Kto má úplne zaručenú vec na chudnutie?

zankagalvankova
31. júl 2012

ako schudnut

huxy
31. júl 2012

fu,to by som aj ja rada vedela 🙂 ja som skúšala zelenú kávu,no zišlo možno 1 kg,a to som pila asi 2 týždne,mala som schudnúť do 10 kg.no zázrak sa nekonal.a to som pred pôrodom bývala naozaj štíhla

ginger_fox
31. júl 2012

nežrať a cvičiť 😒

macekova
31. júl 2012

Každý je iný ...ale mne pomohla Dukanova dieta (-16 kg), čiže zmena stravy a aj pohyb na spevnenie tela 😉 😉 ... no keby niekto vymyslel spôsob bez sebazapierania a trýznenia na trenažéri sa nenahnevám 😀 😀

veronika_pp
31. júl 2012

.. stačí úplne overený spôsob, príjem energie menší ako výdaj. Ak budeš jesť denne tých 6500 kJ v správnom zložení, tak aj bez drastického cvičenia schudneš. Ja som od marca zhodila zo 74 na 61.. zatiaľ. Treba sledovať stravu - je to 70 % úspechu. Diétami si iba spomalíš metabolizmus. Chudnutiu zdar 🙂

li_la
31. júl 2012

Zaručený spôsob na chudnutie je NEŽRAŤ. Niekedy ani cvičiť netreba. Ja som tak minule schudla 5kg bez toho, aby som vôbec prstom pohla. A váha mi zostala, sledujem si ju a dávam si pozor na to, čo jem.

Otec schudol 63kg. A nie je to preklep. Prísna diéta + v jeho prípade aj cvičenie. A nie je to preklep, schudol naozaj 63kg. A nikdy sa nevrátil na pôvodnú váhu, aj keď už necvičí a nedrží takú prísnu diétu.

brumka
31. júl 2012

pravidelna strava, nemsie porcie, nejest mastne sladkosti obcas si doprajem. od decembra som sala dolu 10kg a teraz mi vaha viac menej stoji, lebo necvicim na spevnenie svalstva. a to som skoro 2r po porode nevedela dat ani gram dolu.

svetllana
31. júl 2012

Ja som zhodila 31 kil a to tak, ze som makala v posilke a na aerobicku (striedavo), a teda upravit stravu. Vynechat uplne mastne jedla, obmedzit sacharidy a sladkosti naozaj vynimocne. 😉 V zasade si myslim, ze raz za cas, s mierou mozeme kazde jedlo. Z mojich skusenosti viem, ze je ovela lahsie schudnut ako si vahu nasledne udrzat. To len potom zacne ten pravy orechovy boj 😀 Ja som casto pohorela na odmenovani sa za dosiahnute vysledky. Uz ked sa mi zdalo, ze "nooo, uz vyzeram celkom fajn", tak som si dopriala malickost..a potom este jednu a este....a ihned bolo nazad niekolko kil. Takze tak no🙂 Skore vysledky prajem, vela energie a vo finale odhodlanie "nevratit sa spat" 🙂 😉

amulienka
31. júl 2012

@zankagalvankova ahoj ja ti dam zaruceny recepto co funguje, ale treba vydrzat, to je stav mysle, nie tela.
za prve, nejest, resp. oddelovala som zemiaky a maso, vzdy k tomu zeleninu, vylucit kolu, sladkosti, chrumky uplne. proste jest len na prezitie. ja som tak fungovala pol roka, vaha isla 10kg dole sama, postava krasna, potom som zacala jest uz normalne, lebo som dosiahla co som chcela a ani neviem ako 20kg hore jojo efekt a to uz dole nejde. a to nehovorim co to za ten rok spravi s organizmom taketo vykyvy, s menzesom, psychikou. takze bud to vydrz a daj sa na zdravu stravu alebo len cvicit, ale ked mi ludia napisu ze z cvicenia sa mas citit dobre a endorfiny... co ja viem, nech mi niekto napise ze po akom case to pri tom cviceni nastava, ja som sa tam este v zivote nedostala!

sailes
31. júl 2012

Ked navaríš tak si nalož jeden tanier, akoby si obedovala, rozdel si ho na 3 časti, všetky si daj do chladničky na zvlášt tanier. Ked budeš hladná, dáš si 1 porciu, samozrejme jedz pomaly,aby si žalúdok oklamala, potom další tanier a na večeru posledný. Okrem týchto 3 tanierov jedla možeš jest cez den len tekuté, čiže jogurty, acidofilné, štavy atd. Takto som schudla 11kg bez toho aby som trpela, jedla som všetko, aj slaninu! V rodine máme svetoznámeho docenta gastroenterologa Mudr. Jurgoša /vydal pár kníh/ ten mi to poradil , že telo musí dostat všetko, na čo je zvyknuté, čiže žiadne vegetarianstvo ,ak si to nepraktizovala predtým, alebo iné výkyvy, pretože trpí telo. Jednoducho tu ide o MNOZSTVO jedla, ktoré do seba dáš. Nezdvihla som ani nohu na cvičenie, som strašne lenivá, len som si udržala 1:3 pomer a tým to haslo. U nás každý takto schudol. Samozrejme doteraz /12 rokov/ takto jem, niekedy zhreším a prejem sa, ale to potom vyrovnám. Nie je to tažké, žiadne lieky ti nepomôžu, pretože všetko je len sila zvyku . Uvidíš pôjde to, len treba chciet. Takže cica nežer a vela zdaru!!

prahaxx
31. júl 2012

zial NEPAPAT je jedina metoda, ako schudnut... v tomto pripade si kazdy rad klame, ze nepapam tak vela.. ja som naivka, a ked mi niekto povie, ze nezere, tak mu verim, no len ked to potom vidim.. ranajky, obed nepapam ale potom sa najem vsetkeho co vidim.. zle a zle ☹
ALE : dolezitejsie je celkove zdravie, aj napriek kilecku navyse.. su aj dolezitejsie veci

abbie
31. júl 2012

upravit jedalnicek, cvicit min 3x do tyzdna a ak sa chces poponahlat, tak na spalovanie je naj Max Lean EF 😉

mamutka
31. júl 2012

no hlavne poriadne jest! ziadne diety, papaj vyvazene, nie hovadiny, zabudni na slovensku kuchynu, buchty, rezne, kolace, knedle.... vela salatov, daj si jogurty - nie 0,0001% tuku, ale poriadne ( tie 0,0001% nie su ani jedlo)... cerealie, maso, ryby..... kadeco, hlavne sacharidy dopoludnia, nie na vecer
a musis sa hybat........................... jednoznacne a bez debaty. potom mozes poriadne jest a netrapit sa dietami.
mne pomaha beh, zazila som sok, ked som po 2 tyzdnoch!!!! videla ako sa mi telo meni ( nohy prestali byt mlandrave a celulit.ide pekne prec ( beham 2 mesiace ) . potom to zacalo ist pomalsie, lebo potichu, vo vnutri je tuk vytlacany rastucimi svalmi a tesim sa ako to je kazdy den lepsie a lepsie a nakoniec uvidim super telo 😎 hadam.... 😀 .
ak nemas daco s klbami, nemas dovod nebehat....
stoji to nic - co sa tyka financii - botasky mas hadam a okrem toho len 30 min denne...
zacni pomaly. nevadi ze si budes na zaciatku 15 min opakovat "dnes tu zdochnem" - moje zaciatky 😀
po par razoch to bude lepsie...
a behaj pomaly, aby si mala pohodovy tep a tym padom spalovala to coho sa potrebujes zbavit......

mamina6410
31. júl 2012

dukanova dieta, vsetci v mojom okoli schudli kolko chceli za par tyzdnov a teraz uz jedia vsetko a vaha stale klesa alebo je rovnaka, nikto nepribral, cize to naozaj funguje. A fuguje bez cvicenia, to je dolezite, ze ked nemas cas cvicit, tak to vobec nevadi, ide o to, co jes.

zoyuska
31. júl 2012

lenze s dukankou stracas kopu vitaminov.pockaj po case aj tvoji z okolia naberu to co zhodili.to ti povie aj na ww.karabinos.sk ten cvici ludi a pise i do bajecnej zeny a neodporuca tuto dietu

denka81
31. júl 2012

to by som aj ja chcela vedieť. Od nasadenia HAK som pribrala 3kg a nie a nie ich dať dole a to som úplne vylúčila sladké, pečivo striedmo a nič, ale to asi kým nevysadím Hak sa nič nestane ☹

superstarka
31. júl 2012

Tak by som aj ja potrebovala vedieť. Pošlite mi nejaké rady. ☹

a2303
31. júl 2012

Pohyb,strava,pohyb.... Upraviť stravu ako sa už písalo hore (nie drastické zmeny) ale menšie porcie, veľa zeleniny, ovocia, chudé mäso,ryža a pod...
A určite cvičenie, pohyb! to je jediný skutočný spôsob,ktorý zaberá. Aj keď sa podarí schudnúť pár kíl sadlo podkožné tuky zostanú. Takže strava a pohyb jednoznačne

jahodnicka
31. júl 2012

Mě se velice osvědčila dělená strava. Dělila jsem podle Lenky Kořínkové a vlastně neznám nikoho, kdo by po této dietě nezhubnul...zkus a uvidíš...

pingu1
31. júl 2012

ja nejem uhlohydraty... cize chleba, pecivo, zemiaky, ryza, cestoviny a samoska ze sladke

janaalzbeta
31. júl 2012

no tak ja od dnes cvičím v posilovni. 🙂 Lebo už mám zabíjačkový preukaz a chcem sa dostať na váhu pred otehotnením. Takže musím schudnúť celkom 40kg ☹ ☹ ☹ ☹ . To je čo, no vyzerám hrozne už sa aj zle cítim. No zmenila som jedálniček. Vysadila som chleba a už jem 5xdenne. Za týždeň som zhodila 2kilečká....................no a od dnes to cvičenie tak som zvedavá koľko sa mi podarí schudnúť. Držte palce 😉 🙂 🙂 🙂 🙂

miskap2111
31. júl 2012

Zmeniť životný štýl . To je trvalá cesta. Diéty môžu pomôcť , ale väčšina z nás pozná dôverne jojo efekt. Treba ísť na zahraničné stránky, kde sa dočítate, že 60-80 percent ľudí, ktorí boli na Dukanovej diéte, malo jojo. Naviac, diéty rozhasia metabolizmus- takže akákoľvek ďaľšia diéta je menej a menej účinnejšia a človek sa viac natrápi kým schudne a naviac, rýchlejšie aj následne priberie. Takže jediná cesta je osvojiť si nové návyky v stravovaní- jesť menej, častejšie, ale dopriať si aj veci, ktoré mám rada. Zriecť sa zbytočností - čipsy, presladené nápoje. Hýbať sa- nájsť si aktivitu, ktorá nás baví. Ja behám, ako @mamutka, a z vlastnej skúsenosti viem, že beh je dokonca návykový 🙂. A to som pred rokmi tvrdila, že k behu má neprinúti nič na svete! 🙂 Behom som vždy schudla. A keď som prestala, tak som pribrala. Tak ako sa to deje pri diétach. Schudnúť a udržať si váhu- to znamená niečo pre to robiť stále, dlhodobo a najlepšie celý život.

kvetinka211
31. júl 2012

@zankagalvankova

1. dat si realne ciele, idealnu hmotnost nastavit podla zdravotnych kriterii, nie podla zenskych casopisov
2. nejest blbosti (lacne sladkosti, chipsy, smazene veci, majoneza ...), obcas a v mensom mnozstve si vsak nieco dopriat (dobry domaci celozrnny kolacik, ovocny sorbet, horka cokolada ...)
3. davat si pozor na prijem tukov - obmedzit ich mnozstvo pri vareni, vyhybat sa receptom kde je napr. vela smotany atd., nejest tucne mäso, tuky prijimat radsej v zdravej forme nenasytenych tukov (panenske oleje na salat, avokado, tucne ryby). Dôsledne sa vyhybat transtukom (stuzene margariny v keksoch, napolitankach, kolacoch z obchodu, tzv. syry s rastlinnou zlozkou, neprave maslo).
4. Cast zivocicnych bielkovin nahradit raslinnymi (postupne): tofu, strukoviny (sosovica, fazula, cicer, hrach ...).
5. Sacharidy prijimat co najviac v celozrnnej forme - taketo sacharidy napomahaju chudnutiu, lebo maju nizky glykemicky index - zasytia na dlhsiu dobu
6. Vyrazne zvysit prijem ovocia a zeleniny (s velmi sladkym ovocim opatrnejsie)
7. Pit vela cistej vody (a ziadne sladene napoje)
8. Zacat sa viac hybat, kde sa da ist peso, nepouzivat vytah ...
9. Kaslat na vsetky blbe diety a tabletky na chudnutie ... to je akurat sposob ako sa cely zivot trapit chudnutim ...

A hlavne to brat vsetko v pohode, obcasne prehresky sa stratia, dolezite je to co jete a robite vo vacsine pripadov ... ked sa po cely rok stravujete zdravo a potom raz-dva krat za rok si date trebars menu v mcdonalde, tak vam to nic zle nespravi.

andrea999
31. júl 2012

krabičková dieta..s tou určite schudneš..za 3 mesiace cca12 kg
jej výhodou je ,že sa naučíš jesť pestrú a vyváženú stravu a hlavne pravidelne.ale nevýhoda je ,že je to finančne náročné ☹

lili_mia
31. júl 2012

RECEPT NA RÝCHLE CHUDNUTIE

Raňajky Teplá alebo vlažná voda.
Desiata - Voda.
Obed - Teplú vodu so studenou vodou alebo naopak. (Podľa chuti).
Olovrant - Spomienky na obed.
Večera - Spomienka na celý deň.

emita
31. júl 2012

delená strava + cvičenie = - 8 kg za 3 mesiace. nikdy som sa necítila lepšie 🙂 bez jojo efektu.

briketa
1. aug 2012

@zankagalvankova
Prekopirujem sem prispevok co som pisala zase na nejaky sialeny marketing, tabletiek Caralluma:
tablekty na prirodnej baze su len velky marketingovy tah. Hocijake cudzokrajne rastliny - kaktusy ako aloe a ine, acai berry su ekvivalenty nasich cucoriedok, ribezli, ci dobre hojaceho skorocelu. Rastu v inom klimatickom pasme, preto sa nam zdaju "ine". Pisem z vlastnej skusenosti, byvame v subtropickom pasme, acai ci aloe dzus tu predavaju normalne v potravinach za par centov.
Su rovnake antioxidanty ako nase ovocia..

Ozajstne tabletky na schudnutie su v drvivej vacsine liekmi ktore su urcene na nejaky zdravotny problem, posobia na receptory v tele co ma potom za nasledok ako VEDLAJSI UCINOK ze sa telo zahrieva, tym sa zvysuje metabolizmus a je potlacena chut do jedla.
Su to lieky (nemenujem aby admin nezrusil) napriklad na astmu, na otvorenie dychacich ciest, alebo lieky ktore su predpisovane na zvysenie koncentracie alebo na migrenu.
Vsetky z nich su zatazou na pecen, niektore z nich na srdce (ked ma niekto astmu a ma predpisane cosi na uvolnenie dychacich trubic, jasne ze to bude zrychlovat tep, pripadne otvarat viac tepny srdcove), ci na ladviny. V normalne predpisanej davke nie su nebezpecne, pretoze su na predpis, kde vas lekar vysetri a urci vhodnu davku na vhodny cas.
Nie je dobre si len tak sam nieco ordinovat a urcovat davky.
ALe takto chudnu modelky, atleti. Liekmi, ktore su urcene na cosi ine a vedlajsi ucinok je rychlejsie spalovanie tuku, kde napriklad normalne schudnem za tyzden 1kg, pri uzivani to bude 2kg.

Zo vsetkych tychto liekov budete mat "divny pocit: akoby clovek chcel vyskocit z koze, koli zmenam ktore sposobuju v tele. Da sa na to zvyknut, ale je to neprijemne. Je to ako dostat injekciu taurinu. Jasne,ze sa vsetko s vami bude chviet

atrami
1. aug 2012

Moje chudnutie vyzeralo asi tak, že som si kúpila hriešne drahú vec a chudla som pokial som ju neobliekla. Ale inak som jedla na raňajky cereálie s mliekom, desiata, olovrant, ovocie, zelenina, jogurty, mliečne výrobky. Obed mäso, ryby, bez prílohy, len zelenina. Večera cereálie s mliekom. Zo 78 kg som sa dostala na 55 kg. Cvičila som cviky na posilnenie brušného svalstva.
Manžel schudol zo 120 kg na 94 kg. Ale len tým, že nejedol po 17. hodine.

myrtille
1. aug 2012

Cviciť cviciť cviciť zmenšit porcie na polovičku, vela zeleniny, probiotickych mliekovin, po tazkom jedal 1dcl jablecneho otcu .. tak som dala za 10mesiacov 26kg.. ale cvičenia tam bol oaz az 😔

mahalo
1. aug 2012

zarucena, najefektivnejsia a hlavne najzdravsia je - jest zdravo - menej sladkosti - ked aj hej tak domace, vylucit biele pecivo a biele cestoviny, nie prilis vela kysnuteho cesta, ziadne polotovary, neprejedat sa - jest pomaly - dobre prezuvat, pit vela vody denne, jest vela cerstvej zeleniny a ovocia a mat dostatok pohybu..ked niekto nema rad moc cvicenie..staci aj rychlochodza..hlavne pravidelnost..nebrat to ako dietu, ale ako zivotny styl - telo sa odvdaci a aj psychika - budes stastnejsia. Good luck

vinifred
1. aug 2012

.."nežer cica" 😀