Kto ide s nami pomaly a zdravo chudnúť v termíne od 2. júna?

zuzula28
26. máj 2008

čaute všetky krásne baby s MK,
rozhodli sme sa, že od 2. júna začneme spoločne za výdatného povzbudzovania spolu chudnúť. Kto má odvahu sa verejne na to dať, má tento týždeň na rozmyslenie...od 2. júna od 8.00 začíname a chceme ísť ako ucelená partia od začiatku až do konca...takže poďte hneď od začiatku, aby sme sa poznali a potom nám tu nepriskakovali hore-dole ďalšie "chudnutiachtivé" účastníčky 😉
Ak by sa vám zdal tento termín zvláštny, tak je to preto, že 1. júna sme ešte na stretku júloviek z roku 2007 v Bojniciach a zdravá strava začína až od pondelka... 😀 😀 😀
Nebudeme držať žiadnu konkrétnu diétu. Každá z nás si donesie svoju predstavu, svoje poznatky a nápady, každá pôjde svojím tempom, aby sme aj my kojace maminy mohli chudnúť s ohľadom na kojenie 😉 😉 A môžme si aj podiskutovať čo je zdravé a čo už asi veľmi nie...
Ako si budeme porovnávať váhy a všetky ďalšie detaily si dohodneme spoločne...Tak neváhajte, je tu náš čas, hurááá na to!!!!

lekno
1. júl 2008

Čau Babule. Vidíš Stiky, kávu som zabudla. Idem si aj ja uvariť 😉 Mimochodom - marhule s kávou? Ja by som sa z toho prinajmenšom po..ala 😀

penguin1
1. júl 2008

cau babule!
sticky, neboj, kava s marhulami ti porobi v zaludku poriadky 😀 😀
ja som teraz zjedla polku uhorky, len takej osolenej, mnam... 😀 😝 ale este si asi dam aj druhu polku a budem akoze navecerana... 😎 a este mam v mrazaku zmrzku a hotovo 😉 😉

sticker
1. júl 2008

Už sme doma, Julka spí a Janka sa tu hrá. A na moje prekvapenie my káva s marhuľami nič nespravili 😕 😀 . Inak, u nás je ževraj zase nejaká brušná viróza a salmonela 😒 . Tak sa aj bojím ísť von s deťmi medzi ľudí. Môj otec včera ležal ani sa nevládal pohnúť a dnes tam babulky boli, tak hádam ich to nechytí 😝
Idem si dať brušáky a sprchnúť sa 😉

julova
1. júl 2008

uf...konecne spinkame...tieto horak su des 😖

inak tento tyzden bol zacarovany - ani ja som sa nepohla ani o gram a ani o milimeter 😠 ...a nejak som si pokaslala pitny rezim...chjooo...

idem si aj ja urobit kavicku 🙂

sticker
1. júl 2008

zuzi - takto neskoro kávu? 😕 teda, kedy pôjdeš spať? 😅
A pitný režim - s tým bojujem od začiatku. Ale aspoň ráno začínam pohárom s jablkovým octom a keďže mi to nechutí hneď za tým vypijem ďalší pohár čistej vody. Ale to býva niekedy jediná tekutina 😒

julova
1. júl 2008

Sticky - mne kava nejak nevadi hocikedy...ja neviem..nejak na mna nefunguje 😀...a nemala som aspon tyzden 😀...ja si ju davam pre chut 😉

vesi
1. júl 2008

čaute 😀
zuzi, aj ja mám rada kávu a veľmi 😀
neposlala som ti miery, lebo sa nič nezmenilo, hmm aj piť zabúdam 😅

sticker
1. júl 2008

Pozerala si jojku teraz? 11 mesačné dieťa spalo v kočári pred barákom a večer mu mamina našla na hlavičke kliešťa!!!!!!! Hrôza!!!!

vesi
1. júl 2008

hmm, moje deti ked spali v kočíku, mali na ňom sieťku 😒

monkula
1. júl 2008

Baby, ja som si akurát dala variť tukožrútsku polievku..
Dneska sme boli v BA, chcela som od jednej pani kúpiť kočík, nekoniec sme ho nekúpili, pretože bol veľký, ozaj, nepredávate niektorá kočík? 😀 😀
A tá pani sa ma vo výťahu opýtala a načo ho chcete, čakáte ďalšie miminko? 😲 😲 😲 😲 😲
Takže, končím so sladkosťami, ktoré som ujedala, atď veď keď mi niekto povie, že vyzerám ako tehotná, no, mám trošku väčšie brušjko, možno aj kvôli myomu, ale tak ma to ranilo... 😔
A nas....ralo... 😠 😠

vesi
1. júl 2008

moni 😀 mne tá polievka celkom chutila ked si ju kedysi robila moja mama, ale ja by som nevydržala jesť len to 😝 ja predám kočík, ale až po zime, ešte ho využijem ked budem na jeseň a v zime chodiť pre nikolku do škôlky. hlavne, že moje tetky sa čudovali ked sme ho kupovali (malá mala 1,5 roka), že načo nám je ešte kočík 😠

monkula
1. júl 2008

tak to m ije vesinka tak na dve veci, po zime... 😀 😀

sticker
1. júl 2008

A tá polievka pomáha? Teda neviem, či by som dokázala jesť stále tú istú polievku. Všimla som si, že je tu aj téma o tejto polievke, ale nechce sa mi to čítať 😅 😀 To je kapustová, alebo aká 😅

julova
1. júl 2008

nepozerala 😕 ...otras...tie potvory su uz asi vsade 😒 ...esteze nemame vlasy...by som hned videla...ale asi by som ostala riadne vyklepana...fuj..nejdem ani pomysliet...

Moni 🙄 😠 😒

Moni - miery som skopcila z predchadzajuceho tyzdna 😀

monkula
1. júl 2008

hej, kapustová s paradajkou, paprikou, zatiaľ vonia ako čalamáda... 😀

vesi
1. júl 2008

moni, ale ved ked čakáte dalšie... 🤐 😅 😝 😀 😀 😀

penguin1
1. júl 2008

caute!
stick, aky mas pomer vody a toho octu? ja ho mam tiez doma, zeby som skusila... 😝
monkuli, hod cely postup, ved ja nevaric 😀 😀 😀

vesi
1. júl 2008

zuzi, všimla som si, dík 😀 dúfam, že na ten další to bude už lepšie, lebo akosi sa mi nedarí 😠

sticker
1. júl 2008

peng - ja ani neviem. Mám 2,5 dcl pohár na spodok nalejem ocot a zalejem do vodou. Tak 2-3mm do výšky je toho octu 😀 😀 😀 Už aj tak je to hnusné 😝 😝 😝

penguin1
1. júl 2008

zajtra to skusim, nech to para tlacii 😀 😀 😀

sticker
1. júl 2008

Daj vedieť, ako Ti to chutilo 😅 😝 Ja to pijem aj preto, aby som ráno "vykonala potrebu" 😀 😀 😀

sticker
1. júl 2008

Uf, brušáky mám za sebou, pridala som aj niečo s činkami, ale to len tak aby sa nepovedalo. No ruky som si cítila aj tak 😀

monkula
1. júl 2008

pengi, recept:
Recept:
Tukožravá polievka:
Základom tejto diéty je tukožravá polievka, ktorej môžete zjesť behom diéty neobmedzené množstvo, vždy keď pocítite hlad. Ďalšie pre telo potrebné látky doplníme behom diéty zeleninou a ovocím. Avšak nevyhneme sa určitým pravidlám, bez ktorých by sa naše snaženie vyšlo navnivoč. Pokiaľ sa Vám bude všetko dariť, tak ako má, po siedmich dňoch by ste vraj mali vážiť minimálne o 5-7 kg menej.

1 hlávku kapusty, 6 cibúľ, 2 čerstvé papriky, 6 mrkiev, 4 až 5 rajčín, 1 zväzok dužinatej zelerovej vňate, 1 kocku zeleninového bujónu.

Zeleninu nakrájame na kocky (malé), zalejeme vodou, osolíme, podľa chuti okoreníme karí korením a petržlenovou vňaťou. Varíme 10 minút prudko, potom na miernom ohni dovaríme, aby bola zelenina mäkká. Túto polievku môžete jesť kedykoľvek a akékoľvek množstvo, nakoľko tanier polievky obsahuje iba 34 kalórii.
Postup: Očistenú zeleninu nakrájame na kocky, vložíme do hrnca s vodou, pridáme bujón, okoreníme a varíme dokiaľ zelenina celkom nezmäkne.

Diéta začína

1. deň Môžete jesť neobmedzené množstvo polievky, všetko ovocie (okrem banánov) a z tekutín čierny nesladený čaj, kávu a vodu.

2. deň Neobmedzené množstvo polievky, všetku zeleninu vrátane konzervovanej (bez prísad). Dajte prednosť čerstvej zelenine (uhorky, rajčiny, papriky, reďkovky, špenát, mrkva, zeler, čínska kapusta a pod.) Vyhnite sa fazule, hrachu a kukurici. Na večeru si doprajte väčší pečený zemiak s maslom.

3. deň Môžete jesť polievku, ovocie a zeleninu podľa ľúbosti. Nič ďalšie. Na váhe by sa mal prejaviť menší úbytok.

4. deň Opäť neobmedzené množstvo polievky, aspoň 3 banány a zbierané mlieko. Nezabudnite na tekutiny, pokúste sa vypiť čo najviac vody.

5. deň Okrem polievky môžete zjesť 20-35 dkg vareného hovädzieho mäsa a 5-6 čerstvých rajčín. Pite dostatočné množstvo vody, aby sa odbúrala kyselina močová. I napriek tomu, že Vás už všetka chuť na polievku prešla, mali by ste aspoň jednu porciu zjesť.

6. deň V tento deň jedzte zeleninu (predovšetkým tú so zelenou vňaťou) a hovädzie mäso (upravované na minútkový spôsob bez tuku) v neobmedzenom množstve rovnako ako tukožravú polievku.

7. deň Minimálne jednu porciu tukožravej polievky, ryžu natural, nesladený ovocný džús a zeleninu. Pokiaľ ste všetko dodržali, mali by ste byť ľahší o 5-7 kg.

Čo nesmiete behom diéty vôbec jesť

Všetko pečivo, alkohol, nápoje s bublinkami, smažené jedlá. Hovädzie mäso môžete v diéte nahradiť kuracím mäsom. V jednom "hovädzom" dni, môžete jesť namiesto hovädzieho mäsa varenú rybu. Diétu môžete opakovať najskôr za dva dni. Sedemdenní cyklus musíte dodržať každý krát. Pokiaľ budete jesť polievku dlhšie než sedem dní, môžete trpieť podvýživou.

vesi
2. júl 2008

dobré ránko babulky, kde ste všetky?
pengi, zase na záhrade leštíš meďáky? 😀

sticker
2. júl 2008

Ahojte.
Peng - tak čo, skúšala si jablčný ocot? 😝 Ja keď to pijem, ani nedýcham, tak mi je z toho zle. No ale aspoň ma to naštartuje 😀
Dnes robím špenátovú polievku - Jaja si rozkázala a sójové mäsko s ryžou, mňam 🙂

penguin1
2. júl 2008

ahojte!
monkuli, dik za receptik 😉 ty koky, ale ked to citam, mozno prvy den by som vydrzala, aj to neviem, neviem.. 😀 😝
vesi, ze vahas, uz mam polovicu prelestenych, este druhu polku a este tie lode a motorky... no, praca na cele doobedie 😀 😀 😀 😀 😵 😵 😎
sticki, len som ovonala, co idem vypit a doslo mi zle... 😖 tak to skoncilo v umyvadle 😝 ale zajtra si asi zapcham nos, ked to pojdem pit, dnes som sa aspon nadychala 😀 😀 😀 😀

penguin1
2. júl 2008

noo, spenat by som si veru dala... ranajkovala som chlieb s maslom a zeleninou, na obed ani veceru neviem co mam... pocujte, cestovinovy salat sa mooze? 😎

vesi
2. júl 2008

pengi, môže, ale max 250g 🙂 my máme na obed pizzu, nemám nič zdravé nakúpené, až zajtra ideme do DS na veľký nákup, tak si na obed dám malý kúsok a na večeru ešte neviem, asi celozrnný chlieb s maslom a zeleninou, medzi tým acidko, to ja môžem 😀

penguin1
2. júl 2008

acidko mozem aj jaaaaaaaa 😵 😵 😎

elise
2. júl 2008

acidko jahodové mňaaaaaaam 😝 😝 😝