Dá sa schudnúť 30kg do roka bez následkov?

polarka
29. aug 2008

Podarilo sa to niekomu bez poskodenia zdravia rozumnymi metodami?
Zo zdravotnych dovodov kvôli chrbtici to potrebujem zrealizovat.Prida sa ku mne niekto kto neovplyva tisicami na drahe tabletky,liposukcie a nadstandardne fitka?

Recept na tukožravú polievku:

Vytlačiť Poslať e-mailomSuroviny: 4-5 rajčín, 6 väčších cibúľ, 2 zelené papriky, 1 zväzok dužnatej zelerovej vňate, 1 hlávka bielej kapusty, 1 bujón v kocke, soľ, korenie, kari, petržlenová vňať

Postup: Očistenú zeleninu nakrájame na kocky, vložíme do hrnca s vodou, pridáme bujón, okoreníme a varíme dokiaľ zelenina celkom nezmäkne.

Diéta začína

1. deň Môžete jesť neobmedzené množstvo polievky, všetko ovocie (okrem banánov) a z tekutín čierny nesladený čaj, kávu a vodu.

2. deň Neobmedzené množstvo polievky, všetku zeleninu vrátane konzervovanej (bez prísad). Dajte prednosť čerstvej zelenine (uhorky, rajčiny, papriky, reďkovky, špenát, mrkva, zeler, čínska kapusta a pod.) Vyhnite sa fazule, hrachu a kukurici. Na večeru si doprajte väčší pečený zemiak s maslom.

3. deň Môžete jesť polievku, ovocie a zeleninu podľa ľúbosti. Nič ďalšie. Na váhe by sa mal prejaviť menší úbytok.

4. deň Opäť neobmedzené množstvo polievky, aspoň 3 banány a zbierané mlieko. Nezabudnite na tekutiny, pokúste sa vypiť čo najviac vody.

5. deň Okrem polievky môžete zjesť 20-35 dkg vareného hovädzieho mäsa a 5-6 čerstvých rajčín. Pite dostatočné množstvo vody, aby sa odbúrala kyselina močová. I napriek tomu, že Vás už všetka chuť na polievku prešla, mali by ste aspoň jednu porciu zjesť.

6. deň V tento deň jedzte zeleninu (predovšetkým tú so zelenou vňaťou) a hovädzie mäso (upravované na minútkový spôsob bez tuku) v neobmedzenom množstve rovnako ako tukožravú polievku.

7. deň Minimálne jednu porciu tukožravej polievky, ryžu natural, nesladený ovocný džús a zeleninu. Pokiaľ ste všetko dodržali, mali by ste byť ľahší o 5-7 kg.

Čo nesmiete behom diéty vôbec jesť
Všetko pečivo, alkohol, nápoje s bublinkami, smažené jedlá. Hovädzie mäso môžete v diéte nahradiť kuracím mäsom. V jednom "hovädzom" dni, môžete jesť namiesto hovädzieho mäsa varenú rybu. Diétu môžete opakovať najskôr za dva dni. Sedemdenní cyklus musíte dodržať každý krát. Pokiaľ budete jesť polievku dlhšie než sedem dní, môžete trpieť podvýživou.

https://www.youtube.com/watch?v=cJ6NkfmEqhk
asha300
18. máj 2015

@bandura 75 hroza

cottonwomen
18. máj 2015

@asha300 to fakt hroza ... to ako svinka 😲 , min. 25 musi dole

bandura
18. máj 2015

@asha300 neni to hroza 😒 nehovor si tak lebo budes len deprimovana presla som si obdobim ked som stale myslela a predstavovala som si seba samu ako to co som vôbec nebola...ja som po troch pôrodoch mala 72kg bola som spokojna neriesila som ale potom prisli zdravotne komplikacie a s nimi aj nasadenie hormonálnych liekou a vaha stupla na 92kg...no co som mala robit? a prezila som ...vaha klesla hned ako som sa zacala zdravsie stravovat , teraz chytam druhy dych na to aby som zdravsie zila a pomalicky to pekne verim ze pojde dole...hlavu hore dievča 😉

bandura
18. máj 2015

@asha300 kolko merias?

bandura
18. máj 2015

@cottonwomen 25kg dole neprehanaj 😉 😀

asha300
18. máj 2015

163 cm

asha300
18. máj 2015

@bandura aj 25 keby islo dole tak by bolo super

bandura
18. máj 2015

@asha300 ano kazdy by chcel minus 25kg dole a pre zaciatok staci aj 10kg co povies?

asha300
18. máj 2015

@bandura staci ale ako

bandura
18. máj 2015

@asha300 a ako sa stravues teraz? napis jedalnicek aspon na den

asha300
18. máj 2015

@bandura noooo varim vela cestoviny a aj pizza kedy tedy ale velmi nepravidelne kedze mam malu a niekedy ranajkyjem na obed

bandura
18. máj 2015

@asha300 tak sama si si napisala kde robis chybu, zaklad ranajky hned po prebudeni do pol hodky tak sa odporuca, ja ked sa zobudim vypijem tolko kolko vladzem vlaznej vody s citrónom na nastartovanie metabolizmu potom ranajky a jest pravidelne 3hodky aspon 4krat denne no odporuca sa 5krat...skus zmenu a uvidis ze kila sa pohnu...moa sestra ma 130kil a vôbec neranakuje je len dva krat denne ale vela a to je chyba....zial

asha300
18. máj 2015

@bandura vyskusam aj tu vodu citronovu

bandura
18. máj 2015

@asha300 vyplati sa to 😉 drzim palce

cottonwomen
18. máj 2015

@bandura pri takej vyske je to nieco nemyslitelne

ivuska027
18. máj 2015

@asha300 ak môžem poradiť, nejedz raňajky na obed. Ak si nestihla, jedz nasledujúce jedlo, resp.jedlo, ktoré prislúcha danej hodine. Ak v polovičnom case zjes celodenne jedlo neschudnes, lebo to nemáš kedy stráviť. Pred obedom máš tráviť desiatu, raňajky už skrátka nespalis. Neviem, či som to zrozumiteľne napísala.

reni1512
18. máj 2015

Ak niekto chce, mam jedalnicek, za 7 tyzdnov 14kg dole... nebola som ani hladna, ani chut na sladke nebola...v pohode sa to da vydrzat. Ziadne vymyslene somariny, klasicka lahka strava, prestali mi aj zdrav.problemy. Piste mi prosim do posty. Vdaka

vergilius
18. máj 2015

tiez chcem velmi schudnut. najhorsie, ze cez tyzden sa drzim, ale akonahle pride vikend, konieeeec 🙂

bandura
19. máj 2015

@vergilius a kolko vazis ???si tu nova ze? tak vitaj 😉

vergilius
19. máj 2015

jej, dakujem, 64 pri 166 cm

bandura
19. máj 2015

@vergilius pekna vaha aj teraz nieje vysoka 😉

milota164
19. máj 2015

mne zostali po schudnuti strie , pomohol mi na ne Bepanthen krem proti striam , pekne hydratuje aj premasti ale pritom nezostava po nom mastna pokozka

vergilius
20. máj 2015

@bandura , si zlata, dik, za povzbudenie, ale pred rokom som mala takmer o 7 menej, cize sa necitim vo svoje kozi. teraz je strasne trendy beh, ale pocula som, ze z toho sa vela nechudne, ake mate skusenosti?

eeffka
20. máj 2015

@vergilius ked si sa vypapala len za rok, skus bielkovinovu dietu, ja mam 168 mala som 62 teraz cez 55, trvalo to 5zlych tyzdnov ale od marca mam stabilnu vahu a vyzera ze som opat vo svojej kozi 🙂
behanie je super na kondicku ale na chudnutie je to nadlho, ty nemas taku nadvahu aby to neslo vyriesit do 2mesiacov, najma ak si predtým stabilne mala menej.

miskap2111
20. máj 2015

@vergilius ja behám, ale pokiaľ nemám upravenú stravu, tak len behom nechudnem. Napríklad, počas Vianočných sviatkov som každý deň behala aj 10km, napriek tomu som výrazne pribrala, lebo som sa prejedela.. Takže matematika nepustí- pokiaľ je vyšší príjem, ako výdaj, tak človek neschudne. Na druhej strane, ak človek upraví stravu a popri tom aj behá, výsledky sú perfektné. A može byť ešte jeden prípad, keď kočky tvrdia, ze schudli len behom- to znamená, že príjem mali len trochu vyšsí ako by mali mať, takze pridanie behu im stačilo, aby si príjem vs výdaj adekvátne vykompenzovali.

marianne1
20. máj 2015

@reni1512 Ahojky ja by som poprosila...potrebujem dat dolu 7kg🙂

vergilius
20. máj 2015

@effka, pocula som, ze bielkovinova dieta moze byt aj skodliva. namala si ziadne vedlajsie ucinky?

pentelka01
20. máj 2015

Stačí vám 90dňová diéta , teda vlastne nediéta...Pravidelne papáte a všetko 🙂 A ide to dolu aj bez cvičenia 🙂 Ja som po pôrode schudla 21kg ... 🙂 A naspäť nenaberiete 🙂

vergilius
21. máj 2015

@pentelka01, ale u teba to bolo asi ine, po porode kila idu dole rychlejsie. ale aj tak dik 🙂

eeffka
21. máj 2015

@vergilius no samozrejme ze ano ako kazda jednostranna dieta ak je to dlhodobe ale par tyzdnov samozrejme ak je clovek zdravy nevidim problem , u mna sa jednalo cca asi ako u teba o nejakých 10% vahy a tych 5t striktnej diety a nasledny pomaly prechod k beznej strave
No neziaduce ucinky... kym sa dostavi ketoza a telo si zvykne boli hlava, 1-2dni, to potom prejde a nasledne ked som zo zaciatku dala bezny obed bolo mi zle az do vecera, takze pomaly pridavat beznu stravu
napr mam maso a ryzu 2kopceky, zjem len 1... zozaciatku