Eliptický trenažér

zabka1611
9. mar 2012

čo všetko by som mala zvažovať na jeho kupu? je jasne že cenu a kvalitu, ale aj zaruku, typ..alebo? neviem si vybrat......

mimikyky
9. mar 2012

@zabka1611 nastavenie záťaže... máš nejakých favoritov??

zabka1611
autor
9. mar 2012

@mimikyky tychto so mam na obrazku....Eliptical MASTER E20 a Eliptical MASTER 6023...oba maju 8 stupnov zataze a 5 rocnu zaruku....neviem no..ci staci ten lacnejsi alebo uz radsej drahsi...ked zaruka je taka ista a v podstate aj opis.... 😒 😒 😒

janka57
14. feb 2013

Ja som si pred dvoma rokmi kúpila od insport line. dala som 300eur a som strašne sklamaná ☹ no ktastrofa. vrzgalo to, stále mi padal remen,tak sme to museli rozoberať a remen nahadzovať, potom som bola taká znechutená,že som aj cvičiť prestala. reklamovala som to prišiel mi to opraviť,napravil remen troška pomastil šroby, že už sa to nestane,leno čo odišiel išla som znova cvičiť a zasa... potom boli opravič druhý krát a potom zasa a potom mi skončila záruka,pretože tiež písali 5 rokov,ale to na displej a nie na stroj ☹ takže určite si to dobre rozmyslí,

jankes
5. apr 2013

tiež sme cca pred rokom kúpili. Hlavne stabilitu. konštrukciu, ten čo máš vľavo vyzerá málo stabilný. Od insport linu neodporúčam. Keď už, tak ale obetovať vyššiu sumu. My máme nemecký a je skvelý. Je úplne tichučký a veľmi stabilný. Cvičím ja aj manžel. Deti sa po ňom vešajú a predsa nič nevŕzga. Je skvelý. Pozeraj na akú výšku je určený, akú elipsu vytvára (koľko cm), ako ďaleko má od seba šľapadlá. My máme Kettler, tuším verso. Ten typ už nie som si istá. Ale môžem odporúúúúúúúúúúúčať.

anka7
5. apr 2013

ahoj, tak ja som si pred mesiacom kúpila ten vľavo, zatiaľ som spokojná - cena prijateľná, konštrukcia pevná, tichý chod - momentálne môžem odporúčiť. Ale mám ho naozaj krátko
😉

lejja
6. apr 2013

Ahoj,ja mam taky podobny ako ten v pravo,mam ho uz asi 5-6 rokov,zatial ide super,potichucky,bez poruch a je to len znacka Olpran 🙂

mauerka
6. apr 2013

@zabka1611 Som eliptikal-manjacka 🙂 Pre mne osobne druhy najlepsi sposob indoor aerobnej aktivity.
Ja by som v prvom rade pozerala na
DLZKU KROKU. Min. 50cm. Kratky krok rovna sa trapne poskackocanie v rozpati 30cm. Aj z prirodzeneho hladiska - nasa dlzka kroku je 50cm+. Velmi podstatne pre celkovy pocit a efekt z cvicenia
HMOTNOST ZAVAZIA - samozrejme ze 20kg zotrvacnik urobi lepsiu sluzbu ako 8kg
UMIESTNENIE ZAVAZIA - ovela lepsie su tie, kt. maju "koleso" vpredu - dosiahne sa tym nielen vacsia stabilita ale hlavne MENSIA SIRKA KROKU
BRZDOVY SYSTEM rozhodne uz nie mechanicky, minimalne magneticky - hoci INDUKCNY je uplne naj 🙂

ivv
6. apr 2013

@zabka1611 ak zvazujes kupu jedneho z tych co si dala fotku, tak doporucujem ten napravo. ten nalavo ma zastaraly sposob otacanie naslapnych ploch - klukovy, ten urcite ee 😅 . jeho pohyb sa velmi podoba ako keby si postojacky slapala na bicykli, pricom ten napravo ma plynuly pohyb slapania, cize nenaskakujes, slapes plynule.
to co ti uviedla @mauerka je vsetko super, ale za idealneho stavu, ak by si chcela investovat od tisic patsto evri vyssie... takze je dolezite si aj stanovit cenu za aky chces stroj kupit. ja som kupovala pred rokom a pre mna bolo dolezite, aby mal "plytky" a dlhy krok, nieco ako pri bezkovani. ja som si kupila kettler. patri skor k tym drahsim, co ponukaju, ale ja som mala zdravotne dovody preco si kupit ten konkretny.
pozri sem http://www.eliptické-trenažery.com/ako-vybrat-e... , sustred sa na max. zataz stroja, tzn ber do uvahy najtazsieho cloveka co na nom bude slapat (ak to bude niekto aj z rodiny), aby si nekupila taky, co ma max zataz 100 a ked to na nom rozfofruje clovek vaziaci 90 kg, tak ti za chvilu zacne vrzgat, nebude stabilny pri slapani a budes len cakat kedy povolia loziska. potom dlzka kroku je tiez dolezita, ale standardne tie co su v strednej a nizsej cenovej kategorii maju dlzku kroku okolo 38 cm. poviem to tak, ze ten komfort pri slapani nebude taky ako pri dlzke kroku 50, ale pokial nemas problem s klbami, tak ti to pojde v pohode 🙂
samozrejme cim tazsie zavazie, tym je stroj stabilnejsi a slapanie plynulejsie, ale opat, cim tazsie, tym je stroj drahsi..
brzdovy system urcite magneticky, lebo ak sa bavime o indukcii tak je to cena stroja okolo 2000 e.. mechanicky urcite nie. potom ci chces aby ten tvoj stroj mal predvolene programy, cize elipticky trenazer ergometer, alebo ci ti staci aj taky s manualnym ovladanim zataze. a hlavne, aby nebol klukovy ten system otacania naslapnych ploch 😉
len na porovnanie.. ja mam kettler unix MX, moja segra ma kettler verso 107 a rozdiel je taky, ze ja na mojom akoby "bezkujem" nedviham tak vysoko nohy aj krok je dlhsi, ale segra na nom akoby slapala na stepperi ale nie slapanie dohora ale slapanie ako na bicykli, cize krok ona ma vyssi a kratsi 🙂
a musim povedat ze je to super takyto sposob indoor cvicenia doma 🙂 das sluchadla dobru muziku do nich a ani nevies ako pojdu kila dolu 😉

zuzanat
7. apr 2013

@zabka1611 kupila si si uz nejaky? ja stale vaham ci kupim ci nie. bojim sa, aby nezacal po chvili vrzgat, lebo to citam skoro pri kazdom takomto stroji...

zabka1611
autor
7. apr 2013

@zuzanat ano kupila..ten napravo...nevrgza ani nič podobne....ja odporučam radšej si priplatit ako mať doma neskôr z neho hrkačku 😀 😀

zuzanat
7. apr 2013

@zabka1611 dakujem za odpoved 🙂 ako dlho ho pouzivas? moja sestra si kupila asi pred dvoma rokmi, stal cez 250€ a vrzga tak, ze ja mam pocit, ze sa rozpadne. Rozhodne to nie je na cvicenie pri telke. Ja som premyslala, ze by som kupila aj pouzity, lebo fakt ma to bavi. vcera som dokonca cvicila na nom 60minut 🙂 Ja som chodila do fitka, ale to je pre mna dost drahe, preto premyslam, ze si kupim domov....

zabka1611
autor
8. apr 2013

teraz som mala problemy s kolenami ale pouziva sa tak obden....zatial nevrzga a mam ho uz rok 😉

nahoda
15. apr 2013

A čo hovorite na tento trenažer http://www.insportline.sk/2924/eliptical-inspor...
nakolko sa v nich nevyznam potrebovala by som poradit. 😒

mauerka
15. apr 2013

@nahoda Na domace pouzitie a hlavne, ked este nie si "prieberciva" 🙂 - tym myslim, ked nemas odskusanych x /polo/profesionalnych strojov, tak ti bude stacit. Kludne ho kup, ma celkom ok parametre.

nahoda
15. apr 2013

@mauerka Som takz. "uplny laik" čo sa tyka trenažerov 🙂 preto som chcela vediet neaky nazor nakolko by som rada ziskala kondičku a samozrejme sa aj zmenšila na povodnu velkost a kedže fitko nehrozi (nemam kde dat maleho) tak som sa rozhodla,že si kupim trenažer. 😉
Dakujem za nazor.

katkastupakova
14. aug 2013

Ahojte,moze mi niekto poradit pri vybere eliptickom trenazery Kettler Cross P a Kettler Unix P?Neviem sa rozhodnut pre ktory ci lacnejsi to je zhruba 500e alebo drahsi za 850e.Ma niekto skusenosti s oboma?Budem vdacna za kazdu radu 🙂

mauerka
14. aug 2013

@katkastupakova Z tychto dvoch na doma uplne staci - a je v pohode - aj Kettler Cross P , hlavne ak nie si "profik" a nemas odslapane tisicky km na rofi strojoch, ale to by si asi nepytala rady na MK 🙂

ssisska
14. aug 2013

Ja by som si davala hlavne pozor,ktory je viac vyhodny pri spalovani kalorii,ked som navstivila dve fitness centra,pri jednom som po 30 minutach spalila 300 kalorii,pri druhom len 200 kalorii.To by som si urcite pozistovala pri kupe trenazera.

matulisa
14. dec 2013

Ahojte, podľa toho čo tu čítam tak to budem musieť ešte veľmi veľa šetriť peniažky... veľmi dlho ☹
myslela som si že keď si poviem že max 150 Eur, tak niečo schopné vyberiem... no takto asi nie ☹

suzi33
29. jan 2014

Ahoj @mauerka , vedela by si mi poradiť, či je tento eliptický trenažér podľa Teba dobrý? http://shop.kulturistika.com/fitness-zarizeni/s... Neviem naň nájsť žiadne recenzie.. Tak sa toho aj obávam trochu.. Ďakujem 🙂

anett98
29. jan 2014

súhlasím s @mauerka..keď dobrý eliptical tak treba investovať...my máme Kettler Vitto a maximálna spokojnosť...chudne sa na ňom fantasticky 😉 a určite magnetický...

mauerka
29. jan 2014

@suzi33 NEJDE mi otvorit ten link ☹

suzi33
29. jan 2014

@mauerka zvláštne, mne ide otvoriť.. skúsim ešte jeden.. http://elipticke-trenazery.heureka.sk/e850p-spo... Je to E850P SporTop..

mauerka
29. jan 2014

@suzi33 zatazove koleso velmi slabe, kratka dlzka kroku /pre mna teda urcite/, "znacka" nic nehovoriaca - ja by som nekupovala - bez vyskusania teda urcite nie. Hoci za tu cenu ma tam toho dost, ale minimalne skusit by to chcelo.
Skus pozerat Kettlery /na doma by som volila tuto znacku/ so zatazou na prednej strane - vpredu

suzi33
29. jan 2014

@mauerka Ďakujem veľmi pekne za radu, určite si to poriadne pozriem s tými parametrami čo si napísala.. 🙂
Máš nejaký doma? Lebo vždy je lepšie kúpiť nejaký overený, hlavne časom, kedže to nie sú malé peniaze..

ve_ruska
7. feb 2014

@suzi33
Ahoj, ja mam doma trenazer, ktory by som chcela predat. Co sa tyka vykonu, tak aj 1,5 roka pouzivania funguje ako na zaciatku. Teraz som zacala behat na maraton a aj som sa prestahovala tak uz nema velmi u mna vyuzitie. Tu je link s popisom, celkove technicke parametre najdes na Insportline http://sport.bazos.sk/inzerat/33467827/Eliptick...
Ak by si mala zaujem, kludne sa mi ozvi.

mon1001
Odpoveď bola odstránená
Zobraz
v_alika12
22. apr 2014

@matulisa aj si kupila nejaky eliptical? tiez som si myslela,ze za 150 sa da vybrat na domace pouzitie

matulisa
22. apr 2014

@v_alika12 kúpila, pred Vianocami, za 150€, taký fajný 🙂 z bazošu

v_alika12
22. apr 2014

@matulisa super 🙂 a aj sa podarilo nejake kilecko zhodit?