Kto ide s nami pomaly a zdravo chudnúť v termíne od 2. júna?

zuzula28
26. máj 2008

čaute všetky krásne baby s MK,
rozhodli sme sa, že od 2. júna začneme spoločne za výdatného povzbudzovania spolu chudnúť. Kto má odvahu sa verejne na to dať, má tento týždeň na rozmyslenie...od 2. júna od 8.00 začíname a chceme ísť ako ucelená partia od začiatku až do konca...takže poďte hneď od začiatku, aby sme sa poznali a potom nám tu nepriskakovali hore-dole ďalšie "chudnutiachtivé" účastníčky 😉
Ak by sa vám zdal tento termín zvláštny, tak je to preto, že 1. júna sme ešte na stretku júloviek z roku 2007 v Bojniciach a zdravá strava začína až od pondelka... 😀 😀 😀
Nebudeme držať žiadnu konkrétnu diétu. Každá z nás si donesie svoju predstavu, svoje poznatky a nápady, každá pôjde svojím tempom, aby sme aj my kojace maminy mohli chudnúť s ohľadom na kojenie 😉 😉 A môžme si aj podiskutovať čo je zdravé a čo už asi veľmi nie...
Ako si budeme porovnávať váhy a všetky ďalšie detaily si dohodneme spoločne...Tak neváhajte, je tu náš čas, hurááá na to!!!!

julova
28. máj 2008

ja som sa dnes rano "nenazrala" 😀...mala som len 1 (!!!) krajicek celozrnneho chlebika s troskou rastl. masla a redkovku...a malu nesaldenu, neomliečkovanu ciernu kavu 😉 ...vazila som sa az po ranajkach len tak a mala som o 500 g menej ako vcera 😀...

na desiatu som si dala jednu kocku z manzelovej bublaniny 😔 a vodu (cistu)...teraz uz len pijem vodu a asi o 13:30 budem obedovat (granadír s mliečkom)...na olovrant asi budem improvizovat, lebo este nemam nakupene tie "spravne" potraviny 😀...a vecera - asi zasa celozrnny chlebik s rajcinou...alebo len rajcinu s niecim..sa uvidi...a mamina mi dala celkom fajn jedalnicek na tyzden - a ze mi to bude obmienat 😎 😉 ...ona sa takto stravuje asi 8 rokov a vyzera na svoj vek uplne super...

bystricanka
28. máj 2008

julova...ty už raňajky a desiatu máš za sebou??? Ja ešte nič - len malú kávu. ☹

julova
28. máj 2008

bystricanka - no veru - snazim sa uz radsej teraz si ako tak zvyknut na pravidelne casy, nech od pondelka fungujem (takmer) bez problemov 😕

biela
28. máj 2008

julova, to akože na večeru máš len jednu rajčinku? 😨
teda, ja si neviem predstaviť, že by som toho zjedla tak málo ako ty...
ja budem cvičiť a cvičiť a po 18,00 nejesť a musím schudnúť. žiadne vyprážance a dobrotky a musí to prísť.
monkula, si ma potešila, ja som myslela, že to bolo biedne, že som niečo zle robila.

julova
28. máj 2008

biela - este neviem co bude na veceru - ja len ze musim improvizovat co je doma a chcem cosi zdrave..nie len rajcinku - ale rajcinku s niecim...len neviem ci chleba alebo syr alebo co...to sa uvidi...ono tie prve dni budu brutus...ale zaludok si po tyzdni zvykne a uz nebude vyzadovat take "obr - porcie" 😉

kukenzi
28. máj 2008

rano som sa vazila a mala som 66,4kg. baby, kolko je brusakov za 1 kopcek zmrzliny? ja si veru zmrzlinu v lete neodpustim, radsej budem brusakovat.

bystricanka
28. máj 2008

kukenzi...ja som teraz odišla z váhy...66,7kg ☹
zmrzka a brušáky?? To hádam nie... však potrebujeme ľadové osvieženie a nie to ešte potom cvičiť. Tak aspon raz za týžden si môžme dať kopček nie? 😒 A bez trestu 😀

julova
28. máj 2008

kuki - daj si do google-u "zmrzlina a chudnutie" a dozvies sa, ze zmrzlina (ale zalezi od toho aka a kolko 😀) nie je az taky prehresok 😉...davala som sem uz jeden link...ale zmrzlina nie je az taka zla pri chudnuti...tak si myslim, ze za nu by mal byt prehresok len maly 😀

elise
28. máj 2008

julová presne ved sa spapá taká jahodová zmrzlinka tak jahody sú ovocie 😝 😀

julova
28. máj 2008

teda trest by mal byt maly 😉

smary
28. máj 2008

baby mne nejako pomaly aj dochadza,ze od pondelka tvrdi rezim 😖 😀 tak este rychlo do seba pcham studentsku pecat 😀 ...inak ja by som aspon takych 5kg chcela dat dolu,teraz mam 62 😖 ...a ja kludne bez zmrzky budem,tu rada nemam,ale neviem ako to poriesim s takym tym vodovym nanukom od nestle-ladovy caj,na tom zavislacim este z cias tehu,ale zase ten vela karlorii nema,je tam sice cukor,ale ziadne vajcia,mlieko,tuk...tak ten mozem? sem tam? ci budem brusakovat? 😅

smary
28. máj 2008

julova tak a som v keli,zmrzka je jedina sladkost teda,ktora sa smie,a ja ju nemam rada...ale mam to premyslene,ja su kupim zmrzku domov,rozpustim ju a tak ju budem jest,rozpustena mi chuti 😀

julova
28. máj 2008

smary 😀

biela
28. máj 2008

to je dobré, že zmrzlina sa smie. 😀

kukenzi
28. máj 2008

nemam cas citat tie clanky, ale spravne som pochopila, ze zmrzku mozem?

od pondelka zacinam 30 brusakov. potom to postupne pridam, nech nemam svalovicu... hoci ju aj tak mat budem.

biela
28. máj 2008

baby tak rýchlo píšete, že kým uspím malého mám čo čítať. 😀

julova
28. máj 2008

kuki - hej - ale treba citat zlozenie 😉..a neoblievat ju cokoladou a slahackou...take mlieckove a kvalitne sa mozu a tie vodove ee...lebo su veeelmi plne cukrov 😉

kukenzi
28. máj 2008

julova, veeeeeeelmi preveeeeeeeeelmi si ma potesila. vodove neznasam.

biela
28. máj 2008

kuken,
koľko je tu takých ako ja, čo majú nad 80?
som tu jediná?

julova
28. máj 2008

kuki - to je fajn 😀 - a tu je to podstatne 😉

Kvalitná zmrzlina plná mlieka, tvarohu či spracovaného ovocia môže byť vášmu zdraviu prospešná. Dôležitý je však výber konkrétnej zmrzliny či nanuku. Nevyberajte si žiarivo farebné „mrazené vody“, teda nanuky, ktoré majú ovocnú príchuť, nie sú však smotanové. Obsahujú obrovské množstvo cukru, po výživovej stránke vám však nič neprinášajú.

Ideálne je pripravovať si zmrzlinu doma, alebo nakupovať balené výrobky s jasným označením zloženia. To si vždy pozorne preštudujte a hľadajte výrobok s nízkym obsahom cukru, sladidiel, konzervačných a farbiacich látok i tuku. Áno, aj také nanuky a zmrzliny nájdete v chladiacich pultoch našich obchodov, musíte sa len poriadne poobzerať.

biela
28. máj 2008

julova, ani čokoladou, ani šľahačkou a ani si k tomu nedať tatranku a oplátku...

julova
28. máj 2008

biela - presne tak 😉...a max dva kopceky 🙂...ale ja nastastie zmzrlinu nejak moc nemusim...sem tam si dam, to ano...ale ked ju nemam v dosahu, tak mi nechyba 😀

navik
28. máj 2008

tak ja moc zmzku tiez nemusim ale nesmie byt u nas doma v mrazaku..inak som sxopna sa jeej obzrat 😀 😀

julova
28. máj 2008

takze ak pojdeme s MM a malou do mesta a bude zmrzlina, tak on bude požierač aj mojho kornutku 😀

julova
28. máj 2008

Čomu sa vyhnúť?
Rozhodne sa vyhýbajte čokoládovým polevám a zmrzline zaliatej šľahačkou. Na jedno posedenie si doprajte len jednu porciou, teda jeden menší nanuk, alebo dva kopčeky zmrzliny. Rozumná dávka zmrzliny predstavuje v podstate zdravú maškrtu, ktorá obsahuje bielkoviny, vitamíny, sacharidy i tuky. Náš tip:
Aby ste si príliš nezaťažili svedomie, v deň keď si dáte zmrzlinu, nejedzte žiadne iné sladkosti, ani nerobte diétne prehrešky. Najideálnejšie je, ak si dáte malú porciu zmrzliny ako odmenu za športové aktivity.

selu
28. máj 2008

zdravim vsechny odhodlane hubnule, rada bych se k vam pridala, ikdyz jsem zpoza hranic, ale fakt jen kousek 😅 doufam, ze me mezi sebe vezmete 😉

pokusim se dnes pomerit a povazit a poslu zuzulce udaje 🤐 😀 😎

julova
28. máj 2008

Lucik - vitaj Ty nas cestny zahranicny host 😀 😉
a udaje treba poslat kukenzi - zatial staci aspon vyšku 🙂

selu
28. máj 2008

ahaaaaa, ja myslela ze zakladatelce 😅

julova
28. máj 2008

u tej mas "vybaveny" specialny status "cestny CZ hosť" 😀