Dá sa schudnúť 30kg do roka bez následkov?

polarka
29. aug 2008

Podarilo sa to niekomu bez poskodenia zdravia rozumnymi metodami?
Zo zdravotnych dovodov kvôli chrbtici to potrebujem zrealizovat.Prida sa ku mne niekto kto neovplyva tisicami na drahe tabletky,liposukcie a nadstandardne fitka?

Recept na tukožravú polievku:

Vytlačiť Poslať e-mailomSuroviny: 4-5 rajčín, 6 väčších cibúľ, 2 zelené papriky, 1 zväzok dužnatej zelerovej vňate, 1 hlávka bielej kapusty, 1 bujón v kocke, soľ, korenie, kari, petržlenová vňať

Postup: Očistenú zeleninu nakrájame na kocky, vložíme do hrnca s vodou, pridáme bujón, okoreníme a varíme dokiaľ zelenina celkom nezmäkne.

Diéta začína

1. deň Môžete jesť neobmedzené množstvo polievky, všetko ovocie (okrem banánov) a z tekutín čierny nesladený čaj, kávu a vodu.

2. deň Neobmedzené množstvo polievky, všetku zeleninu vrátane konzervovanej (bez prísad). Dajte prednosť čerstvej zelenine (uhorky, rajčiny, papriky, reďkovky, špenát, mrkva, zeler, čínska kapusta a pod.) Vyhnite sa fazule, hrachu a kukurici. Na večeru si doprajte väčší pečený zemiak s maslom.

3. deň Môžete jesť polievku, ovocie a zeleninu podľa ľúbosti. Nič ďalšie. Na váhe by sa mal prejaviť menší úbytok.

4. deň Opäť neobmedzené množstvo polievky, aspoň 3 banány a zbierané mlieko. Nezabudnite na tekutiny, pokúste sa vypiť čo najviac vody.

5. deň Okrem polievky môžete zjesť 20-35 dkg vareného hovädzieho mäsa a 5-6 čerstvých rajčín. Pite dostatočné množstvo vody, aby sa odbúrala kyselina močová. I napriek tomu, že Vás už všetka chuť na polievku prešla, mali by ste aspoň jednu porciu zjesť.

6. deň V tento deň jedzte zeleninu (predovšetkým tú so zelenou vňaťou) a hovädzie mäso (upravované na minútkový spôsob bez tuku) v neobmedzenom množstve rovnako ako tukožravú polievku.

7. deň Minimálne jednu porciu tukožravej polievky, ryžu natural, nesladený ovocný džús a zeleninu. Pokiaľ ste všetko dodržali, mali by ste byť ľahší o 5-7 kg.

Čo nesmiete behom diéty vôbec jesť
Všetko pečivo, alkohol, nápoje s bublinkami, smažené jedlá. Hovädzie mäso môžete v diéte nahradiť kuracím mäsom. V jednom "hovädzom" dni, môžete jesť namiesto hovädzieho mäsa varenú rybu. Diétu môžete opakovať najskôr za dva dni. Sedemdenní cyklus musíte dodržať každý krát. Pokiaľ budete jesť polievku dlhšie než sedem dní, môžete trpieť podvýživou.

https://www.youtube.com/watch?v=cJ6NkfmEqhk
polarka
autor
6. júl 2009

trosku davoveho sialenstva v pohybe

https://www.youtube.com/watch?v=-lXL5zCYiX8
polarka
autor
6. sep 2009

mimikyky - vrucna vdaka za cenne info o strave, vsestrannom aktivnom pohybe,pozit.mysleni

zatial -5kg dole,ktore zatial nestupaju spät hore,takze uz len tych -25kg... 😀

ale uz teraz so citim zdravsia...dokonca su mi velke lodicky...cicici... 😉

DAKUJEM!

Drz sa a sir dobro dalej...

mimikyky
7. sep 2009

polarka - gratulujem, si šikuľka 😉 a moc moc moc Ti držím palčeky, aby sa Ti darilo aj ďalej, aby kilečká utekali preč 😀

Ty si poklad, ďakujem 😉 cmuk 🙂 🙂 🙂

aniratakk
17. sep 2009

polarka, pozri program metabolic-balance to nie je dieta ale program upravy metabolizmu, ide o individualnu upravu jedalnicku bez doplnkov stravy ci inych liekov. Ja to poznam z rakuska od mojej doktorky.

polarka
autor
20. sep 2009

Ahooojteeee,
mimikyky cauenko,
aniratakk - vrucna vdaka za super podnet - skusim mrknut,vsetko nove je inspirujuce,
kiez by takych novych podnetov v tejto teme konecne bolo viac,
nech sme na Jar spokojne a zdravsie vsetky! 😉

susik77 - blahozelam k 2 rozkosnej dcerenke,je lubezna!
Nech sa Vam dari a splni to,po com tuzite!Vela stastia vo vsetkom! 😉

http://www.everydiet.org/diet/metabolic-balance...

polarka
autor
20. sep 2009

shaden...velmi dobre na to,aby to ostalo len v teme vtipy...dakujem za moznost kopiru i tu 😀 😉

Desatero pro štíhlů líniu od Bolka Polívku:
1. Dyž neco jíte a nikdo vás nevidí, tož to nemá žádné kalorie.

2. Dyž do seba cpeš čokoládu a chlastáš k temu slivovicu, tož
tá ti ty kalorie zruší.

3. Dyž sa postaráš, aby všecí okolo přibrali víc kilo než ty,to budeš najštíhlejší.

4. Dyž sa vás bude cpat víc, tož sa počítajů kalorie enom temu, kerý sní najvíc.

5. Jídlo, co sníš v kině a nebo u televize popřípadě u počítatače, jako polárka, oplatky, sušenky, to sa nepočítá, protože to patří do zábavy a né do jídla.

6. Kakao, brandy, topinky, dorty, chleba se sádlem, špek a klobásky neobsahujů kalorie, dyž sa jijů ze zdravotních důvodů.

7. Jídlo, keré sníte, dyž vaříte, taky nemá kalorie, protože to
nejíte, ale koštujete.

8. Jídlo, keré má stejnů barvu, taky neobsahuje kalorie. Třeba dyž sníte špenát a pistáciovů zmrzlinu, tož to je jak dybyste nesnědli nic.

9. Obezita je nemoc a tož je potřeba pořádně sa nadlábnůt, aby s ňů tělo mohlo pořádně bojovat.

a navíc

10. Ženská bez břucha je jak hrnek bez ucha !!! A ženská bez řiti je jak váza bez kvítí !!!

polarka
autor
23. sep 2009

🙂 😀 😵 😉

luciazilla
23. okt 2010

@erikasadek

Ahoj, prosim Ta kde by som nasla nejaky plan na tu spominanu proteinovu dietu. Mam rok po porode a rada by som schudla a zmenila stravovacie navyky, cvicit som uz zacala, ale chce to zmenit aj stravu.
Ďakujem

jazminn
23. okt 2010

ja mám tiež problém s váhou. Začala som v júli s tabletkami a schudla som za mesiac 8 kg ako nič. Teraz som sa to rozhodla robiť zdravšie a kúpila som si knihu od A.Macingovej: Zhubněte jednou provždy, pozri www.detoxi.sk. a začala som to podľa tej knihy a celkom sa mi to páči. Na začatok tu ide o celkovú detoxikáciu organizmu a zároveň pri dodržaní tejto diéty za 28 dní dole 3 konfekčné veľkosti. A 28 dní nie je tak veľa, aby sa to nedalo zvládnuť.

luludia
24. okt 2010

Z vlastnej skúsenosti môžem povedať, že schudnutie je otázkou nastavenia myslenia. Žiadna diéta, ale prenastavenie myslenia smerom jesť menej, vedieť presne čo jem a hýbať sa.
Ako dieťa som bola obézna, potom som sa sama sebe nepáčila a schudla som. Okolo 20-tky som bola najštíhlejšia. Po pôrode som vážila 85 kg. Trvalo mi to 6 rokov, ale zhodila som 20 kg. A dnes viem, že obézna už nikdy nebudem. Neprejedám sa, nediétujem, doprajem si raz za čas aj sladkosti, chodievam 1-2 x do týždňa pravidelne na aerobic.
Cítim sa výborne, ľahko a nemusím premýšľať nad nadmernými veľkosťami v obchode.
Diéta vedie len ku krátkodobej strate váhy, ale určite nie ku štíhlosti.
Keď je po sviatkoch a zistím, že sa na mňa niečo nalepilo, začnem fungovať takto:
Raňajky - ovsené vločky so stredne tučným jogurtom alebo toast z celozrnného chleba s tenkou vrstvou pomazánky alebo masla a viac zeleniny
Obed - riadny, vyhýbam sa len vyprážanému
Poobede - posledné riadne jedlo do 17:00, no nič ťažké (žiadne knedle, halušky, rezne a pod.)
Po 17:00 len ovocie a zelenina, ovocné a zeleninové šaláty (jemná zálievka)
K tomu viac pohybu, plávanie 2-3 x do týždňa, alebo aerobic.
Asi za mesiac takto zhodím cca 2 pevné kg. Bez trápenia a výčitiek.

dadulienka2404
16. nov 2010

ahojte baby poculi ste o vyrobkach okg ? ja sama uzivam ...mozte chudnut aj bez cvicenia a hlavne bez jojo efektu ..ja beriem este len 2 tyzdne a uz mam 2 kg dole,,a mozte to brat aj v tehotenstve a nepriberiete a hlavne posilnite si imunitu upravite travaci system a mnoho dalsieho jedna sa o cisto prirodne produkty ktore su schvalene MZCR a su bez chemikalii..su vyrabane podla noriem EU..ak by ste mali zaujem napiste mi rada vam odpoviem

stanca22
29. nov 2010

Baby, ja mám 71 kg, chcem váhu tak cca 58 kg, neviem kde som trčala tie celé roky ale až v piatok som zistila, našla knihu od edita sipeky Vš chudnutia, myslím asik ten prvý výdavok z jej kníh, no je súprový, neviem si ho vynachváliť ako z čítania, tak aj s úžasu sama nad ňou, takže od dnes idem podľa jej inštrukcií, tak držte mi palce 😉

evaka
3. nov 2011

Schudnut sa urcite da, aj bez jojo efektu, jedina podmienka je normalne sa zdravo stravovat - je taky program na chudnutie, paradoxne pritom nesmies byt nikdy vyhladovana. V pripade zaujmu poslem viac info do IP, nechcem tu robit nejaku reklamu

swety1
7. sep 2012

@mexx aho daj nejaku radu na chudnutie dakujem,

lidaslim
Odpoveď bola odstránená
Zobraz
pangrol
1. dec 2012

chcem schudnut 30kg za 4mesiace 4kg mam dolu kto porady prosim

pangrol
1. dec 2012

@swety1 rada pi vela tekutin ovocia zeleniny biele maso pohyb

pangrol
1. dec 2012

@polarka dam ty radu vela ovocia zeleniny a pohltovac tukov je biela kapusta

pangrol
1. dec 2012

spalovac tuku je biela kapusta

heli57
1. dec 2012

babenky potrebujem radu.mám 60 rokov a žial pri výške 168cm,vážim 162kg.Som 2 roky po havárii,pohyb mi robí problémy,ako zo začarovaného kruhu?

janniia
17. dec 2012

@heli57 menej jest .. rano krajec chleba s niecim , desiata jedno ovocie , obed malo polievky - 1 - 2 naberacky , jedlo nie velky kus masa , malo zemiakov , obloha , olovrant , jedno ovocie , vecera malo - salat , alebo podobne ako na obed len bud polievka alebo jedlo ...
viac jest bielkoviny - syr , jogurt , tvaroh , sunka , maso .. menej az malo .. saharidy - chlieb , pecivo , cestoviny , ryza , zemiaky .. doplnat zeleninou ... pri mlsnote si dat - sunku , syr , ovocie , zeleninu ... miesto kolaca , tyciniek ...
ziadne preplnene taniere .. ani kazu hod nejake jedlo ..
vela pit - voda , caj .. ked je brucho "opite" .. nezmesti sa don - "myslenie" na jedlo ...

znizenim davok jedla .. pojde vaha dolu .. ked bude nizsie .. moze sa hybat .. tym cim moze .. ci uz zdvihat .. nohu , nohy , ruky , otacat sa .. hoc co co telo dovoli .. kazdy pohyb sa rata .. na kazdy potrebuje telo vydat energiu ...
neskor pridavat .. viac a viac pohybu , zataze - zobrat si 1 - 2 kg cinky do ruk ..

a len vydrzat .. stale si hovorit toto si nedam .. toto mi staci ... teraz sa pohybem takto ...

heli57
17. dec 2012

@janniia Veľmi pekne ďakujem za radu.Ukladám si ju a budem sa podľa nej riadiť,zdá sa mi veľmi rozumná,lebo hladovať som už skúsila a bolo to zlé,až na skolabovanie.A drahé prípravky tiež odmietam,ktovie čo v tom je a ani tomu neverím.Kúpila som si niečo také ako stacionarny bicykel,len sa sedí na stoličke alebo niečom inom a šlape sa.Skúsim to použiť pre začiatok ako pohyb,lebo nevydržím stáť dlhšie ako pár minút.všetko robím v sede.Po čase sa ozvem a budem referovať ako sa mi darí.Hela

janniia
17. dec 2012

@heli57 tak nech sa dari .. urcite to pojde ..
len vydrzat .. ked pride chut nechat to ... 😎
70 % je strava 30 % pohyb .. chudneme tym zo nezjeme 😀

tajga
28. dec 2012

heli57 držim palce ..

kamilkak
19. feb 2013

@erikasadek -ahoj Erika,ako sa máš ?

kamilkak
19. feb 2013

@heli57 -ako sa máš ?

janniia
19. mar 2013

@heli57 tak ako .. islo nieco dolu ?

dany007
24. mar 2013

ahoj polarka pýtaš sa či sa dá do roka schudnúť 30 kg. bez následkov, ja som dal dolu 44 kg. a to 6.4 bude rok čo som začal redukovať a ver tomu že žiadne následky na sebe necítim ak neberiem do úvahy tie pozitývne... 🙂