Dá sa schudnúť 30kg do roka bez následkov?

polarka
29. aug 2008

Podarilo sa to niekomu bez poskodenia zdravia rozumnymi metodami?
Zo zdravotnych dovodov kvôli chrbtici to potrebujem zrealizovat.Prida sa ku mne niekto kto neovplyva tisicami na drahe tabletky,liposukcie a nadstandardne fitka?

Recept na tukožravú polievku:

Vytlačiť Poslať e-mailomSuroviny: 4-5 rajčín, 6 väčších cibúľ, 2 zelené papriky, 1 zväzok dužnatej zelerovej vňate, 1 hlávka bielej kapusty, 1 bujón v kocke, soľ, korenie, kari, petržlenová vňať

Postup: Očistenú zeleninu nakrájame na kocky, vložíme do hrnca s vodou, pridáme bujón, okoreníme a varíme dokiaľ zelenina celkom nezmäkne.

Diéta začína

1. deň Môžete jesť neobmedzené množstvo polievky, všetko ovocie (okrem banánov) a z tekutín čierny nesladený čaj, kávu a vodu.

2. deň Neobmedzené množstvo polievky, všetku zeleninu vrátane konzervovanej (bez prísad). Dajte prednosť čerstvej zelenine (uhorky, rajčiny, papriky, reďkovky, špenát, mrkva, zeler, čínska kapusta a pod.) Vyhnite sa fazule, hrachu a kukurici. Na večeru si doprajte väčší pečený zemiak s maslom.

3. deň Môžete jesť polievku, ovocie a zeleninu podľa ľúbosti. Nič ďalšie. Na váhe by sa mal prejaviť menší úbytok.

4. deň Opäť neobmedzené množstvo polievky, aspoň 3 banány a zbierané mlieko. Nezabudnite na tekutiny, pokúste sa vypiť čo najviac vody.

5. deň Okrem polievky môžete zjesť 20-35 dkg vareného hovädzieho mäsa a 5-6 čerstvých rajčín. Pite dostatočné množstvo vody, aby sa odbúrala kyselina močová. I napriek tomu, že Vás už všetka chuť na polievku prešla, mali by ste aspoň jednu porciu zjesť.

6. deň V tento deň jedzte zeleninu (predovšetkým tú so zelenou vňaťou) a hovädzie mäso (upravované na minútkový spôsob bez tuku) v neobmedzenom množstve rovnako ako tukožravú polievku.

7. deň Minimálne jednu porciu tukožravej polievky, ryžu natural, nesladený ovocný džús a zeleninu. Pokiaľ ste všetko dodržali, mali by ste byť ľahší o 5-7 kg.

Čo nesmiete behom diéty vôbec jesť
Všetko pečivo, alkohol, nápoje s bublinkami, smažené jedlá. Hovädzie mäso môžete v diéte nahradiť kuracím mäsom. V jednom "hovädzom" dni, môžete jesť namiesto hovädzieho mäsa varenú rybu. Diétu môžete opakovať najskôr za dva dni. Sedemdenní cyklus musíte dodržať každý krát. Pokiaľ budete jesť polievku dlhšie než sedem dní, môžete trpieť podvýživou.

https://www.youtube.com/watch?v=cJ6NkfmEqhk
evelien
22. apr 2015

@simca06022011 s chlapmi to nie je jednoduche. moj muz bol na tom podobne, vecer stangla salamy a ako krajal, tak pri nej fucal a fucal. lenze potom si par krat rypol do mna, ze mam kila na vyse a kedy schudnem. tak mu vravim, ked ty. pozri sa na seba, handry su ti male, brucho ti prve vchadza do dveri. takto sme si par krat rypli do seba. a uz zacal uvazovat, no nebolo to take, aby sa rozhodol nieco robit so sebou. velku ulohu zohravaju kamarati a ludia, s ktorymi sa stretava. ak su tucni, hold smola. lenze stastie bolo to, ze jeho znami si par krat tiez rypli, ze riadne "zmuznel", ze sa z neho stava "pretekar" a pripadne, ze ked sa obuva, ze je z neho "potapac", lebo pri skloneni sa musel zadrzat dych. dalsim stastim pre jeho chudnutie (co je vsak moje nestastie) je to, ze v kuchyni je uplne lavy. cize musi jest to, co mu nalozim. spociatku bol besny ako pes. ale asi do tyzdna dvoch konstatoval, ze si to nevedel predstavit, ale ze mu to mnozstvo zeleniny na tanieri vyhovuje, ze nema problem s palenim zahy. hlad prekryva kalerabom. ked pride domov z prace, ani necaka na veceru, uz supe kalerab. pripadne uhorku, ci tlaci do seba rajciny. teraz, ked ma o 20 kg menej (trvalo to 5 mesiacov), tak sem-tam odkontroluje vahu. ak mu kilo nabehne, zriehne sa svojej zavislosti - tyciniek. takze s mojim chlapom to bolo celkom jednoduche 😀

womankc
22. apr 2015

@eeffka presne

marianne1
22. apr 2015

@simca06022011 To bol priklad netreba chytat za slovicka ja mam 158cm 58kg a bez hladovania tych svojich akuratnych 50 proste nemam sancu dostiahnut a to este poriadne makam

jaron
22. apr 2015

@womankc @bandura

len taká moja malá poznámka k tým sladidlám.

Tie sirupy sú zdravšie relatívne, to znamená, že keď ich berieme v kontexte sladidiel, tak sú určite zdravším variantom cukru (na rozdiel od iba prázdnych kalórii majú aj nejaké minerály, vitamíny a iné látky).

V kontexte jedál (potravín) samozrejme aj pri nich platí dôležitosť striedmosti. Jednoducho všetky takéto sladidlá aj prírodné (napr. med) sú tzv. "free cukry" alebo voľné cukry (dokonca aj ovocné šťavy sa tam rátajú na rozdiel od ovocia). Môžu zvýšiť riziko zubného kazu i nadváhy. Je to preto, lebo sú to už určité výťažky, koncentráty a pod., čiže nie komplexné potraviny. Chýba im napr. dôležitá vláknina. Ľahšie do seba dáme napr. 200 ml džúsu, ako 2 jablká a pod.
Pre porovnanie:

je reálne zjesť za deň 1/2 kg varenej ryže natural, dokonca po doplnení bielkovinami (strukoviny, orechy, ryby, hydina...) zeleninou, ovocím a pod. to v podstate nenaruší vyváženosť výživy a dalo by sa tak celkom dobre fungovať aj dlhodobo. (Ráno 200 g, na obed 200 g, večer 100 g)
Ale ak by sme chceli denne zjesť 1/2 kg ryžového sirupu, vyváženosť by to ovplyvnilo dosť negatívne 🙂.

Takže naozaj sú to relatívne zdravšie sladidlá, ale to neznamená, že preto je dobré ich jesť 2x viac ako cukru. Jednoducho kukuričný, či ryžový sirup nie je kukurica či ryža, jablková šťava nie je jablko a javorový sirup nie je javor (jaj, síce ten sa neje 🙂)

jaron
22. apr 2015

@womankc @bandura
tým som ale nijako nechcel znížiť to, čo ste o tých sladidlách písali, ale jednoducho iba vyjadriť, že každá máte pravdu, záleží práve na tom kontexte pohľadu na ne

le4
22. apr 2015

@womankc ahoj, myslim, ze kludne mozes pokracovat s kombinaciou sprint-kracanie, pripadne pomedzi ne pridat aj jogging. odporucam si ale predtym zabehnut normalnym tempom nejake to kolecko na rozohriatie, aby si sa vyhla zraneniam (co zrejme vies, pisem len pre istotu). a podstatne je, ze musis zo seba vydat fakt najviac pocas sprintu. namaha na stupnici 1-10 musi byt 9-10. a namahavajsie fazy mat coraz dlhsie oproti pokojnym.
ohladom joggingu, pocula som o nejakom pravidle dychanie 2:2, 2 kroky jeden nadych, dalsie dva - vydych. mne sa zda, ze spravim pomedzi nadych-vydych viac krokov, pricom nadych a vydych mi trvaju zhruba rovnako, len vydych mam rozdeleny na dva kratsie.
pri sprinte podla mna neexistuje nejake pravidelne dychanie, je to tazka fyzicka aktivita, pri ktorej ma clovek tendenciu zadrzat dych, resp. dlho vydychuje, kratky nadych a zase to iste, no ale neviem, nie som odbornik.
pri cviceni sa odporuca vydychovat pri namahavej casti cviku, pri kontrakcii svalu.
snad som trochu pomohla. 🙂

eeffka
22. apr 2015

@le4 ja pri behu idem 4 na 4,neskôr nejak plynulo ani neviem kedy prejdem na 3/3 a posledných 250m idem 2/2 ale to idem ako píla s tým že končím

womankc
23. apr 2015

@jaron to určite nie , ja to používam len striedmo a nápoje nesladím

womankc
23. apr 2015

@le4 áno pomohla ďakujem ,, včera som sa zaťala a povedala som si , že tento krát to už musím zvládnuť a premôcť sa a aj som začala, šport som mala síce len chodenie , lebo mám brigádu, tak ale kráčala som skoro tri hodiny , tak aj to sa hádam dá trošku rátať , znížila som porcie jedla , pridala zeleninu a ovocie
držte mi palce

jaron
23. apr 2015

@womankc veľa šťastia ti želám

s tými sladkosťami nemusí byť až taký problém aj napr. riešiť to tak, že malý kúsok relatívne zdravšej sladkosti (sezamová tyčinka je lepšia ako lízanka, horká čokoláda lepšia ako mliečna, celozrnný keks lepší ako krémový zákusok atď.) si človek dá ihneď po zdravom jedle (radšej ráno, či na obed ako večer). Môže to byť lepšie ako "držať" a potom zase prasknúť a zjesť celú čokoládu. A tiež ako je známe uvedomovať si, či nemám snahu skôr riešiť emócie, zranenie, duševnú bolesť... (neviniť sa však za to, len sa nad tým zamyslieť a popremýšľať aj o skutočných riešeniach prípadných problémov "duše").

My napr. mávame zvyčajne sladké ale zdravé raňajky, kde je aj trochu hnedého cukru, lekváru a pod., k tomu je vždy ovocie, to nám pomáha, že sa až tak sladkosti nežiadajú. (Celozrnné toasty, arašidové maslo, lekvár, banán; celozrnné rezance s medom a makom, ovocie; ovsená kaša osladená varená v sój. či kravskom mlieku, orechy, ovocie...).

mami1801
23. apr 2015

@evelien ved ano ale chcela vediet na zaciatku diskusie ci je mozne zhodit za rok tak pisem ze tymto sa to da....ci zhodi 30 kil do roka zdravym stravovanim neviem neviem.... 😒

womankc
23. apr 2015

@jaron áno však tak to aj robím, teraz napríklad si dám orechovú tyčinku také tie zo zdravej výživy, alebo sézamové a teda obmedzujem sa na jeden kus sladkého denne , znížila som prílohy, tie až tak nemusím mať a dala som viac zeleniny doobeda mám vždy jablko, alebo dáke ovocie a zväčša aj poobede kým prídem domov . Ja mám problém s pankreasom a žalúdkom a tam mi vyslovene povedal, že žiadne jadierka a celozrnné veci , veľa druhov zeleniny nemôžem a tak ............... ale aj tak si radšej dám graham rožok, tak niečo som už otestovala, že to mi nerobí problém tak to si dám a užijem nejaké probiotikum radšej
Momentálne sa pokúsim nájsť nejakého výživového odborníka, takého , čo mi pomôže zostaviť jedálniček
pri tých mojich problémoch
no a pokúsim sa pravidelnejšie cvičiť
no čo si budeme klamať , proste pevná vôľa a vytrvalosť

le4
23. apr 2015

@womankc super, hlavne je zacat, to je 50% uspechu 🙂 len tak dalej 🙂

womankc
23. apr 2015

@le4 dúfam, že tento raz to aj vydržím . Nemám totiž moc pevnú vôľu v tomto 😖 , ale som si povedala , že som dospela k hraničnému bodu a že ak to teraz nezmením, tak to už nedám

timea7
23. apr 2015

@mami1801 30kg sa dá schudnúť aj za kratší čas, ide o to, či chce niekto schudnúť, alebo byť štíhly, to je podstatný rozdiel..

le4
23. apr 2015

@womankc ked sa Ti stane, ze jeden den polavis, nekonci so svojim predsavzatim. schudnut mozu aj ludia, ktori nemaju volu zo zeleza. mozes si dat aj jeden lubovolny den v tyzdni, kedy nedietujes. alebo aj dva. ale ostatne dni dodrz. lepsie pat dni v tyzdni dietovat ako ziaden 🙂 moja blizka znama to vzdy s jedlom brala ako vsetko alebo nic, proste fazy prejedania sa alebo drsnej diety. ja som to brala tak pozvolnejsie. a mam o dost menej kg od nej. inak ked chcem schudnut, tak sa neobmedzujem v oblubenych jedlach iba vo velkosti porcii.

bandura
24. apr 2015

@timea7 ahoj, zacala som jest ako si mi odporucila a vaha sa mi dva dni nepohla nevies preco?

timea7
24. apr 2015

@bandura chápem, že je to demotivujúce, ale mohla ísť aj hore, lebo si doteraz hladovala, nedávala si svojmu telu všetko to, čo potrebovalo. Pozrela si si, aký máš mať denný príjem bielkovín, tukov, a sacharidov a ideš podľa toho? Telo zistí, že to s ním myslíš dobre a že mu nehrozí ďalšie obmedzovanie, že nemusí odkladať na horšie časy a kg pôjdu dolu. Prelúskaj si tú stránku, nájdeš tam odpovede na všetky tvoje otázky, zistíš, že sa dá schudnúť bez drastického obmedzovania, len s trochou disciplíny, že sa dá takýmto spôsobom ostať natrvalo štíhlou.

bandura
24. apr 2015

@timea7 vaha nesla ani hore ani dole mam 76,8 a uz dva dni ...este sa nato pozriem

timea7
24. apr 2015

@bandura prepáč, ale pozrieť nestačí, je to celá veda, ale oplatí sa mať nejaké vedomosti, je to lepšie, ako sa stále dookola v dvoj-trojročných intervaloch vracať stále k tomu istému problému, je to na psychiku vyčerpávajúce.

bandura
24. apr 2015

@timea7 chcem si to nielen pozriet ale prestudovat aj ked to bude narocnejsie pri troch detoch a trochu casu mi to zaberie...a nechcem sa vracat stale dookola k chudnutiu...a verim ze ani sa vracat nebudem na týchto strankach som prvýkrát a ked schudnem verim ze aj posledny krat ak tu budem chodit aj nadalej tak len zo zvedavosti ako sa dari ostatnym zienkam...v zivote som nemala problem s vahou sice aj ked som mala 17rokou ako som uz pisala a vazila som cez 90kil ale do roka a do dna som schudla na 63 a to som vôbec nedzala ziadnu dietu preto ma zaujalo to co si pisala ty lebo ma to logiku a moje telo na zareagovalo kedze som niecim podobnym uz presla ...vahu som si aj po porode s 66kg drzala vyse 5rokou nemusela som nic riesit lebo na mojich 170cm mi taka vaha staci a to som jedla aj prilohy a to sacharidy 😀

bandura
24. apr 2015

@timea7 vies co teraz robim ? normalne papam ovsene vlocky s pomarancom a pijem kavu s mliekom, je toto mozne? co som sa prestavila na zdravy zivotny styl? 😀

jankastubka
24. apr 2015

@womankc nestiham citat vsetko, len som videla ze mate rada sladke a nevies si s tym rady. Som na tom rovnako hee heee. Mne sa najviac zo vsetkych teorii o chudnuti pacila stranka www.chudnutie-ako.sk.
je zalozena na pocitani kalorii, je tam jednocha matematika, jednoducho musis prijat menej energie ako vydas.
Tak ako pise baba vyssie aj tie zdrave pamlsky su proste len pamlsky a maju kalorie, podstatnd je ci sa ti zmestia do tvojho denneho prijmu.
Ked som si zapisovala vsetky kalorie a videla cierne na bielom, co jeden taky pamlsok spravi, hned ma presla chut. Ale dala som si sem tam, snazila som sa vsak dbat na to, aby som tym padom zjedla v dany den niecoho ineho menej. No a ked som casom videla, ze som miesto jedneho kolacika mohla mat radsej jeden chod kuraci steak so salatom, tak som naozaj velmi zvazovala. Tiez som si potom spravila zdrave alternativy, napr jemny tvaroh s lyzickou kakaa a lekvaru, chutilo to ako termix, malo to vela bielkovin a nie az tak vela sacharidov.
Cele to ma jednu nevyhodu, ze to zabera vela casu, to zapisovanie. A po porode som sa neodhodlala este to opat zacat (A to ma mala 2 roky hee hee).
Po 2 dietati sa ale urcite na to chystam.

jaron
24. apr 2015

@bandura 2 dni je málo, aby sa váha reálne pohla, neoplatí sa takto často ani ju sledovať, hmotnosť sa mení aj počas dňa (najedený, prázdny, po WC, pred, ráno, večer...), zmysel má sledovať to aspoň po týždni

tiež nezáleží iba na čistej hmotnosti, ale aj "obsahu hmotnosti" - napr. či sa náhodou nezmenil pomer kostrového svalstva a tuku (samozrejme na to nestačí obyčajná váha)

womankc
24. apr 2015

@jankastubka no však jasné sladkosť je vždy len sladkosť , čo si budeme nahovárať . No proste bol v pondelok bod zlomu a rozhodla som sa , že tento raz to musím dať nejako , ja nechcem chudnúť kvôli kráse , ale kvôli zdraviu, aby som nedopadla ako moji nebohí rodičia. Mám rodinné predispozície práve nie najlepšie v tomto ohľade a akosi v tej 40tke sa to pomaličky začalo ozývať. Horšie je , že práve v tomto neviem mať moc pevnú vôľu, napríklad minulý rok som schudla za striedavého schudnutia, priberania 9 kg , no už ich mám späť lebo som poľavila , ja keď mám stresové obdobia, nedokážem držať režim Takže najprv musím hlavu upratať, čo sa stravovania týka, ja som vyslovene gurmán, ale nie zas pažravec. Tak pre gurmána držať dietu je utrpenie 😀 . No len dospela som k bodu , že proste musím ......................... U mňa to bude celoživotná záležitosť , som do rodiny po otcovi a tam sú predispozície pre priberanie , to si dovolím povedať , že ja som ešte asi najchudšia 😝 Takže ja dobre viem , že ak chcem dosiahnuť menšiu váhu a udržať si to , je to vyslovene vec do konca života a preto to musím nastviť dobre , aby som to bola schopná čo najlepšie dodržať , u mňa to stroskotala vždy na výdrži. Vždy keď bolo najhoršie som sa vedela zaťať, ale jakmile otrnulo tradá staré koľaje , ale zas musím povedať , že systém stravovania som zmenila tak na 70 % určite . našťatie ani deti ani manže sa prispôsobili

womankc
24. apr 2015

@jankastubka ďakujem za stránku skúsim si to preštudovať

womankc
24. apr 2015

@bandura môžem vedieť o akú stránku sa jedná ????

adkat13
24. apr 2015

@bandura súhlasím s @jaron . pravidlo číslo jedna pri chudnutí: NEVÁŽIŤ SA KAŽDÝ DEŇ!!!
podľa mňa úplne stačí raz za dva týždne, vždy ráno, nalačno.
a my ženy máme aj ten problém, že sa naša váha mení v závislosti od toho, v akej sme fáze cyklu... ja mávam minimálne 10 dní pred menzesom aj o kilo, kilo a pol viac, keďže moje telo zadržiava vodu. aj na to treba myslieť...

bandura
24. apr 2015

@adkat13 ja som tearz mala nase zenske veci aj pocas nich som schudla svojim spôsobom 2kg ale ked som presla na zdravy zivotny styl zastavilo sa to pocas celych 11dni bolo kazde rano ubytok na vahe...teraz mi kramy koncia tak som cakala vecsi ubytok na vahe

adkat13
24. apr 2015

@bandura samozrejme, že zo začiatku to ide rýchlo, vtedy je úbytok aj 1-2 kg za týždeň, ale potom, keď sa ti to spomalí a budeš chudnúť 1-2 kg za mesiac, nebude mať zmysel vážiť sa každá dva dni...