Dá sa schudnúť 30kg do roka bez následkov?

polarka
29. aug 2008

Podarilo sa to niekomu bez poskodenia zdravia rozumnymi metodami?
Zo zdravotnych dovodov kvôli chrbtici to potrebujem zrealizovat.Prida sa ku mne niekto kto neovplyva tisicami na drahe tabletky,liposukcie a nadstandardne fitka?

Recept na tukožravú polievku:

Vytlačiť Poslať e-mailomSuroviny: 4-5 rajčín, 6 väčších cibúľ, 2 zelené papriky, 1 zväzok dužnatej zelerovej vňate, 1 hlávka bielej kapusty, 1 bujón v kocke, soľ, korenie, kari, petržlenová vňať

Postup: Očistenú zeleninu nakrájame na kocky, vložíme do hrnca s vodou, pridáme bujón, okoreníme a varíme dokiaľ zelenina celkom nezmäkne.

Diéta začína

1. deň Môžete jesť neobmedzené množstvo polievky, všetko ovocie (okrem banánov) a z tekutín čierny nesladený čaj, kávu a vodu.

2. deň Neobmedzené množstvo polievky, všetku zeleninu vrátane konzervovanej (bez prísad). Dajte prednosť čerstvej zelenine (uhorky, rajčiny, papriky, reďkovky, špenát, mrkva, zeler, čínska kapusta a pod.) Vyhnite sa fazule, hrachu a kukurici. Na večeru si doprajte väčší pečený zemiak s maslom.

3. deň Môžete jesť polievku, ovocie a zeleninu podľa ľúbosti. Nič ďalšie. Na váhe by sa mal prejaviť menší úbytok.

4. deň Opäť neobmedzené množstvo polievky, aspoň 3 banány a zbierané mlieko. Nezabudnite na tekutiny, pokúste sa vypiť čo najviac vody.

5. deň Okrem polievky môžete zjesť 20-35 dkg vareného hovädzieho mäsa a 5-6 čerstvých rajčín. Pite dostatočné množstvo vody, aby sa odbúrala kyselina močová. I napriek tomu, že Vás už všetka chuť na polievku prešla, mali by ste aspoň jednu porciu zjesť.

6. deň V tento deň jedzte zeleninu (predovšetkým tú so zelenou vňaťou) a hovädzie mäso (upravované na minútkový spôsob bez tuku) v neobmedzenom množstve rovnako ako tukožravú polievku.

7. deň Minimálne jednu porciu tukožravej polievky, ryžu natural, nesladený ovocný džús a zeleninu. Pokiaľ ste všetko dodržali, mali by ste byť ľahší o 5-7 kg.

Čo nesmiete behom diéty vôbec jesť
Všetko pečivo, alkohol, nápoje s bublinkami, smažené jedlá. Hovädzie mäso môžete v diéte nahradiť kuracím mäsom. V jednom "hovädzom" dni, môžete jesť namiesto hovädzieho mäsa varenú rybu. Diétu môžete opakovať najskôr za dva dni. Sedemdenní cyklus musíte dodržať každý krát. Pokiaľ budete jesť polievku dlhšie než sedem dní, môžete trpieť podvýživou.

https://www.youtube.com/watch?v=cJ6NkfmEqhk
polarka
autor
7. sep 2008
polarka
autor
7. sep 2008

prec s kucharskymi ramenami 😀

https://www.youtube.com/watch?v=o_E0IzJg7Oo
polarka
autor
7. sep 2008
mimusiacik
8. sep 2008

v teme Jak zhubnout cenne info od mimikyky

...ahojček

mala by si papať každé 2-3 hodky, niečo malé,čo obsahuje bielkoviny aj sacharidy, doobeda viac sacharidov
a poobede viac bielkovín a menej sacharidov!!
a skús večer po cvičení si dať fakt tie bielkoviny!!! kura,tuniak, ryba,tvaroh,cottage + trošku zemiakov, alebo chlebík knuspi, wasa, active.... a to v pomere 100g kuriatko...+1chlebík
mne to takto pomáha
vyskúšaj jesť aj ke´d nemáš hlad, uvidíš, časom si zvykneš, ani ja som tomu neverila
vložím Ti sem môj dnešný jedálniček,o.k?

utorok

7:00 1/2emco natur+15g vločky+100ml mlieka
9:30 penam+34g apetito+paprika
12:00 100g jogurt+15g vločky
14:30 50g zemiaky+50g pangas+paradajky
17:00 2knuspi+25g apetito huby+50g tuniak+paradajka
19:30 2xbielko+1celé vajko miešané+25g penam+paprika
21:30 50g tvaroh+active graham

takto nejako každý deň

mimikyky - dakujeme 😉

Nasla som myslenku - tusim dr.Bukovskeho :" auto zaparkovane s plnou nadrzou cez noc nespali ani 1 ml",toho sa asi drzme...

ahojte!

susik77
8. sep 2008

mimusiacik-nejak mi tam chyba ovocie 😕 inak, celkom dobry princip 😉 to je pravda: doobeda viac ovocie, cerealie, obed maso+zelenina, poobede obmedzit sacharidy, hlavne zelenina, proteiny 😉
a vela tekutin-aspon 2 litre 😉

mimikyky
8. sep 2008

susik
je to podľa jednej stránky o chudnutí---športovaní,stravovaní,jedálničkoch s určitými hodnotami bielkovín,sacharidov a tukov na mieru pre každého, koľko má ktoré jedlo čoho obsahovať...

ovocie je zlý sacharid, smie sa len po cvičení

mimikyky
8. sep 2008

a k tomu L-carnitínu:
ja mám vyskúšané ráno na lačno vypiť tekutý 10 alebo 15ml podľa druhu carnitínu, v pohári vody,
a potom pred cvičením 30 min znovu, ale neriedený 20ml
skúšala som aj tabletkový, ale z neho ma stráášne nafukovalo 😀
a cvičila som len a iba podľa môjho plániku, ktorý som si postupne upravovala

a keď formujem postavu,tak užívam aj bio cla

ak niektorá budete chcieť vediať viac, napíšem, spýtajte sa

susik77
8. sep 2008

mimikyki: to mi pripada trochu odveci-nehovorim, ze jest banany a ine presladene ovocie ale myslim, ze aspon 1-2 ks za den by sa mali...obsahuje jednoduche sacharidy, kt. potrebujes...Ale je pravda, ze kolko diet, tolko principov 😉 Ty si inak perfektne schudla, gratulujem 😉 Ja prave rozmyslam zacat chodit do posilky, uvazovala som aj o tom karnitine a bio-CLA. Mozes mi pls. hodit neco zaujim. do IP? Dakujem 😉 Ja potrebujem zhodit posl. 7-8 kg, a chcem hlavne spevnit 😉

mimusiacik
8. sep 2008

nie iba p - ..aj naaaamm prosim prosiiimmm,cas je vzacny pri 4 detickach,
mimikyky prosiiim...dakujeeem!
trosku ine je asi iba chudnut,racionalne existovat,a ine tvarovat a spevnovat muskulaturu,ale budem vdacna za kazdu pozitivnu skusenost i od fitnesakov,lebo nestaci len tuk zhodit,ale potrebujem i spevnit mlandrave ochable hnaty...dakujem!
mimikyky neodporucis nam tvoje stranky odkial cerpas informacie?
Pozerala som v lekarni L-carnitin tekuty stal okolo 280.-sk,ale aj v tom bude zalezat od davkovania...lekarnicka tusim spominala ,ze v 20ml odmerke je 600mg...???taky podobny uzivas ty?Dakujem.Ahojte!

mimusiacik
8. sep 2008

malo byt "nie iba IP" 😀

mimusiacik
8. sep 2008

no snad posledna otazka na mimikyky - mas suprove brusko - nepodelis sa s nami o konkretne cviky doma nan?dakujem 😉

polarka
autor
9. sep 2008

mimikyky - dakujem
susik77 ahoj ,uspesny den vsetkym

polarka
autor
10. sep 2008

ahojte,11 den -2kg...huraaa...tralala 😀 😉
dnes som zacala uzivat i ten Vas L-carnitin,citron+chrom v 1 - tekuty,citim sa skvelo,ziadna zrava,chut na sladke,
velmi sa tesim!Ako sa dari Vam?
mimikyky - dnes bude Vas pribeh v modre z neba? 😉

mimikyky
10. sep 2008

nie polarka,dnes nie, my ideme zajtra len do štúdia natáčať dokrútky

polarka
autor
10. sep 2008

mimikyky - tak nam potom hod info,ze kedy sa mame tesit na TV,ze v nej bude sikulka z MK,co tak uctyhodne spevnila postavicku a to je maminou 4 deticiek,bravoooo! 😉

prosim ta,
aky mas nazor na acidofilne mlieko?ma udajne 240kjl a 50kcal - ale citala som,ze mlieko sa berie ako jedlo nie napoj,tak som z toho puk...ved su to proteiny ci nie?na vecer ok ci vobec nie?

v 90dnovej maju na veceru ananas s 1% jogurtom...

vdaka za odporucany tekuty carnitin,vdaka za vsetko! 😉

velmi mi zachutil cerveny grep - nie je taky horky 😉

mimikyky
10. sep 2008

polarka
na všetko Ti odpoviem, sľubujem, len dnes už nestííííííham 😉

sisulik
10. sep 2008

polarka..az teraz som si vsimla tvoje otazky na mna..31 kg za rok...plne som kojila len tri mesiace..a este stvrty som potiahla tak nejak...kvoli mojej psychike aj mlieko mi odislo...ano, je to odchodom do cudziny bez manzela s detmi...do jeho krajiny...bez neho...ina kultura, ina mentalita..aj ked s jeho rodinou som, ale to je vzdy ine..nie su to nasinci..

susik77
11. sep 2008

polarka: gratulujem, skvele 🙂
ja bastim cerveny grep kazdy den, chuti mi, dokoncaaj mala mi kradne 😎

mimusiacik
11. sep 2008

sisulik ...jeeej znama dobra dusa (od dr.janovsky) s lubeznymi detickami 😀 😉 cauko! 😉
Drz sa nam v tej dalekej cudzine,rob nam cest!
Si odvazna a silna zena,to by asi ktokolvek nedokazal...laska hory prenasa a dava obrovsku silu 😉
...teraz vazis kolko,ak to mozes zverejnit?To co tam papas?
som rada,ze som sa mohla opat pokochat fotockami ...
Vydrzat!!!bude lepsie 😵 ahoj!

susik77
11. sep 2008

sisulik-a preco bez neho?

erikasadek
11. sep 2008

ahojte tak polarka dala som sa znova do diety po druhom dietat uz som ti na zaciatku pisala aka u mna odskusana, tak od pondelka sme na -2;8 a to len preto , ze uz to nie je po prvy krat, inak by boli urcite dobre 4 kila dolu, takze mam pred sebou dalsie 22 kil 😉

polarka
autor
12. sep 2008

ahojte dievcence!
susik77 - si uzasna podpora,vdaka,ako to ide tebe?pridala si nieco k stravovaniu,pohybu?
eriksadek opat pokracujes a chces este 22kg?...fiha?
sisulik...vdaka za doverne vyznanie,si obdivuhodna,papa 😉
mimikyky - budeme sa tesit na oktober a tv,a info
lucxy - mas pravdu,jogurt s ananasom je v tej kavovej nie 90 dnovej - partia opat zacina 15.9.tak mozno prehupsnem k nim,dakujem za info

som na 87kg,neponahlam sa,ked sa zadari 4kg mesacne,bez ujmy,tak budem happy,do ozdravenia!

proteinova dietka od eriksadek (zhrnutie a okopirovane z temy)

...naozaj som vyskusala vela diet , najviac sa mi osvedcila proteinova, je tiez tazka, ale kila idu rychlo dolu a nestraca sa svalova hmota , ja som vdaka nej stratila 30 kil za 5 mesiacov.

proteinova , v zapadnych krajinach je najviac pouzivana, len ju treba dodrzat a potom sa stabilizovat , aby sa nenabrali kila, aj moj muz bol skepticky, skusil , za mesiac dal 10 kil, a hlavne nehladoval to mu vyhovovalo , a svalstvo sa mu zachovalo, akoby cvicil uz preslo 3 mesiace a stoji na vahe , dodrzuje pokyny a teraz pekne papa, len raz do tyzdna ma cisto proteinovy den aby si udrzal vahu, v praxi znamena, ked za tyzden naberie 1 kilo , tak v ten proteinovy den ho strati, je to vlastne system na cely zivot, inac je vhodny aj pre zeny v menopauze, aj tie dobre stracaju vahu.

podotykam , muz ma velmi fyzicku pracu , a samozrejme, treba vzdy brat vitaminy a mineraly na doplnenie , pri kazdej diete.

tak vam hodim prvu fazu proteinovej diety, ako ste ju odo mna pytali tak radsej takto ako pisat kazdemu osobitne

prva faza je faza atak, v tejto chudnete, kolko chcete, mate dovolene vsetko , co je v tomto zozname, len toto, kolko chcete, mozte miesat, a kedykolvek mate hlad,
maso chude: ako telacie, hovadzie, bez masti a olejov
pecen; ladvinky; jazyk, telaci
vsetky ryby, surove , varene
vsetku hydinu, okrem kacaciny, bez koze
sunky, dietne
vajcia
mliecne vyrobky, 0%
cava, caje, bylinkove, ocot, bylinky, kysle uhorky, sol, horcica v malom mnozstve

toto sa je podla vahy ktoru chcete dat dolu, to je do 5 kil 2 dni atac a dva dni alternativa to je proteiny a zelenina
do kil 3dni atac a 3 dni alternativa
viac kil dolu 5 , 7 dni atac a 5 dni alternativa

dovolena zelenina:
paradajky,uhorky, redkvicka, spenat, por, zelena fazulka, kapusta, championy, celer, fenikel, vsetky zelene salaty, baklazany, zukiny, paprika, v malom mnozstve cvikla karotka, nie pri kazdom jedle!
zakazane:
zemiaky, kukurica, hrasok, fazula, cocka, avocado,, a ovocie
bud surove alebo varene konzumovat a obiemat, kazdy den

toto sa absolvuje pokial nezhodite kila ktore chcete, a nastava faza stabilizacie , ta je najdolezitejsia, ak ste zhodili napriklad 20 kil x10=200 dni stabilizacie, pokial to dokazete, mate vyhrane, mala pravdepodobnost , ze sa vam kila vratia

zabudla som dodat treba pit denne aspon viac ako 1,5 litra denne a dovolena je cola light

faza stabilizacie: vsetko ako doteraz len maso sa je aj s dovolenou zeleninou+
pribudaju dva kusky chleba celozrneho denne
40g syra denne
jedno ovocie denne okrem : bananou, hrozna, suche ovocie, vsetky orechy
pribuda aj maso moze sa bravcove, aj jahnacina
dvakrat za tyzden uhlohydraty, co je zemiaky, ryza, cocka,cestoviny
jedno gala jedlo tyzdenne, to znamena normalna vecera
a raz za tyzden to je vo stvrtok je cisto proteinovy den, vtedy sa straca vaha, to je faza stabilizacie
ako som hovorila stratena vahax10=kolko dni stabilizacie treba
po vaze stabilizacie, nastava, normalna strava iba sa dodrziav ten stvrtok cisto proteinovy,
vela stastia pri chudnuti

http://www.marpes.info/marpes-info/marpes_info_...

http://www.kulturistika.sk/pages/vyziva/jedalni...

http://povodna.rodinka.sk/user/view_page.php?pa...

lucxy
12. sep 2008

ahoj polarka, hm ja by som tu proteinovu nemohla drzat, teraz som si to precitala,dako mi moc nechuti jest maso,,,tak sa pridas 15teho na 90dnovku ver tomu ze to ti pomoze 🙂 a ty cvicis?

polarka
autor
12. sep 2008

Kiložrúti
Keď sa chcete čo najskôr zbaviť labužníckych kíl, vymeňte obsah chladničky.

Poznáte dve hlavné zásady novoročného chudnutia? Nehladovať a hýbať sa. Keď vám začne neznesiteľne škvŕkať v bruchu, vyberte si niektorú z potravín, s ktorými schudnete bez trápenia.

1 Mliečna ryža
Najobyčajnejšie a najlacnejšie jedlo na dobrú náladu. Ľahký a zdravý dezert, ktorý zasýti a uspokojí chuť na sladké. Priemerná energetická hodnota je 500 kJ/100 g, vo verzii light 300 kJ/100 g. Mliečnu ryžu si ľahko pripravíte aj sama. Potrebujete na to odtučnené mlieko a krátkozrnnú ryžu, ktorá obsahuje viac škrobu a je lepkavá. Extra kvalitná je prirodzene sladká japonská mochi ryža.

2 Biely jogurt
Krátka trojdňová kúra dobre naštartuje chudnutie. Vyberajte si probiotické jogurty so živými mliečnymi baktériami na dobré trávenie a prirodzenú obranyschopnosť. V jednom grame ich však musí byť najmenej
10 miliónov. Najvhodnejšie sú čiastočne odtučnené jogurty, v ktorých energetická hodnota nepresiahne 420 kJ/100 g. Výhodou bieleho jogurtu je jeho univerzálne využitie – nasladko s čerstvým ovocím alebo medom i naslano na dresingy a omáčky.

3 Smotanová nátierka
Ľahká, krémová a chutná náhrada za maslo a rastlinný tuk. Donedávna sa predávali pod názvom nátierkové maslo. V porovnaní s rastlinnými tukmi majú o polovicu nižšiu energiu – okolo 1 400 kJ/100 g, ale má to jeden háčik – nesmiete si natrieť dvojnásobne viac. Najpriaznivejšie zloženie majú nátierky s 50-percentným podielom jogurtu.

4 Cottage cheese
Mäkký čerstvý nízkotučný syr príbuzný tvarohu, iba o niečo hrudkovitejší. Vyberte si biely alebo ochutený, napríklad s pažítkou, bylinkami, čili papričkami, so zeleninou, s rajčinami a olivami. Hodí sa do jedál studenej i teplej kuchyne. Jeho prednosťou je kombinácia veľmi nízkeho obsahu tuku a vysokej koncentrácie bielkovín, čo znamená, že nízka energetická – 400 kJ/100 g – a vysoká výživová hodnota umocnia pocit sýtosti.

5 Acidofilné mlieko
Je to mlieko skvasené baktériami mliečneho kvasenia. Už 1 dl vám dodá toľko dobrých baktérií, koľko váš organizmus potrebuje. Pri chudnutí si totiž môžete nevhodnou skladbou potravy ľahko pokaziť trávenie. Acidofilné mlieko obsahuje ľahko stráviteľný mliečny tuk, plnohodnotné bielkoviny, vitamíny A a B, vápnik, fosfor a jód. Denne by ste mali vypiť aspoň jedno balenie tohto kyslomliečneho nápoja. Plnotučné obsahuje 270 kJ/100 g, odtučnené iba
170 kJ/100 g.

6 Cícer baraní
Eso medzi strukovinami. Žltkasté zrnká sú výborným zdrojom vlákniny – 5 až 19 percent – a plnohodnotných bielkovín – 20 až 30 percent, preto cícer dokonale nahradí mäso vo vegetariánskej strave. Z vitamínov je najcennejšia kyselina listová, kyselina pangamová a karotény, z minerálnych látok draslík, mangán, horčík, vápnik a železo. Nadúva menej ako iné strukoviny. Cícer má jemne orieškovú chuť a je výborný v šalátoch, omáčkach či dusený ako príloha. Pochutnáte si aj na cícerovej nátierke a polievke. Na cícerových zrnkách opražených na olivovom oleji si zdravo pochrumkáte.

7 Špaldové cestoviny
Špalda je prastarý nešľachtený druh pšenice, výnimočný zložením a orechovou chuťou. Nezaťažuje trávenie a nevyvoláva alergie. Zrná obsahujú až 68 percent pomaly sa vstrebávajúcich sacharidov s prevahou škrobových látok a vlákniny. Klíčky sú zdrojom kvalitných mastných kyselín a rastlinných enzýmov, čo je dôležité hlavne v zime. Ak zvyknete pri diéte vynechávať chlieb, bezvaječné špaldové cestoviny vás zásobia dostatkom vitamínov B, betakaroténu a minerálnych látok.

8 Tuniakový šalát
Mäso z tuniaka obsahuje až 25 percent ľahko stráviteľných bielkovín a vysokú koncentráciu mastných omega-3 kyselín. Veľmi dôležitý je jód. Pri jeho nedostatku štítna žľaza netvorí dostatok hormónov a zväčší sa, čo spôsobuje rozkolísanie hmotnosti, najčastejšie smerom nahor. Rybia konzerva nemusí znamenať len rýchlu večeru so sendvičom či základ nátierky. Hotový tuniakový šalát so zeleninou výborne chutí aj bez úpravy. Vyskúšajte ho na špaldové cestoviny, v 100 g má len 763 kJ.

9 Morčacia šunka
Morčacie mäso je spolu s kuracím najdiétnejšie. Predpisuje sa aj pri najprísnejších zdravotných diétach, napríklad pankreatickej. Obsahuje kvalitné bielkoviny, ktoré naše telo potrebuje na obnovu buniek. Nízku energetickú hodnotu si však zachová len vtedy, keď ho nepodávate s tučnými omáčkami alebo nezahltíte tukom pri smažení. Do šalátov, na sendviče a chuťovky si dajte namiesto bravčovej šunky morčaciu, ktorá má o polovicu menej energie – len
420 kJ/100 g.

10 Brokolica
Viete, že brokolica odbúrava stres? Jedna z najzdravších zelenín je bohatá na antioxidanty, minerály a vlákninu, navyše chutná a ideálna na prípravu diétnych jedál. Všetky látky v brokolici sú výbornou prevenciou rakoviny. Najviac vynikne v kombinácii so syrom, varená i zapekaná so zemiakmi alebo s cestovinami. Najlepšia úprava pri chudnutí: šupnite ju na 7 až 8 minút nad paru a posypte nízkotučným strúhaným syrom.

lucxy
12. sep 2008

polarka pridaj si fotku do pasu 🙂

polarka
autor
12. sep 2008

lucxy - to by bol globus a na 3x roztiahnuta stranka s vytekanim z monitoru 😀 😵 😉 ,uz sa ani nefotim,lebo pohlad na podobizne ma privadzal do zufalstva "kam sa podela moja tvar?"
teraz cvicim i tvarovu gymnastiku,masirujem,postipkavam i podbradok,ked uz nebudem ako sysel 5XL,tak prilozim,ahoj ,pekny den!

Štíhla za pár dní
Nehladujte, stačí jesť s rozumom

Chcete sa zbaviť kilogramov, ktoré ste nabrali cez sviatky? Ak chcete schudnúť natrvalo, nie je dobré strácať kilogramy rýchlo, mohli by ste ich čoskoro nabrať späť. Radosť z jedla, hoci to vyznieva paradoxne, je jedným z kľúčov k úspechu a dôležité je ustrážiť množstvo jedla.

Chudnúť zdravo:

Podľa odborníkov je optimálne schudnúť pol kila za týždeň. Obmedzenie stravy by nemalo trvať viac ako tri týždne, najneskôr po mesiaci je vhodné začať jesť viac ako počas prvého týždňa. Znamená to doplniť stravu o uhľohydráty, ich zdrojom sú zemiaky, ryža a cestoviny - zemiaky sú vhodné varené v šupke, cestoviny celozrnné a ryža natural.
Stres pri diéte nie je dobrý, preto si nič nezakazujte. Ak sa neviete zriecť čokolády či pizze, doprajte si, ale malý kúsok. Nepočítajte kalórie, snažte sa uprednostniť zeleninu, ovocie, šaláty, chudé mäso, ryby a nízkotučné mliečne výrobky. Hlad zaženiete aj prijímaním tekutín - minerálky, bylinkového čaju a zriedenej ovocnej šťavy. Mali by ste vypiť až tri litre denne. Alkoholu sa zrieknite, podporuje ukladanie tuku.

Koľko ráz?:

Dlho pretrvával názor, že treba jesť päťkrát denne malé porcie, podľa nových zistení stačia tri hlavné jedlá s odstupom päť-šesť hodín. Rozhodujúce je rozloženie uhľohydrátov. Najdôležitejšie sú raňajky bohaté na bielkoviny - tvaroh, vajíčka, losos, na vlákninu - celozrnný chlieb, müsli, a potraviny bohaté na vitamíny - ovocie, zelenina, bylinky. Obed má zahŕňať tretinu uhľohydrátov - celozrnné cestoviny, zemiaky varené v šupke, tretinu bielkovín - kuracie alebo morčacie prsia, ryby, zvyšnú tretinu tvorí zelenina, šaláty a bylinky. Na večeru by ste sa mali uhľohyd-rátov zriecť, v noci sa môžu meniť na tuk. Večer si doprajte len bielkoviny: mäso, rybu, sóju, mliečne nízkotučné výrobky a zeleninu. Ak vás prepadne hlad medzi hlavnými jedlami, môžete zjesť pár orieškov, trochu čerstvého ovocia či zeleniny.

Hýbte sa!:

Pohyb je pri chudnutí dôležitý, lebo posilňuje metabolizmus, srdce, krvný obeh, pľúca, kosti, obranyschopnosť organizmu a práve pri športovaní sa vylučuje sérotonín, hormón šťastia. Neznamená to, že ak ste doteraz nešportovali, máte začať behať dve hodiny denne. Spočiatku stačí pätnásťminútová prechádzka, no pohyb by mal byť pravidelný.
MARTINA NAVARSKÁ

Týždňová diéta

1. deň
Raňajky: Strúhané jablko s nízkotučným mliekom, müsli a orieškami.
Obed: Pečené kuracie prsia so zeleninou uvarenou v pare - paprika, paradajka, cesnak.
Večera: Koktail z 0,25 ml acidofilného mlieka, 2 lyžíc nízkotučného tvarohu, štvrtiny čerstvého ananásu.
2. deň
Raňajky: Miešané vajíčka na troche oleja s paradajkou, lyžicou nízkotučného tvarohu, celozrnným chlebom a čerstvou jablkovou šťavou.
Obed: Ryba pečená na troche oleja s duseným špenátom.
Večera: Nízkotučný tvrdý syr, tvarohový jogurt s pažítkou, zeleninový šalát.
3. deň
Raňajky: Ovocný šalát so slnečnicovými semienkami, s nasekanými vlašskými orechmi, bielym jogurtom a medom.
Obed: Zeleninový šalát s grilovanými morčacími prsami a kúskami ananásu.
Večera: Grilovaná ryba, brokolica varená v pare, jogurt s lyžicou nízkotučného tvarohu a čerstvými bylinkami.
4. deň
Raňajky: Celozrnný chlieb s tvarohom, vajíčko namäkko.
Obed: Celozrnné cestoviny s paradajkami a paprikou udusenou na troche oleja, miešaný zeleninový šalát.
Večera: Koktail z 0,25 ml paradajkovej šťavy, 2 lyžíc bieleho jogurtu, nízkotučného tvarohu, kúskov uhorky, papriky a paradajky.
5. deň
Raňajky: Miešané vajíčka na troche oleja s paprikou, pečenými morčacími prsami a celozrnným chlebom.
Obed: Hlávkový šalát s varenými kuracími prsami a nízkotučným tvrdým syrom.
Večera: Grilované morčacie prsia, červená kapusta dusená na oleji, zelený listový šalát s mandarínkou.
6. deň
Raňajky: Müsli s nastrúhaným jablkom, nakrájaným banánom, lieskovými orieškami, poliate medom, čerstvá pomarančová šťava.
Obed: Uvarená koreňová zelenina rozmixovaná vo vlastnom vývare, zjemnená olejom, celozrnný chlieb.
Večera: Grilovaná ryba s paradajkami poliata olivovým olejom, miešaný zeleninový šalát.
7. deň
Raňajky: Nízkotučný tvaroh s ananásom alebo jablkom, 1 vajíčko namäkko, pečené morčacie prsia s celozrnným chlebom.
Obed: Pečené hovädzie mäso, zelená fazuľka uvarená v pare, grilované paradajky, miešaný zeleninový šalát.
Večera: Kapustová polievka - na tenké rezance nakrájaná kapusta uvarená v zeleninovom vývare s trochou paradajkového pretlaku.

polarka
autor
12. sep 2008

lucxy - 😢 ,velmi hekticky tyzden za mnou,vela behania,vybavovania,ale nie cvicenia 😒
...moja vina,prevelka vina... 😢 😖 ... 😀 😉
tesim sa na predlzeny vikend...i ked v pondelok asi uz iba do 15 stupnov a dazd 😠
ahoj!

erikasadek
12. sep 2008

ahoj polarka no pri druhom som si nedala pozor a kila isli rychlo hore u mna je to normalne, takze znova, no ja sa ti priznam , ze kupila som aj ciste proteinove sacky, tam je obsah proteinov vysoky, takze vaha ide este rychlejsie dolu, a zas tolko masa nejem, raz za den kuracia, a medzitym rybyalebo krabie tycinky, a0% jogurty
drzim palce vsetkym 😉

polarka
autor
12. sep 2008

eriksadek - dakujem,kupujes proteinove sacky v lekarni ci vo fitku v cudzine?nahrada jedla?ficia na tom sportovci?

prec s podbradkom:

Teraz pozorne čítaj. Je radosť pozerať sa na telo športovca, ktorý má pekne rysované telo. Ako to dosiahli ? Cvičením. Nie tým, že si krémujú telo telovým mliekom. Predstav si, že pred sebou vidíš 40 ročnú športovkyňu s krásnym, alebo veľmi pekným telom, na svoj vek určite. Telo je fakt O.K., ale čosi tu akoby starlo rýchlejšie.
Je to tvár. Tvár je zrkadlo duše (nemyslia sa tým črty, ale kvalita kože), či chceme, alebo nie, pôsobí ako vizitka, človek si ju všimne ako prvú vec na každom človeku, s ktorým príde do styku, pretože tvár hrá v celom živote veľkú úlohu. Pekní ľudia sú zvýhodňovaní, i keď sa to spoločnosť možno štíti priznať. Preto netreba zabúdať, že tak, ako telo nestačí natierať napr. krémami na zvláčnenie pokožky, či na spevnenie, odbúravanie tukov, tak nestačí ani tvár len mazať rôznymi zázračnými krémami. Treba si uvedomiť, že všetko raz bolo objavené po prvý raz. I keď to, na čo teraz narážam je objavené už od roku 1990 Camille Volairovou. Tá pochádza z Ameriky, a dala sa do kopy so športovým lekárom v jednej veľmi zaujímavej štúdií, ktorá zaručene sľubuje zlepšenie vzhľadu celej tváre a to tým najprirodzenejším spôsobom, aký len môže existovať, i keď sa Ti to možno teraz nezdá. Tak ako nebol pred niekoľkými desaťročiami prirodzený fitnes, tak si aj teraz razí cestu SELF LIFTING ( tvárová gymnastika ). Nielen že ňou precvičuješ všetky svaly tváre, ale je dokázané, že ich precvičovaním sa znižuje duševné napätie, pretože ako vieš, napr. pri smiechu sa Ti zlepšuje nálada, no zase pri mračení, aj keď len hranom, sa Ti nálada zhoršuje. SELF LIFTING nepredstavuje žiadne mračenie, ale sériu množstva cvikov na precvičovanie svalov celej tváre. Možno že raz bude na Slovensku plastika tváre bežnou záležitosťou, ale nezabúdaj, je to zásah do organizmu a to už potom nebudeš Ty. Budeš len dielom plastického chirurga, pretože plastika je nákazlívá – jedna Ti už stačiť nebude.
Ale poďme k veci.
Dajme tomu, že máš 17 rokov. Ešte by si mala byť úplne v poriadku. Tvoja tvár by nemala javiť známky starnutia, no možno javí. Ale aj keď nie, treba si uvedomiť, že najlepšia vec na svete je prevencia. Na Slovensku je prevencia zanedbávanou záležitosťou, tu si človek myslí, že za svoj zdravotný a estetický stav nezodpovedá, že všetko vyriešia lekári a agresívne kozmetické produkty na báze ovocných kyselín a iné. Lenže Ty chceš ostať čo najdlhšie atraktívna, však ? Nikde nie je problém. Budeš krajšia, ako si teraz. To Ti garantujem. Lenže nič nie je zadarmo. Treba na to Tvoju pevnú vôľu.
SELF LIFTING mojej kamarátke dodal sebavedomie, zpevnil pokožku, zväčšil pery, skrášlil oči, svaly okolo úst a kožu má pevnejšiu, vrásky na čele u nej nenájdeš, má pevnejšie čeľustné svaly, pod bradou má namiesto „mäkkého vankúšika“ tvrdý sval, kruhy pod očami zmizli, líca sú pevné... skrátka, to všetko vďaka tvárovej gymnastike zvanej SELF LIFTING.
Cvičí už rok a to denne. Nevynechala ani jeden deň, pretože SELF LIFTING sa pre ňu stal niečím ako je modlitba pre duchovných. SELF LIFTING zaberá denne asi 45 minút, ale nepovažujem to ani náhodou za stratený čas. Keď niekto pozerá 2 časti telenovely za sebou, to je strata času. Tak, ideme na to !!!
Dodržiavaj týchto 5 zásad:
1. Najlepšie je cvičiť ráno, no nemusíš ak nestíhaš
2. Cvič dovtedy, kým neprejdeš všetky cviky... časom Ti to pôjde rýchlejšie
3. Cvič pred zrkadlom, aby si sa mohla kontrolovať
4. Pred cvičením nanes na tvár a krk denný krém, či vynikajúci 100% čistý gél aloe vera
5. Miernym poklepkávaním sa krém vstrebe do pokožky a pleť sa zahreje – pleť je pripravená

Neboj sa, nejde o nič nepríjemné, alebo neprirodzené. Mnoho týchto „grimás“ možno robíš aj podvedome, bez toho, aby si vedela, aký blahodárny účinok majú na tvoju tvár.

1. Zívanie
Zívať Ťa nebudem učiť! Chcem Ťa len upozorniť, aby si zívala čo najintenzívnejšie ako vieš, naťahuj dĺžku zívania, najmä fázu zo široko otvorenými ústami. Opakuj pomaly a v pohode tento cvik 5 krát, po mesiaci 3 krát ( 1. krát 30 sec., 2. krát 25 sec., 3., 4. 5. krát 20 sec. )
Účinok: spevnenie celej tváre a krku

2. Jablko
Predstav si, že na strome visí jablko, Ty máš ruky sa chrbtom a chceš sa do neho zahryznúť. Musíš zoširoka otvoriť ústa, lebo jablko je veľké, sladké a červené. Opakuj 5 x naľavo a 5 krát napravo. Fáza napnutia trvá asi 5 sekúnd. Ústa otváraj najmä do široka.
Účinok: spevnenie krku

3. Úsmev č. 6
Je to ten najväčší, ale zároveň najfalošnejší úsmev na svete. Usmej sa z celej sily, vydrž asi 5 sekúnd a uvoľni sa. 6 - 8 krát zopakuj. Dávaj pozor, aby sa ti netvorili pri tom úsmeve vrásky pod očami. Ak sa tvoria, zabráň tomu pomocou prstov. A to tým, že natiahneš pokožku pod očami smerom dole, samozrejme jemne.
Účinok: spevnenie líc a svalov tváre

4. Traktor
Spomeň si, ako sa malé deti hrajú na traktor, alebo na autíčka. Uvoľni pery a rob „tŕrrrrr, bŕrrrrr, bŕrrrrr“. Keď Ťa budú pery svrbieť, robíš to správne. Opakuj 6 – 8 krát.
Účinok: premasírovanie pier

5. Ústa na kľúč
Stiahni pery dovnútra úsť tak, aby si sotva videla ich okraj. Poriadne napni svalstvo a uvolni. Vydrž vždy asi 6 sekúnd v napätí. Opakuj 6 krát.
Účinok: spevnenie celej partie úst, vyhladenie perových vrások

6. Bozk
Teraz niečo príjemnejšie, čo dôverne poznáš. Zošpúľ pery do bozku tak, akoby si chcela dať štípaciu pusu, napni svaly na maximum a uvoľni po 6 sekundách. Výborne sa to robí na prstoch rúk, a to tak, že perami akoby robíš „cucflek“ prstu, ale neboj, ten nehrozí. Najlepšie je opakovať tento cvik 20 krát, či aj viac, keď vládzeš. Zaktivizovala si 44 svalov, vieš to ?
Účinok: plné, prítažlivé pery, spevnenie ich tkaniva ( ak to skombinuješ s olejom z hroznových jadierok, máš vyhrané )

7. Káčer Donald
Je to známa detská grimasa: uvoľni pery a líca vtiahni dovnútra – slovom, urob kačicu. Opakuj 7 krát napnutím svalov na 6 sekúnd.
Účinok: posilnenie svalstva proti ovísaniu líc

8. Vyplazuj jazyk na tigra !
Čo najviac vyplaz jazyk dopredu a zašermuj ním, akoby si sa posmievala, po 6 tich sekundách napnutia uvoľni. Opakuj 15 krát, po mesiaci 12 krát.
Účinok: blahodarný vplyv na spevnenie krku, podbradku a čeľustí.

9. Zatni zuby!
Zatni zuby z celej sily a súčasne pri tom natiahni krk mierne dopredu a do výšky. Je to veľmi smiešny pohyb ale musíš cítiť, ako sa Ti napína celé svalstvo na krku a čeľustiach. Opakuj tento cvik aj v rýchlejšom tempe 15 krát za sebou
Účinok: pevnosť krčného svalstva, elastický krk

10. A, E, I, O, U, a usmievajúce sa O
Známe samohláskové cvičenia iba zlepšíš napínaním svalov – artikuláciou na maximu. To znamená napnutie trvajúce 5 sekúnd a uvolnenie. Opakuj každú samohlásku osobitne aspoň 5 krát za sebou po 6 sekúnd trvania jej vyslovenia...aaaaaaaaaaa ( dĺžka 6 sec. ) Dávaj pozor, aby sa Ti pri tom netvorili vrásky okolo úst – dá sa tomu ľahko zabrániť a to tak, že budeš naťahovať kožu od úst smerom do strán. A to tak, aby to vyzeralo asi takto :

Účinok: spevnenie oblasti úst, pier a líc

11. Japonec
Privri oči tak, aby si sa pozerala iba cez maličkú štrbinku. Prsty rúk pritlač na očnicový oblúk a napínaj oči proti tlaku prstov v 6 sekundových intervaloch. Stupňuj napätie očných svalov, ale oči celkom nezavri. Je to vinikajúci cvik na spevnenie svalov okolia očí. Možno trochu ťažší, ale nacvič si ho ! Opakuj 10 krát.
Účinok: zabraňuje vzniku očných vačkov, zvädnuté kruhy pod očami miznú

12. Žmurkacia bábika
Spomeň si na detstvo, na obľúbenú bábiku so zatváracími očami. Zahraj sa na ňu ! Oči otvor úplne dokorán a potom ich silno privri, v každej pozícii napni očné svaly a vydrž 5 – 6 sekúnd. Opakuj takto ( obe pozície: 5 krát po 6 sekúnd, 3 krát po 3 sekundy, 3 krát po 2 sekundy a skonči to 2 sekundovou pozíciou silno otvorených očí ).
Účinok: pevné očné partie a viečka, ktoré neovísajú

13. Migréna
Neboj sa, tento cvik nespôsobuje bolesti hlavy, ale správame sa pri ňom tak, akoby nám išlo od tlaku roztrhnúť čelo. Prilož si prsti oboch rúk nad obočie a prsty ( obidva – jedno obočie = 1 prst ) tlač smerom dole. Pritom obočím vytváraj protitlak. Ale rob to tak, aby sa nevytvorili na čele vrásky. 10 opakovaní hravo zvládneš.
Účinok: uvoľňuje napätie a strnulý výraz, spevňuje čelo

14. Balón
Nafúkni líca z celej sily, urob ten najväčší balón, aký dokážeš, ale nie takým spôsobom, aby Ti pritom sčervenela tvár. Po 5-6 tich sekundách i udri do líc ako dieti: prásk ! Opakuj 6 krát, alebo toľko krát, koľko krát robíš cvik číslo 7 ( Káčer Donald ). Balón je totiž jeho protisval ( niečo ako biceps a triceps ) = obe zaťažuj rovnako.
Účinok: spevnenie líc, zmiernenie ústnej vrásky

15. Nos
Strčíš si do každej nosnej dierky ukazovák alebo prostredník. Proti odporu nosa budeš klásť odpor smerom od nosa a súčasne napínať nos, aby sa bránil rozťahovaniu. Opakuj 2x 25 krát.

16. Svieca + nohy za hlavu
Cvik trvá 4 alebo 5 minút. V prvej fáze robíš 2,5 min sviečku tak, že si podoprieš rukami chrbát aby si „stála“ len na pleciach a hlave. Nohy sú vystreté. Druhá fáza – dáš si nohy za hlavu ale nie doslova, len tak, ako keby si robila sviecu, no nohy nebudú smerovať dohora, ale smerom dozadu.
Účinok: je to poloha krásy a regenerácie, prekrvenie znamená okysličenie, a okysličenie omladnutie pokožky.

odpovědět >>
5. 9. 2007 21:58:59,
Čas letí jako splašený, měří všem stejně a těžko ho zastavíš. No ale trochu přibrzdit ho může každá z nás. Nepotřebuje ani absolvovat žádný chirurgický zákrok, a přitom může omládnout během deseti týdnů přinejmenším o deset let. Tak to alespoň tvrdí autorka gymnastiky pro obličej nebo chcete-li self-liftingu Camille Volaie.

Self-lifting je přirozená jednoduchá gymnastika obličeje. Provádíte-li ji pravidelně, zlepšuje se prokrvování spodní kolagenové vrstvy kůže. Buňky jsou lépe zásobovány kyslíkem a vyživujícími látkami, zpevňují se svaly. Metoda je zcela bezpečná a hodí se pro ženy jakéhokoli věku. A co je důležité, je velmi efektivní. Čím dříve ovšem začnete, tím lépe pro vás. Ale jestli už vrásky máte, nezoufejte, i vám je metoda schopna pomoci. Nevyhladí vám sice tvář úplně, ale rozhodně vám prospěje.

Důležité je spojit gymnastiku s užitím speciálních krémů. V průběhu prvních dvou měsíců cvičte denně, pak když začnete zaznamenávat změny, stačí pět minut třikrát týdně. Pokud není uvedeno jinak, cvičíme každý cvik 5–15krát, počet cviků přidáváme postupně.

Před začátkem cvičení „rozehřejte“ tvář – namažte ji kosmetickým olejíčkem nebo mastným krémem a zlehka poklepte konečky prstů po čele, tvářích, bradě.

Cvičení pro krk.

Rozcvička. Překřižte ruce před obličejem, dlaň pravé ruky máte na levé tváři, dlaň levé ruky na pravé. Zlehka poklepávejte po tvářích, potom přejděte ke krku, postupujte zdola nahoru, asi jednu minutu.

Žirafa. Vystrčte kupředu spodní čelist, trochu přitom zdvihněte podbradek. V napjatém stavu s pomocí natažených krčních svalů napočítejte do pěti a uvolněte se.

Jablko. Zvedněte hlavu a otevřete ústa, jako byste chtěla kousnout do jablka, které před vámi visí na větvičce. Opatrně přitom co nejvíc napněte krční svaly. Po pěti sekundách se uvolněte.

Lev. Vyplázněte jazyk a přidržte prsty koutky úst. Opět co nejvíce napněte krční svaly na pět sekund a uvolněte se. Opakujte 3-10krát.

Pták. Sedněte si. Otočte hlavu vlevo, ramena zůstávají na místě. V co největším napětí krčních svalů vytrvejte do pěti a uvolněte se. Denně cvičte 3-6krát na každou stranu.

A nakonec: každý den provádějte masáž – něžnými krouživými pohyby pravé ruky masírujte levou stranu krku zespoda nahoru a potom i stranu pravou.

Cvičení podbradku

Kachna. Podržte prsty koutky úst a pokuste se spodní ret „spustit“ co nejníže. Svaly podbradku co nejvíce napněte, po pěti sekundách uvolněte.

Veverka. Roztáhněte spodní ret s pomocí prstů vložených do koutků. Napněte svaly podbradku, počítejte do pěti, povolte.

Delfín. Přitlačte prsty pravé ruky zespodu k podbradku a snažte se proti jejich tlaku otevřít ústa. Opět počítejte do pěti a uvolněte se.

Nakonec proveďte masáž. Oběma ukazováčky postupujte od středu podbradku krouživými pohyby do stran.

Cvičení pro rty

„O“ (jako Marilyn Monroe). Vyslovte zvuk O s ústy pěkně do kroužku. Napněte přitom svaly kolem úst, za pět sekund uvolněte a opakujte 5-10krát.

Ještěrka. Přitiskněte rty k zubům a v co největším napětí vytrvejte do pěti, pak povolte. Celkem 5-8krát.

Polibek. Ústa jako k polibku a rty vyšpulte co nejvíce. Počítejte do pěti a po uvolnění opakujte 5-8krát.

„U“ Hlasitě vyslovte U a postupně napínejte ústní svaly. Po pěti vteřinách a uvolnění zopakujte 5-8krát.

Pokud budete cvičit pravidelně, pocítíte už po týdnu zpevnění obličejových svalů. A to znamená, že jste na „zpáteční cestě“ ke svému mládí..

Teraz pozorne čítaj. Je radosť pozerať sa na telo športovca, ktorý má pekne rysované telo. Ako to dosiahli ? Cvičením. Nie tým, že si krémujú telo telovým mliekom. Predstav si, že pred sebou vidíš 40 ročnú športovkyňu s krásnym, alebo veľmi pekným telom, na svoj vek určite. Telo je fakt O.K., ale čosi tu akoby starlo rýchlejšie.
Je to tvár. Tvár je zrkadlo duše (nemyslia sa tým črty, ale kvalita kože), či chceme, alebo nie, pôsobí ako vizitka, človek si ju všimne ako prvú vec na každom človeku, s ktorým príde do styku, pretože tvár hrá v celom živote veľkú úlohu. Pekní ľudia sú zvýhodňovaní, i keď sa to spoločnosť možno štíti priznať. Preto netreba zabúdať, že tak, ako telo nestačí natierať napr. krémami na zvláčnenie pokožky, či na spevnenie, odbúravanie tukov, tak nestačí ani tvár len mazať rôznymi zázračnými krémami. Treba si uvedomiť, že všetko raz bolo objavené po prvý raz. I keď to, na čo teraz narážam je objavené už od roku 1990 Camille Volairovou. Tá pochádza z Ameriky, a dala sa do kopy so športovým lekárom v jednej veľmi zaujímavej štúdií, ktorá zaručene sľubuje zlepšenie vzhľadu celej tváre a to tým najprirodzenejším spôsobom, aký len môže existovať, i keď sa Ti to možno teraz nezdá. Tak ako nebol pred niekoľkými desaťročiami prirodzený fitnes, tak si aj teraz razí cestu SELF LIFTING ( tvárová gymnastika ). Nielen že ňou precvičuješ všetky svaly tváre, ale je dokázané, že ich precvičovaním sa znižuje duševné napätie, pretože ako vieš, napr. pri smiechu sa Ti zlepšuje nálada, no zase pri mračení, aj keď len hranom, sa Ti nálada zhoršuje. SELF LIFTING nepredstavuje žiadne mračenie, ale sériu množstva cvikov na precvičovanie svalov celej tváre. Možno že raz bude na Slovensku plastika tváre bežnou záležitosťou, ale nezabúdaj, je to zásah do organizmu a to už potom nebudeš Ty. Budeš len dielom plastického chirurga, pretože plastika je nákazlívá – jedna Ti už stačiť nebude.
Ale poďme k veci.
Dajme tomu, že máš 17 rokov. Ešte by si mala byť úplne v poriadku. Tvoja tvár by nemala javiť známky starnutia, no možno javí. Ale aj keď nie, treba si uvedomiť, že najlepšia vec na svete je prevencia. Na Slovensku je prevencia zanedbávanou záležitosťou, tu si človek myslí, že za svoj zdravotný a estetický stav nezodpovedá, že všetko vyriešia lekári a agresívne kozmetické produkty na báze ovocných kyselín a iné. Lenže Ty chceš ostať čo najdlhšie atraktívna, však ? Nikde nie je problém. Budeš krajšia, ako si teraz. To Ti garantujem. Lenže nič nie je zadarmo. Treba na to Tvoju pevnú vôľu.
SELF LIFTING mojej kamarátke dodal sebavedomie, zpevnil pokožku, zväčšil pery, skrášlil oči, svaly okolo úst a kožu má pevnejšiu, vrásky na čele u nej nenájdeš, má pevnejšie čeľustné svaly, pod bradou má namiesto „mäkkého vankúšika“ tvrdý sval, kruhy pod očami zmizli, líca sú pevné... skrátka, to všetko vďaka tvárovej gymnastike zvanej SELF LIFTING.
Cvičí už rok a to denne. Nevynechala ani jeden deň, pretože SELF LIFTING sa pre ňu stal niečím ako je modlitba pre duchovných. SELF LIFTING zaberá denne asi 45 minút, ale nepovažujem to ani náhodou za stratený čas. Keď niekto pozerá 2 časti telenovely za sebou, to je strata času. Tak, ideme na to !!!
Dodržiavaj týchto 5 zásad:
1. Najlepšie je cvičiť ráno, no nemusíš ak nestíhaš
2. Cvič dovtedy, kým neprejdeš všetky cviky... časom Ti to pôjde rýchlejšie
3. Cvič pred zrkadlom, aby si sa mohla kontrolovať
4. Pred cvičením nanes na tvár a krk denný krém, či vynikajúci 100% čistý gél aloe vera
5. Miernym poklepkávaním sa krém vstrebe do pokožky a pleť sa zahreje – pleť je pripravená

Neboj sa, nejde o nič nepríjemné, alebo neprirodzené. Mnoho týchto „grimás“ možno robíš aj podvedome, bez toho, aby si vedela, aký blahodárny účinok majú na tvoju tvár.

1. Zívanie
Zívať Ťa nebudem učiť! Chcem Ťa len upozorniť, aby si zívala čo najintenzívnejšie ako vieš, naťahuj dĺžku zívania, najmä fázu zo široko otvorenými ústami. Opakuj pomaly a v pohode tento cvik 5 krát, po mesiaci 3 krát ( 1. krát 30 sec., 2. krát 25 sec., 3., 4. 5. krát 20 sec. )
Účinok: spevnenie celej tváre a krku

2. Jablko
Predstav si, že na strome visí jablko, Ty máš ruky sa chrbtom a chceš sa do neho zahryznúť. Musíš zoširoka otvoriť ústa, lebo jablko je veľké, sladké a červené. Opakuj 5 x naľavo a 5 krát napravo. Fáza napnutia trvá asi 5 sekúnd. Ústa otváraj najmä do široka.
Účinok: spevnenie krku

3. Úsmev č. 6
Je to ten najväčší, ale zároveň najfalošnejší úsmev na svete. Usmej sa z celej sily, vydrž asi 5 sekúnd a uvoľni sa. 6 - 8 krát zopakuj. Dávaj pozor, aby sa ti netvorili pri tom úsmeve vrásky pod očami. Ak sa tvoria, zabráň tomu pomocou prstov. A to tým, že natiahneš pokožku pod očami smerom dole, samozrejme jemne.
Účinok: spevnenie líc a svalov tváre

4. Traktor
Spomeň si, ako sa malé deti hrajú na traktor, alebo na autíčka. Uvoľni pery a rob „tŕrrrrr, bŕrrrrr, bŕrrrrr“. Keď Ťa budú pery svrbieť, robíš to správne. Opakuj 6 – 8 krát.
Účinok: premasírovanie pier

5. Ústa na kľúč
Stiahni pery dovnútra úsť tak, aby si sotva videla ich okraj. Poriadne napni svalstvo a uvolni. Vydrž vždy asi 6 sekúnd v napätí. Opakuj 6 krát.
Účinok: spevnenie celej partie úst, vyhladenie perových vrások

6. Bozk
Teraz niečo príjemnejšie, čo dôverne poznáš. Zošpúľ pery do bozku tak, akoby si chcela dať štípaciu pusu, napni svaly na maximum a uvoľni po 6 sekundách. Výborne sa to robí na prstoch rúk, a to tak, že perami akoby robíš „cucflek“ prstu, ale neboj, ten nehrozí. Najlepšie je opakovať tento cvik 20 krát, či aj viac, keď vládzeš. Zaktivizovala si 44 svalov, vieš to ?
Účinok: plné, prítažlivé pery, spevnenie ich tkaniva ( ak to skombinuješ s olejom z hroznových jadierok, máš vyhrané )

7. Káčer Donald
Je to známa detská grimasa: uvoľni pery a líca vtiahni dovnútra – slovom, urob kačicu. Opakuj 7 krát napnutím svalov na 6 sekúnd.
Účinok: posilnenie svalstva proti ovísaniu líc

8. Vyplazuj jazyk na tigra !
Čo najviac vyplaz jazyk dopredu a zašermuj ním, akoby si sa posmievala, po 6 tich sekundách napnutia uvoľni. Opakuj 15 krát, po mesiaci 12 krát.
Účinok: blahodarný vplyv na spevnenie krku, podbradku a čeľustí.

9. Zatni zuby!
Zatni zuby z celej sily a súčasne pri tom natiahni krk mierne dopredu a do výšky. Je to veľmi smiešny pohyb ale musíš cítiť, ako sa Ti napína celé svalstvo na krku a čeľustiach. Opakuj tento cvik aj v rýchlejšom tempe 15 krát za sebou
Účinok: pevnosť krčného svalstva, elastický krk

10. A, E, I, O, U, a usmievajúce sa O
Známe samohláskové cvičenia iba zlepšíš napínaním svalov – artikuláciou na maximu. To znamená napnutie trvajúce 5 sekúnd a uvolnenie. Opakuj každú samohlásku osobitne aspoň 5 krát za sebou po 6 sekúnd trvania jej vyslovenia...aaaaaaaaaaa ( dĺžka 6 sec. ) Dávaj pozor, aby sa Ti pri tom netvorili vrásky okolo úst – dá sa tomu ľahko zabrániť a to tak, že budeš naťahovať kožu od úst smerom do strán. A to tak, aby to vyzeralo asi takto :

Účinok: spevnenie oblasti úst, pier a líc

11. Japonec
Privri oči tak, aby si sa pozerala iba cez maličkú štrbinku. Prsty rúk pritlač na očnicový oblúk a napínaj oči proti tlaku prstov v 6 sekundových intervaloch. Stupňuj napätie očných svalov, ale oči celkom nezavri. Je to vinikajúci cvik na spevnenie svalov okolia očí. Možno trochu ťažší, ale nacvič si ho ! Opakuj 10 krát.
Účinok: zabraňuje vzniku očných vačkov, zvädnuté kruhy pod očami miznú

12. Žmurkacia bábika
Spomeň si na detstvo, na obľúbenú bábiku so zatváracími očami. Zahraj sa na ňu ! Oči otvor úplne dokorán a potom ich silno privri, v každej pozícii napni očné svaly a vydrž 5 – 6 sekúnd. Opakuj takto ( obe pozície: 5 krát po 6 sekúnd, 3 krát po 3 sekundy, 3 krát po 2 sekundy a skonči to 2 sekundovou pozíciou silno otvorených očí ).
Účinok: pevné očné partie a viečka, ktoré neovísajú

13. Migréna
Neboj sa, tento cvik nespôsobuje bolesti hlavy, ale správame sa pri ňom tak, akoby nám išlo od tlaku roztrhnúť čelo. Prilož si prsti oboch rúk nad obočie a prsty ( obidva – jedno obočie = 1 prst ) tlač smerom dole. Pritom obočím vytváraj protitlak. Ale rob to tak, aby sa nevytvorili na čele vrásky. 10 opakovaní hravo zvládneš.
Účinok: uvoľňuje napätie a strnulý výraz, spevňuje čelo

14. Balón
Nafúkni líca z celej sily, urob ten najväčší balón, aký dokážeš, ale nie takým spôsobom, aby Ti pritom sčervenela tvár. Po 5-6 tich sekundách i udri do líc ako dieti: prásk ! Opakuj 6 krát, alebo toľko krát, koľko krát robíš cvik číslo 7 ( Káčer Donald ). Balón je totiž jeho protisval ( niečo ako biceps a triceps ) = obe zaťažuj rovnako.
Účinok: spevnenie líc, zmiernenie ústnej vrásky

15. Nos
Strčíš si do každej nosnej dierky ukazovák alebo prostredník. Proti odporu nosa budeš klásť odpor smerom od nosa a súčasne napínať nos, aby sa bránil rozťahovaniu. Opakuj 2x 25 krát.

16. Svieca + nohy za hlavu
Cvik trvá 4 alebo 5 minút. V prvej fáze robíš 2,5 min sviečku tak, že si podoprieš rukami chrbát aby si „stála“ len na pleciach a hlave. Nohy sú vystreté. Druhá fáza – dáš si nohy za hlavu ale nie doslova, len tak, ako keby si robila sviecu, no nohy nebudú smerovať dohora, ale smerom dozadu.
Účinok: je to poloha krásy a regenerácie, prekrvenie znamená okysličenie, a okysličenie omladnutie pokožky.

odpovědět >>
5. 9. 2007 21:58:59,
Čas letí jako splašený, měří všem stejně a těžko ho zastavíš. No ale trochu přibrzdit ho může každá z nás. Nepotřebuje ani absolvovat žádný chirurgický zákrok, a přitom může omládnout během deseti týdnů přinejmenším o deset let. Tak to alespoň tvrdí autorka gymnastiky pro obličej nebo chcete-li self-liftingu Camille Volaie.

Self-lifting je přirozená jednoduchá gymnastika obličeje. Provádíte-li ji pravidelně, zlepšuje se prokrvování spodní kolagenové vrstvy kůže. Buňky jsou lépe zásobovány kyslíkem a vyživujícími látkami, zpevňují se svaly. Metoda je zcela bezpečná a hodí se pro ženy jakéhokoli věku. A co je důležité, je velmi efektivní. Čím dříve ovšem začnete, tím lépe pro vás. Ale jestli už vrásky máte, nezoufejte, i vám je metoda schopna pomoci. Nevyhladí vám sice tvář úplně, ale rozhodně vám prospěje.

Důležité je spojit gymnastiku s užitím speciálních krémů. V průběhu prvních dvou měsíců cvičte denně, pak když začnete zaznamenávat změny, stačí pět minut třikrát týdně. Pokud není uvedeno jinak, cvičíme každý cvik 5–15krát, počet cviků přidáváme postupně.

Před začátkem cvičení „rozehřejte“ tvář – namažte ji kosmetickým olejíčkem nebo mastným krémem a zlehka poklepte konečky prstů po čele, tvářích, bradě.

Cvičení pro krk.

Rozcvička. Překřižte ruce před obličejem, dlaň pravé ruky máte na levé tváři, dlaň levé ruky na pravé. Zlehka poklepávejte po tvářích, potom přejděte ke krku, postupujte zdola nahoru, asi jednu minutu.

Žirafa. Vystrčte kupředu spodní čelist, trochu přitom zdvihněte podbradek. V napjatém stavu s pomocí natažených krčních svalů napočítejte do pěti a uvolněte se.

Jablko. Zvedněte hlavu a otevřete ústa, jako byste chtěla kousnout do jablka, které před vámi visí na větvičce. Opatrně přitom co nejvíc napněte krční svaly. Po pěti sekundách se uvolněte.

Lev. Vyplázněte jazyk a přidržte prsty koutky úst. Opět co nejvíce napněte krční svaly na pět sekund a uvolněte se. Opakujte 3-10krát.

Pták. Sedněte si. Otočte hlavu vlevo, ramena zůstávají na místě. V co největším napětí krčních svalů vytrvejte do pěti a uvolněte se. Denně cvičte 3-6krát na každou stranu.

A nakonec: každý den provádějte masáž – něžnými krouživými pohyby pravé ruky masírujte levou stranu krku zespoda nahoru a potom i stranu pravou.

Cvičení podbradku

Kachna. Podržte prsty koutky úst a pokuste se spodní ret „spustit“ co nejníže. Svaly podbradku co nejvíce napněte, po pěti sekundách uvolněte.

Veverka. Roztáhněte spodní ret s pomocí prstů vložených do koutků. Napněte svaly podbradku, počítejte do pěti, povolte.

Delfín. Přitlačte prsty pravé ruky zespodu k podbradku a snažte se proti jejich tlaku otevřít ústa. Opět počítejte do pěti a uvolněte se.

Nakonec proveďte masáž. Oběma ukazováčky postupujte od středu podbradku krouživými pohyby do stran.

Cvičení pro rty

„O“ (jako Marilyn Monroe). Vyslovte zvuk O s ústy pěkně do kroužku. Napněte přitom svaly kolem úst, za pět sekund uvolněte a opakujte 5-10krát.

Ještěrka. Přitiskněte rty k zubům a v co největším napětí vytrvejte do pěti, pak povolte. Celkem 5-8krát.

Polibek. Ústa jako k polibku a rty vyšpulte co nejvíce. Počítejte do pěti a po uvolnění opakujte 5-8krát.

„U“ Hlasitě vyslovte U a postupně napínejte ústní svaly. Po pěti vteřinách a uvolnění zopakujte 5-8krát.

Pokud budete cvičit pravidelně, pocítíte už po týdnu zpevnění obličejových svalů. A to znamená, že jste na „zpáteční cestě“ ke svému mládí..

http://diskuse.doktorka.cz/krasna-plet-pomocou-...