Dá sa schudnúť 30kg do roka bez následkov?

polarka
29. aug 2008

Podarilo sa to niekomu bez poskodenia zdravia rozumnymi metodami?
Zo zdravotnych dovodov kvôli chrbtici to potrebujem zrealizovat.Prida sa ku mne niekto kto neovplyva tisicami na drahe tabletky,liposukcie a nadstandardne fitka?

Recept na tukožravú polievku:

Vytlačiť Poslať e-mailomSuroviny: 4-5 rajčín, 6 väčších cibúľ, 2 zelené papriky, 1 zväzok dužnatej zelerovej vňate, 1 hlávka bielej kapusty, 1 bujón v kocke, soľ, korenie, kari, petržlenová vňať

Postup: Očistenú zeleninu nakrájame na kocky, vložíme do hrnca s vodou, pridáme bujón, okoreníme a varíme dokiaľ zelenina celkom nezmäkne.

Diéta začína

1. deň Môžete jesť neobmedzené množstvo polievky, všetko ovocie (okrem banánov) a z tekutín čierny nesladený čaj, kávu a vodu.

2. deň Neobmedzené množstvo polievky, všetku zeleninu vrátane konzervovanej (bez prísad). Dajte prednosť čerstvej zelenine (uhorky, rajčiny, papriky, reďkovky, špenát, mrkva, zeler, čínska kapusta a pod.) Vyhnite sa fazule, hrachu a kukurici. Na večeru si doprajte väčší pečený zemiak s maslom.

3. deň Môžete jesť polievku, ovocie a zeleninu podľa ľúbosti. Nič ďalšie. Na váhe by sa mal prejaviť menší úbytok.

4. deň Opäť neobmedzené množstvo polievky, aspoň 3 banány a zbierané mlieko. Nezabudnite na tekutiny, pokúste sa vypiť čo najviac vody.

5. deň Okrem polievky môžete zjesť 20-35 dkg vareného hovädzieho mäsa a 5-6 čerstvých rajčín. Pite dostatočné množstvo vody, aby sa odbúrala kyselina močová. I napriek tomu, že Vás už všetka chuť na polievku prešla, mali by ste aspoň jednu porciu zjesť.

6. deň V tento deň jedzte zeleninu (predovšetkým tú so zelenou vňaťou) a hovädzie mäso (upravované na minútkový spôsob bez tuku) v neobmedzenom množstve rovnako ako tukožravú polievku.

7. deň Minimálne jednu porciu tukožravej polievky, ryžu natural, nesladený ovocný džús a zeleninu. Pokiaľ ste všetko dodržali, mali by ste byť ľahší o 5-7 kg.

Čo nesmiete behom diéty vôbec jesť
Všetko pečivo, alkohol, nápoje s bublinkami, smažené jedlá. Hovädzie mäso môžete v diéte nahradiť kuracím mäsom. V jednom "hovädzom" dni, môžete jesť namiesto hovädzieho mäsa varenú rybu. Diétu môžete opakovať najskôr za dva dni. Sedemdenní cyklus musíte dodržať každý krát. Pokiaľ budete jesť polievku dlhšie než sedem dní, môžete trpieť podvýživou.

https://www.youtube.com/watch?v=cJ6NkfmEqhk
bandura
22. apr 2015

@adkat13 a co tam davaju ked to je sladke?

bandura
22. apr 2015

@womankc a to ich kde kupujes ? v bio predajniach?ci?

womankc
22. apr 2015

@bandura áno v bio predajniach

ivuska027
22. apr 2015

no ja kavu pijem, aj tri denne a nezakazal mi ju ani lekar, ani trener. Prave naopak, po kofenine sa dopre spaluje kardio 😉
@womankc ten glikemicky index by sa ti mohol pacit, je to o tom, ze jes potraviny, ktore dlhsie travia. Sladkosti, prazdne cukry su s vysokym glik.indexom, rycho stravis a navodzuju pocit hladu, vlaknina napr dlhsie travi, nie si tak skoro hladna. Je to aj pre cukrovkarov.
Inak, tieto mlsky... Treba to prestat robit. Nemat to doma, nenosti to domov, nezhanat... Cim menej to mas na ociach, tym menej ta to laka. Ja napr som aj piect prestala, manzel detom spravi vafle, palacinky, lievance, ked som ja vo fitku a je to. Zavse napeciem, ale nejak to moje deti nezhanaju, maju dost sladkeho peciva, moj starsi miluje lekvar, mladsi nutelu, zvrtnem im rozok na veceru a je to 😉
Alebo to treba aspon nejak eleminovat. Ja mam v sufliku v robote 86% cokoladu, jednu doma a po pravde, mam ich otvorene skoro mesiac a v pohode este na mesiac mi to stacit bude urcite 🙂

simonalaura
22. apr 2015

Ahoj.Ja som minuly rok dala dole 22kg za 3 mesiace.Zacala som po velkej noci a uz v juli som bola so sebou spokojna.Nebrala som ziadne lieky a asi po mesiaci som k tomu okrem zumby pridala aj beh.Nasledky som nemala ziadne len ked som zacala jest normalne tak ma trochu bolel zaludok ale to casom preslo.Ja som sa dala na 90 DNOVU DIETU pravidla sa daju najst na nete.Na zaciatok vsak treba velmi pevnu volu.Zo zaciatku isli kila velmi rychlo dole potom uz ku koncu som bola rada ked to bolo 0,5kg za tyzden.Paradoxom je ze teraz priberam a nemozem s tym nic spravit,hned na to som totis neplanovane otehotnela🙂 🙂 🙂

womankc
22. apr 2015

@ivuska027 no však toto ja presne robím, veľmi som to obmedzila, aj piekavam ďaleko menej ako som predtým, aj nekupujem , alebo len deťom, alebo teda sa snažím čo najmenej to mať na očiach, aj v robote sa snažím si to nenosiť a keď tak, tak banán, jablko, alebo nejaké ovocie, aj sa snažím, že keď už idem si kúpiť tak sa snažím ten zdravší pamlsok, veď ja viem ,ž e to proste musím jednoducho výraznejšie ešte obmedziť , len zatiaľ sa mi to nedarí tak , ako by som chcela
Neviete ma nasmerovať na nejaké dobré linky ohľadom toho glykemáku???

eeffka
22. apr 2015

@womankc za seba ti mozem povedat ze tiez som bola presvedcena ze bez peciva a sladkeho urcite umriem 😀
aj ked som ina vahova kategoria a odtialto by ste ma vyradili, len ako empiricka skusenost. Mala som bielkovinovu dietu, tam sa neprijima sacharid skoro vobec, a po tyzdni som si na sladke ani nespomenula. Ide o to ako ti baby radia kvalitne vyskladat jedalnicek. telo potrebuje nejaky sacharid na fungovanie, naschval pisem sacharid a nie cukor !!! a treba to mat nastavene tak aby ta tie zrave stavy obisli.
Bez peciva fungujem tak na 90% uz vyse 3m a nechyba mi, raz za cas si dam bielkovinovy chlieb ked uz musi byt a zasa som kludna. na velku noc som si dala pauzicku jedla som rad radom a uz to islo, 1 kolacik, 2kolaciky,..... aj 10 by som zozrala, akonahle som zrusila "sviatocny" rezim opat som v pohode...

adkat13
22. apr 2015

@bandura do agáve sirupu dávajú sirup z agáve, do javorového sirupu sirup z javora 🙂 snáď si si nemyslela, že je to roztopený cukor s názvom "agáve sirup". nielen cukrová repa a trstina majú schopnosť sladiť, ale aj iné, zdravšie plodiny, ako agáve, javor, stévia a pod. dokonca existujú aj zdravšie druhy cukru, brezový, kokosový...

ivuska027
22. apr 2015

@womankc no skus si dat dieta podla glikemickeho indexu do googlu. Ja na nete neviem, lebo mam doma knihu, takze som to nejak nehladala 😔
Skus zmenit alebo vynechat zo slovnika slovo snazím... 😉 snazim sa nejest, snazim sa nekupovat, ked uz kupim, snazim sa ovocie alebo zravsie.... Skus to nerobit, proste si povedz, ze nie a basta, Je to jednooduche, NIE 😉 Ja napr jem ovocie len doobedu 1ks a hotovo. Viac nie, ale ani sa mi viac nepyta. Jem pravidelne, velmi striktne, o 7:30, 10:00, 12:00, 16:15, 20:00 a neriesim, co by som, kde by som. Vzdy viem, kedy ma caka dalsie jedlo a co to bude, tak nie som stresovana 😉

womankc
22. apr 2015

@eeffka no však to ja viem, však práve k tomu vyskladaniu jedálnička sa chcem dopracovať , práveže mám problém, že kvôli tomu pankreasu by som nemala celozrnné pečivo jesť , napríklad z bielkovinového pečiva je mi otrasne ......... ale biele som obmedzila , jem to celozrnné ,a lebo si pečiem zo špaldy
Ja mám aj málo pohybu teraz a to tiež cítim ....
Som si povedala , že tento rok výlučne venujem sebe a svojej zmene ako v stravovaní, tak v psychike a celkovom fungovaní, doteraz som sa starala o iných , čo to potrebovali, teraz som na rade ja..............
Dúfam , že sa mi tu podarí sa štartnúť

evelien
22. apr 2015

vela sa tu pise o sladkostiach. ja som sa ich nevzdala. presne tak, ako pisete, nevylucit, ale eliminovat na minimum. nevyzieram to kazdy den, ale zvykla som zacat piect zdravsie, recepty si upravujem, takisto ako tu citam vase prispevky, aj ja pouzivam alternativne sladidla. ak ideme niekam na navstevu, tak upeciem kolacik doma a nesiem so sebou. mam tak vyriesenu otazku, aku pozornost so sebou priniest. rodina uz vie, ze nema nic doma vypekat, kupovane sladkosti na stol nevykladaju, je sa to, co donesiem. gazdinka je vzdy spokojna, lebo ma menej prace s pripravou pohostenia a aj ostatni su spokojni, lebo nikomu nebyva z dezertov tazko a vzdy vyskusaju nieco nove. teda takmer vzdy. mam zopar receptov, ktore idu na dracku. namety na dezerty, ale teda nie len na ne, ale aj na klasicke jedla, cerpam na strankach fitnessguru.sk a fitrecepty. skusala som doma piect aj pizzu z karfioloveho cesta, casto robievam rizoto, kde ide namiesto ryze karfiol. su to uzasne dietne jedla, a ktore si takisto pyta casto aj moj manzel a pritom on je riadny masozravec.

eeffka
22. apr 2015

@simonalaura
@ivuska027 baby ja len chcem povedat ze vas uprimne obdivujem a mate moj respekt, nakolko mam z vas dojem ze uz davno nemate 20 ( ved ani ja 🙂 ) a napriek tomu sa snazite, a ide to. a v istom veku ide uz o zdravie nie o rysovacku do plaviek.

womankc
22. apr 2015

@ivuska027 no však ja to aj robím nie že len snažím ............. pravidelnosť jedla som si už nastavila, len ešte vyhodiť, to čo nepotrebujem z jedálníčka , alebo by som nemala a zmeniť kombinácie jedál , k tomu sa chcem dopracovať , veľa veľa som už zmenila, ale ešte stále to nie je správne nastavené pre mňa

ivuska027
22. apr 2015

@evelien to rizoto ma zaujima, nezradis recept 😉

ivuska027
22. apr 2015

@womankc no ja som nechcela zpochybnit alebo urazit... 😉 Len som chcela poukazat, ako robi vela, co i len formulacia myslienky v tvojej hlave na ceste za uspechom 😉

mami1801
22. apr 2015

nestiham vsetko citat ale ja osobne odporucam dukanovu dietu je prva v rebrickoch diet, a ja som ju drzala mesiac a pol a bolo dole 7 kil....ale zeny co su na fb na tej stranke su skvele ....bez problemou dali taku vahu ako chces do pol roka dole....a teraz som ju odporucila aj svokre....je z nej nadsena.....a dufam to zvladne....tak drzim palce

evelien
22. apr 2015

@mami1801 ak chce clovek trvalo schudnut, nesmie dietovat, ale musi zmenit zivotny styl. dukanova dieta je prilis jednostranna a nie kazdy organizmus dokaze zvladnut taky napor bielkovin. a hlavne - stale je to dieta.

ivuska027
22. apr 2015

baby, ako vraví Cuky a Luky - diéta je smŕŕŕŕť 😉 Kazda dieta je cesta do pekla 🙄

womankc
22. apr 2015

@ivuska027 jasné, ja som sa neurazila, ani nič podobné, len chcem objasniť, že aj konám ja privítam akékoľvek rady , postrehy, aj toto veru, lebo však všetko má základ v hlave.......... u mňa to teda platí
Lebo niekedy ten iný pohľad od úplne cudzieho človeka naštartuje

marianne1
22. apr 2015

@timea7 A co zeny s depresiou nechcu vyzerat pekne?? 😀 Ok nechaj tak. Ja som bola aj u dietologa na gastro chodim ako na klavir, mam celiakiu, ale nebudem tu presviedcat. Proste zmier sa s tym ze ludi sa skatulkovat neda! A to preslavene MUSIS JEST tak to nezabera bohuzial na kazdeho keby to tak bolo svet by bol plny idealnych ludi s idealnymi mierami! Opakujem, preco asi modelky jedia vatu?

simca06022011
22. apr 2015

Inak ako vam tieto jedalnicky toleruju napr. partnery? Deti? Ja mam sice jedno male, co zje co jej dam... ale moj chlap s jeho rodinou to je hroza. Tu neexistuje aby som mu dala na tanier nieco ako karfiolove rizoto, na jednej strane si biju do prs s tym, ze oni ziiju zdravo a zdravo jedia a na druhej maju chlapi priemernu vahu 130kg, svokra je celkom k svetu aj ked ziadna lahka vaha.... cez den zobkaju ako vrabce, rano maju ranajky ze iny ludia tolko nezjedia za cely den, na obed pre 4 dospelych vyprazia aj 2kila masa... a pod. A potom vecer chytime svokra vyjedat klobasy :P No asi tak... stacilo ked som doma vytasila malej celozrnnu krupicovu kasu, miesto psenicnej a pocuvala som o tom co jej varim este dva tyzdne :P Samozrejme som si to obhajila,a le on to do ust neda a teda on chce normalnu kasu... lenze ja odmietam varit 3 druhy jedal, aby jemu sa vyhovelo... hlavne ked to co sa zdrave navari mu neublizi a chuti to tiez...
Obedy cez tyzden mame my v restauracii, cize zase nevyvarama stale, v podstate cez tyzden skoro vobec :P

bandura
22. apr 2015

@adkat13 fakt som nevedela ja som si myslela ze ked je to sirup je tam cukor a a basta dik za info 😉

simca06022011
22. apr 2015

@marianne1 lenze modelky nepotrebuju mat z 80kil 60kil.. alebo 55kil dajme tomu, oni chcu mat pri 175+cm vyske 50kil a menej... to je ciel... tzv. aby kosti hrkali a aby dospela zena obliekla normalne detske oblecko :P
To nie je to prirodzene, cize to nema s normalnym stavom hmotnosti nic spolocne. Niekto sa ustali s vahou na 55kg ked normalne je, iny na 70kg... len si to treba nastavit a drzat sa toho. Ja tomu verim, vyhladovala som sa na riadnu vahu vdaka naordinovanej diete (zo zdravotnych dovodov), zo strachu som nakoniec nejedla skoro nic :P V tejto dobe mame nadbytok vsetkeho, sme pohodlny, chybu hladame vzdy mimo seba... mame nadbytok stravy, ktore je k tomu vsetkemu upravovana, vela stresu... to je taka perfekta kombinacia na priberanie a zdravotne problemy, ze az... a este ked vyhladujes telo a das mu dalsi stres... zastavis si metabolizmus, telo bude ukladat vsetko co sa da na "este horsie" casy...

simca06022011
22. apr 2015

@bandura :P no a my pouzivame aj psenicny a figovy.. napr. do celozrnych kasi, ovsenych vlociek a pod.

womankc
22. apr 2015

@le4 a ako si to správne nastaviť, ten beh + dýchanie, ja som to skúšala minulý rok striedala som krokovanie a beh cca 3 minúty to a tri to tuším , len to dýchanie mne robí problém nikdy neviem ako to správne robiť , ani pri cvičení

eeffka
22. apr 2015

@marianne1 nuz vies kazdy mame inu optimalnu vahu, ja do 30ky som mala standardnych 54,5 ci som zrala, nezrala, jedla, nejedla ako banik... absolutne som to neriesila, ziadne diety ziadne cielene cvicenia, vyska 168
niekto ma 175 a 52 darom, taka moze robit modelku ,a potom su zeny co maju 175 a CHCU robit modelku ale vahu nemaju od vyroby tak "zeru tu vatu", povacsine su to mlade dievcence co maju asi namiesto mozgu tiez vatu...
ak pozries na stare modelky a teraz prikald Claudia Schiffer, ta je v 45ci kolko ma suchsia nez za cias svojej slavy, videla si jej matku? vyschnuta susienka, maju to proste v genoch... pozri na spuchnutu Lindu evangelistu..ta asi bola na tej vate

takze zaver v istom veku ide o zdravu vahu nie o plavkovu vahu, ja napr v mojom veku 38, mam teraz vydretych 56 a myslim ze toto je u mna trvalo udrzatelne ( max +2kg), menej mat nebudem, jedine ta vata 😀 ale tak zasa uz mi dorastol rozum k zadku 😀
takze kazdy moze mat zdravu vahu, napr moja mamina ma 100+ 😠 😠 😠 na 160cm, ona keby mala len 80 co je aj tak nadvaha jak vysita tak poviem ze mamiiiii super, kazde kilo v 60ke dole je bod pre zdravie

womankc
22. apr 2015

@simca06022011 u nás s tým nemajú problém ani deti ani muž , dokonca muž si to vyžaduje a vždy dodá , že prečo tak nevarím stále a šaláty sú skoro na dennom poriadku, dokonca keď náhodou neurobím, staršie decká si samé urobia

eeffka
22. apr 2015

@simca06022011 ja mam nastastie takeho muza ze ked mu strcim kus masa + salat ,tak zje, hlavne aby maso bolo 😀 a u nas ma k chudnutiu v podstate dokopal on, a teraz som za mudru ja. ak by niekto namietal ze pre chlapa...nie pre neho pre seba ale ja som ten typ co potrebuje bic pocut praskat 😀

womankc
22. apr 2015

@ivuska027 no veď to v rakúsku by sa to nestalooooo 😀