Fitness. Rady, skúsenosti, diskusia

monkula
16. jan 2008

Túto tému zakladám pre mamičky, ktoré sa netrápia "zaručenou" diétou, ale pravidelne cvičia, alebo sa ako ja, "mučia" v posilovni...
Takže rada privítam vaše skúsenosti, či vám posilovanie, alebo aerobic pomohli k vytúženej postave, ako ste sa stravovali a aký máte pocit, z toho, že ste sa k niečomu dokopali...

kakusa
25. jan 2008

No ja idem do Zohoru,ale niekedy ta vystriehnem 😉
Sa pridavam,ak sa nam nepodari mimi tak do jún a k bazénu 😉 😀 😝 😉 🙂 😀

monkula
autor
25. jan 2008

Aj v zohore je fitko? 😕 😕 😕
Jasné, do leta budeme kočky, nech sa nemusíme báť, že na nás zavolajú Greenpeace, že veľryby na suchu 😀 😀 😀

kakusa
25. jan 2008

jasne a je celkom dobre 😀 su tam velke okna ateda tych chlapov skor vidis ako citis 😀
Ziadne velryby...... 😠 aaaaaaaaaaaaaale len aby si nas nepomilili cez leto s niakymi modelkami na kupku 😀 😀 😀

monkula
autor
25. jan 2008

kakusa, tak to by bol ten lepší prípad, horšie by to bolo s tými veľrybami... 😀 😀
no nič, idem uvariť na zajtra obedík, zatiaľ sa majte a športu zdar...

kakusa
25. jan 2008

Tak to dufam ze sa tam dostaneme...len neviem co s tou horalkou, co som zozrala☹
Inak aj to varenie je uzasna drina...a este to musis aj kostovat a potom bud krasna upravena stihla a vsetky tie vecicky dokopy...Ja si pri cvicku odychnem,len je problem sa k tomu dostat...ja dojdem domov po robote taka unavena a este ucim s malym, ze mam toho az az a to nehovorim, ze ese cvicit....Nakoniec nei je lepsi pocot kao, ze som si odcvicila,ale prekonat unavu uz ani kavicka mi nestaci.....

monkula
autor
25. jan 2008

S tým varením máš pravdu...
Mne berie chuť do cvičenia predstava, že budem celý čas v posilovni upozorňovať Jarka, nech nedvíha činky, nekope medicinbal ľuďom pod nohy atď a Tomáš vždy, ale nechajte ho, nech sa vyblázni, tu môže, mne to nevadí... 😀 😀

bubatko
25. jan 2008

monkula, dik, urcite sa nam to podari 😀 ja som nazhavena riadne, uz to zacina byt aj vidiet, ze cvicim a tak, no parada

ja si chcem vytvorit navyky na cely zivot - dobra strava, cvicenie atd. ziadna dieta a obmedzovanie, ved sem-tam sa moze vsetko aj zjest, ale s mierou a pritom sa aj hybat

mas pravdu, ze tie diety su tak na znicenie zdravia, ked citam, ze dieta aby ste zhodili 3 kg za dva dni, to co je akoze? poriadne Ta to odvodni a to je cele, ze odide voda, ale ten pomer svalov k tukom je aky???

a hlavne netreba mat velke oci, max 2-3 kg za mesiac, lebo inak sa to udrzat neda a nastava jojo efekt a o ten fakt nestojim...je to tazke mat trpezlivost, ale ved ten cas leti, tak uleti aj toto a hlavne ma to bavi, tak to ide lepsie 🙂

monkula
autor
25. jan 2008

Bubi, presne, odvodnia sa, z tela odídu živiny a strýko jojo príde aj s tetou obezitou raz-dva...

kakusa
29. jan 2008

Caute, kocky...
diety su fuuuuuuuuuuuj 😉 Ja nai zaiadnu nevydrzim drzat 😀 No co uz tak musim cvicit a trosku sa krotit...
Ale ten vysledok potom...
By ma zaujimalo, cisa mimikyky aj niako inak stravovala,lebo to co dokazala z a mesiace je uzasne🙂

sjuze
5. feb 2008

Ahojte baby, ako je to s cvicenim pocas kojenia? moze sa - nemoze sa? dakujem za rady!

monkula
autor
5. feb 2008

Sjuze, môcť sa môže, len treba cvičiť opatrne, pretože keď máš svalovicu, tak sa do tela vylučuje kyselina mliečna a tá dobí mliečko horkým, ale napríklad mojej malej to vôbec nevadí, a to mám svalovku aj tri dni...

Takže je to na Tvojom pozorovaní a uvážení, či jej mliečko chutí...

sjuze
5. feb 2008

dakujem, len neviem, ako to ukontrolujem, aby som nemala svalovicu, kedze odkedy sa mala narodila, som toho nenacvicila... ☹

monkula
autor
5. feb 2008

Sjuze, veď cvič, koľko vládzeš a pozoruj dcérku, či jej nechutí menej...

sjuze
5. feb 2008

no, na buduci tyzden sa do toho pustim, konecne budem mat malu pri kom nechat ;)

monkula
autor
5. feb 2008

držím palce...

olianko
5. feb 2008

ahojky
monkula ako casto chodis do fitka? a ako rychlo je vidiet vysledky?

sjuze
6. feb 2008

monkula, teda vysvetlim Ti aj tu - to, ze existuje aj tato tema mi napisal az admin do predchadzajucej temy. tak som napisala sem. logicky sa take veci stavaju a budu stavat ;)

monkula
autor
6. feb 2008

sjuze, OK, ale na to existuje vyhľadávač, ale dobre, nechajme to tak, nemám chuť sa stále obraňovať...

už si boal cvičiť?

megy2
7. feb 2008

..ahoj..mozem sa pridat????ja som zacala chodit do posilky uz som bola 2x 😀 😀 ,ale som prisla na to ze mi to vyhovuje viac ako aerobik,taebo alebo spinning lebo po tom vsetkom som mala problemy zo srdcom a v posilke sa aspon nezadychcim.....len sa bojim aby som nepribrala este viac,da sa v posilovni aj schudnut???

zehra
7. feb 2008

kočky, myslíte že cvičenie na začiatku tehotenstva je dobré alebo by mohlo babatku uskodit ?

megy2
7. feb 2008

.....nikto mi neporadiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiii 😔 😔

monkula
autor
7. feb 2008

ahoj ,egy, ak cvičíš správne, isto schudneš... ja cvičím dva týždne a už mi v páse ubudli 4 cm..najlepšie je, zmerať sa pred začatím cvičenia v páse, pretože telo pevnie a svaly sú ťažšie ako tuky, takže na váhe nič nevidieť, ale cm ubúdajú...
Zehra, ak máš v pohode tehu, tak cvičiť môžeš. ale vyhýbaj sa cvikom na brucho, nadskakovaniu, a dvíhaniu činiek...
Skús pozrieť aj na stránku www.zoracentrum.sk, tam by mala byť sekcia pre tehuľky...

Olki, záleží na muskularite daného človeka, ako rýchlo je vidieť výsledky, ja som napr. už po dvoch týždňoch cítila ,že mi spevnelo svalstvo, ale ja mám asi dobrú genetiku...
Inak je výsledky vidno zhruba po dvoch mesiacoch
Do fitak chodím každý tretí deň, i keď teraz som už týždeň nebola ,pretože mám chorého jarka...

bubatko
7. feb 2008

ja pridavam svoje vysledky - 2x tyzdenne v posilke s trenerom a 2x doma kardio - za dva mesiace minus 6 kg a minus cca 9 cm v pase 🙂 samozrejme aj si davam pozor na stravu, ale vobec ziadna dieta ani hladovanie, proste len nepchat do seba krizom krazom hovadiny 😀

monkula
autor
8. feb 2008

Bubatko, super výsledky, len tak ďalej...
A aké kardio cvičíš doma?

zuzik25
8. feb 2008

Ja sa k vam priadavm tiez. Zacala som cvicit v posilke asi pred 3 tyzdnami (z toho tyzden som vynechala, lebo sme sa stahovali a bolo roboty habedej).
Cvicim 2x tyzdenne zatial len bicykel, stepper a kardio. Zatial so schudla 2,5 kg. To ide dole zatial asi len tuk a voda (chcem zhodit 25 kg a byt cica mica).
A chudnem preto lebo sa snazime o mimi a nedari sa.
Sa v posilke tak vypotim a potom ten dobry pocit ze som nieco pre seba urobila. V pondelok ideme na spinning, tak som zvedavá ako to prezijem.

mimikyky
8. feb 2008

ahojte kočky

megy, aj posilovanímm sa dá chudnúť, ja som cvičila tri mesiace doma, posilovala s jednoručkami, napísala som si plán, postupne som si pridávala, pridala som aj steper a bicykel, a podarilo sa mi pekne schudnúť aj bez aerobicu, ten ja vôbec nemusím, váha išla pomaličky, lebo svaly sú ťažšie ako tuk, ale cm išli pekne, a k tomu som si nasadila bio cla a carnitín na lepšie spaľovanie tukov, veď mi kukni do albumu, myslím že tam je vidieť čo sa dá zmeniť, keď sa chce
teraz tiež začínam znovu ďaľšie také chudnutie, len som mesiac nemala čas, dávala som dcéru na tanečné konzervatórium
už sa teší, cez víkend si idem spísať plán

olianko
8. feb 2008

ahojky
mimikyky nemohla by si aj sem hodit ten tvoj plan? ja sa chystam ist vyskusat posilku tiez a chcela by som ju kombinovat s plavanim 🙂
tak dufam, ze do leta budem stihla do plaviek 😀

zanettka
11. feb 2008

Ahojte babenky,
chcela by som sa spýtať aj poradiť. Cvičíte niektorá aerobic keď ešte kojíte? Ja tento šport milujem a hrozne mi to chýba. pri dcére som začala znovu cvičiť 3mesiace po porode, ale to som už nekojila. Teraz bude mať syn už 4 mesiace ale stale kojim. Dočítala som sa na nete, že sa može ale najbližšie kojenie treba mliečko odstriekať a vyliať. Že na ďalšie papanie by to už malo byť v poriadku. Žiadna divna prichuť. Bojim sa to skúsiť. Nerada by som o mliečko prišla. Tiež sa bojim aby ma Jakubko neodmietol 😉

A čo napr.sauna? 😕

olianko
11. feb 2008

zanettka ja som chodila na aerobic ked som este kojila.Musela som puzit ale dve podprsenky-poriadne pevne.Potom som si vzdy trochu mlieka odstriekala a Alexandra v pohode pila.No a este ju kojim, takze o mlieko som neprisla ale chodila som cvicit len 2krat do tyzdna body work 🙂

megy2
12. feb 2008

mimikyky to je super ako schudla ale aj spevnela.....a ako si tovlastne robila????ja som zacala chodit do posilky dotakej ked su stroje vraj pre zeny......neviem ci to mam robit na oprakovania?alebo dokedy vladzem???cinky ma velmi nebavia.....stroje su take ze na jednom sa doslova roztahuju nohy v sede,na dalsom stojim a akoby kmytam noham,potom taky stroj na brucho....a je tam toho aj viac ale tieto pouzivam najcastejsie.....a fakt vyzeras super a je to rozdiel po tych troch mesiacoch.....a ako si upravovala stravu????a ako casto si chodila cvicit????