Fitness. Rady, skúsenosti, diskusia

monkula
16. jan 2008

Túto tému zakladám pre mamičky, ktoré sa netrápia "zaručenou" diétou, ale pravidelne cvičia, alebo sa ako ja, "mučia" v posilovni...
Takže rada privítam vaše skúsenosti, či vám posilovanie, alebo aerobic pomohli k vytúženej postave, ako ste sa stravovali a aký máte pocit, z toho, že ste sa k niečomu dokopali...

kluara
16. jan 2008

ahoj monika!

ja som začala cvičiť doma, do posilky nemám ani odvahu, a ani s kým ísť 😖
ale od vianoc sa mi podarilo zhodiť 3 kg, čomu sa nesmierne teším 😀 😀

monkula
autor
16. jan 2008

Ahoj maťka, no teda, ani som nevedela, že si začala športovať... Držím Ti palčeky a vytrvaj...

Do posilovne je ozaj ťažké chodiť, keď Ti nemá kto poradiť, nesprávnym cvičením si môžeš ublížiť... ja mám šťastie, že cvičí aj môj muž a nemáš možnosť zaplatiť si jednu-dve lekcie s trénerom, Prípadne skoč do posilky a spýtaj sa majiteľa, či ponúka takéto služby... 😉 😉

shela
16. jan 2008

ahoj monkula...ja cvicim tiez doma. trenujem 4-5 krat do tyzdna na orbitreku po 20 minut a plus fitlopta. Pocas tehu som tiez cvicila a pribrali sme len 8 kg..teraz 5 mesiacov po mame o 6kg menej ako pred tehu...aspon u mna to tak je ze ja musim robit nejake aerobne cvicenie aby som schudla inac v posilke pri cinkach mi dost nabehnu svaly co sa mi moc nepaci

monkula
autor
16. jan 2008

Ja by som sa doma k cvičeniu nedonútila...
Shela, závisí od tréningu, či Ti nabehnú svaly, alebo sa krásne vyrysuješ... Väčšia záťaž, menej opakovaní, je na rast svalov, menšia zátaž, viac opakovaní, vyrysovanie svalstva...
Mne sa páč na ženách i vyrysované svalstvo, môjh manžel je zase dosť objemný, veď cez biceps má 47 cm, cez hruď 128, a mne s to veeeeľmi páči 😵 😵 😵

Ak sa chcete mrknúť na posilovňu, do ktorej chodím a jej členov, sme tam aj my s Chiarkou, mrknite na stránku:
www.fitnesscentrummalina.estranky.sk

ivka19
16. jan 2008

monkula,tak som rada,ze si to tu zalozila,pre nas stale chudnucich 😎 ja som sa tiez nevedela dokopat k cviceniu doma,vzdy bolo nieco ine na praci,ale dva mesiace po porode som zacala s fitkom,schudla som za dva a pol mesiaca skoro 15 kg,sice teraz cez vianoce som mala pauzu,ale uz som zas vo forme 😉

mirka414
16. jan 2008

idem si kupit bicykel aky by ste mi odporucili,pripadne mate niektora nejaky?

certica
16. jan 2008

mirka, ja mam bicykel, ale uz by som si kupila skor orbitrek. precvicis si na nom cele telo, teda aj hornu polku, nie len nohy a zda sa mi to aj zazivnejsie (aspon pre mna), ako len sediet a makat. ani ho moc nepouzivam... 😅 mozno ho posuniem mojmu ocovi 😀 a po porode si kupim orbi

ajuskamimi
16. jan 2008

ahojte, tak sa pridavam k teme 😉 pred tehu som cvicila aj v posilnovni, ale pri mojom pracovnom vytazeni som na to nemala dost prilezitosti. Milujem squash a tak som sa snazila aspon na ten squash chodievat pravidelne. Ked som mala cas, cvicila som doma pri dvdcku. Mam dva super dvdcka, jedno ceske, kde baba pekne pomaly vysvetluje kroky a postupne sa uci zostava, nakoniec je strecing a potom jedno /neviem aky je to jazyk, ale mne to pripomina flamstinu/ mam take 32 minutove aerobne cvicenie. Je super, ked sa clovek nauci komplet zostavu a nakoniec aj ten strecing, tak je to super. Akurat zo zaciatku som mala problem, kedze som ani ň z toho nerozumela 😀 potom som otehotnela a pocas tehu pribrala 12 kg. Ale tri mesiace po porode som rapidne pribrala, neviem kde som spravila chybu, snad v tom, ze som necvicila, ale jazva po cisarskom a alergia po spinali mi to akosi nedovolili. Teraz je zo mna jedna obrovska buchta, ktoru treba iba pocukrit a zjest. A tak som sa rozhodla, ze UZ MAM DOST TYCH SPEKACIEK a pustam sa do boja s nimi 😀 opat idem zacat cvicit tie svoje dvdcka, lebo cas do posilnovne nemam, nema mi kto strazit maleho 😒 no a pevne dufam, ze do leta sa dostanem aspon do takeho stavu, v akom som bola pred tehu 😉

monkula
autor
16. jan 2008

Ivka, práveže tém na chudnutie je tu dosť, no takmer v každej sú to zaručené diéty s jo-jo efektom, to nemá zmysel....
A z váhy si schudla krásne, klobúk dolu, ja mám momentálne, po Vianocich 59 kg, chcem mať tých 55, ale čistej svalovej hmoty, nie tuku...

Cvičila si s činkami a na strojoch, alebo aerobic? Mňa osoobne aerobic veľmi neláka, ženy sú hnusné, len by ohovárali, čo máš na sebe, ako Ti to ide, atď...
naopak v posilovni sa na Teba nikto nedíva, aspoň na mňa nie, ani by si pri pohľade na muža nedovolili (180 cm, 102 kg svalovej hmoty) 😀 😀 😀
A minule, keď mam už učil cvičiť, tak si pre mňa prišla babenka, sp ostavičkou ako lusk a dala mi tak do tela, že som sa ledva hýbala... 😝 😝

ajuskamimi
16. jan 2008

je ahoj certi 😀 vidis, ze to spominas, na to som zabudla

tiez mam doma orgitrek, pocas mojho tehu posobil u nas ako manzelov sluha na oblecenie 😀 ale teraz ho znova zacnem pouzivat, nech tie speky co najskor a najkvalitnejsie zo seba strasiem 😀

monkula
autor
16. jan 2008

no, ja som pri oboch tehu pribrala vyše 20 kg 😅 😅 😅 😅 😅

A ja mám doma DVD Zoralates, ale je to dosť namáhavé cvičenie, takže až sa spevním, budem cvičiť...

janyba
16. jan 2008

ahojte .. od zaciatu tehu je pre mna akykolvek pohyb bohuzial tabu, ale predtym som pravidelne cvicila v posilke s trenerom . to bola jedina dieta ,ktora u mna zabrala po porode .. mala som lepsiu postavu ako pred malou 🙂 inak zoralates je neviem pre koho urobeny , lebo aj ked som bola vytrenovana ,tak som s niektorymi cvikmi mala vcelku problem .. a tam ze pre vsetkych 🙂
a ak vam to vydrzi , v aprili sa pripajam .. najneskor v maji . uz mi to taaak chyba. zatial vam drzim palceky ,aby ste cim skor boli so sebou max. spokojne.

kluara
16. jan 2008

no ja som počas tehu ani moc nepribrala, ale potom 😠 😠
ja som sa vždy hýbala - či už to bol tenis, korčule, basketbal, bicyklovanie na dlhšie trate..... a teraz som zostala taká lenivá 😅 😕
ale začala som cvičiť doma, a dúfam, že mi to dlho vydrží 😵 😵 😵 a teším sa, keď sa oteplí a ja vytiahnem korčule 😝

monkula
autor
16. jan 2008

no, vidím, že väčšina mamičiek radšej skúša zaručené diéty, ako cvičenie... 😀 😀

olianko
16. jan 2008

ahojky, ja cvicim doma ale uz sa to velmi neda lebo Alexandra po mne stale skace 🙂 😝
chcem sa opytyt ak ste tu maminky z Ba, nepoznate nejake dobre fitko ? ale nemyslim posilovnu ale kde sa cvici aerobic-najlepsie v petrzalke 😅 🙂

monkula
autor
16. jan 2008

oli, tak v tomto Ti neporadím, mňa aerobic neláka... 😅 😅 skús si vygoogliť aerobic v Petržalke a máš...

olianko
16. jan 2008

monkula ja som si to pozerala ale chcela by som vediet ake maju skusenosti mamulky 🙂
teraz som bola v jednom a 😝 uz tam nepojdem

monkula
autor
16. jan 2008

prečo? 😕 😕

olianko
16. jan 2008

no cvicitelka prisla o 10min neskor na hodinu/ pritom sedela na recepcii/ hudba isla strasne nahlas, nemala mikrofon takze nebolo nic pocut len ukazovala a hodina sa skoncila skoro o 10min.skor a tu cenu co si vypytali 😝
mala som to ale blizko pri dome a babka prisla strazit malu tak som to isla vyskusat...no ale uz nepojdem 😝

monkula
autor
16. jan 2008

ani sa Ti nečudujem, to je teda prístup... 😠 😠
u nás je aj cycloaerobic, ale ešte som tam nebol, mne vyhovuje posilovňa 😅 😅

olianko
16. jan 2008

to myslis spinning? ja som nan chodila pred tehu ale teraz tam zmenili hodiny a zacina to au okolo 19-tej a to je pre mna neskoro.vtedy sa uz musim o malu postarat

rinuska
17. jan 2008

Po pôrode som si nakúpila celý arzenál cvičiacich strojov. Mám doma eliptický trenažér, steper a veslovací trenažér.
Inými slovami , momentálne mám doma tri nové vešiaky , ale sľubujem , že už začnem.

andy.a
17. jan 2008

rinuska,to musíte mať veľký byt.. 😕 😅

mne kedysi dosť pomohol aj ten pás AB-Gymnic z TV shopingu.. 😉
ale neviem,či sa to môže aj pri kojení používať.. 😕

lenka78
17. jan 2008

Ahojte,kocky,chcela by som sa k Vam pridat,no ja mozem cvicit iba doma,i ked rady trenera v posilke by som brala.Kupila som si fit loptu,no mam tam iba 3 cviky nakreslene.neviete poradit nieco co fakt zabera na brucho a hlavne stihly pas?Pravdaze a ide mi aj o spevnenie celeho tela,lebo mne sa pacia stihle a pevne postavy. 😉 Mozno raz...

monkula
autor
17. jan 2008

Lenka, na štíhly pás je najlepšia obyčqjná drevená rúčka od metly, dáš si ju zozadu na krk, vyložíš si na ňu ruky, nohy trošku od seba, vyrovnaj chrbát, zatni sedacie svaly a otáčaj hornou časťou tela do strán, nekrúť sa v bokoch, len od pása hore....

Brucho: ľahni si na zem, nohy hore, do pravého uhla, celou chrbticou ležať!!!, trošku zdvihni hlavu, pzor na krčné stavce, hlava je v správnej polohe, ak sa ti medzi bradu a jamku na krku zmestí zovretá päsť... A ťahaj sa hore, pozor, nie hlavou, ale tlač do brucha,manžal Ti môže pomôcť, ak sa nad Teba postaví a bude ťa ťahať hore, aby si sa naučila, ako pracpvať s brušným svalstvom...

Veľa zdaru a vytrvalosti...

lenka78
17. jan 2008

jeej,diky. 🙂 🙂 🙂
monkula,ty si myslis,ze sa mi medzi bradu a jamku na krku zmesti zovreta past,ked tam mam este druhu bradu??? 😀 😀 😀 😀 😀 😀 😀 😀 😀 😀 😀 😀 😀 😀 😀 to len tak na pobavenie 😀 😀 😀 😀

este by som chcela vediet comu sa mam vyhybat pri cviceni,ked mam problem s kolenom,nie je na svojom mieste,je trosku hore.Vcera ked som napinala nohu,tak ma to tam strasne bolelo

este k tomu cviku s bruchom,mozem si dat tu loptu pod nohy,bude to ok?lebo podobny mam na krabicke

shela
17. jan 2008

lenka78..ja to tak robim..vylozim nohy na fitloptu a makam... len sa nezameriavaj len na jednu cast tela...ked cvicis precvicuj cele telo..nikdy nie jednu cast..

lenka78
17. jan 2008

shela,a ake cviky?

shela
17. jan 2008

No ja moc neoblubujem fitko...mne hned nabehnu svaly a tuk zo mna ide len malo.. 😒 Neviem taky som typ... proste zo mna sa musi liat aby som nieco zhodila..a najlepsie je to pri aerobnych cviceniach...ja mam ten orbitrek takze tam si precvicim celucicke telo. Ale ked nechces na tom tak potom..daj si kliky aj s fit loptou, potom brusaky, a tiez to je dobre co ti napisala monkula ze vezmy palicu a toc sa v pase, a na nohy su dobre drepy, a tiez ked chces precvicit vnutornu stranu stehien..vezmy loptu medzi nohy a stacaj ju...dufam ze aspon kus ti to pomoze..

certica
17. jan 2008

babule, dajte tip na nejaky dobry orbitrek, pls.