pretoze som tolko mala ked som sa vydavala skoro o tri kila menej a myslim ze kazdy zena urobi pre manzela aj nemozne...aj ked viem ze ja sa mu pacim vzdy a pacila som sa mu aj ked som mala 92kg aspon mi to takto hovoril...skratka je to moj ciel a neupustim z neho...psychika sa mi dviha za kazdym ked nieco zhodim citim sa lepsie aj ked viem ako sa clovek citi z nedostatku jedla a ty si to myslela zrejme nato, ale ja nechudnem prvýkrát drzala som nechtiac aj 10dnove hladovky viem co robi psychika z nedostatku jedla hlavne to bolo pri chorobe a hnackach ked som nemohla jest a pametam ze ked som sa prvy krat zalubila tak som nejedla 10dni 😀 lebo som nemohla citila som len motyliky v bruchu a potom som pomalicky zacala jest najprv jogurty, polievky az potom tuhe a nepribrala som ani deko...na sacharidy som sa pytala preto lebo sacharidy su vela niekto povazuje za sacharidy len ryzu, zemiaky a cestoviny iny zas chleba a sladkosti tak preto, no chlieb som vylucila uplne som na muku totiz alergicka nemozem jest mam to potvrdene alergologom takze nejem nic spojene z mukou nemozem v skratke...sladkosti som obmedzila a ryzu zo zemiakmi by som mohla ale zo zemiakou ma strasne naduva neviem preco a o ryzi som uz minule rozmyslala ze by som si ju mohla so salatom spravit, tak urcite vyskusam 🙂 ja som toho nazoru ze ci dietujes alebo len zmensis porcie je to jedno lebo jedneho dna aj dietar aj ten ktory si stale zmensoval porcie moze uzdu potiahnut a zlyhat...a vratit sa tak k jojo efektu...ja som jedla pred 12rokmi vsetko fakt vsetko len v malých porciách a ked ma to prestalio bavit tak som nabrala na vahe vsetko aj z urokmi ....potom som ale viac ako polovicu zhodila ked som sa vratila k striedmosti...takze podla mna je jedno ci niekto dietuje ak sa to tak nazve ale si len zmensi porcie...
@ivuska027 ano cvicim niekolko krat som to spomenula ak nie na tejto stranke tak som sa o tom zmienila v iných...kazdy den 1h az 1,30h na stacionari podla toho ako vladzem a ako sa mi chce

timea7
21. apr 2015

@bandura chápem,keď to viažeš k určitému dátumu, ktorý pre teba, vlastne pre vás niečo znamená 🙂 , ale ver mi, že tá váha je len a len tvoja záležitosť, muži neodhadnú, či máš 63 alebo 68 a prepáč, že ti to píšem, ale robíš chybu - nechudni pre manžela, ale pre seba, keď budeš ty sama so sebou spokojná, bude to z teba vyžarovať a tvojho muža priťahovať a je fuk, či tam budú nejaké dva, tri kg naviac, alebo nie. Neupínaj sa na zhodené kg, niekedy to klame, ja som bola taká happy po pôrode, že mám toľko kg, ako pred ním, nenapadlo ma vyskúšať šaty na krst, veď kg sedeli a len tak tak som sa do nich napratala....ma nenapadlo, že sú tie kg inak rozložené, že kojím...ešte že bolo chladno a mala som na nich kabát, lebo by som vyzerala ako jaternica 😠 . Ty si hľadáš výhovorky na to, prečo nemôžeš prílohy, je to samozrejme tvoja vec, tak, ako píšeš, že je psychika pri chudnutí nesmierne dôležitá, tak ťa dobehne, keď budeš takýmto spôsobom pokračovať, chudnutie sa spomalí a ty budeš nervózna. A chudnutie na stránke, na ktorú som ťa odporúčala nie je o zmenšovaní porcií, naopak, o zväčšovaní, k štíhlej línii sa musíš prejesť 🙂 Sama píšeš, ako si pribrala, keď si jedla v malých porciách a potom si nabrala. Ty máš skrátka zafixované, že sa dá chudnúť len vylúčením príloh, a tým, že človek je menej. Je to omyl, na ktorý doplatilo a dopláca veľa žien, stále sa tu dookola vracajú do tém o chudnutí každý rok a stále robia tú istú chybu. Ako som už písala, je to tvoja vec, ja ťa nepoznám, môže mi byť jedno či a koľko schudneš, len som zblízka pozorovala nadšenie tej známej, ktorá bola celá happy zo svojej postavy a pád bol vždy tvrdší a tvrdší. Potom pochopila, že ti nikam nevedie, navštívila aj nejakého "odborníka", ktorý jej vypracoval jedálniček, bohužiaľ frčala na nejakých 5200kj, čo je pomaly hladovka, takže bola zase tam, kde bola, kým si to v hlave nepoupratovala a nepovedala si, že ona nechce celý život chudnúť, ale chce byť štíhla a prestala riešiť dokedy koľko schudne, dokonca vyhodila v amoku váhu, čo ja by som asi nedokázala a po rokoch je naozaj štíhla. Tak, ako sme ju vždy poznali, kým pribrala po deťoch a začala to riešiť nezmyselnými diétami.

marianne1
21. apr 2015

@timea7 To nie je pravda. Su ludia ktori sa mozu na hlavu postavit a nedari sa im chudnut. Ja kebyze jem viac ako 800kcal denne tak nechudnem ani deko pri 1200kcal co je spodna hranica chudnem pol kg za tyzden ale s tym ze kazdy den makam aspon hodinu. To iste s bielou mukou a cukrom keby som to nevylucila vaha sa mi nepohne ani keby co robim

timea7
21. apr 2015

@marianne1 akú dlhú dobu si chudla podľa takého systému, ako opisuje na svojom webe Miro Veselý? Máš aspoň prehľad, koľko čoho tvoje telo potrebuje? Bola si u lekára? Možno máš zníženú funkciu štítnej žľazy, ja nie som ani lekár, ani dietológ, len ma to zaujímalo, lebo som to jej stravovanie sledovala v priamom prenose. Ak prijímaš 800 kcal denne tak si na najlepšej ceste spomaliť si metabolizmus, alebo ho už spomalený máš a budeš diétovať, alebo hladovať celý život, to je na čo dobré? Bielu múku a cukor pre svoj život nepotrebuješ, ale potrebuješ určitý objem bielkovín, sacharidov aj tukov. Je ale rozdiel, v akej podobe a akých potravinách ich prijmeš. Sledovala som kedysi program Jste to, co jíte. Najmenej zo všetkých schudla žena, ktorá prakticky hladovala a aj keď mala vypracovańý jedálniček presne na svoje telo, porcie si zmenšovala. Chápem, že je šokom, ak chce niekto schudnúť, krvopotne schudne pár kg, chudnutie sa spomalí a on je nabádaný, aby pridal na kcal. Keď pridá, logicky priberie, lebo metabolizmus je hladovaním spomalený, ale postupne začne chudnúť, podľa tohoto spôsobu schudli aj ľudia s poruchou štítnej žľazy, možno pomalšie, ale schudli. Je to tvoja vec, ako sa stravuješ, no celoživotne to nevydržíš.

bandura
21. apr 2015

@timea7 tak ak takto pises potom by si mala vediet ako ma vyzerat jedalny listok na jeden den, tak ta poprosim napsiat ho sem ...necham si poradit nechcem dietovat cely zivot poprosim kolko toho mam zjest dakujem

jaron
21. apr 2015

@timea7 ahoj, chcel som ti napísať do IP, ale nakoniec píšem sem, len toľko, že sa mi páčia tvoje príspevky a súhlasím s nimi 🙂

bandura
21. apr 2015

@jaron stale premyslam nad tym ako sa moze clovek najest do stihlosti asi ako timea napisala ze mam v sebe niejaky blog

jaron
21. apr 2015

@bandura je to samozrejme tak trochu slogan, ktorý má aj svoj hlbší zmysel, nedá sa iba brať doslova

ide o to, aby človek našiel princíp výživy a životného štýlu, ktorý môže žiť celý život, ktorý keď si osvojí, tak sa cíti dobre, nevyvoláva frustrácie a zákazy, necíti sa obmedzujúco (to neznamená ale, že žije bez princípov a zásad), nehladuje, neje to, čo mu nechutí a hlavne ho to neponižuje a neznižuje jeho hodnotu, rieši nielen chudnutie, ale život a zdravie celkovo, na rozdiel o diét.

Ak je cieľom čo najrýchlejšie schudnúť, diéty naozaj bývajú úspešné (takmer všetky), ale väčšinou iba nejaký čas, ak je cieľom naučiť sa trvalo zdravo žiť a dobre sa cítiť (v tom je aj chudnutie, ale oveľa pomalšie), diéty sú nanič.

bandura
21. apr 2015

@timea7 a o tom co si napisala ze najset sa do stihlosti to ma zaujalo...

bandura
21. apr 2015

@jaron ano pekne si to napisal naucit sa zdravo zit myslim ze to sa snazi mnozstvo ludi a mame co robit v tomto svete plnom sraciek v obchodoch...

natalym
21. apr 2015

@bandura To nie je o sračkách v obchodoch, to je o vlastnej zodpovednosti a vedieť sa zaťať.

bandura
21. apr 2015

@natalym tie sracky som myslela same ecka a farbiva a podobne ...ved ti ktori chcu schudnut sa musia aj zatat...

natalym
21. apr 2015

@bandura Lenže to zaťatie je na celý život.

jaron
21. apr 2015

@bandura @natalym určite aj "zaťatie" ma v tom všetkom svoj význam, ale asi by sa nedalo na ňom fungovať trvalo, ide skôr o získanie návyku, ktorý sa môže stať trvalou prirodzenou súčasťou života

marianne1
21. apr 2015

@timea7 Mam presne rozratane bielkoviny, tuky aj sacharidy, zo mna su zufali ini ludia nie nejaki net poradcovia. So stitnou nemam nic, proste to tak je. Niekomu staci obmedzit muku a do tyzdna ma dole 2kg niekto musi potit krv. Toto skatulkovanie nema zmysel! Kazdy clovek je iny, kazdy ma iny metabolizmus nebude platit na vsetkych rovnaky meter, ze jest tolko a tolko a hlavne jest, BOHUZIAL! Keby to tak bolo nepchali by do seba modelky vatu!

simca06022011
21. apr 2015

Kiež by sme sa vedeli zaťať... ja sa neviem 🙂))) je to veľmi dôležité.. urobiť rozhodnutie a držať sa ho aj keby čokoláda vonku pršala 🙂)))

bandura
21. apr 2015

@natalym
@jaron
@simca06022011 vsetko je o kvalite ...v obchodoch su sladkosti za bagatel ale my si ich mozeme doma pripravit zdravo...napríklad musli tycinky alebo kolaciky z ovsennych vlociek ci makovomrkvove gulicky 😉

bandura
21. apr 2015

@marianne1 a tebe sa nedari schudnut?

jaron
21. apr 2015

keď už som sem zablúdil, tak o sebe a chudnutí: ja síce nepotrebujem schudnúť, znížiť hmotnosť, ale som v období, keď sa mi už pomaly vytvára opasok 🙂, rád by som upravil trochu pomer tuky svaly. Tiež často pracujem na PC a cítim potrebu viacej pohybu.
Niekedy je znížiť prvé kg pri veľkej nadváhe (obezite) ľahšie, ako potom už doťahovať také "detaily", ako čo kde má byť a koľko.

Práve prežívam svoju milú skúsenosť s behom - začal ma baviť 🙂
Najskôr som si myslel, že je pre mňa nemožné zabehnúť napr. 2 km. Postupne po čase ale dnes zabehnem 5 km a je mi pritom dobre. Možno je to pre mnohých smiešna vzdialenosť, ale riadim sa heslom:

"Nemusíš byť lepší ako ostatní, ale môžeš byť lepší ako včera ty sám."

A možno by som dodal ešte jedno heslo na začiatok chudnutia pre všetkých chudnúcich:
"To, že mám nadváhu, neznamená, že som zlá (zlý)"
je v tom ukryté veľmi veľa...

bandura
21. apr 2015

@jaron pekne si to napisal hlavne tu poslednu vetu, nech sa ti dari

simca06022011
21. apr 2015

@bandura za predpokladu ze to zjes...lebo ja musli tycinky nezjem... ani keby to bolo posledne sladke na svete. O kvalite jedla sa nevyjadrujem, je tu o tom debat vela, som toho nazoru ze v SR je to tazke, to co by malo byt bezne kvalitne je u nas predrazene a nazvu to bio/eko... ked to ma normalnu cenu, tak je v tom urcite daaky zadrhel. Pritom ceny isli uzasne hore, minule sme sa smiali ze obycajna šiška s lekvárom stojí u nás 1EUR... dakedy keby si vypýtali 30 korún za šišku (tede nie v čase komunizmu, ale v roku 2004🙂) ) tak by sa im vysmiali 🙂)) No kvalita a porcie idú stále dole ;)

bandura
21. apr 2015

@simca06022011 ak sa smiem spytat preco ich nezjes nemas rada? ci?