Lymfodrenáž. Máte osobnú skúsenosť?

etuska
28. jan 2008

Máte niektorá osobnú skúsenosť? 🙂

juditkak
25. júl 2013

ahoj moja lzmfodrenaž je len prekrvenie nastartovanie lymfatickeho systemu. nic ani nemožes cakat

emjee
5. aug 2013

@lucinka1552 ahoj, nebola som dlhsie online, preto az teraz: najlepsia lymfomasaz je rucna 😉 maserka by mala vediet presne, co treba masirovat

lucinka1552
5. aug 2013

@juditkak Ahoj, ale tak po tej masáži by sa mala ta lymfa trošku rozhýbať , nie? Nemal by byť až taký opuch ako bez masáže, malo by sa to trošku zmierniť nie? Aspoň si myslím, či nie?

lucinka1552
5. aug 2013

@emjee Ahoj a máš s takou masážou skúsenosť?

tilly
5. aug 2013

ahojte, ja osobnu skusenost mam, mam za sebou dve kury (10 lymfosiek po 50minut) a na jesen idem na dalsiu...
lymfo je super, ked zacinate chudnut, teda pri detoxe, sama o sebe ziadne zazraky neurobi, ale pomoze nastartovat lymfu a potom sa lahsie chudne, ale treba upravit stravu a pridat aj normalne cvicenie samozrejme... a staci na zaciatok ta jedna kura... ja si davam vzdy na jesen a na jar...

juditkak
5. aug 2013

😵
@lucinka1552 ano ta ti to ma vsetko nastartovat

lucinka1552
5. aug 2013

@tilly Ahoj , nevravím , že aj mne netreba schudnú, treba a dosť ale teraz my viac trápi dlhoročný opuch obidvoch nôch, najviac ľavej lebo tá je natom horšiea začínam mať strach čo bude dalej, za tie roky my žiaden lekár nepovedal čo stým a nejako som to neriešila nehľadala po nete a až teraz som sa dozvedela o lymfodrenáži.

emjee
6. aug 2013

@lucinka1552 nemam, bola som len na pristrojovej
ale ak mas dlhodoby problem s opuchom noh, riesila by som to urcite s lekarom a nie lymfodrenazou http://www.badatel.sk/kpm/bolesti-opuchy-noh-pr...

lucinka1552
6. aug 2013

s lekármi som to riešila roky a nič nevyriešili a nijako my nepomohli, trvá to už 13 rokov...preto to chcem riešiť masážmi

lucinka1552
6. aug 2013

@emjee s lekármi som to riešila roky a nič nevyriešili a nijako my nepomohli, trvá to už 13 rokov...preto to chcem riešiť masážmi

ooo
6. aug 2013

@lucinka1552 ja mam dlhorocny problem s opuchanim noh. mne velmi pomahala lymfo. chodila som tak 1-2x do tyzdna a lepsilo sa to. aby to bolo uplne dobre, tak by som musela chodit 4x do tyzdna, ale to su strasne peniaze. ono s opuchmi to je tazke. treba sa vzdat urcitych veci, co sa jedla a pitia tyka, treba si spravne sprchovat a utierat po sprchovani nohy (mozno blbost, ale vela krat mi pomoze len to, ze si spravne utriem nohy), samozrejme ovela viac pit, ako piju neopuchajuci ludia, vela prechadzok, vykladat si nohy vzdy ked to je mozne... u mna je to cely den len o nohach. teraz v tehu sa to zlepsilo, aj ked mi minuly tyzden 2dni po sebe opuchli dost, ale to viac menej z toho velkeho tepla a jeden den som zabudla vela pit.
hlavne treba pomenit naraz viac veci. nestaci len chodit na lymfo, ak sa noham nebudes venovat aj doma, nezmenis sposob stravovania (ak je zly) a pod...

lucinka1552
6. aug 2013

@ooo ja ti rozumiem čo máš na mysli ale mne sa to stalo prvýkrát pred 13-timi rokmi začalo to silným zápalom a opuchom, vtedy zápal prešiel po preliečení antibiotikami a opuch odvtedy ostal až dodnes, o tri roky neskôr čiže pred desiatimi rokmi sa to iste stalo s druhou nohou. Mam teraz v kuse opuchnute obe, pravu menej, ľavú veľmi, posledne roky som mala s ľavou problém skoro každý mesiac som mala veľky zápal, niekedy aj dvakrat do mesiaca a každým zápalo je ta noha viac opuchnuta ale ukludnilo sa to po ročnom užívaní pendeponu. Teraz je to v kľude , ked je horúco hlavne ta ľava je velmi opuchnutá, ked je chladnejšie tak trošku odpuchnu, ale nikdy neodpuchnu tak aby si som sa v pohode obula do čoho chcem. Stým pitím a stravou stebou súhlasím ale mne vyhladanie nôh nepomôže. Ja mám znížený odtok lymfy a nato vykladanie nôh nepomôže.

ooo
6. aug 2013

@lucinka1552 preto pisem, ze nestaci zmenit len jednu vec, ale treba robit vsetko - kazdy den davat bacha na stravu, na pitny rezim, vykladat nohy, spravne ich sprchovat, atd... a toto vsetko dokolecka kazdy bozi den + pridat lymfodrenaz. ja mam tiez znizeny tok lymfy.

lucinka1552
6. aug 2013

@ooo Stravu a pitný režim už riešim, ale ako myslíš správne sprchovať a utierať???

ooo
6. aug 2013

@lucinka1552 sprchovat nohy striedavo teplou a studenou vodou (studenej kolko znesies). vzdy koncit studenou a utierat sa zasadne od clenkov hore, nikdy nie smerom dole k clenkom.

ejkapod
17. feb 2016

Ja mam tiez opuchy noh ale ja ma vrodene lymfaticke opuchy, mam doma lymfodrenaz ale rucna je ucinnejsia ovela .Chodila som pred tehu 2x do roka na jar a jesen v lwte nieje vhodna koli horucavam a vzdy my klesol opuch z kazdej casti inak ale bolo to citit.Z pristrojovej uz take celje ucinky nemam kedze rucne my robila aj brucho a zadok.Takto si robim len nohy...ale je to yrcite prijemne a uvolnujuce.V lete my cela pomaha na nohy bazen plavaniw a schladenie noh.