Diéta pri splne. Ako funguje?

ejusa
11. mar 2009

Mate skusenosti s touto dietou,zabera?A ako presne sa robi?Pit vodu len?Lebo dnes je spln 😉

bianca
13. apr 2010

cafte.Ja zajtra nepapam.Som zistila ze dva dni v mesiace bez zradla ma vobec nezabiju a clovek sa citi super.Hlad je sice svina ale vecer mi je dobre.Clovek je taky lahky a spokojny.Na velky piatok sa so mnou drzala aj mama ktr. este nikdy nezvladla cely den bez jedla a vecer bola nadsena.Ani nie z toho ze schudla ale bolo jej proste dobre

takze zajtra rano som tu len s cajickom

emmo
13. apr 2010

Ahojte,
pridavam sa,
takze ako?od zajtra dva dni nejete? 😕
bianca naposledy sme nejedli iba jeden den,alebo len ja? 😕

cestovatelkaandrea
13. apr 2010

emmo,
zajtra nejeme, len pijeme vodu alebo zeleny caj alebo si odstavim ovocie. a potom opat nebudeme jest ked bude spln a ten bude 28.4. 😉

emmo
13. apr 2010

aha rozumiem,vdaka 😉

bianca
13. apr 2010

emmo hoj.Tak zajtra ideme na to.

cestovatelkaandrea
14. apr 2010

no ako dietujete? ja som si rano musela dat aspon jedno capucino, lebo by som zaspala za stolom v kancelarii. ale zatial som nic nezjedla. dala som si zeleny caj a pijem cistu vodu. kolegina v praci vyziera cukriky co som priniesla zo SR do kancelarie a strasne ma to drazdi si jeden zobrat 😖

zuzanat
14. apr 2010

ahojte, ja som sa dnes pridala k vam, budem sa snazit cely den pit len vodu, dufam, ze to vydrzim. Aj ked kavu som si musela dat, lebo bez nej by som tiez asi zaspala 😅

cestovatelkaandrea
14. apr 2010

zatial to zvladam 😀 2 caje a asi tak pol litra vody k tomu.

wali
14. apr 2010

holky, ja som rano proste musela kavu, bez toho nezijem. ale odvtedy sa drzim, nejem, nalievam sa vodou. len dokedy, ze? treba navarit detom, potom nieco pripravit mm ked pride a do toho ako bonus mam ist vecer ku kamoske na "babinec" (co sa nikdy nezaobislo bez vselijakych drobnych chutoviek. to si hovorim, preco prave dneska mi to tak vyslo?!). no ja fakt neviem, ako chcem toto vydrzat!! 🙄 budem sem chodit po podporu, tak piste - hlavne, ze sa drzite! 😉

bellada
14. apr 2010

ja som tiez dala rano kavu a teraz uz len na vode som, na obed si dam caj 😀

cestovatelkaandrea
14. apr 2010

no ja citim, ze aj poobede si budem musiet daj jedno kapucino alebo aspon taku neosladenu kavu. inak zaspim. normalne ich pijem aj 3-4 denne a dnes je to taky sok na telo.
ale hlad ma presiel, tak je dobre. to asi ten liter vody a tie cajiky.

bianca
14. apr 2010

cafte.Ja od rana iba caj na chudnutie.Akurat sa nam to skomplikovalo lebo sme s malou utekali k dr.Ovcie kiahne.Ma trafi

inak kavu si urcite dam a provokuje ma tu rozbaleny nezjedeny pernik.Mala mi nechcela jest ani to co ma rada tak sa tu vedla mna vala

emmo
14. apr 2010

Ahojte,
takze ja rovnako,voda,caje......aj kavu som mala s medom....
Teraz mam nenormalnu kriiiizu 😖
Ale vydrzim

cestovatelkaandrea
14. apr 2010

ja som mala krizu rano medzi 9-10 a odvtedy je to ok. zatial len to ranne capucino bol prehresok ale inak ok.
ked som bola s muzom v jedalni na obed tak som radsej rychlo zobrala stavu z pomaranca rychlo so sebou aby ma to tam zbytocne nedrazdilo. no este prezit poobedie doma, ked nasi budu jest lasagne a hadam to nejako zvladnem.
ale nie je to take tazke ako som si myslela.

emmo daj si cajik bude lepsie 😉 neboj vydrzis 🙂
bianca ten pernicek radsej schovaj niekam,kde ho neuvidis. ja by som asi po par hodinach pozerania neodolala...

bellada
15. apr 2010

ako ste to vcera prezili? ja som si dala pobede suchare ☹ sa mi strasne tocila hlava, tak pre istotu, nech sa nezlozim 😉

bianca
15. apr 2010

ja som prezila v pohode aj s pernickom na stole.Este som nic nejedla ani dnes

bellada
15. apr 2010

dnes zatial len kava, ako vzdy rano a cez den dam zase nejake suchare, pripadne aj ovocie a potom len voda a caj, zajtra uz normalna strava

wali
15. apr 2010

tak holky, ja som sa cez den vcelku drzala, ale vecer u kamosky som si dala pohar vina a par orieskov nesolenych. takze som to vlastne nedodrzala, no tak mam sancu pri tom splne 28.4. na ten sa chystam so vsetkou vaznostou.
a este otazka (pre mna momentalne uz bezpredmetna, ale do buducnosti...) - to treba este aj dnes nejest? od cestovatelkyandrey som tomu pochopila tak, ze len v ten den novu nejest. takze ako??

cestovatelkaandrea
15. apr 2010

Ahojte, tak sa hlasim, ze som nejedla cely den v pohode. Len rano ma chytala kriza ale inak v pohode.
Vcera rano som sa vazila a mala som 68.6kg, dnes rano 62.2kg. dufam ze do splnu nenaberiem vsetko nazad. no vraj by som mala pribrat len polovicu z toho co som schudla 😀
ved uvidime. dnes mi moc nechuti, rano som mala troska kukuricnych lupienkov s mliekom, na obed si dam asi nejaky zeleninovy salat a na veceru kuracie sote okolo siestej.

cestovatelkaandrea
15. apr 2010

wali aj v den novu nejest, lebo vtedy sa chudne najviac.
inak svokra mi vravela, ze ked sa mesiac nalieva do splnu tak aj telo ma tendenciu priberat. a ked zo splnu ubuda na nov, tak ti skor spaluje. podla toho by sme mali mat aj upraveny jedalnicek. do splnu jest lahsie jedla a po splne si mozes dopriat aj rezen 😀 ale nie kazdy den

emmo
15. apr 2010

Ahojte,
ja som skoro vydrazala,dala som si zase jedno jablko.Dnes sa bude snazit jest len ovocie.
cestovatelkaandrea to si schudla 6.4kg? 😕

wali
15. apr 2010

ahaaa, tak konecne to uz chapem asi cele!! dakujem za vysvetlenie 😉 ja som si naivne myslela, ze staci nejest proste len vcera. takze dolezite bolo nejest vcera a dnes len velmi zlahka - pochopila som to spravne?
inak si krasne zhodila - to je az neuveritelne!! panecku, ak to takto funguje, tak jednoducho nieco zhodit musim! 😵 no tento nov som presvihla, aj ked som sa snazila, tak aspom dufam, ze v tom splne sa tu znova stretneme a ze to uz vydrzim uplne do konca 😝

cestovatelkaandrea
15. apr 2010

baby ja som nahulena tam malo byt 66.2kg namiesto 62.2kg. sorry. schudla som 2.4kg za den preto dufam, ze priberem len to 1.2kg nazad do splnu

bellada
15. apr 2010

http://interbeauty.sk/diety-zdrava-vyziva/dieta... ti je nieco o lunarnej diete
wali - ma sa dodrzovat dieta 3 dni pred a po splne

cestovatelkaandrea
15. apr 2010

bellada ved na tom linku je to co som vam aj ja tu pisala 😉 tak som rada, ze svokra mala dobry zdroj

bellada
15. apr 2010

podrobnejsie:
S chudnutím sa odporúča začať v čase, kedy Mesiac ubúda. Štart je vtedy údajne jednoduchší... A ako teda na to?
Keď Mesiac ubúda
Ubúdanie Mesiaca trvá približne 14 dní. V tomto čase sa potraviny trávia nepomerne rýchlejšie a jednoduchšie ako v ostatných obdobiach, preto vám telo z času na čas odpustí aj nejaký ten malý hriešik v podobe niečoho sladkého. Súčasne však budete menej pociťovať hlad a to, čo zjete, vás rýchlejšie zasýti, takže podľa lunárnej teórie toho zjete v konečnom dôsledku menej. V tomto období by ste mali do svojho jedálnička zaradovať potraviny bohaté na vlákninu a sacharidy (napr. zemiaky, ryža) a zeleninu, ktorá pomôže vášmu telu zbaviť sa škodlivých látok. Posledné jedlo počas dňa by ste nemali konzumovať neskôr ako o 17-tej hodine.
Keď je nov
Podľa lunárneho kalendára je tento deň ideálnym termínom pre tzv. deň očistný. Voda, bylinkový čaj, či ovocné a zeleninové šťavy – na tie by ste mali v tomto dni staviť.
Keď Mesiac rastie
Keď Mesiac narastá, je aj vaše telo náchylné k ukladaniu prebytočných zásob. Preto pri chudnutí podľa luny treba byť v tomto období zvlášť opatrným. Treba sa stravovať striedmo – hlavnými zložkami by zvlášť v tomto období mala byť zelenina, ryby, chudé mäso. Na sladkosti v tomto čase pre istotu celkom zabudnite.
Keď je spln
Aj v tento deň sa odporúča piť veľa tekutín a z jedál si vybrať maximálne polievku a zeleninu. Pretože sa však voda v tento deň v tele ľahko zadržiava, mali by ste byť počas splnu opatrní so soľou.
Niektorí priaznivci lunárneho stravovania však zašli v tejto teórii ešte ďalej. Okrem zásad, čo do objemu jedla, rozdeľujú tiež typy potravín, ktoré sú vhodné pre ten ktorý typ stravníka. V prípade chudnutia podľa luny sa ľudia rozdeľujú do dvoch základných skupín – skupina alfa a skupina omega.
Skupinu alfa tvoria jedinci, ktorí si ani za nič na svete nezvyknú na niekoľko malých porcií denne, ale sú zvyknutí na tradičné tri väčšie jedlá v podobe raňajok, obeda a večere. Tí by mali podľa tejto teórie zaradiť do svojej stravy predovšetkým celozrnné potraviny, citrusové plodu, mrkvu, uhorky, zelený čaj, ryby, no nemusia sa striktne vyhýbať ani živočíšnym tukom (pokiaľ im to cholesterol dovolí).
Ľudia typu omega naopak jedia viac krát denne v malých dávkach – spravidla 5-6x. Im odporúča lunárne stravovanie predovšetkým jedlá bohaté na bielkoviny, rastlinné tuky, ovocie, paradajky, banány, med a málo korenín.

takze uplne nejest podla toho len ked je nov

cestovatelkaandrea
15. apr 2010

bellada no ja budem asi tak skupina omega, ktora bude jest asi 5 krat denne ale pomenej.

wali
15. apr 2010

bellada, konecne fajn rozpis uplne k teme! Dakujeme!! nieco taketo som potrebovala. asi si to vytlacim, az to mam stale na ociach. este raz - vdaka 😉

bellada
15. apr 2010

🙂 zamálo

cestovatelkaandrea
26. apr 2010

ahojte, tak v stredu je spln. budem pit vela tekutin a jest max. nejaku zeleninu ako pisala bellada. inak doteraz som nepribrala na moju pociatocnu vahu a to sa az tak moc neobmedzujem. pred prvym ocistnym dnom som mala 68.6kg a dnes rano vaha ukazovala 67.2kg. takze som toho nazad vela nepribrala aj napriek tomu, ze sa mesiac nalieva. vy ako pokracujete?