Dá sa schudnúť 30kg do roka bez následkov?

polarka
29. aug 2008

Podarilo sa to niekomu bez poskodenia zdravia rozumnymi metodami?
Zo zdravotnych dovodov kvôli chrbtici to potrebujem zrealizovat.Prida sa ku mne niekto kto neovplyva tisicami na drahe tabletky,liposukcie a nadstandardne fitka?

Recept na tukožravú polievku:

Vytlačiť Poslať e-mailomSuroviny: 4-5 rajčín, 6 väčších cibúľ, 2 zelené papriky, 1 zväzok dužnatej zelerovej vňate, 1 hlávka bielej kapusty, 1 bujón v kocke, soľ, korenie, kari, petržlenová vňať

Postup: Očistenú zeleninu nakrájame na kocky, vložíme do hrnca s vodou, pridáme bujón, okoreníme a varíme dokiaľ zelenina celkom nezmäkne.

Diéta začína

1. deň Môžete jesť neobmedzené množstvo polievky, všetko ovocie (okrem banánov) a z tekutín čierny nesladený čaj, kávu a vodu.

2. deň Neobmedzené množstvo polievky, všetku zeleninu vrátane konzervovanej (bez prísad). Dajte prednosť čerstvej zelenine (uhorky, rajčiny, papriky, reďkovky, špenát, mrkva, zeler, čínska kapusta a pod.) Vyhnite sa fazule, hrachu a kukurici. Na večeru si doprajte väčší pečený zemiak s maslom.

3. deň Môžete jesť polievku, ovocie a zeleninu podľa ľúbosti. Nič ďalšie. Na váhe by sa mal prejaviť menší úbytok.

4. deň Opäť neobmedzené množstvo polievky, aspoň 3 banány a zbierané mlieko. Nezabudnite na tekutiny, pokúste sa vypiť čo najviac vody.

5. deň Okrem polievky môžete zjesť 20-35 dkg vareného hovädzieho mäsa a 5-6 čerstvých rajčín. Pite dostatočné množstvo vody, aby sa odbúrala kyselina močová. I napriek tomu, že Vás už všetka chuť na polievku prešla, mali by ste aspoň jednu porciu zjesť.

6. deň V tento deň jedzte zeleninu (predovšetkým tú so zelenou vňaťou) a hovädzie mäso (upravované na minútkový spôsob bez tuku) v neobmedzenom množstve rovnako ako tukožravú polievku.

7. deň Minimálne jednu porciu tukožravej polievky, ryžu natural, nesladený ovocný džús a zeleninu. Pokiaľ ste všetko dodržali, mali by ste byť ľahší o 5-7 kg.

Čo nesmiete behom diéty vôbec jesť
Všetko pečivo, alkohol, nápoje s bublinkami, smažené jedlá. Hovädzie mäso môžete v diéte nahradiť kuracím mäsom. V jednom "hovädzom" dni, môžete jesť namiesto hovädzieho mäsa varenú rybu. Diétu môžete opakovať najskôr za dva dni. Sedemdenní cyklus musíte dodržať každý krát. Pokiaľ budete jesť polievku dlhšie než sedem dní, môžete trpieť podvýživou.

https://www.youtube.com/watch?v=cJ6NkfmEqhk
danielitka26
20. sep 2008

a ty chudneš tiež ???

polarka
autor
20. sep 2008

ano,danielitka,vravim tomu "ozdravenie" za 3 tyzdne -3,5kg so startom na 90kg s cielom 60kg 😉

zatial by som dalsim baculkam odporucila co sa mi osvedcilo pristrojovu lymfodrenaz,masaz,citronovogrepovu stavu rano nalacno namiesto jablcneho octu - ten ma velmi susil na jazyku,vela obycajnej vody a cajov,rybky,biele masko,ovocie a mnozstvo zeleniny,L-carnitin kedze len v 20ml 600mg - tak zatial len asi potenie z neho...neviem dodrzat presnu kavovu,90dnovu dietu,tak snad kvazi delenu a raciostravu s obmedzenim sladkosti,muky,udenin...uvidime ako to pojde dalej...teraz 5 dni mi vaha stoji 😢

dobru noc 😉

danielitka26
20. sep 2008

ble ja neviem držať diéty ☹

polarka
autor
20. sep 2008

aj mna striktny rozpis obmedzuje...preto tomu vravim ozdravenie a vnimanie vlastneho tela zo sebazaprenim a kontrolou

mimusiacik
22. sep 2008

DREAM HEALTHER - lipolytický vibračný stroj na chudnutie a proti celulitíde

Formujte si postavu s nami, rýchlo a účinne!

znižuje podkožný tuk, hlavne brušný tuk
znižuje cholesterol a nadmerný telesný tuk, tým pomáha predchádzať mnohým civilizačným ochoreniam
zlepšuje celkový svalový tonus a fungovanie nervového systému
podporuje zlepšenie stability kĺbov
pomáha napraviť väčšinu problémov s chrbticou a chronických kĺbnych problémov
zlepšuje tonus svalov panvového dna – znižuje efekt inkontinencie
zlepšuje pohyby čriev, zbavuje zápchy
rehabilituje atrofické svaly
zvyšuje bazálny metabolizmus – stabilizuje telesnú hmotnosť!

http://www.trifam.sk/salon.html

mimusiacik
22. sep 2008

http://lesk.zoznam.sk/cl/100066/136585/Jana-Hut...

http://wanda.atlas.sk/moda-a-krasa/telo/24434/l...

Účinok masáže je známy už z čias riečnych civilizácii. Tajomstvá tejto príjemnej regeneračnej procedúry už poznali starí Číňania, Egypťania, či neskôr Rimania. Masáž je vo všeobecnosti činnosť, pri ktorej pôsobením na povrch tela mechanickými podnetmi sa snažíme docieliť v tele masírovanej osoby pozitívne zmeny. Účinok masáže je závislý od použitých masérskych hmatov. Každý z nich má svoje osobité vlastnosti, ktoré im umožňujú ovplyvňovať organizmus ako celok, alebo jeho jednotlivé časti. Nezanedbateľnou skutočnosťou je pritom skutočnosť kto a ako tieto hmaty používa. Okrem masáže poznáme aj napríklad automasáž, čiže masírovanie samého seba. Väčšina ľudí mi dá asi za pravdu, že aj keby sme hmaty ovládali veľmi dobre, nedocielime taký účinok ako pod rukami skúseného odborníka

Výsledkom pôsobenia masáže je celkový účinok na organizmus. Hmaty pôsobia na jednotlivé časti tela a centrálny nervový systém podnety vyhodnocuje a reaguje na ne. Masáž sa tak skladá z množstva malých čiastkových účinkov. Výsledkom môže byť viac miestne pôsobenie, alebo celkové pôsobenie na organizmus.

Bezprostredným orgánom ľudského tela na ktorý pôsobia ruky maséra je koža. Účinky na ňu sú mnohostranné. Predovšetkým však dochádza k otepleniu a prekrveniu kože a následne k rovnakému účinku aj na svaly. Počas masáže ďalej dochádza k odstraňovaniu odumretých častí kože a zosušených výlučkov kožných mazových žliaz. Zlepšuje sa tak kožné dýchanie a uvoľnia sa vyústenia potných a mazových kanálikov. Koža sa vplyvom pravidelnej masáže spevní a stane sa pružnejšou.

Mechanickým pôsobením masáže sa zlepšuje krvný a miazgový obeh v podkožnom tkanive. Uľahčuje sa tak odplavovanie metabolitov do ciev a z nich potom do vylučovacích orgánov. Aplikáciou silnej masáže je možné dokonca docieliť aj čiastočné narúšanie tukového tkaniva, alebo aspoň zabrániť jeho ukladaniu.

Masáž aplikovaná na podkožné tkanivo v okolí kĺbov, môže priaznivo pôsobiť na ich pohybový rozsah. Zvyšuje pružnosť púzdra, znižuje opuchy a odstraňuje usadeniny solí.

Asi najdôležitejším účinkom je v športovej masáži účinok na svalový aparát. Vo svaloch sa nachádza veľké množstvo vlásočníc, ktoré sú v kľude uzavreté. Počas masáže sa však uvoľnia a zvýši sa tak prívod živín a kyslíku do svalov. Aby mohli svaly pracovať nesmú byť ani ochabnuté ani vo veľkom napätí (svalový tonus). Vplyvom masáže sa dostanú do optimálneho tonusu svaly ochabnuté rovnako ako tie príliš napäté. Treba si však uvedomiť že podľa tonusu je potrebné voliť iný typ masáže. Pri ochabnutých svaloch to bude dráždivá masáž a pri svaloch v napätí uvoľňujúca.
Zaujímavým účinkom masáže je jeho vplyv na zhrubnutie svalových vlákien (hypertrofia). Kedysi sa tejto skutočnosti prikladal prehnaný význam. V súčasnosti však prevládajú názory, že hypertrofiu môžeme dosiahnuť masážou len u veľmi slabých jedincov. U väčšiny ľudí je hypertrofia nepatrná a zanedbateľná.

Účinok na krvný a miazgový systém má v konečnom dôsledku význam pre celý organizmus. Výsledkom zväčšovania a otvárania vlásočníc je zrýchlenie krvného obehu a zníženie odporu proti prúdeniu krvi v tepnách. Prekrvenie periférnych častí (kože a svalov) zlepšuje odtok prebytočnej krvi z vnútorných orgánov a tak dochádza aj k zlepšeniu distribúcie krvi.

http://www.sportujeme.sk/fitness/masaz-a-jej-po...

miriamka
24. sep 2008

Danielitka...ak neviem ci sa da dat dole 30kg,ale 15kg som dala dole za 6 mesiacov 😉

mimusiacik
27. sep 2008

Ahojte,
danielitka a co si pre tych -15kg za 6 mes robila?

susik77
27. sep 2008

ahojte, aj ja: 15 kg za 6 mesiacov: delena strava, prechadzky s malou, plavanie 2x tyzdenne 😉

polarka
autor
27. sep 2008

Ahojte ozdravovatelky!
Susik77 - paradaaaa,mas v plane este ist dalej dole?...si mojim motorom spolu s mimikyky,lucxy,
sestri, erikousadek a dalsimi
uspesnymi prispievatelkami v temicke,dakujem Vam dievcence! 😅

u mna po mesiaci -4kg...konecne po tyzdni stagnacie sa to opät pohlo smerom dole,tesim sa prevelmi
i z toho -0,5kg 😀 😅 😵 huraaaa,ked sa podari dat dole 10kg,zacnem verit telu,ze to naozaj mysli vazne a ze tych -30kg do roka nebude len ruzovou fatamorganou...

(90 dnovu kvôli prac.zaneprazdnenosti neviem dodrzat, takze racio delena strava,bez sladkosti,peciva a udenin)

Pekny vikend pre vsetkych!

http://wanda.atlas.sk/zdravie-a-chudnutie/chudn...

http://lesk.zoznam.sk/cl/10193/168560/Nova-para...

http://www.allforum.sk/dieta-na-pre-istenie-org...

mimikyky
27. sep 2008

pomooooc, u nás je vinobranie 😀 😀 😀

mimikyky
28. sep 2008

prežila som 😀
a dokonca mám -2kg 😀
a stretla som sa s monkulom, je to fajn baba aj s rodinkou 😉

môj puboš mal včera prvé rande s alkoholom, trošku burčáku vypil, ešte spí,som zvedavá,ako mu bude 😀 😀 😀 , dokonca som bola o polnoci odviezť jeho drahú domov, taká pocta 🙂

polarka
autor
1. okt 2008

huraaa - blahozelame k ubytku! jupiii 😀 😉

mimikyky
1. okt 2008

polarka, ďakujem 🙂
už si mi tu chýbala ☹

polarka
autor
3. okt 2008

z temy Kto sa ku mne pridá? chcem sa opäť "zmeniť"!
https://www.modrykonik.sk/forum/show.php?vThrea...

mimikyky • 4d • Včera o 13:40

babuľky tu je nejaké to BRUŠKO

http://www.woman.sk/cvicenie.lasso?-session=wmn...

ja osobne odporúčam ako prvý cvik č2, potom1, potom3
a aspoň 3x10, pre prvý deň,uvidíte ako Vám bude

😉 🙂 mimikyky si moje zlaticko,dakujem za vsetko! 😉

polarka
autor
3. okt 2008

Ovocie, s ktorým naozaj schudnete

Nielenže vás zásobí vitamínmi, ale ešte aj vás odbremení od nežiaducich kilečiek. O čom je reč? Predsa o zdravom ovocí, ktoré vám dopomôže k ideálnym krivkám.

Každý deň päť kúskov
Ak si s radosťou pochutnávate na ovocí, bude pre vás ovocná diéta o to ľahšia. Odborníci na výživu tvrdia, že ideálna dávka ovocia na každý deň zahŕňa až päť porcií. Pravdaže, vyslovene sa neodporúča zjesť päť kúskov naraz, inak by ste mohli priviesť telo do rozpakov, a to by sa vám odvďačilo nepríjemným nafúknutím a plynatosťou. Radšej si teda rozdeľte svoju dennú dávku na päť častí – povedzme na raňajky banán, na desiatu jablko, na obed pomaranč, na olovrant melón a na večeru zasa jabĺčko.

Vyberte si spočiatku to ovocie, ktoré máte rada a postupne pridávajte nové, dosiaľ neskúsené či dokonca odmietané druhy. Možno máte z detstva averziu k hruškám, no keďže sa v priebehu dospievania a dospelosti chute menia, možno vás naraz prekvapí svojou lahodnou šťavnatosťou. Podobné to je samozrejme aj s iným ovocím, a preto nedopusťte, aby ste boli kvôli detským rozmarom ukrátená o skvelú ovocnú chuť.

Plné vitamínov!
Ovocie je pre zdravé telo dôležitými látkami doslova nabité. Nájdete v ňom vitamíny, minerály, stopové prvky, enzýmy a vlákninu. No a keďže obsahuje aj veľa vody, telu len pomôže zvýšiť príjem tekutín. Lenže pozor! Ak budete jesť výlučne ovocie, a navyše aj dlhodobo, môžu sa vám ovocné cukry zrazu premieňať na tuky. K nižšej váhe to však nepovedie. Preto jedzte ovocie v určitých intervaloch a rozhodne ho kombinujte s inou, neovocnou diétou.

Ak nemôžete zohnať svoje obľúbené ovocie čerstvé, siahnite po mrazenom. Naopak, sušené ovocie a kompóty nie sú najvhodnejšie, práve kvôli vysokému obsahu cukru.

Tukožrútsky ananás
Určite ste už počuli, ba dokonca aj zistili, že ananás je účinný tukožrút. Je plný vody, obsahuje jej až osemdesiat percent! Navyše je obohatený o dôležité vitamíny E, C, A, B1 a B12, stopové prvky a minerály. Vďaka účinným enzýmom sa navyše spomaľuje ukladanie tukov. Práve enzýmy majú na svedomí, že vďaka ananásu naše telo lepšie trávi.

S jablkom sa naozaj chudne
Skutočne je dokázané, že ľudia, ktorí si denne doprajú dve jablká, sú štíhlejší než tí, ktorí tomuto ovociu neholdujú. Existuje však toľko druhov tohto obľúbeného ovocia, že si ľahko môže vybrať každý. Keďže sú jablká bohatým zdrojom vitamínu C, horčíka, draslíka a vápnika, a navyše neobsahujú takmer žiadny sodík a tuk, sú ideálnym ovocím pri chudnutí. Stačí si dať po obede jedno jabĺčko a uvidíte, ako vás zasýti.

Grapefruit a pomaranč
Citrusové plody zaradené do jedálnička sú výborným spôsobom, ako nielen schudnúť, ale aj detoxikovať telo. Sú plné vitamínu C, ktorý je teraz na jeseň mimoriadne vhodnou prevenciou vírusových ochorení. Nechce sa vám zdĺhavo šúpať citrusy? Pripravte si z nich výživnú šťavu. Na pohár tejto vitamínovej bomby potrebujete dva pomaranče a jeden grep. Ak do čerstvo vytlačenej šťavy primiešate aj trochu dužiny, uvidíte, že vás nielen osvieži, ale aj zasýti. A krásne voľné džínsy budú sladkou odmenou za vašu výdrž!

aniel
6. okt 2008

AJ TO Sú DOBRé CVIKY

polarka
autor
9. okt 2008
polarka
autor
18. okt 2008

😀 😉

polarka
autor
18. okt 2008

MASÁŽE

masáže sa odjakživa považovali za terapiu v oblasti bolestivosti pohybového aparátu pacientov, ako prevencia preležanín u dlhodobo ležiacich pacientov, tak isto sa používajú na zvýšenie výkonnosti športovcov, ale trošku sa zabúda na blahodárny účinok masáže na fyzickú a psychickú „KONDÍCIU“ ľudí všetkých vekových skupín a teda aj Vás!

Čím je masáž prospešná- pochádza z gréckeho slova massé-hnietit. Podľa výberu hmatov, smeru, rytmu a lokality na tele / nezabúdať na masáž tváre/, možno dosiahnut rôzne účinky a ciele. Ale vždy platí, že aj při lokálnej masáži / napr. Masáž tváre/ účinky pôsobia na celý organizmus! Zdôrazňujem, že správne vykonanú ručnú masáž, nemožno nahradiť so žiadnym sebelepším a najdrahším prístrojom! Vo všeobecnosti môžem spomenúť, len tie základné funkcie masáže, ako - posilovanie krvného obehu, uvolňovanie tela a odreagovanie mysle. No v skutočnosti sú účinky oveľa širšie.

1, podporuje funkciu pohybového aparátu
2, Zlepšuje prekrvenie, biorytmus a metabolizmus kože, na ktorej by nám malo veľmi záležať, pretože prvé známky starnutia sa prejavujú hlavne na nej.
3, Pôsobí na nervovú sústavu- masážou sa stimulujú kožné nervové zakončenia a signál z nich prechádza cez nervový systém do mozgu.

Podľa typu masáže môžeme pôsobiť ukľudňujúco, alebo stimulujúco na organizmus / športová masáž/ Ale nechajme sa hýčkať relaxačnou masážou, a možno, že zistíte aké je príjemné navodenie pocitu oddychu a pohody. Mnohokrát si ani neuvedomujeme, že prostredníctvom dotyku maséra, sa do nás vlieva cudzia energia, ktorú tak silno po stresovom dni potrebujeme.

A čo masáž a chudnutie?
To je otázka, ktorú veĺmi často dostávam od svojich klientov. Aby som k Vám bola naozaj úprimná poviem Vám, že masážou chudne hlavne masér, ale!! – je to vynikajúci prostriedok pre zachovanie pružnosti tkaniva v kombinácii s cvičením, hlavne keď ste sa rozhodli pre zhodenie nejakého toho kilečka, ktoré na Vás pribudlo. A veľmi účinná je práve při prevencii tak obávanej celulitídy.

polarka
autor
23. okt 2008

takto by sme skoncit asi nechceli...oble je dobreeee? 😀 😉
http://www.cas.sk/clanok/92877/tara-reid-v-biki...

lucxy
23. okt 2008

ahoj polarka kde si sa vytratila, ha? ako pokracujes? 🙂
ten obrazok je nechutny

polarka
autor
29. okt 2008

Ahoj lucxy,si roztomile zlaticko,ze na mna myslis a posunula si mi temicku,vdaka na 100x! 😀 😉

Zatial vaha stoji - 4kg,velky frmol v praci, doma,cvicit nestiham uz tyzden ma trapi chripka,kvôli psorke som musela vylucit citrusy,tak i choroba sa taha...ale aspon vaha zatial nestupa spät i to je obrovsky uspech!

Vdaka za vsetko,lucxy Vam sa dari s mimikyky,anielom,susik77,sestri,sisulikom ako? 😉