Koľko kg sa dá schudnúť za 1 rok?

moischaaa
30. aug 2019

koľko kg sa dá schudnúť za 1 rok pri pravidelnom cvičení 4-5x za týždeň + úprava stravy, ide o moju sestru ma vysokú nadváhu (+-50kg) chcem jej pomôcť a potrebujem reálny názor či je možné sa dat do formy za 1 rok, toto je posledná šanca lebo by chcela podstúpiť resekciu žalúdka a chccem jej pomôcť aby sme sa tomu vyhli ďakujem za každú jednu radu inšpiráciu atd🙏

ivca88
31. aug 2019

@stanulienkat ono nezdrave bolo skor to vyzieranie.
Moj muz neriesil vahu.
Jednoducho jedol lepsie, zdravsie. Ked sa mu trochu ulavilo z vahy, tak zacal behavat 2x tyzdenne. Predtym raz tyzdenne cvicil.
Vobec to nesilil, slo to same.
Nema ziadnu ovisnutu kozu. Vyzerá skvele.
Teraz vela turistikujeme. Je zdravsi nez kedykoľvek predtym. Napravili sa mu zle vysledky z pecene, na ktoru sa liecil 7 rokov.
Takze netvrdila by som ze to je nezdrave. Skor ze treba schudnúť zdravo = nie hladovat, ale jest vela a kvalitne ( zelenina , cista voda, atd )

stanulienkat
31. aug 2019

@ivca88 ja suhlasim,ale ani jeden lekar ti nepovie,ze je dobre,ked niekto schudne za rok 50 kg. Je to pre telo sok.

ivca88
31. aug 2019

@stanulienkat podla mna je telo dokonale.
Pokial clovek zije zdravo, telo je zdrave.
Chudnutie netreba prilisne silit.
Tak ako pani pise ze sestra predpokladám ma okolo 150 kíl, tak tam pohyb 4x týždenne zoderie klby.
Tam treba hlavne nezrat. A pojde to dole velmi veľmi rýchlo.
Ale ked uz clovek uvažuje o operacii, tak by mal chudnut v spolupráci s dietologom alebo iným dozorom.

1gabriela13
31. aug 2019

@moischaaa operácia je len dočasný stav. A načo si dat taky zásah do tela keď to ide prirodzenou a zdravou cestou nechápem. Lebo človek je lenivý niečo pre seba spraviť

erika1594
6. nov 2019

@moischaaa Ahoj, určite to ide. Jojo efekt? To je na oveľa dlhšiu debatu, rozhodne sa nedá ale všetka opätovne nabratá hmotnsoť zhodiť na jojo efekt - často je to iba nepochopenie celého konceptu 🙂

Pri takej vysokej nadváhe je možné chudnutie aj viac kg za mesiac. Ak by som mala dať nejaký hrubý nástrel, zo začiatku to môže byť hravo aj 5 kíl, neskôr sa to bude spomaľovať, resp. bude treba pre taký istý úbytok robiť viac (a jesť menej).

Každopádne, aj keby sa jej nepodarilo schudnúť celých 50 kg, každým zhodeným kilom klesá riziko pridružených ochorení - a to sa opla ;)

Pripájam link aj na skupinu, kde verím, že sa časom budeme podporovať napríklad aj v zdravom chudnutí. Rada by som tam zdieľala relevantné info, resp. články z môjho pera o výžive a cvičení (mám vyštudovanú športovú výživu, študujem kondičné trénerstvo). Ak by si mala nejaké ďalšie otázky, kludne mi napíš 🙂 Držím palec 🙂

https://www.modrykonik.sk/group/11678/

marus23
Odpoveď bola odstránená
Zobraz
pertu
7. nov 2019

@marus23 akoze to vazne este niekto dobrovolne napise, ze sa nehal oklamat clovekom, od ktoreho chcel analog pervitinu? Ano,to dileri drog zvyknu robit,o.ebavat druhych