Dá sa schudnúť za pár týždňov na stacionárnom bicykli?

ssisska
11. mar 2013

Zaujma ma ake mate skusenosti s cvicenim na stacionarnom bicykli,ci sa da schudnut uz za mesiac slusnych par kg?Prave cvicim kazdy den 25 minut bicyklujem a jem len ovocie alebo zeleninove salaty.Bude to mat vobec za mesiac viditelny efekt?

mariuskaa
11. mar 2013

Tu sa kukni založila som tému.
https://www.modrykonik.sk/forum/chcem-schudnut/zuzka-light-bodyrock/

Volá sa zuzka Light / Bodyrock.

To je niečo čo ti určite pomôže. Stac. bicykel nie

daniela1978
12. mar 2013

@ssisska v sobotu bol muž s trenerom, ktorý mu vytvoril cvičiaci plán a kedže doma máme stacionárny bicykel, tak sa ho pýtal, či to je efektné. Tak nie, zaberajú ti len nohy a tie si na to po čase zvyknú, takže efekt nič moc. Ak nejaký stroj, lepší je bežiaci pás, ktorému sa dá zdvihnúť plošina.

gretka2
12. mar 2013

Cvicit minimalne 30 minut, a pohybovat sa v spravnej tepovej frekvencii, v aerobnej zone. 25 minut nestaci, dovtedy sa nestihnu tuky presunut do svalov a spalujes iba glykogen.
A strava tvori 70% chudnutia. Z coho cerpas energiu? Z coho tvoris svaly, ktore spaluju tuk? |iadne bielkoviny...
Na spalovanie tuku potrebujes zapojit hlavne velke svaly, hlavne stehenne a zadok. Chodim cvicit, ale v posilke stacioarne bicykle prevetra niekto iba obcas. Zato beziaci pas , a hlavne orbitrek su dost obsadene 🙂
25 minut je v podstate nic. A daj si niekomu poradit v jedalnicku, lebo takto svoj metabolizmus nezrychlis. (sama mam s tym problem :( ).

iconka
12. mar 2013

Tiez si myslim, ze 25minut je malo (celkovo pohybu) a jest len ovocie a zeleninu je akurat tak na problemy. 😒 ...cele zle

zivika
12. mar 2013

@ssisska mozno schudnes, ale hned, ako zacnes jest normalne, za par tyzdnov budes mat este vyssiu vahu, ako pred cvicenim...jest musis normalne, nie len ovocie a zeleninu (inac ovocko ma vela fruktozy, takze s nim opatrne, najlepsie len do obeda)...a co sa tyka cvicenia, tak najlepsie 45-60minut a podla mne najlepsie kazdy druhy den...tuky sa zacnu spalovat az po 30minutach cvicenia, takze 25minut je na chudnutie je malo (staci to len na zlepsenie kondicky) a tiez cvicit kazdy den nie je dobre, lebo telo nestiha regenerovat a to chudnutie vyrazne spomaluje...
a co sa tyka tvojej otazky, tak ano, da sa schudnut aj na stac. bicykli, zalezi od toho, kolko mas nadvahu...ak vela, tak za mesiac vies dat dole aj 6-8kg, ale ak mas navyse len mierne, tak cca 4-6kg 😉

ssisska
autor
12. mar 2013

No co som si vsimla tak mam velmi vela energie a myslim dost pozitivne,dost sa to odzrkadluje na mojej psychike.nechcem teraz jest maso,lebo mam geneticky nabeh na svlanate telo,rychlo mi rastu svaly,preto len to ovocie a zelenina.To ovocie je najma melon,zjem jeden za den a jedno jeblko a kiwi.Zistila som ze ovocie mi dost precistuje organizmus a creva,vsetky tie hlieny v mojom tele sa z mojho tela zacinaju dostavat von.

isabel11163
12. mar 2013

@ssisska pochybujem že sa to dá...z vlastnej skúsenosti si myslím že je to dobré maximálne len na kondičku a trošku spevniť zadok a stehná.. skús Jilian Michails.. mňa to veľmi vzalo..a k tomu jedeniu máš to poriadne biedne takto sa môže stať že neschudneš práve naopak možno aj priberieš.. kde máš nejaké bielkoviny ? to je základná stavebná jednotka pre svaly .. jesť len zeleninu a ovocie to ťa poprvé veľmi rýchlo prejde a po druhé to je len jednotvárne..skús si k tej zeleninke dať aj nejaké bielkoviny a sacharidy.. a ovocie jedz len doobeda.. držím palčeky 🙂

dr0b3c
16. júl 2013

magneticky stacionarny bicykel kupeny v tescu za 160 euro......zacal som pomaly kvoli velmi velkej nadvahe, upravil som jedalnicek, a fungovalo to, budu to 2 roky co kazdy den rano po zobudeni bicyklujem 20 minut, a doteraz som schudol +/- 90 kil, neviem to presne lebo som povodnu vahu nevedel, posledne vazenie bolo na 185, teraz mam 103, prvych 50-60 kil som dal dole za 3/4 roka, cize budem protirecit kazdemu kto vravi ze to nefunguje, treba ist na rychlost a nie zataz, clovek musi spalit tuk a az potom zacat naberat svalstvo...tam kde bol pred tym tuk su teraz silne stehenne svaly a aj kondicia, ale verim ze u kazdeho funguje nieco ine, treba si najst svoj vlastny styl, svoju cestu a pri nej vydrzat, mat kilo dve navyse nieje katastrofa tak sa mile damy tym nezapodievajte, ak ide ale o zivot a zdravie tak treba zmenit cele svoje zmyslanie a zivotny styl, ziadny stroj vam nepomoze a nedokope vas do toho aby ste na nom cvicili, potom to skonci ako "vesiak na pradlo"

kamilkak
21. júl 2013

@dr0b3c - ahoj , gratulujem ti k výsledkom, ja som cvičila denne 40min. a tiež boli krásne úbytky, a foto nedáš ?

mirip
21. mar 2014

myslím že to čo tu písali nie je tak celkom pravda strava /málinko takmer žiadne sladké a večera už len jogurt alebo niečo ľahké a maximálne o 18tej/ + bicykel za 4 týždne 6 kíl dolu

lead16
17. jún 2014

Ja som tiež po cisárskom porode takže som cvičiť nejako moc nemohla. Ale začala som aspoň na stacionárnom každý druhý deň tak light 60 minút a schudla som za tri týždne 4 kg čo je podľa mňa celkom slušné. Teraz sa snažím upraviť aj stravu pretože chcem dať do konca júla dole ešte 10 kg. A verím, že s úpravou stravy sa mi to určite podarí. Takže nepíšte zle sa to na stacionári nedá. dá sa všetko len treba chcieť.

lucinkaboz
17. jún 2014

musis jest aj sacharidy....inak to naberieš naspať
celozrnné sacharidy,aj prilohy ,hlavne ryžu....to nejde byt len na ovocí a zelenine

zdena7327
19. jún 2014

Tiež sa pripájam k názorom že schudnúť sa dá aj na stacionárnom bicykli ja som začínala 1.1.2013 s váhou 90,5 kg tiež mám len stacionárny a teda cvičila som poctivo, behom mesiaca mi zišlo 4-5 kg viem že to bola viacmenej voda ale nič iné len stacionárny a trocha upravená strava za celý rok som schodla 18 kg stravu nedodržiavam poctivo lebo je to pre mna dosť drahá záležitosťale snažím sa vyhnúť smaženému a bielemu pečivku . Sem tam som si zacvičila JM alebo som si zabehala ale v prevahe bol bicykel a dokonca viac ako 20 -30 min. som nikdy necvičila . Ale dostala som od jednej kočky presný návod ako bicyklovať treba intervalové bicyklovanie napr 10sek.šprint a 10 sekund oddych pomalé betálovanie do šprintu treba dať všetko úplne na maximum ako o dušu a potom to má efekt 😉 pekný den želám 😉

jessy3520
6. mar 2015

Takže takto ja mam/mala som velkú nadváhu asi tak 25-30 kg. a robila som to naledovne : Jedla som tak že na raňajky som zjedla 2 čiene rohlíky ...na obed to čo navarila mama (samozrejme nie take mastne jedla ) Napr: ak navarila také čo som vedela že nemôžem zjesť tak som si spravila rybu alebo len tak kuracie mäso /prasačie nejem/ A na večeru okolo pol 6 už len jablko nič iné a samozrejme som pila len vodu 🙂 ...najprv som schudla týmto tempom 6 kg za necelé 3 týždne a potom som začala na stac..bicykli a za týždeň som na nom bola 3x po jednu hodinu a v tedy som schudla 3kg za týždeň takže sa to dá podla mna ...už som schudla 10 kg a každy týžden schudnem najmenej 1,5 / 2 kg ...Dá sa to aj bez tabletiek a ťažkého cvičenia 🙂 samozrejme idem dalej 🙂 😅 😕 😀 😀 😀 😀

fineta
19. mar 2015

@kamilkak Ahoj, ako dlho si cvičila denne 40 minút? Koľko týždňov/mesiacov? Koľko si prosím ťa schudla? Lebo cvičím 6. deň 60 minút - to spravím tých 25 - 27 km a mám upravenú stravu. Potrebujem schudnúť zo 68 na 60 kíl. Myslíš si, úprimne, že sa mi to môže podariť? A za aký dlhý čas asi tak? Ďakujem ta každú radu. 🙂

kamilkak
19. mar 2015

@fineta - ahoj,ja som isla dolu z obrovskej nadvahy , cvicila som ako drak aj 90 minut denne . Hrozne ma to bavilo , ubytky boli motivujuce .
Jasne , ze sa ti to podari , staci 40 minut . Ty to das , tomu verim 🙂 a ako dlho to tebe potrva ? Tipujem mesiac, dva...drzim palce .
Shudla som vtedy 40 kil ....

fineta
19. mar 2015

@kamilkak nemyslíš vážne!? to je nádhera!!! Gratulujem ti, si super! takže nemám veriť bludom, že cvičenie na stacionarnom je neúčinné, však? Za ako dlho si dala dole to množstvo kíl, prosím ťa?

fineta
19. mar 2015

@kamilkak a ďakujem za odpoveď 🙂

kamilkak
19. mar 2015

@fineta - trvalo mi to rok , ale teraz znova mám problémy s váhou , neviem sa dokopat a rozhodnut sa , akou cestou íst

fineta
19. mar 2015

@kamilkak tak sa dokop, lebo čím neskôr začneš a je jasné, že začneš, tým to bude horšie. Nečakaj ak nemáš na to vážny dôvod.

thisisthepayback
22. aug 2015

@ssisska To si pis, ze sa da schudnut. Ibaze jest len ovocie a salaty by som neodporucal, lebo potom, ked schudnes, naspät priberies vsetko za par mesiacov. Treba jest aj normalne jedla, castejsie a po mensich davkach. Na veceru si dat napr. len to ovocie, zeleninu, atd. Nejest vela peciva, mastnych alebo vyprazanych jedal a plnotucnych mliecnych vyrobkov, lebo tie su najväcsimi zabiakmi a spomalovacmi chudnutia. Proste jest vsetko s mierou. Ja by som odporucal jest napr. chudu rybu, cize Tuniaka, kapustu a inu zeleninu. Ked syr, tak napr. sojovy syr, cize Toffu. Ked pecivo, tak radsej tmave alebo celozrnne, nez biele. A pit radsej cistu vodu alebo neosladeny caj. Vyhybat sa sladkym, osladenym napojom ci malinovkam. Dopriat si aj sladke jedla, lebo telo potrebuje aj cukor, ale zas to hlavne s tym neprehanat. A ked mäso, tak najlepsie kralicie, kuracie alebo rybacie.

matkakovacova
22. aug 2015
Používateľ matkakovacova je nedôveryhodný
Je možné, že nejde o reálnu osobu, ale o profil alebo viacej profilov vytvorených za účelom propagovať konkrétne výrobky/služby alebo účelovo manipulovať diskusiu. Pozri príspevky od matkakovacova.

úplne a plne súhlasím, mne sa páčil aj tento článok: www.mojavyziva.sk/5-najvacsich-mytov-o-chudnuti ... rozoberajú sa tam aj dosť mýty o chudnutí, jednoducho chudnúť treba ale dlhodobo ... žiadne diéty, proste spraviť si jedálniček, začať žiť zdravšiie podľa neho a už sa k zlým veciam nevracať ... 5 - 6 menších porcií pravidelne je základ, po úprave jedálnička to pôjde samo - ver mi, schudla som 18 kíl 😉

mato911
28. sep 2016

ahojte, ja mám doma stacionárny bicykel od insportline - https://www.insportline.sk/stacionarny-bicykel a som spokojný. Cvičievam asi 4x do týždňa, cítim sa fit, sviežo a pár kilo mi išlo aj dole. Už cvičievam asi pol roka.

thisisthepayback
29. sep 2016

@mato911 Jasné. Bicykel je jedno z tých najlepších riešení, ako schudnúť. A ak si udržíš toto tempo a dáš si pozor na to, čo a koľko ješ, verím, že veľmi rýchlo zhodíš kilá navyše.

lucinka511
29. sep 2016

No skus ten bicykel nalacno.lebo vtedy telo spaluje najviac.kazdopadne pridaj aspon 25minut k tym 25 minutam.len 25 minut je malo. A este lepssi je spinnig.je to skupinovu bike. tam sa spali biacej.kedze sa menia frekvencie .Ja som z bike neschudla nikdy. ja som skor behavala ale na kazdy pohyb si telo zvykne.æreto je dobre obmienat .raz bike raz beh a tak.

julka19
4. feb 2017

Ahojte chcela by som sa spýtať či by som dokázala schudnúť tak 10 kíl za mesiac alebo dva mesiace keď zmením jedlanicek a budem cvičiť na stacionarnom bicykli ďakujem za každú odpoveď 😊

laura0107
4. feb 2017

@julka19 za mesiac urcite nie.

22111979
4. feb 2017

@ssisska ja som schudla 7 kg za mesiac a cvicim hodinu. Vylucila som chlieb a kysnute jedla a vyprazane no a samozrejme som zacala jest nie žrat 😀😀😀😀😀

angd
5. feb 2017

Samozrejme,že sa to dá, len treba jesť normálne,v menších porciach.Lebo potom všetko naberies spat.výdaj musí byť väčší ako príjem. Stravuj sa zdravo,ale normálne a cvic každy druhý deň 40 min a uvidíš výsledky 🙂

julka19
6. feb 2017

Nevedeli by ste mi poradiť nejaké cviky na brucho 🙂