Dá sa schudnúť 30kg do roka bez následkov?

polarka
29. aug 2008

Podarilo sa to niekomu bez poskodenia zdravia rozumnymi metodami?
Zo zdravotnych dovodov kvôli chrbtici to potrebujem zrealizovat.Prida sa ku mne niekto kto neovplyva tisicami na drahe tabletky,liposukcie a nadstandardne fitka?

Recept na tukožravú polievku:

Vytlačiť Poslať e-mailomSuroviny: 4-5 rajčín, 6 väčších cibúľ, 2 zelené papriky, 1 zväzok dužnatej zelerovej vňate, 1 hlávka bielej kapusty, 1 bujón v kocke, soľ, korenie, kari, petržlenová vňať

Postup: Očistenú zeleninu nakrájame na kocky, vložíme do hrnca s vodou, pridáme bujón, okoreníme a varíme dokiaľ zelenina celkom nezmäkne.

Diéta začína

1. deň Môžete jesť neobmedzené množstvo polievky, všetko ovocie (okrem banánov) a z tekutín čierny nesladený čaj, kávu a vodu.

2. deň Neobmedzené množstvo polievky, všetku zeleninu vrátane konzervovanej (bez prísad). Dajte prednosť čerstvej zelenine (uhorky, rajčiny, papriky, reďkovky, špenát, mrkva, zeler, čínska kapusta a pod.) Vyhnite sa fazule, hrachu a kukurici. Na večeru si doprajte väčší pečený zemiak s maslom.

3. deň Môžete jesť polievku, ovocie a zeleninu podľa ľúbosti. Nič ďalšie. Na váhe by sa mal prejaviť menší úbytok.

4. deň Opäť neobmedzené množstvo polievky, aspoň 3 banány a zbierané mlieko. Nezabudnite na tekutiny, pokúste sa vypiť čo najviac vody.

5. deň Okrem polievky môžete zjesť 20-35 dkg vareného hovädzieho mäsa a 5-6 čerstvých rajčín. Pite dostatočné množstvo vody, aby sa odbúrala kyselina močová. I napriek tomu, že Vás už všetka chuť na polievku prešla, mali by ste aspoň jednu porciu zjesť.

6. deň V tento deň jedzte zeleninu (predovšetkým tú so zelenou vňaťou) a hovädzie mäso (upravované na minútkový spôsob bez tuku) v neobmedzenom množstve rovnako ako tukožravú polievku.

7. deň Minimálne jednu porciu tukožravej polievky, ryžu natural, nesladený ovocný džús a zeleninu. Pokiaľ ste všetko dodržali, mali by ste byť ľahší o 5-7 kg.

Čo nesmiete behom diéty vôbec jesť
Všetko pečivo, alkohol, nápoje s bublinkami, smažené jedlá. Hovädzie mäso môžete v diéte nahradiť kuracím mäsom. V jednom "hovädzom" dni, môžete jesť namiesto hovädzieho mäsa varenú rybu. Diétu môžete opakovať najskôr za dva dni. Sedemdenní cyklus musíte dodržať každý krát. Pokiaľ budete jesť polievku dlhšie než sedem dní, môžete trpieť podvýživou.

https://www.youtube.com/watch?v=cJ6NkfmEqhk
zuzu13
27. jan 2009

susik...ty mas na priberanie narok....dokonca musis 😉

susik77
27. jan 2009

zuzu: ale ide to nejak moc rychle 😖 kamoska mi hovorila, ze urcite zhodim na zaciatku a ja mam uz v 1.trimestri+3 kg 😝 tak som zvedava, kolko to bude pred porodom 😕 pri prvom to bolo za cele tehu+18 😒
esteze sa mi tak podarilo pred tehot. zhodit-som zacinala s -10 kg oproti 1.tehu 😵

aniel
28. jan 2009

susik77-len nech je bábo zdravé.Po pôrode schudneš 😉

sendi
28. jan 2009

sussik,anjel ma pravdu.nad tym teraz nerozmyslaj,a ked porodis tak potom si nad tym lam hlavu. 😉

susik77
28. jan 2009

jasne, ja viem 😔 len ja som sa pred porodom dostala na 94 kil 😖 tak sa toho strasne bojim, ze by som znovu tak pribrala. Az za 1.5 roka som zhodila na 66 kg. Ale dal;o mi to zabrat 😝
a terazmam stale hrozne chute 😒 A najviac vecer ☹

aniel
28. jan 2009

skús si dať večer len ovocie aj to je cukor 😉

susik77
28. jan 2009

aniel: vyskusam 🙂

aniel
29. jan 2009

možno by to stačilo,ale ja to neviem dodržať to pravidelné jedenie 😉

polarka
autor
14. jún 2009

😀 😅 Ahojte dievcence!
Ako sa Vam vsetkym dari?
Strava 60% a pohyb 40% uspechu
No so stravou katastrofa - raz do dna vecer o 21,30h... 😖 😠 😒 😢to chcem uz dnes zmenit v prvom rade,zrychlit metabolizmus,castejsim jedlom i pitny rezim bol biedny
a snad velky vzor mimikyky ma opat nakopol,ze vyskusam korcule,na kt.si robim zalusk uz 2 roky,no vzdy sa naslo nieco dolezitejsie pre rodinu ako blbost pre maminku... 🙄
Dakujem Vam vsetkym za povzbudenia a podporu,ip,velmi pomahaju...
Novy vietor do lytok!
Mozno uz nepotrebujem mat tych vysnivanych 59kg,postaci,ze nebudem fucat za dcerkou na ihrisku ci za bicyklikom,ze nebudem mat ten zubozeny pocit po skusani obleecka v kabinke v markete,ci doma rano pred zrkadlom...

Je zvlastne,ze mi vaha stoji tak predlhy cas na tych "smiesnych" - 5kg, ale ludia co som ich i dlhsie nevidela a oni mna sklapevne tvrduia,ze som schudla hoci rucicka na vahe stoji...podla mna to bude tym,ze som uplne zmenila farby satnika - uz to nie su cierne dlhe svetre,panske kosele do pol stehien,ponca - vrecia na maskovanie,kt.skor asi pridaju dojmu velkej machule...mam viac prania v rukach kvoli ruzovym,svetlomodrym,hraskovozelenym,zltym trickam - predtym sa pralo v pracke biele,cierne a ruzove a bol pokoj,teraz po veceroch periem v rukach...

cize zvlastny paradox - farby rozziaria a posobia veselsie - nie vzdy cierna opticky zuzuje,i plet ma iny nadych! 😉

Krasny den vsetkym!

kili
14. jún 2009

polarka, pozerám, že téma je už pomaly rok, koľko si od vtedy schudla? podarilo sa niečo?

polarka
autor
14. jún 2009

- 5kg stale stoji...lebo ma po 2 mes stopla diagnoza psoriaza ,kt.bola neskor upravena na seboreu...kt.moznym spustacom bol prac.stres v kombinacii s tazkou virozou + citrusy vo zvysenej miere,kt.vysusili pokozku hlavy a za usami...
takze strava musela ist bokom

posl.2 mesiace mam priznaky klimaxu,na kt.by som mohla este 13 rokov pockat...
na 22 dc spinenie 8 dni a na 50 dc akoby normal mrcha - hormony hore dole i vdaka tuku v casti brucha,kde sa kumuluju vo zvysenej miere estrogeny

kozne problemy sa akoby tuk,tuk stabilizovali,tak mozem robit zmeny v jedalnicku a pohybe...

idem do toho rozumne opat = kvôli zdraviu! 😉

mimikyky
14. jún 2009

polarka, zlatko, nestíham teraz, ale večer Ti niečo pošlem........
ak poznáš časák diéta......tam bola súťaž v chudnutí, bola aj výživová poradkyňa k dispozícii... a ja letím o chvíľu na finálové stretko,večer Ti písnem 😉

polarka
autor
14. jún 2009

mimikyky jasne,dakujem za vsetko,den plny peknych a prijemnych zazitkov!

http://www.nahajsikrasna.cz/

kili
14. jún 2009

mne sa podarilo dať dole za asi 1,5m 12kg, už sa to spomalilo, asi tak kilo za týždeň ide dole. Ešte ma ale tých 14kg čaká 😝 , tak uvidím, ako to zvládnem. keby to bolo až za tok, tak by to bolo v pohode. Aj keď teraz ma tlačí to, že sa mi nič nové na seba kupovať nechce a do starých predtehu vecí sa furt nezmestím ☹ , takže ešte to by som niečo schudnúť chcela, ale to už asi nestihnem, už začína byť teplo a všetko čo mám mi je buď veľké alebo malé.

aniel
14. jún 2009

baby ja budem musieť tiež začať ,lebo už je tu za chvílu leto a ja sa trasiem ako huspenina 🙂

kili- ty si čo robila ,keď si schudla?

mimi-vyhráš? A koľko je dole?

kili
14. jún 2009

aniel, ráno jem celozrnnú bagetu s niečím + zelenina, cez deň ovocie a večer zelenina + občas mäso (bolo by aj každý deň, keby som nebola lemra si ho robiť 😀 ), plus cez deň trochu čokolády a prehrešky ako kofola, zmrzlina a tak. čiže sa tak nejak snažím byť vitariánkou, ale nie na plný úväzok 😅 varené ma totiž nikdy moc nezasýtilo, skôr naopak.

polarka
autor
14. jún 2009

Ahojte zmenychtivky,
mna opat zenie do predu zdrav.stav a skratenie zivota o com svedcia i znamky mojho predcasneho starnutia organizmu,
konecne v tescu maju i velkosti nad 42,takze ma zmena satnika ani tak nelaka,ako zbavit sa symetrie valca u vrsku s tuzbou opat dosiahnut stihly pas

co sa tyka rotany,ma zostihlovat driek asi kvoli priecnym brusnym svalom - udajne hrozi zvysene opotrebovanie stavcov pri nespravnom postoji pri cviceni,
mal by to clovek robit v miernom podrepe s rozostupenymi stupajami s pridrziavanim v predpazeni - kvoli bezpecnosti mozneho padu 😀 😉 bla...bla...bla... 😀 😅 😵

pokojny vecer! 😉

zitaje
14. jún 2009

Polarka, pardon ze sem len tak vpadnem a hned nieco chcem - ale velmi by ma zaujimalo, kolko mas rokov, ak by si bola ochotna, aspon IP. 😉
Ja mam tiez tych +30, pred druhym tehu som mala tak +20, teda ono je to relativne +kolko, ja mam dost "tazke kosti" takze nepotrebujem vazit 50kg (tolko som vazila naposledy na ZS 😅 ). Vlastne cely zivot mam nieco navyse, od detstva, a v 33 rokoch nemam vobec ziadne zdravotne problemy. Teda mam slabu alergiu, ale povedala by som, ze to s tym moc nesuvisi ale inak absolutne nic, klop-klop. Tak teraz rozmyslam, v akom stave moze byt moje telo, a este asi budeme chciet mat jedno dieta...
Ja sa chystam na nieco ako kili, ale nestiham varit a potom pojedam co pride, navyse este kojim, takze ja by som kludne isla tak pozvolna, ze 30kg za rok.
No kazdopadne som si povedala, ze skusim postupne vyradovat - zatial som vyradila cokoladu a oriesky, lebo mala sa mi strasne vyhadzuje a povedala som si, co ak to je z mojej cokolady.
Moja predstava o idealnom stave diety je taka, ze doobeda ovocie, na obed plno zeleniny (surovej aj dusenej) a maso, a na veceru zase zelenina a nieco mliekove, jogurt napriklad. Obcas prelozit nejakou ryzou na obed a pod.
Do kelu, ale nie a nie sa do toho opriet tak poriadne, uz sa na seba aj hnevam, co tiez nie je dobre... Musim na seba vymysliet nejaku fintu, odmenu alebo ja uz neviem, psychika je svina.

slavik
16. jún 2009

Ahojte,
ja som za rok schudla 9 kg iba úpravou stravy bez cvičenia. Viac som ani chudnúť nepotrebovala.
Z 90 dnovej diety som si vybrala to že raňajkujem ovocie. Hned ráno ako vstanem vypijem 2-3 dc vody. Raňajkujem jablko alebo nektarinku alebo čo máme práve k dispozícii a doobeda pijem veľa vody. Obed normálny polievka + druhé a poobede zase ovocie a veľa vody. Síce teraz už trochu aj hreším. Dám si aj sladké aj čipsy ale dodržujem stále ranajšie ovocie a vodu. Vlastne som vylúčila zo stravy rožky a chlieb. Respektíve sem tam si chlieb s maslom dám ale to je tak raz za týždeň.

polarka
autor
3. júl 2009

😀 😉 🙂 kocky jupiiii - kupila som dnes korcule ,tak uvidime ako to pojde ,pokojny vikend !

slavik,blahozelam k ubytku,bravo,len tak dalej!

zitaje - ip,idem na to od teraz znovuuuu!s rozumom pre zdravie,cislo nie je dolezite,moj pocit vitality je na nezaplatenie! 😉

ahoojte 😉

polarka
autor
3. júl 2009

fila master GLX teraz v exisporte v akcii 2500.-sk + chranice 451.-sk 😉

bambulhojka
Odpoveď bola odstránená
Zobraz
domeenika
6. júl 2009

ahojte, ak mozem pridam sa aj ja.. Cca pred 2 mesiacmi som sa KONECNE zatala a zacala nieco so sebou robit. Najprv som zacala pravidelne behavat, ale prislo mi to malo i ked ako taky ubytok na vahe bol.. Kupila som si pernametku do fitka a zacala cvicit tam.. Ak sa mi da, tak idem aj kazdy den. Samozrejme som upravila svoju stravu, vyhybam sa sladkemu, kalorickym, mastnym jedlam a najneskor jem o pol 6. Schudla som 8kg, bohuzial neviem sa pohnut dalej. Moj vydaj energie je este vyssi, fakt sa snazim jest zdravo ale kila nejdu dole.. Verim ze je to prechodne a ze moj organizmus sa vzpamata.. Nema niekto podobnu skusenost?