Kávová diéta. Pomohla vám?

ingola25
5. dec 2007

Ma niekto skusenosti s touto dietkou? Ja ano...velmi mi pomohla 🙂

elise
5. dec 2007

majka nie je to zázrak je to len zmena metabolizmu

svetluska.p
5. dec 2007

elise, hod foto pred a po dieeeete 😀 .

elise
5. dec 2007

popracujem na albume

ingola25
autor
5. dec 2007

ona sa nevola kavova dieta..len ja som ju tak nazvala,lebo sa rano pije kava..tak preto..ja som ju našla na www.juli.sk/dieta

ingola25
autor
5. dec 2007

ak by nahodou ju niekto chcel držať,tak potom napíšte ako sa držite a kolko kil ste zhodili... 🙂

ingola25
autor
5. dec 2007

držikm Vam palčeky.... 🙂 🙂 🙂

emjee
5. dec 2007

no tak ingola to si mohla povedat hned - to je dieta s jablcnym octom a nie kavova - by sme si usetrili 4 strany prispevkov - aj ja chcem, aj ja chcem ...

monkey1
5. dec 2007

emjee 😀

lenoc
5. dec 2007

Elise, aj ja chcem, please. Mhm, prosím si. 😀
Poznám jednu, kde sa je každé tri hodiny presne určené jedlo a tiež sľubuje asi 10 kg zhodiť a že sa nič nevráti do dvoch rokov - tak možno je to dokonca to isté. Veď uvidím, ak pošleš.

tutifruti
5. dec 2007

Aj ja chcem schudnúť 😀 , pošlite obe diétky aj mne, nech mám z čoho vyberať...

expertka8
5. dec 2007

Diéta s jablčným octom

Nasledujúca diéta je hitom už niekoľko rokov. Ako to už pri diétach býva, niektorí ju vychvaľujú do neba, iní tvrdia, že na nich nezaberá. Poznám však viac tých, ktorí, keď ju poctivo držali, schudli za prvý mesiac 8-12 kg a kilečká ubúdali aj potom. Takže, ak ste ešte diétu s jablčným octom nikdy neskúšali a máte na to „žalúdok“, nech sa páči.
Prečo práve jablčný ocot?
Jablčný ocot podporuje látkovú výmenu, zvyšuje schopnosť tvorby červených krviniek a obmedzuje hnilobné a kvasné procesy v črevách. Pozitívne vplýva na
stimuláciu metabolických procesov, ktoré odbúravajú tuk, čím môžu prispievať
k postupnému znižovaniu telesnej hmotnosti. Vždy pred jedlom rozmiešajte zhruba 0,4 cl v troch deci studenej vody. Ak je vám to prisilné, môžete si dať aj menej octu, prípadne sa dajú v lekárňach zakúpiť tabletky s jablkovým octom, ktoré pred jedlom pekne spapáte.

Pravidlá pri diéte

Dodržiavajte presne postup tak, ako je napísaný nižšie. Nadväznosť jednotlivých jedál je dôležitá pre procesy, ktoré sa dejú v organizme. Diéta má sedemdňový režim, začínajte vždy v pondelok. Je vhodná ako na detoxikáciu organizmu, tak i na redukciu hmotnosti. Ak ju budete poctivo dodržiavať, v tele sa uskutoční zmena látkovej výmeny a ďalšie tri roky nepriberiete. Ale nesmiete páchať žiadne prehrešky! Na prečistenie organizmu držte diétu dva týždne, na redukciu hmotnosti držte diétu dva týždne, potom si dajte týždeň pauzu a sa znova dva týždne stravujte podľa diéty a znova týždeň normálne. Vynechanie je dôležité z toho dôvodu, že jablčný ocot môže dosť podráždiť žalúdok.

Pitný režim

Pri diéte treba naozaj prísne dodržiavať pitný režim. Budete sa cítiť síce ako prietokový ohrievač vody, ale je to ten najprirodzenejší spôsob, ako môžeme očistiť náš organizmus. Najlepšia je neperlivá minerálka s nízkym obsahom sodíka, pretože sodík zadržuje tekutiny v tele, a to my nechceme. Počas dňa by ste mali vypiť 2-3 litre minerálky, napite sa vždy polhodinu pred jedlom a hodinu po jedle. Okrem toho musíte denne vypiť jednu šálku žihľavového čaju a každý druhý deň (vždy v utorok, štvrtok a sobotu) šálku čaju na čistenie krvi. Oba sa dajú kúpiť v lekárňach. Pri diéte treba absolútne vynechať cukor, soľ, alkohol, sladené malinovky a olej používajte iba olivový a aj to minimum.

Pondelok

Raňajky: čierna káva
Obed: 2 rajčiny, 2 vajcia na tvrdo, 1 celozrnný rožok
Večera: 1 prírodný kurací rezeň (alebo morčací, prípadne jeden steak), šalát s jablčným octom

Utorok

Raňajky: 1 káva s trochou mlieka, 1 celozrnný rožok
Obed: 1 prírodný kurací rezeň (alebo morčací, prípadne jeden steak), šalát s jablčným octom
Večera: 1 čerstvý ananás, biely nízkotučný jogurt

Streda

Raňajky: 1 káva s trochou mlieka, 1 celozrnný rožok
Obed: 2 vajcia na tvrdo, 1 konzerva tuniaka bez oleja, 1 celozrnný rožok, šalát
Večera: 10 dkg šunky s hovädzou šťavou (respektíve 20 dkg šunky), 2 rajčiny

Štvrtok

Raňajky: 1 čierna káva, 1 celozrnný rožok
Obed: 1 prírodný kurací rezeň (alebo morčací, prípadne jeden steak), šalát s jablčným octom
Večera: zemiaky s kôprom alebo petržlenovou vňaťou, uhorkový šalát

Piatok

Raňajky: 1 káva s trochou mlieka, 1 celozrnný rožok
Obed: 2 rajčiny, 1 celozrnný rožok, 1 konzerva tuniaka bez oleja, šalát s jablčným octom (alebo dusená ryba a uhorkový šalát)
Večera: 20 dkg šunky, ovocie (nie banány!)

Sobota

Raňajky: čaj s citrónom
Obed: 2 rajčiny, 2 vajcia na tvrdo, 1 celozrnný rožok
Večera: JEDZTE! Zájdite si na večeru, alebo si niečo dobré navarte. Je úplne jedno čo a koľko, dajte si to, na čo máte chuť!

Nedeľa

Raňajky: 1 káva s trochou mlieka, 1 celozrnný rožok
Obed: ½ grilovaného kuraťa, šalát
Večera: 2 špargle, 2 rajčiny, ovocie (okrem banánov) a 1 celozrnný rožok

elise
5. dec 2007

lenoc dietu tú moju som vložila pár strán dozadu 😉

ingola25
autor
6. dec 2007

ja som jablčny ocot vôbec nepouživala lebo mi to nechutilo a nerobilo mi to dobre...a aj bez neho som pekne schudla 🙂

paska
6. dec 2007

ingola a kolko si schudla za aku dobu?

nikeske
6. dec 2007

no neviem, k tej diete: myslim, ze kava ma vysoku energeticku hodnotu
odbornik na vyzivu by mal urcite vyhrady k deficitu bielkovin, a hlavne ranajky by mali byt vyzivnejsie, nie jedna kava 🙂
a takisto by sa malo jest 5x denne.
ja som zastancom pomalsich, ucinnejsich a zdravsich metod chudnutia. Ono tie bielkoviny su fakt potrebne...

ingola25
autor
6. dec 2007

paska 9,5 kilogramov za 14 dni

ingola25
autor
6. dec 2007

nikeske... ja som sa tou dietou naštartovala..držala som ju v januari a potom som zhodila ešte 18 kil ...ale to som cvičila a zdravšie som sa stravovala..najma vela ovocia ,zeleninky..v lete melony a najmä som sa naučila dodržiavať pitny režim..denne vypijem2,5 až 3 litre tekutin..No ta dieta mi pomohla sa naštartovať a ked som videla vysledky tak som aj nadobudla sebavedomie,ktore som mala na bode mrazu...

nikeske
6. dec 2007

ingola, ved v pohode, ak ti to vyhovovalo...mna teda kava nalacno uplne desi.
ja som chudla pomaly, pred porodom som mala 83kg a ked mal maly pol roka, tak 55 kg. A to som sa nijak extra netryznila.

ingola25
autor
6. dec 2007

nikeske..No tak to si tiež pekne zhodila... 🙂

paska
6. dec 2007

ja kavu možem na ranajky vyhovuje 😉 apoň 5kg keby yom schudla lebo už sa nespoznavam v zrkalde 😅

junovka
6. dec 2007

baby, co tu predvadzate s tou kavou, tak je to az nezdrave,brrrr 😝 😝
Inak, aj za tyzden schudnut 5 kila je nezdrave!Potom po tyzdni clovek nabere este raz tolko, nie 😀 😀 joj-jo efekt

paska
6. dec 2007

junovka čo sa plašíš 😀 ved to neni o tom že cely deň len kavu piješ 😅

esci
6. dec 2007

este som vas necitala, ale kava je nahodou zdrava...vaaazne , aj ked nie na litre, ale zdrava 🙂 tak ta dieta by sa mi pacila, tak precitam, ked dokojim 🙂

monkey1
6. dec 2007

tak babule, kto zacne? mohli by sme od pondelka? alebo az po vianociach 😀

peja
6. dec 2007

ja pridam tiez skusenost s jablcnym octom, je na spalovanie kalorii fakt skvely 😉 A drzala som tu dietku, poctivo, nenahradzat ananas zavaranym, ale pekne cerstvy, nesolit a vela pit. Schudla som za dva tyzdne cca 4 kg a viac som ju nedrzala. Tie sa mi v priebehu roka vratili naspat, ale preto, ze som bola nenazrana 😀 Chce to len trosku discipliny a udrzite si vahu v pohode.
A teraz mam este o 8 kg menej ako po tych pribratych naspat, ale to uz islo dolu inou formou... Drzala som sa tabulky s bodovanim jedal podla glykemickeho indexu + vela pit (teda vela - cca 2 l denne) + trosku viac pohybu - vystupujem z busu ked idem domkov o 2 zastavky skor a prejdem sa tych 15 minut peso a domov si na 4 poschodie tiez vyslapem. A vahu -8 kg v pohode drzim uz vyse roka, aj s papanim sladkosti (ale len doobeda), aj s papanim maminych kolacov, obcasnymi navsetevami McDonaldu atd .
Tak vam drzim palce, damy 😉

ingola25
autor
6. dec 2007

mne sa tie kila naspať nevratili..No je jasne,že sa nesmie človek napchavať od rana do večera.... kamka začina v pondelok,tak Vam potom napišem ako sa jej dari 🙂

ingola25
autor
6. dec 2007

paska 5 kil v pohode daš dole...ak maš viac kil,tak zhodiš aj viac...jednoznačne...ale peja ma pravdu..treba vydržať a poctivo papať čo sa piše a kilečka pôjdu dole jedna radosť...Podla mna nie je to až taka drasticka dieta..Ja som ju v pohode zmakla..vôbec som nebola hladna a ani nervozna a tešila som sa každy deň ked som bola o niečo ľahšia 😎

peja
6. dec 2007

ja by som to ani dietou nenazvala, ja som velky papkac a toto som v pohode tiez zmakla 😉

ingola25
autor
6. dec 2007

zle som sa vyjadrila.. Mala som na mysli,že človek by sa nemal po diete napchvať vkuse sldkym a nevhodnym jedlom 🙂

peja
6. dec 2007

ingola, hlavne ako ja - o osmej vecer a kysnutymi kolacmi 😀 Ale uz sa dokazem kontrolovat 😅