Je vhodný tento chlieb pri diéte a je vôbec zdravý?

luci78p
9. nov 2012

v čase plného polotovarov a potravín plných éčiek som objavila v obchode tento chlebík - CHLIEB ZEMIAKOVÝ - múka T650(pšeničná múka hladká)80%,múka T930(ražná múka chlebová) 20%,soľ,droždie,voda,sušené zemiaky 2%. To je všetko. 😔

simca06022011
9. nov 2012

Podla mna ziadny chlieb nie je "zdravy" a uz vobec nie z bielej muky. O tom ci je kvalitny to neviem, mozno je.. vyskusaj 🙂 My mame radi Lipocski chlieb (ci ako sa pise) - madarsky, v SR som ho nasla iba v Nitre... vydrzi naozaj aj tyzden! A inak kupujeme 100% celozrnny Slatinsky... a pomedzi to vsetky nezdrave verzie co nam chutia 🙂))

mimikyky
9. nov 2012

odporúčam 100% celozrnný slatinský 😉

josenka
9. nov 2012

Ak myslíš diétu redukčnú, tak pri tej treba chlieb s čo najvyšším podielom ražnej múky, celozrnný. Chlebik je potom taký hutný, dobre zasýti. Inak, ak chceš mať istotu zdravého chleba, odporúčam domácu pekáreň 😉 , upečieš si aký chceš,múky sa dajú nakúpiť, výber je veľký.

abbie
9. nov 2012

no zemiakovy chlieb zdravy urcite nebude 😅 a uz vobec nie chlieb z bielej muky ... celozrnny je fajn a este spaldovy

ivuska027
9. nov 2012

s 80% podielom bielej muky, urcite nie. Ja akurat drzim dietu a co mi poradila dietologicka a aj endokrinologicka, je grahamove pecivo. Pri celozrnnom alebo sojovom, tam nikdy nevies, ci to nefarbia karamelom a co tam je, ale pri grahame vidis, ze graham je graham 😉 Drzim palce 😉

zvedavamt
9. nov 2012

Ak chces schudnut, tak ziadne pecivko, mne sa podarilo nahradit ho deklikami / te dostickove ryzove a ine, ikrem kukuricnych/ ale je aj dvolezite co na ne das a mala som za tyzden 1,5kg dolu. Hlavne si ustraz prijem tekutin. Ono je toho viac,co si treba sledovat kvoli znizeniu vahy. Nejaka dieta nezaruci trvaly efekt, jedine stala zmena v jedalnicku, ktorej sa clovek nevzda.

vadimka
9. nov 2012

SOMARINA, ze ked chces schudnut, tak ziadne pecivo...velmi odporucam stranku MIra Veseleho- ako schudnut....pripadne jeho knihu -Ako som schudol 35kil.....je tam vsetko krasne vysvetlene, sacharidy, bielkoviny, co kolko, kedy a ake.....

Co na tom, ze schudnes za tyzden 1,5kg, ked to bude len voda....dieta nic neriesi, je to kratkodoba zalezitost, nikto ju dlho nevydrzi a ked skoncime automaticky nastupi UJO-JOJO ...a to nechces...stravovat sa treba pestro a preto tam patia aj pomale sacharidy t.j. celozrnne pecivo [dolezite pre mozog]....vela vody, zeleniny a pohyb aspon 3x do tyzdna to isti....

miskap2111
9. nov 2012

Napísala som odpoveď, ale nejako to neprešlo, takže ešte raz. 🙂 Podľa mňa všetko s mierou. Jeden krajíček, obložený len plátkom šunky a zeleninou, na raňajky, vobec nemôže uškodiť. Ale niet nad domáci chlebík. Ja pečiem bez pekárničky a bez miesenia- taký, čo zvládne upiecť doslova hocikto. Dávam doňho pol dávky tmavej ražnej múky a pol hladkej (T650, nie 00 extra). Môžeš pridať aj rôzne semiačka, alebo použiť aj inú múku. Je perfektný, ale opäť platí- nezjesť polovicu, aj keď láka. 🙂 Tu je recept a ak upečieš, tak daj vedieť: http://varecha.pravda.sk/recepty/domaci-chlieb-...

ankaevka
9. nov 2012

chlieb by som z jedálnička určite nevynechávala, ja jem každý deň chlieb na raňajky 1-2 krajce buď tmavého chleba alebo nejaké celozrnné pečivo, niekedy si kupujem aj ražný chlieb, ktorý je vhodný pri chudnutí..je to podľa mňa lepšie ako tie polystyrénové náhrady...váha ide dole aj s chlebom len treba znížiť denné množstvo

grimaska4
9. nov 2012

ja by som ho zemiakovym chlebom ani nenazvala-ved tam je 2%zemiakov aj to iba susenych ,na ranajky je myslim si ok,pre toho,kto sa nedokaze vzdat bieleho chleba,ked chlieb tak radsej celozrny a s roznymi semiackami(sezam,slnecnica,tekvicove semienka).Ja niekedy tiez doma peciem zo spaldovej muky a bez pekarnicky a je ok,pridam niekedy k tym semiackom mrkvu nakrajanu na malinke kocky,ci orechy vlaske este k tym semiackom a usetrila som svoj chlieb od samych pridavnych latok a E-ok

rolla20
9. nov 2012

pri hladkej muke urcite neschudnes, vyskusaj tento http://www.tofako.sk/akcia.html ja sice som chuda, ale stravujem sa bez masa a jedavam celozrnne potraviny, takze som skusala aj ten vecerny chlieb a chuti mi

evka3231
Odpoveď bola odstránená
Zobraz
jazminn
10. nov 2012

Ja čo mám info tak pri diete je vhodný z normálnych chlebov jedine CHLIEB SLATINSKY, ktorý je svojho druhu jediný na našom trhu. Majú ho v Tesco a Bille a stojí 1,25, Je to 100% celozrný chlieb.

briketa
10. nov 2012

chlieb ani sunka nie su spravnou volbou pri chudnuti.Chlieb su zbytocne uhlohydraty, krasne nahraditelne zdravsimi variantami. Vsetko co natieras na chleba Ti len pridava kalorie. Namiesto sunky ktora obsahuje extremne mnozstva soli si orez tenky platok grilovaneho bieleho masa alebo tofu, naukladaj zeleninu a daj to do salatoveho zvitku. Ak sa ti bude zdat ti chybaju oblubene zdrave natierkynapr. hummus a pod. daj si natierku do misky, nakrajaj si cukiny, stonkovy zeler, uhorky a macaj ich do natierky. Pri spravnom rozpise jedla na cely den nebude mat ziadne pecivo uz ani miesto. Ranajky mas napr. miesane vajicka so zeleninovou oblohou, alebo cottage syr. Desiata kus ovocia, zeleniny co tivyhovyje a malu hrst nejakych jadier ci orechov (obmienas) Obed - zeleninovy salat a tepla nezaprazana polievka. Olovrant- plneny salarovy zvitok a bylinkovy caj. Vecera grilovana ryba s dusenou zeleninou a salat. Dressing na salat musi byt nekremovy. 70% stravy si daj surovej, zabezpecis dostatok vitaminov, vlakniny aj nasytenych mastnych kyselin. Dostatok tekutin pocas dna. Uz o par tyzdnov ma clovek viac energie, zlepsi sa travenie, nakopne metabolizmus, zlepsia sa vlasy, plet. Treba postudovat kuchyne inych krajin, vegetariansku aj vegansku, nove jedla, varianty, rozsirit si kulinarsky obzor. A teeba sa naucit jest nielen podla chute ale aj podla ucelu. Sorry za preklepy tukam v mobile

dasiacik
10. nov 2012

Chlebík je vhodný len celozrnný.

rrrr
10. nov 2012

Pozor: Keďže toto je Otázka, každý môže odpovedať iba raz.

sasa31
24. jún 2015

„Bielkovinový večerný chlieb“ je chutný chlieb, ktorý presne spĺňa požiadavky princípu „chudnutia v spánku“, a týmto dopĺňa stravovanie zamerané na úbytok hmotnosti.

Vďaka premyslenej receptúre sa podarilo dosiahnuť vysoký podiel bielkovín až 26,5 %. Je to vyšší podiel bielkovín ako má steak (21 %) a 4- až 5-krát viac ako má bežný pšeničný alebo ražno-pšeničný chlieb. Zároveň je obsah sacharidov v „bielkovinovom večernom chlebe“ len cca 4,9 % – čo je 8-krát menej ako v bežnom chlebe.

Viac informácií o bielkovinovom večernom chlebíku, ale aj o iných bielkovinových a nízkosacharidových výrobkoch sa dozviete na našom facebook-u: facebook.com/bielkovinovyvecernychlieb. Kliknite si, aj keď chcete zistiť, či Váš chlebík je originál, alebo len bezcenná kópia.

https://www.facebook.com/bielkovinovyvecernychl...