Jedli ste v tehotenstve sladkosti?

feferonkan
16. nov 2018

Zdravim dievcata 🙂
chcem sa spytat, jedli ste v tehotenstve len zdravo?
ja som nechala muzovi kupit mi gumene kysle cukriky a on ma vyhresil ze takto v tehotenstve nesmiem jest a ze musim s tym prestat.
Nejem pritom sladkosti na kila, dva tri krat v tyzdni si dam napriklad pol balicka cukrikov alebo zo dva keksiky. ine dni jem namiesto sladkeho len ovocie.
Myslite ze sladkosti mozu babu poskodit? Vy ste sa sladkosti vzdali?

kaporka
16. nov 2018

@feferonkan ja som v 35 tt a sladkosti jem od zaciatku ked mam na to chut co mam robit a je jedno co ci cokolada ci horalky vsetkl aj kolace a plus to ovocie aj dnes som si dala kinder cokoladu a teraz mandsrinku a hurmikaki

zuzubb007
16. nov 2018

zase netreba úplne preháňať, ja mám dve deti, a poviem ti, že teda sladkostí som jedla úplne každý deň a to tak, že pol čokolády, keksíky a tu som aj deti zdravé, netreba len šalát jesť ale samozrejme aj ovocie a zeleninku, ryby, mäsko ale sladkého by som sa veru nevzdala, to, že si dáš dvakrát do týždňa to by som ja asi nevydržala teda pokým by som to nemala nariadené dákou cukrovkou alebo čím

janci05
16. nov 2018

Mne práveže v tehotenstve sladkosti začali chutiť. Neboli to vyslovene cukríky, ale také sladké pečivo, croisanty, lupačky a pod. Po pôrode ma to prešlo. Dieťaťu to neublížilo vôbec. Ale všetko s mierou.

pribinak
16. nov 2018

Jedla som sladkosti na kilá, jedla co vsetko tak ako predtým. Cukor potrebujes kvoli energii
Ano, mozes aj taku zdravú formu ako ovocie a sušené ovocie, ale mam čokoláda

kaporka
16. nov 2018

@zuzubb007 presne tak ja to iste v druhom trimestry som mala obdobie ze som nemusela mat nic bolo teplo jedla som melony a ine ovocie zo zahrady

malinajahoda
16. nov 2018

@feferonkan jedla som úplne všetko a samozrejme aj sladkosti. Co mi telo pýtalo, to som zjedla. A žiadne problémy som nemala. Ani tlak zvýšený, ani kŕčové žily, ani tehotenská cukrovka.
A medzitým aj plesnive syry, údenáča.

ikissedagirl
16. nov 2018

asi by som skor sledovala E-cka a chemiu v cukrikoch ako obsah cukru ;) radsej domaci kolac ako kupovane glutamatove chrumky alebo podobny sajrajt.

lechtivka
16. nov 2018

Jedz to čo ti chutí 😉

peppita
16. nov 2018

Asi by som mu nato nieco povedala.papaj co chces,ja osobne som zdrave jedla nemohla ani citit.sice ani sladkosti som nejedla,ale vsetky ine blbosti sveta si dieta dozadovalo.jasne,ze vsetko v miere

kaporka
16. nov 2018

Mne prvy trimester chutili korenene jedla a teraz ich ani citit nemozem

feferonkan
autor
16. nov 2018

@peppita tak ten moj nestastnik si doniesol tuto radu od kamarata, co ma uplne vytocilo, co sa kto cudzi stara do mojej stravy v tehotenstve, a pekne sme sa s muzom porafali na tom :D

beky1813
16. nov 2018

Ja som frcala cele tehotenstvo na sladkom a to ja sladke nemusím. Hlavne puncove kolace som musela mat v chladnicke.

feferonkan
autor
16. nov 2018

@kaporka inak to ja mam tiez velmi chut na stiplave a korenene, ale citala som ze vacsina korenia moze vyvolat kontrakcie, takze pouzivam iba sol, cierne korenie a sladku papriku :P

katkabg
16. nov 2018

Ty js som bola tehu tak cez noc som zjedla aj celu krabicu vencekov poliatych v cokolade a v krabici bolo asi 30 kusov 😊😊😊 no a pribrala som za cele tehu len 12 kilm

feferonkan
autor
16. nov 2018

ja som mala praveze prve tyzdne skor chut len na slane, az posleeny tyzden som zacala tuzit po cukrikoch :D
inak sa snazim dodrziavat vsetky obmedzenia co sa tyka stravy, ale tie sladkosti sa mi proste strasne ziadaju :D

janulka2811
16. nov 2018

Tvoj muz je akoze odbornik v gastronomii??? 😂
By som sa ho pytala co mozem a co nie.
Ach jaj

katkabg
16. nov 2018

@feferonkan papaj co ti telo ziada.Neboj ked sa narodi bejby budes stale behat okolo neho

alex49
16. nov 2018

kludne si daj, ved tam nie je žiadna otrava, nemôžeš len drogy, alkohol atd

leniel
16. nov 2018

čosiii... viac sladkého som pojedla za posledných 9 mesiacov ako za posledných 10 rokov 😂😇 prvý trimester bola zmrzlina jediné jedlo, z čoho mi nebolo na grc, odvtedy mám fázy rôznych sladkých mlsiek - snažím sa to nepreháňať, kompenzujem to zdravou a pestrou stravou, ale niečo sladké mám každý deň ...

feferonkan
autor
16. nov 2018

dakujem damy za podporu :D to ten moj muz ma zneistil so svojim komandovanim a hlupymi recami

luba_buba
16. nov 2018

@feferonkan by som muzovi pekne povedala, aby sa do toho nestaral, ze on neni tehotny 🙂 ked raz bude tehotny, moze sa stravovat podla svojho uvazenia. Ja si kludne aj o deviatej vecer robim s manzelom bebe puding ci krupicnu kasu 🙂

kaporka
16. nov 2018

@feferonkan ja neviem na zatial nemam ani poslickov ani nic ..ja som tu sladku chilli omacku davala do vsetkeho ci gulas ci syr s hranolkami inak to mi strasne chutilo

selest
16. nov 2018

Pravdaze, v druhom trimestri. Dovtedy mi bolo zle a sladke som nemohla ani citit. Podla mna ak nemas velku nadvahu alebo cukrovku tak nejaku sladkost si dat mozes. Preco ta vobec priatel stresuje hlupostami..Tehotenstvo a vseobecne materstvo prinasa tolko odriekania ze keby mas este aj nad tym premyslat, ze si kludne nemozes dat cukrik alebo cokoladu, tak si akurat privodis nejaku depku..

malinajahoda
16. nov 2018

@feferonkan co to je za chlapa? Ja s mojim mužom sme si napr. o 3hod ráno išli upiecť mäso. Doteraz sa na tom smejeme.

teaha
16. nov 2018

@feferonkan ja som sprasila aj celu nutellu na posedenie..babatko si zoberie to co ma, akurat vzdy ked som jedla blbosti tak sa to odzrkadlilo na mne- hlavne na pokozke.. cize o babo sa neboj, ono si vzdy najde ziviny, rob to pre seba

matulik212
16. nov 2018

@feferonkan ja som v zivote tolko sladkeho nezjedla ako za toto tehotenstvo mala si ziada tak to papam 🙂

nini1010
16. nov 2018

Boze tak toto som este nepocula aby muz "zakazoval"zene jest v tehotenstve sladkosti...sibe mu???vsetky zeny jedia v tehotenstve sladkosti!

xima
17. nov 2018

Nepocuvaj svojho muza, pocuvaj svoje telo ☺️ zelatinove cukriky su dobre na kosti, tak asi si to bábätko pyta.. ak mas chut na nieco tak si to daj. Ak sa snazis stravovat zdravo a popritom si das nieco sladke tak sa urcite babu nic nestane. Ja osobne som vobec nic sladke pocas tehotenstva jest nemohla, nemala som na to chut a zle mi bolo este aj z ovocia 😐 no ak by si to telo pýtalo tak by som jedla aj sladke. Inak maly ma 4 roky a neje nic sladke, ziadnu cokoladu cukriky.. takze mu to ostalo 😄

pieksamaki
17. nov 2018

@feferonkan
Ahoj.urcite to myslí dobre ako dnešný človek so zdravým stravovanim...aj môj muž bol taký....ale čas ukázal zlatá stredná cesta...tu platí zdravý sedliacky rozum....deti neuchranis od eciek ani v budúcnosti.museli by ste žiť v lese...
Ale ocen že má starosť a myslí to dobre...ja som si musela kupovať sama...keďže mi tiež nechcel dopriať napr. Bambino ( zdraviu skodlive)- odvapnuje telo.....

lejka01
17. nov 2018

Kazdy den ked sa naobedujem tak si musim dat nieco sladkeeeee 😎myslim ze celkovo jem dost zdravo a vyvazene, ale jednoducho sladkosti musia byt 😊som v 27 tt a pribrala som 4 kila 😀

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.


Alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Modrý koník ti poradí v každom trimestri.
Zisti viac o prvom trimestri.
Zisti viac o druhom trimestri.
Zisti viac o treťom trimestri.
Ako sa zisťuje pohlavie dieťaťa?
Dôležité je absolvovať rôzne vyšetrenia v tehotenstve.
Oplatí sa absolvovať 3D ultrazvuk alebo 4D ultrazvuk?
A ako prebiehajú screeningy v 1. a v 2. trimestri?
Aké môžu nastať problémy v tehotenstve?

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre