Kto ide s nami pomaly a zdravo chudnúť v termíne od 2. júna?

zuzula28
26. máj 2008

čaute všetky krásne baby s MK,
rozhodli sme sa, že od 2. júna začneme spoločne za výdatného povzbudzovania spolu chudnúť. Kto má odvahu sa verejne na to dať, má tento týždeň na rozmyslenie...od 2. júna od 8.00 začíname a chceme ísť ako ucelená partia od začiatku až do konca...takže poďte hneď od začiatku, aby sme sa poznali a potom nám tu nepriskakovali hore-dole ďalšie "chudnutiachtivé" účastníčky 😉
Ak by sa vám zdal tento termín zvláštny, tak je to preto, že 1. júna sme ešte na stretku júloviek z roku 2007 v Bojniciach a zdravá strava začína až od pondelka... 😀 😀 😀
Nebudeme držať žiadnu konkrétnu diétu. Každá z nás si donesie svoju predstavu, svoje poznatky a nápady, každá pôjde svojím tempom, aby sme aj my kojace maminy mohli chudnúť s ohľadom na kojenie 😉 😉 A môžme si aj podiskutovať čo je zdravé a čo už asi veľmi nie...
Ako si budeme porovnávať váhy a všetky ďalšie detaily si dohodneme spoločne...Tak neváhajte, je tu náš čas, hurááá na to!!!!

vesi
6. jún 2008

ja nedávam alobal, len ked pečiem bravčové 🙂

vesi
6. jún 2008

dani, hlavne je to bez roboty a chutné 😀

danielitka26
6. jún 2008

vesi určite vyskúšam 🙂 a ja dávam ale len občas keď je kura väčšie aby kridla nezhoreli a stehná by boli surové od kosti ...s tým nič zlé neurobím keď ho tam dám ...to je sila zvyku

danielitka26
6. jún 2008

no a je po obede ...pol litra vody a tri deci polievky bez chleba 😀

danielitka26
6. jún 2008

zase som tu sama ?? 😝 😝 😝

danielitka26
6. jún 2008

a keď odídem tak zapíšete desať strán ..kto to má potom čítať ?? 😕 🤐

danielitka26
6. jún 2008

a budem si tu písať sama kým nedojdete aspon vyčarím čertici úsmev na tváričke že trpím samomluvou 😀

danielitka26
6. jún 2008

prečo mi nechce pridávať príspevky?? to je diskriminácia 😠 😠 😠

danielitka26
6. jún 2008

pochopeno samotné smajlíky nejdú 😉

danielitka26
6. jún 2008

kočky kočky ale vážne sa ukážte kde ste zaliezli ???

vesi
6. jún 2008

dani 😀 😀 ja sné alobalom nič nepokazíš 😉
už som tu len som si tala 800 "schodov" na steperi a 80 brušákov, kým nie je MM doma, lebo sa potom zo mňa rehoce 😝

danielitka26
6. jún 2008

a veď si pokecám aj sama ...hehe ...aj hlava ma bude bolieť z tolkého kecania 😎 😎 😎

danielitka26
6. jún 2008

vesi ty si šikovná ...a brušáky robíš ako lahneš úplne na zem ?? či len polovičné ???

vesi
6. jún 2008

neviem čo myslíš dani, ale robim takto: 20 klasika ľahneš na zem, ruky za hlavu a dvíhaš sa ako najvyšie vieš, musíš cítiť na bruchu, neviem to lepšie vysvetliť, ja som to kedysi robila podľa kazety cindy crawford, potom dáš pokrčené nohy nabok, teda vytočiš na bok len spodnú časť tela a zase 20 krát, potom na druhý bok a potom ešte raz ako na začiatku. všetko po 20 krát, spolu je to 80 🙂

danielitka26
6. jún 2008

teeeda tak super si šikulka 😉 😉 idem si aj ja zacvičiť

danielitka26
6. jún 2008

ale ešte napíšem tých 5 príspevkov nech mám 1000 😵

vesi
6. jún 2008

oki, idem doupratovať, lebo doobeda som všetko nestihla a ked malá spí, tak tu musí byť ticho 😀

vesi
6. jún 2008

😀 😀 😀

danielitka26
6. jún 2008

chápem ..idem aj ja ...a ozvem sa neviem kedy lebo dojde rotan 😀 z týždňovky a budem sa mu venovať

danielitka26
6. jún 2008

teraz 999 🙂

danielitka26
6. jún 2008

a idem už mám 1000 príspevkov tak môžem kludne upratovať 😉

dada2007
6. jún 2008

ahojte žienky, všetky, ktoré ste pozdravovali môjho ocina a priali mu hodne zdravíčka, tak vás zdraví, ďakuje vám a praje úspešné a príjemné chudnutie 😀 😀 😀 😀 Už je mu lepšie, ale stále musí byť pri ňom niekto, aby mu pomáhal sadnúť,ľahnúť,zodvihnúť z postele atď., ale pevne verím, že čoskoro bude fit 😵 😵 😵

Práve sa nalievam vodou....do večere ďaleko... 😀 😀

vesi
6. jún 2008

ahoj dad, to je dobre a každý deň to bude už len lepšie 😉

ja už mám večeru za sebou 😀

julova
6. jún 2008

Dadi 😀 😀..super...ze dakujemee 😀...urcite bude skoro fit, ma nasu virtualnu podporu 😀

ja mam veceru az o pol siedmej 🙂

vesi
6. jún 2008

kočky, hodte sem nejaký recept na dietny cestovinový šalát. a nejaký aj na tuniakový 😅

vesi
6. jún 2008
lekno
6. jún 2008

Nazdar žáby 😉 Tak u nás sa pečú len kuracie stehná, lebo každý chce stehno. Ja ich umyjem, posolím zvrchu aj zo spodu, uložím do pekáča, dám trošku oleja, ale naoxaj len trošku, tak za dve lyžice, lebo pustia tuk z kože. Pomedzi ne uložím celé strúčiky cesnaku (ošupené Moni 😅 ) a dobre podlejem vodou. Nezakrývam! Pečiem pri 200°C. Sú prepečené, aj chrumkavé. 😉

dada2007
6. jún 2008

Diétny syrový šalát

Potrebujeme: 250g Eidamu, 250g šunky (diétnej salámy), 1 biely jogurt, soľ, prášk. cukor, pažítka, citrónová šťava.
Postup: Syr a šunku nakrájame na rezance, premiešame s jogurtom, dochutíme soľou, citrónovou šťavou, cukrom a necháme v chlade odležať. Porcie posypeme nasekanou pažítkou

Feferónový šalát

Potrebujeme: 30dg údeného syra, 18dg cibule, 10dg steril. hrášku, 10dg oleja, 20dg steril. paprikového šalátu, 90g steril. kápie, 80g steril. feferónov, korenie, soľ.
Postup: Syr nakrájame na tenké rezance, cibuľu, kápiu a feferóny nadrobno. Zmiešame s paprikovým šalátom (môžeme ho jemne nasekať), hráškom a olejom. Dochutíme čiernym mletým korením, prípadne soľou.

Lahôdkový syrový šalát

Potrebujeme: 400g Ementálskeho syra, 100g steril hrášku, 100g steril. uhoriek, 100g ochutenej majonézy, 4 uvarené vajcia.
Postup: Syr nastrúhame alebo nakrájame na tenké rezance, vajcia na kocky, uhorky postrúhame. Pridáme hrášok, majonézu a spolu opatrne premiešame. Necháme asi 1 hod. v chladničke odstáť a podávame s chlebom alebo pečivom.

Taliansky šalát

Potrebujeme: 1kg cestovín, 200g diétnej salámy, 200g tvrdého syra, 3-4 rajčiny, 3 papriky, 1 surovú uhorku (pokrájaná na kocky), 1 tatársku omáčku.
Postup: Do uvarenej cestoviny nakrájame salámu, syr, papriky, rajčiny a uhorku. Primiešame tatársku omáčku

Uhorkový šalát špeciál

Potrebujeme: 500g uhoriek, 2 rajčiny, 1 papriku, 1 feferónku, 1 cibuľu, 100g Nivy, ocot, soľ
Postup: Olúpané uhorky pokrájame na malé kocky a zmiešame s olúpanými rajčinami pokrájanými na plátky. Potom pridáme na rezance nakrájanú papriku a najemno posekanú feferónku a cibuľu. Ochutíme soľou, octom, prípadne cukrom. Rozdelíme do misiek a každú porciu posypeme strúhaným syrom Niva.

Kurací šalát

Potrebujeme: 300g pečeného alebo vareného .kuracieho mäsa, 100g sterilizovaných šampiónov, 50g sterilizovaného hrášku, 30g zeleru, 100g majolky, 1KL kapár, 1 citrón, 1hl.šalátu, pažítka, petržlenová vňať, worchester, mleté korenie, soľ.
Postup: Kuracie mäso pokrájame na rezance, pridáme hrášok, pokrájaný zeler, šampióny, pažítku a kapary. Zalejeme majolkou, rozriedenou citrónovou šťavou, ochutíme worchestrom, korením, osolíme, premiešame a necháme stáť 2 hodiny. Podávame s pečivom.

Kurací zeleninový šalát

Potrebujeme: 400g pečeného kurčaťa. 200g zeleru, 200g sterilizovaných uhoriek, 1 kápia, 3PL sterilizovaného hrášku, 1 jablko, citrónovú šťavu, ocot, cukor, soľ, mleté korenie, olej, 200g majolky, petržlenová vňať.
Postup: Vykostené kuracie mäso pokrájame na kocky a dáme do šalátovej misy. Zeleninu a ovocie nakrájame na malé kocky a pridáme k mäsu. Zalejeme nálevom, ktorý sme urobili z majolky, citrónovej šťavy, octu, soli, cukru, korenia a trochy oleja. Premiešame a odložíme na 2 hod. do chladničky. Pred podávaním ozdobíme vňaťou

Lahôdkový kukuričný šalát

Potrebujeme: 1 konzervu sterilizovanej kukurice (alebo mrazenú cukrovú kukuricu), 200g šunkovej alebo diétnej salámy alebo šunky, 1 pochúťkovú kyslú smotanu, 1 cibuľu, 2 str. cesnaku, 1 PL horčice, soľ, troška cukru a korenia, 1 KL petržlen. vňate alebo pažítky.
Postup: Kukuricu a nakrájanú cibuľu necháme prejsť varom v sladkokyslom náleve, scedíme a vychladíme. Pridáme na rezance nakrájanú salámu, smotanu vymiešame s rozotreným cesnakom, horčicou a soľou a nalejeme na pripravenú kukuricu s cibuľou a salámou. Premiešame a necháme vychladnúť.
Pikantný cestovinový šalát

Potrebujeme: 200g cestovín, soľ, 2 červené papriky, 1 list šalátu, bylinky, 2 rajčiny, 100g mascarpone (alebo kyslú smotanu), 1 PL horčice, korenie, 1 PL kaparov, 1 feferónku, 2 PL pizza korenia, 200g goudy alebo iného syra
Postup: Cestoviny nasypeme do vriacej osolenej vody a uvaríme ich. Zlejeme ich a prepláchneme studenou vodou. Rozpolíme papriky a odstránime jadrovník. Papriky nakrájame na pásiky. Pripravíme si dressing. Sparíme a olúpeme rajčiny. Nakrájame na kúsky, pridáme mascarpone, horčicu, soľ a korenie. Dressing vyšľaháme do hladkého krému a pridáme kapary a nadrobno nasekanú feferónku. Misu vyložíme listom šalátu. Cestoviny zmiešame s paprikou a dressingom. Šalát dáme do misy a posypeme ho nadrobno nakrájaným syrom a sekanými bylinkami.

Pikantný šalát

Potrebujeme: 500g jemnej salámy, 4-5 kyslých uhoriek, 300ml sterilizovanej kápie, 2 cibule, 3-4 strúčiky cesnaku, 2-3 feferónky, 4PL oleja, 2PL horčice, 1PL octu, 300g ostrého kečupu, 1 menšia konzerva šampiónov.
Postup: Všetky suroviny pokrájame na malé kúsky. Zmiešame, osolíme, pridáme vegetu, cukor, pokrájané šampiňóny. Ochutíme octom, olejom, horčicou a kečupom. Ešte raz premiešame a dáme do chladničky.

Pochúťkový šalát

Potrebujeme: 200g šunkovej salámy, 100g sladkokyslých uhoriek, 40g cibule, 40g sterilizovaného hrášku, ocot, soľ, korenie, worchestrová omáčka, horčica, cukor, 150g majolky, mlieko.
Postup: Salámu, uhorky a cibuľu pokrájame na malé tenké rezance, dáme do misky, pridáme scedený hrášok a trocha octu, soľ, ostatné koreniny a majolku. Opatrne premiešame, podľa potreby rozriedime mliekom.

Sečovský šalát

Potrebujeme: 0,5kg diétnej salámy, 2 stredné uhorky, 2 stredné cibule - všetko pokrájať. 2PL oleja, 1PL kečupu, 1PL octu, 1KL worchestru, 1KL horčice, 1KL práškového cukru - všetko uvariť. 5 v šupe uvarených zemiakov, 1 majolka, 1 steril. hrášok
Postup: Zemiaky nakrájame na kocky, pridáme hrášok. Po vychladnutí všetko zmiešame, pridáme majolku a necháme 6 hod. stáť.

Slonie žrádlo

1. Potrebujeme: 1kg mäkkej salámy, 6ks veľkých cibúľ, 1 pohár kyslých uhoriek, 110g rajčinového pretlaku, 6 kociek cukru, 400g majolky, 2PL oleja, 1PL octu, 2PL horčice, 1KL soli, 1KL chilli.
Postup: Salámu na drobno narezať, pridať na drobno pokrájaná uhorky a cibuľu. Z oleja, octu, pretlaku, horčice, soli, cukru a chilli uvariť hladkú omáčku. Pridať salámu. Dobre premiešať, po vychladnutí pridať majolku a premiešať. Dobré je nechať odstáť 1-2 dni.
2. Potrebujeme: 1 malý rajčinový pretlak, 3PL horčice, 1PL oleja, 1PL octu, 1PL worchestrovej omáčky - všetko zmiešame a zohrejeme na platni, 1/2kg diétnej salámy, 2 stredne veľké cibule, 4 kyslé uhorky, 1 majolka, chilli.
Postup: Všetko premiešame.

Studený šalát

Potrebujeme: 4-5 zelených paprík, 4-5 rajčín, 1-2 väčšie cibule, 1a1/2 až 2 kyslé smotany, 200g diétnej salámy, štipku soli, mleté korenie.
Postup: Zeleninu nakrájame na tenké plátky, premiešame so smotanou a na kocky pokrájanou salámou a ochutíme. Uložíme do chladničky asi na 1 hodinu a podávame s chlebom alebo ako prílohu k mäsu.

😀 😀 😀 😀 😀 😀 😀 😀 😀

julova
6. jún 2008

Dadi - kam sa hrabem s jednym receptom 😀