Igor Bukovský:Hneď to bude.Máte skúsenosť s receptami?

rinuska
20. jan 2008

Nedávno som si kúpila knihu I.Bukovského :Hneď to bude. Keďže kojím a nemôžem držať diétu, ktorú by som veeeeeeľmi potrebovala, rozhodla som sa , že sa začnem zdravo stravovať , ale po dnešnej kapuste s kokosom a hrozienkami a častých navštev na toalete som na pochybách 😝
Nestravuje sa niekto podľa tejto knihy? Aké máte skúsenosti, ako sa cítite, či podľa nej vaerte a tak...
Inak som s ňou spokojná , aj ked je nechutne komerčná , ale pán doktor sa v nej dušuje, že nie 😀

tinni
20. jan 2008

rinuska, ja sice nemam skusenosti s tou knihou, ale ked chodis z toho casto na wc, to znamena, ze tvoje telo sa ocistuje od skodlivin 😉 a o to tam predsa ide, nie? 🙂

rinuska
autor
20. jan 2008

Tiež ma to napadlo 😲

roasha
20. jan 2008

cudujme sa,preco si dr.bukovsky drzi postavu. 😀

nanyka
20. jan 2008

ja som tú knižku dostala na Vianoce, no čas som si našla len na prelistovanie, nemám totiž čas variť 😅
ale teším sa na to vcelku..dám vedieť 😀

vivien742
20. jan 2008

každý propagátor zdravej stravy je trochu fanatik - Kořínková, Sipeky aj Bukovský, aj keď je študovaný. Vyberte si z knihy, to čo vám vyhovuje, do mňa by kapustu s kokosom a hrozienkami nedostak nikto ani náhodou

julia225
20. jan 2008

fuuj ani do mna, mne sa pacia diamandovci, aj ked ich strasne porusujem niekedy, ja sa proste neviem ovladat mesiac tlacimdo lebky a potom to chudnem, katastrofa, dufam, ze ked s osamostatnim, budem si moct varit len zdrave veci... 😉

angua27
20. jan 2008

ahojte,

julia225, čo je to "diamandovci"? dík, asi som blbá. 😀

rinuska, my máme túto knihu a od Bukovského aj Návod na prežitie pre muža a občas s toho varím. nie je to zlé, ale neviem si predstaviť, žiť iba s takýchto jedál. občas sú ingrediencie trošku drahšie a väčšina receptov je zo strukovín, kapustovín a iných "nafukovacích" vecí. drahý je vegetarián, takže veľa receptov nám spestruje náš jedálniček, ale ja to veľa varím aj zo sójového "mäsa".
neviem ako veľké bábo máš, ale veľmi malé deti majú s vecí, čo nafukujú veľké problémy s bruškom. asi do pol roka, kedy sa väčšinou iba kojí sa podobné potraviny odporúča vynechávať, prípadne iba občas a s mierou. takže pozor, aby dieťatko nemalo tiež problém. ja tiež potrebujem schudnéť a tiež ako Ty kojím. ja mám ešte spred tehu osvedčenú oddelenú stravu a od zajtra začínam. a dosť sa na to teším. keby však nastal nejaký problém s MM, okamžite nabieham na normálnu stravu. a ešte ma napadlo, ak kojíš, je treba jesť aj živočíšne bielkoviny a keďže Bukovský je striktný vegetarián v jeho knihách recept s mäsa nenájdeš. takže na to nezabúdaj. veľa šťastia pri chudnutí a skús nakuknúť k nám do témy Jak zhubnout... 😉 https://www.modrykonik.sk/forum/show.php?vThrea...

julia225
20. jan 2008

to nie ty, ale ja neviem pisat.... diamondovci :
http://www.lifeandsuccess.sk/sk/knihy.php?DEP=_MDI

janina77
20. jan 2008

Ja som si tu knihu chcela kupit, ale po sviatkoch je vypredana - aspon u nas.

A to tam fakt nie su jedla s masom? Tak to ju potom neidem ani zhanat ☹

janette
20. jan 2008

....ja som si v tej knizke zopar fajn receptikov nasla.......

dalli
21. jan 2008

súhlasím s vivien742, každý nech si vyberie podľa svojej chuti a "peňaženky", niektoré recepty vyzerajú fakt nie príliš lákavo, ale nájdu sa aj fajn, ja som naposledy skúšala japonské tofu a bolo fakt výborné. Recepty si často prispôsobím podľa seba, v knihe sa fajn len tak listuje, je tam kopec zaujímavostí, teda aspoň mne sa páči, aj ked vegetariánka určite nie som🙂 🙂 🙂

rinuska
autor
21. jan 2008

angua - malý má 5 mesiacov a z tej kapusty s kokosom(fakt hnus) dosť celú noc poprdkával , ale nejaké boľavé problémy určite nemal.No samozrejme nechcem žiť len na tejto knihe, veľa vecí z nej fakt nemôžem a mäsa sa nevzdám, ale určite prestanem jesť bôčiky a klobásy, lebo to ide so mnou dole vodou. Ja mám tiež dobré skúsenosti s delenou stravou, ale myslíš, že môžem , ked kojím a okrem toho, mala som problém so živočíšnymi dňami, bolel ma po nich žalúdok. Musím to konečne zobrať racionálne a skoncovať s diétami, lebo to nikam nevedie a potom skončím u kapusty s kokosom.

Janina, v tej knihe nie sú recepty s mäsom, ale aj tak stojí za to, je v nej veľa zaujímavých inf. a ako doplnok a spestrenie je dobrá.

Možno sa nájde fanatik, čo sa stravuije len podľa tejto knihy a len s tými potravinami , ktoré on doporučuje a čo to s ním spravilo, či nejak výrazne schudol, zlepšil sa mu zdravotný stav a tak...... 😀

lilusiatko
21. jan 2008

ahojte 🙂 aj ja som dostala tuto knihu na Vianoce. Zatial som si ju len prestudovala a chystam sa nieco z nej uvarit, su tam dost zvlastne recepty a rozne kombinacie chuti 🙂 su tam dobre rady a tipy ako sa zdravo stravovat. Je naozaj dost komercna a nevedela by som sa stale stravovat len podla tychto receptov.

liana
21. jan 2008

moja mamka má na Dr. Bukovského osobitý názor a rovnako aj na jeho kombinácie chutí. Jej doktorka pre dietologiu jej neodporučila držať sa jeho rád.

anamor
21. jan 2008

okrem toho ze igor je extremista /zit bez mlieka, masa a pod. na trave pomaly/ nieco na tom bude. Knizku mam doma, par receptov som uz skusila aj sa mi osvedcili a som celkom spokojna, nezavrhujem to. Su tam skvele rady, skvele vysvetlene niektore veci. Neda sa stravovat iba podla toho, ale niektore recepty si urcite osvojim.

rejocka
19. júl 2009

ahojte dievčatá sú tam aj recepty na cukrovku???dakujem
🙂

flamenga
19. júl 2009

no ak očisťovanie tela podľa dr. Bukovského spočíva v tom, že zmiešate kapustu s ananásom a hrozienkami (čo je podľa mňa zaručená kombinácia na skorú a neodkladnú návštevu WC), tak to potom tú jeho knihu ani nepotrebujem 😅

veronika81
19. júl 2009

flamenga, nie s ananasom, s kokosom 😀 😀

Tiez mame doma tuto knihu, aj Navod na prezitie muza. Robili sme z nich par jedal, osvedcili sa, chutili nam. Ja si z Bukovskeho beriem len to, co mi vyhovuje, bez masa si neviem predstavit zivot 🙂

jaron
19. júl 2009

Prečo robiť z kucharskej knihy hneď nejaké výživové náboženstvo? Zámer tej knihy predsa nie je, že by udávala komplexný návod na celoživotné stravovanie. (Komplexnejší pohľad na výživu a vôbec - celkový životný štýl je napr. v knihe Návod na prežitie pre muža, to nie je zámer knihy Hneď to bude, takže nie je správne ju ani s takýmto očakávaním posudzovať) Nie je myslená, aby sa niekto stravoval len podľa jedál z nej. To je ako keby niekto napísal receptár na bábovky a my by sme ho odsúdili, že kto bude jesť celý život len bábovky. V knihe je zopár rýchlych jednoduchých receptov, prehľad niektorých surovín s ich účinkami na organizmus a zopár dobrých iných rád. Nič menej a nič viac. Môže poslúžiť ako obohatenie, ako typ na rôzne iné nápady a čo na tom, že mi práve nepasuje nejaká kapusta s kokosom, či čo to je. To ešte neznamená, že kniha je zlá, alebo p. Bukovský extrémista, či niečo podobné.

Rejocka, takmer všetky recepty v knihe sú ideálne pre diabetikov. Pre nich sú vhodné hlavne jedlá, v ktorých sa prevážne používajú: celozrnné obilniny, zelenina, ovocie - tu môže byť niekedy pri niektorých druhoch malé obmedzenie, rastlinné bielkoviny - ideálne práve pre diabetikov (strukoviny, tofu, striedmo orechy...), nízkotučné mliečne výrobky...

flamenga
19. júl 2009

veronika 😀 😀 však to je jedno... tak či tak divná kombinácia 😀

macka01
19. júl 2009

julia225 ta stran sa neda najsť,nechce ju načitať,a aujímala by ma na porovnanie s inými stravovacími spôsobmi,tiež su to asi avod na chudnutie a tak?

lul
19. júl 2009

a ta kapusta bola aka? Ja robim podobny salat z cinskej kapusty, pridam umyte velke hrozienka, nakrajam ananas a pridam na kocky nakrajany syr ementalskeho typu. keby moc chcem, aj kokos dam, ale nechcem 😀 a podava sa s jogurtovym dressingom. mnamka 😝