Dietovať počas kojenia? Môžem stratiť mlieko?

julie6
1. máj 2008

KOjim polroka a mam o 7 kg viac ako po porode,,,,a to nejem ani polovicu z toho co ma zjest podla tabuliek zena ktora koji.. no najhorsie ze mam 15kg viac ako pred otehotnenim a som ako slon,,,,strasne ma bolia kolena a citim sa dost zle, preto som zacala 90 dnovu dietu, a po 2 dnoch mam akesi makke prsia,boli fest hlava,asi od hladu a maly je po kojeni dost nespokojny, rozhodla som sa ale ze to nebudem drzat tak striktne a napr. si dam aj desiatu aj olovrant ale len to co patri do daneho dna/napr.bielkovinoveho../. Nemozem napr. stratit mlieko????to by som fakt nechcela, aspon do roka chcem kojit,

nensy
1. máj 2008

julie já si myslím že dokud kojíš tak by si žádnou dietu držet nenměla

greta24
1. máj 2008

Tiez som velmi pribrala, mozem si obliect len to, co som nosila v tehotenstve, a aj to nie vsetko, lebo mam vdaka kojeniu obrovske prsia. Dietu nedrzim, ale uz sa tesim, ked maly vyrastie a bude jest normalnu stravu. Schudnem potom ? Kto s tym mate skusenosti ?

julie6
autor
1. máj 2008

no ved to,ze my sme zacali prikrmami o 2 tyzdne skor, t.j. uz mesiac papa zeleninku masko, vecer kasu, no kojim ako predtym,kedze dokojujem aj po prikrmoch a nevidim ziaden rozdiel, zeby pil z prsnika menej

kasis
1. máj 2008

Ahoj Julie6, 😉
ja som bola podobny pripad, pocas kojena som nic neschudla, ale pribrala 6kg. Kojila som do 10,5 mesiaca, potom sa maly sam odstavil. Pocas prveho mesiaca nekojenia zisli same dolu 3 kg, potom som nasadila dietu a cvicim a uz mam dole 11 kg 😉 . Ide to neboj, vrati sa ti vaha, teraz sa vykasli na cele chudnutie, budes trpiet ty aj dieta.

Ked som kojila, neriesila som to, pocas chudnutia sa skodlive latky,ktore sa z tvojho tela odburavaju dostavaju do mliecka a to asi nie je to prave orechove pre drobca.

sylvie
1. máj 2008

julie, pocas kojenia by si dietu drzat nemala.. podla mna mozes aj mlieko stratit, alebo minimalne nebude tvoje dieta dostavat dostatocnu vyzivu.. radsej by som zvolila zdravsiu stravu, viac zeleniny, ovocia, celozrnne vyrobky namiesto bieleho peciva, ziadne sladkosti, pit vela cistej vody a pod..
ja som tiez pol roka po porode este bola ako slon, ale neskor, uz si nepamatam kedy presne som dost schudla, postupne.. a hlavne ked zacne tvoje dieta behat, alebo aspon lozit, tak budes mat viac pohybu a urcite nieco pri tom zhodis..
a ja som este zacala chodit na brusne tance, tak aj to dost pomaha..

dvojka
1. máj 2008

Při kojení by se žádná dieta držet neměla,pač do mléka se uvolňují nežádoucí toxiny

sue
1. máj 2008

Julia, určite nedrž dietu, radšej cvič, ale len tak, aby si nešla na kyslíkový dlh - pri ňom sa totiž tvorí kyselina mliečna. Ja cvičím vyše dvoch týždňov a dole išli 3kg - plne kojím 😉

kamila4
1. máj 2008

julie6 : myslím si že by si dietu držet neměla,potřebuiješ dobré kvalitní mléko a to se samo jen tak neudělá.Já jsem porodila Tomáška 30.12.07,má tedy 4 měsíce a řeším to stejné,přibrala jsem u něho 24kg a mám ještě 5kg,ale chtěla bych zhodit ještě o dvě kila víc,to je moje váha na které jsem se před tím cítila ve výborné výborné formě.Musíš na to jít ale jinak,úplně změnit jídelníček.Já nejím VŮBEC sladké,na mléko to není a jen se po tom tloustne,vydatně snídám a obědvám,někdy jak mám hlad tak i v 10h dopoledne svačím a odpoledne jen lehkou svačinu,ovoce a tak.když mám večer jo veliký hlad,jím třeba ovoce nebo celozrné pečivo,jogurt,jen něco malého.Z pečiva jsem taky úplně vynechala to bílé,kupuji jen tmavý chleba a různé cereální rohlíky,bulky... a jsou moc dobré,u nás ve Sparu je výborná pekárna a tak sme si ně zvykli.Určitě se ale najez,potřebuješ sílu a mléko,jen musíš jíst zdravě a nebudeš přibírat.Když měl Tomášek 3 měsíce začala jsem chodit zase cvičit tady u nás do Mediklubu,jumping aerobic a normální aerobic,spočítala jsem si ,že musím víc vydat jak přijmout,jinak ty kila neshodím.Ale cvičit jsem začala až jsem se opravdu po porodu cítila dobře a fit,ono je to náročné ... Ale pohyb je dobrý jakýkoliv,tady taky třeba jezdí maminy s kočárkama na bruslích...hlavně by tě měl ten pohyb bavit.Tak ti držím palce...

kamila4
1. máj 2008

zapoměla jsem... taky plně kojím ,Tomášek má ve 4 měs 7kg a mléko mám vydatné,měla jsem strach že jak začnu cvičit že budu mít mléka míň,ale nestalo se tak.Ale jak říkám,změnila jsem úplně jídelníček a taky to jde ... ze začátku jsem měla moc chuť na sladké a na to na co jsem v těhu byla zvyklá,ale za týden -deset dní bylo po všem.a dneska mi čokoláda nic neříká,je nutné se vyhnout "prázdným kaloriím" po ktreých se jen přibírá.

kamila4
1. máj 2008

možná bych tomu ani neříkala dieta nebo držet dietu...jestli se cítíš po porodu dobře,najdi si nějakou aktivitu,cvičení ,dlouhé procházky a změň ten jídelníček a myslím,že výsledek se dostaví sám.možná to chce jen trochu pevné vůle. 😅

nikkos
2. máj 2008

Pokud bys shazovala více než půl kila týdně, začnou se prý do mléka vylučovat škodlivé látky. Takže jsem také proti dietě při kojení. Myslím že jíst zdravě a vyloženě se nepřežírat úplně stačí. Vždyť na diety budeme mít ještě cééélý život 🙂

tanja61
2. máj 2008

ja si osobne myslim ze jest by si mala ziadne diety skor nieco pestre viac zeleniny,viac ovocia,kur.prsia nic mastne a aj chlebik celozrny.ja prestavam jest o 19.00hod.a ked som potom velmi hladna este dam si jabko alebo banan a idem spat,teraz som zacala behat a cvicit hoci to neprehanam ale hybem sa a citim sa ovela lepsie,tiez stale kojim
😉

biba12
2. máj 2008

No 90 dnovu dietu by som rozhodne pri kojeni nedrzala. Ja som sa drzala zasad jest mensie porcie, dalej napr. kura a zelenina, ryza a zelenina, nikdy nie dokopy, zacala som cvicit Pilates 2 krat tyzdenne a povodnu vahu som mala cca 5 mesiacov po porode / pribrala som 14 kil/. Este kojim a podla mna 90 dnova dieta je poriadne drasticka nielen pre kojacie matky. Aj ked je pravda, ze clovek s nou dost rychlo schudne a hlavne v problematickych partiach. Drzala ju svokra pred nasou svadbou a vyplatilo sa jej to.
Takze doporucujem viac pohybu, viac zeleniny a ovocia a nepapat vecer pri TV. Ja papam naposledy pred 19 hod a ked som este hladna, dam si max. banan.

bambusko
2. máj 2008

julie, fakt, ziadna dieta. nielenze sa vyplavuju toxiny z tukoveho tkaniva, ale pri nedostatocnom prijme bielkovin a vapnika si mozes nacat zdravie. kvalita mlieka ostava zachovana na ukor tvojho tela - odvapnuju sa zuby a kosti. kazdy je iny typ, niekto schudne rychlo, niekomu to trva dlhsie. ja som pribrala pri prvej dcere 25kg, pri druhej 20 a do 2 rokov veku som bez akejkolvek diety, obmedzovania a cvicenia mala povodnu vahu - kojila som obe do roka. teraz mam este 12 kg navyse, nosim nohavice na gumu a skrinu mam plnu veci, do ktorych sa nevojdem, no a co? nie je kazdy veresova 🙂 maminy, ktore poznam, tie co kojili dlho, cize viac ako rok, su vsetky stihle 🙂 ono je to aj v hlave, kasli na reci nezdvorilcov, ak sa citis zle, uprav stravu ako radia dievcata. tes sa, ze mozes maleho kojit, je vela zien,ktore by to brali aj s tymi kilami navyse 😉

jaduska
2. máj 2008

Mne sa osvedčilo jesť viackrát denne menšie dávky. už som to tu raz niekde písala, mne pomohla diéta pre cukrovkárov (bývame s rodičmi, otec má cukrovku, tak varím tak, aby to on mohol). V podstate sa to diéta iba volá, lebo ide hlavne o to, aby sa vynechali tuky, mastné a vyprážané jedlá, jesť treba tmavé pečivo a chlieb a napr. čo ma dosť prekvapilo, že aj cestoviny, ryža a zemiaky obsahujú dosť veľa sacharidov. Takže na obed si treba dať mäso, k tomu obrovský kopec zeleniny a prílohu (zemiaky,ryža) iba tak symbolicky. Ja si napr.na obed dám zapekanú rybu a k tomu iba zeleninový šalát s nízkotučným jogurtom. Žiadna iná príloha mi k tomu nechýba. A pohyb mám iba pri kočíkovaní, cvičiť zatiaľ neplánujem, jednak preto, že som dosť veľký leňoch a ako tu už ktosi písal, tak je riziko, že sa do mlieka dostane kyselina mliečna.
Takže žiadne diéty, iba sa stravovať "racionálne". Držím palce, nech to zvládneš 😉

julie6
autor
2. máj 2008

dikes dievcata, ja som po dvoch dnoch s dietou sekla,lebo ako pisem bolo mi az na odpadnutie, pravda je ze taku cokoladku ci nedelny kolacik,vlastne kolaciky som si dopriala, tak skusim jest vsetko len menej,a malo sladke,dikes

greta24
6. máj 2008

dietu az po kojeni ☹

anja1985
4. feb 2013

tento isty problem mam aj ja ☹ , vela som o tom citala a zistovala. Mozem iba povedat ze babo je najdolezitejsie a treba papat aby sa mlliecko mohlo tvorit. 😵 a potom sup do posilky 😀