Dá sa schudnúť 30kg do roka bez následkov?

polarka
29. aug 2008

Podarilo sa to niekomu bez poskodenia zdravia rozumnymi metodami?
Zo zdravotnych dovodov kvôli chrbtici to potrebujem zrealizovat.Prida sa ku mne niekto kto neovplyva tisicami na drahe tabletky,liposukcie a nadstandardne fitka?

Recept na tukožravú polievku:

Vytlačiť Poslať e-mailomSuroviny: 4-5 rajčín, 6 väčších cibúľ, 2 zelené papriky, 1 zväzok dužnatej zelerovej vňate, 1 hlávka bielej kapusty, 1 bujón v kocke, soľ, korenie, kari, petržlenová vňať

Postup: Očistenú zeleninu nakrájame na kocky, vložíme do hrnca s vodou, pridáme bujón, okoreníme a varíme dokiaľ zelenina celkom nezmäkne.

Diéta začína

1. deň Môžete jesť neobmedzené množstvo polievky, všetko ovocie (okrem banánov) a z tekutín čierny nesladený čaj, kávu a vodu.

2. deň Neobmedzené množstvo polievky, všetku zeleninu vrátane konzervovanej (bez prísad). Dajte prednosť čerstvej zelenine (uhorky, rajčiny, papriky, reďkovky, špenát, mrkva, zeler, čínska kapusta a pod.) Vyhnite sa fazule, hrachu a kukurici. Na večeru si doprajte väčší pečený zemiak s maslom.

3. deň Môžete jesť polievku, ovocie a zeleninu podľa ľúbosti. Nič ďalšie. Na váhe by sa mal prejaviť menší úbytok.

4. deň Opäť neobmedzené množstvo polievky, aspoň 3 banány a zbierané mlieko. Nezabudnite na tekutiny, pokúste sa vypiť čo najviac vody.

5. deň Okrem polievky môžete zjesť 20-35 dkg vareného hovädzieho mäsa a 5-6 čerstvých rajčín. Pite dostatočné množstvo vody, aby sa odbúrala kyselina močová. I napriek tomu, že Vás už všetka chuť na polievku prešla, mali by ste aspoň jednu porciu zjesť.

6. deň V tento deň jedzte zeleninu (predovšetkým tú so zelenou vňaťou) a hovädzie mäso (upravované na minútkový spôsob bez tuku) v neobmedzenom množstve rovnako ako tukožravú polievku.

7. deň Minimálne jednu porciu tukožravej polievky, ryžu natural, nesladený ovocný džús a zeleninu. Pokiaľ ste všetko dodržali, mali by ste byť ľahší o 5-7 kg.

Čo nesmiete behom diéty vôbec jesť
Všetko pečivo, alkohol, nápoje s bublinkami, smažené jedlá. Hovädzie mäso môžete v diéte nahradiť kuracím mäsom. V jednom "hovädzom" dni, môžete jesť namiesto hovädzieho mäsa varenú rybu. Diétu môžete opakovať najskôr za dva dni. Sedemdenní cyklus musíte dodržať každý krát. Pokiaľ budete jesť polievku dlhšie než sedem dní, môžete trpieť podvýživou.

https://www.youtube.com/watch?v=cJ6NkfmEqhk
bandura
18. máj 2015

@miskap2111
@ivuska027 ahojte zienky ja som vcera mala den bez jedla vôbec mi nechutilo...a dnes ranajky banan s jabkom a riadne bolesti k tomu celého brucha nechapem 😒 ale lahsie sa citim s prazdnym zaludkom po vcerajsku 😉

ivuska027
18. máj 2015

@bandura brucho ta bolelo, lebo jablko startuje travenie. Cize na prazdny zaludok ti travilo aj to, co tam nemas 😒 Ovocie si daj skor na desiatu 😉

bandura
18. máj 2015

@ivuska027 aha budem vediet vdak za radu 😉

bandura
18. máj 2015

@ivuska027 ty co papas na ranajky?

ivuska027
18. máj 2015

@bandura ja vacsinou ryzovy chlebik 2ks s nejakou natierkou, syrom, sunkou a pod, ale dam si aj graham rozok a tresku ked mam chut 😉 😀

bandura
18. máj 2015

@ivuska027 tvoj nazor: su vhodne tvarohe karbonatky s medvedim cesnakom? vyprazala somich v oleji viem mala som ich upiect v rure napadlo ma to zial neskoro...

ivuska027
18. máj 2015

@bandura myslis tie tvaroh a vajicka, co sa pomiesaju? Ako nahrada peciva? Tie su super, ja sa na ne tiez chystam, len som sa este nedokopala. Je to sama bielkovina, na vecer po dobrej záťaži super. Na chudnutie aj na svaly. Ja nic sebe nevyprazam, takze ja by som sa nemohla domýliť 😀 😀

bandura
18. máj 2015

@ivuska027 ano tie 😉 , ja dost vyprazam doma lebo sebe zvlast zatial nevarim ...ale budem musiet zacat manzel s detmi ich nechceli takze asi tak

bandura
18. máj 2015

@ivuska027 napríklad teraz vo stvrtok uz budeme mat vyrocie a moho muza oblubene edlo su hranolky a stroganou dlho som to nerobila tak ho chcem prekvapit a spravit mu to ale aby som aj ja si mohla dat tak ich upeciem v rure 🙂

ivuska027
18. máj 2015

@bandura k tomu mozes aj ryzu, ak to bude na obed. Dokial papate takto, tak tomu, ze sa nevyhnes, ze si budes musiet varit zvlast 😔 😒

bandura
18. máj 2015

@ivuska027 tak a mam doma tri decka a ked som urobila zo šiškového cesta take gulicky plnene lekvarom tak sa nevedeli doest nechcem im to brat len preto ze a chudnem nerobim to stale ale len obcas

ivuska027
18. máj 2015

@bandura ja varim detom zvlast, co lubia, ak manzel chce ine ako deti, jemu zvlast no a aj sebe zvlast 😉 Nejak to neriesim. Oni zjedia aj moje masko, len im inu prilohu napr., ale ak maju trebarz palacinky, tak sebe samozrejme robim ine 😀 Moje je aj tak najrychlesie pripravene 😉 😀 Manzel sa stravuje v robote vonku obedy, deti v skolke a ja si vzdy rano narobim sebe 🙂

eeffka
18. máj 2015

@bandura bohuzial @ivuska027 ma pravdu, deti lubia vyprazane, muz musi mat hranolky.... ved nech si maju.. ty si sprav salat. Kym si neupraces v hlave ze nedelime jedlo na mozem/nemozem, ale na vhodne a zdrave, nie ze teraz schudnem a potom hlava nehlava dlhodobo neschudnes.
Ked som ja chudla februar/marec som oznamila celej rodine ze dieta!!! v praci, nech mi nestrkaju kolace a islo to, 2dni sice skusali a naozaj si nedas? nedam. a prestali. Citam ze mama ti donesie spaldovy kolac 😀 , ty si ako moj muz, ked pocuje celozrnne mysli si ze dietne... kaloricky rovnaky obsah, pri dieta sa proste kolace nejedia, ak chces dlhodobo schudnut bez zachvatov zravosti precitaj si nieco o bielkovinovej , bezsacharidovej diete.

ivuska027
18. máj 2015

ani by som nepovedala, ze dieta, len mozno rozdelit, kedy co. Aj ja si dam hranolky, len ich peciem v rure bez oleja(aj detom aj manzelovi) a sacharidy jem len doobedu, poobede uz nie, len bielkoviny. No a kolace... Jesto kopa povolenych, pozri si fitnesguru, fitrecepty a pod. A kvalita horka cokolada nastastie tiez, mam v skrinke vzdy jednu 86%, aj 3-4 tyzdne otvorenu, davam si kocku, ked ma to chyti 🙂

bandura
18. máj 2015

@eeffka no neviem vsetko ...ucim sa...a citala som komentáre spustu mamiciek ktore si aj pri diete daju aj kolac a nie zo spoaldovej ale z normalnej muky...a ja som tiez chudla pred dvanastimi rokmi a schudla som zo 70 na krásnych 52kil a to som si v ramci diety dala aj kremese vtedy este ako slobodna z moim nastavajucim o 23h ... 😉

bandura
18. máj 2015

@ivuska027 presne tak o hranolkach, kolacoch a horkej cokolade zdielam tvoj nazor 🙂

bandura
18. máj 2015

@eeffka ako si chudla ty? ja ked som chudla januar tak som sa zaprela schudla som 13kg a to som chudla le n tri tyzdne...teraz som sa opet pustila do chudnutia a zaciatky su tazke preto som neodolala spaldove torte ... 😀

eeffka
18. máj 2015

@bandura nemyslim si ze sladkosti patria do dietneho rezimu, dat si po ustaleni vahy obcas kolac samozrejme je ine, ale ak chudnem, naco to je dobre???
ja som schudla bielkovinovou dietou, teraz si dam aj ten kolac obcas... to je len taky zvyk ze spaldove je dietne, vacsinou zeny co sa zdravuju cela rodina nezdravo to povazuju za nieco extra, pre mna je uplne normalne hranolky v rure, nasa rocna spotreba oleja je asi 1liter na 4clennu rodinu, spaldove kolace, normalne som jedla naposledy asi niekde na navsteve, takze to co je pre niekoho "zdrava strava" je pre nas bezna...

bandura
18. máj 2015

@eeffka ked chudnes nato e dobre dat si obcas kolac aby ked sa vyhladujes ta neprepadla žravost ...citala som to ale aj som to zazila na vlastnej kozi...radsej si dam jeden kolacik ako po mesiaci tvrdej diety sa vratim jojoefektu...tak nato 🙂

bandura
18. máj 2015

@eeffka a je pekne že sa takto stravujete a kolko vazis,? ja 78

eeffka
18. máj 2015

@bandura teraz takých 55,5 stabilných, predtým 62,5

bandura
18. máj 2015

@eeffka pekne

eeffka
18. máj 2015

@bandura dakujem, nebolo to zadarmo a najma uz nemam 20 ani 30 😀.

bandura
18. máj 2015

@eeffka a kolko teda ? tiez si sa trapila s vahou predtým?

asha300
18. máj 2015

@polarka ahoj viem ze je to uz davno ale pomohla ta tukozrava polievka ???

bandura
18. máj 2015

@asha300 prepac ze sa do toho miesam ale ja som si ju urobila uz davno ale nemohla som u ani jest...otrasna polievka fuj

eeffka
18. máj 2015

@bandura no uz pomaly k 40idem 🙂 , nie netrapila som sa do 30, a ani po 35 az som zistila ze som o 2cisla vacsia nez pred detmi.

asha300
18. máj 2015

@bandura v pohode len uz neviem co vyskusat s malou chodim kazdy den vonku min 10 km prejdem a nic nechudnem

bandura
18. máj 2015

@asha300 no u mna zabera najviac strava uplne zmenit jedalnicek

bandura
18. máj 2015

@asha300 a kolko mas kg?