Má niekto dobrý recept na chudnutie pri kojení?

danuska123
26. júl 2008

Ahojte chcem sa spitat ci niektora nemate nejaky dobry recept na chudnutie pocas kojenia ,ked som prisla z porodnice tak som mala na sebe len 4 kila ateras ked ma mala 5mesiacov mam uz 8 kg.Chcela bi som nejak schudnut ale neviem ci mozem chodit cvicit, rozm.yslala som ze ked zacnem sprikrmami zacala bi som 2xtyzdene chodit cvicit tak na hodinku len sa bojim ci nestratim mliecko.Pomooooc

basak
9. aug 2008

ahoj já sem po prvním dítěti docela při kojení hubla 😀 ale narodil se nám v dubnu malej a kojím a taky mám už kila jak před porodem a to se člověk snaží vyhýbat jídlu po kterým se přibívá už jsem z toho docela pěkně mrzutá protože se mně nechce kupovat nové oblečení 😖

dididi30
9. aug 2008

ahojte ja tiez kojim a nejako stojim na vahe, vecer uz moc nejedava ale aj tak...a od kedy som zacala cvicit brusaky, maly mi menej pribral, tak koncim, kaslem na seba maly mi je prvorady, ked dokojim , zacnem cvicit, ale aj tak si myslim, ze to pojde dole same 😎

dnada
9. aug 2008

alexandra - nevím,ale je to dost brzo po porodu,takhle náročné cviky,nemyslíš? Tělíčko se potřebuje trochuz regenerovat a ne ho hned znova zapřáhnout a nedopřát žádný odpočinek.Já zatím necvičím,jen když malej má rozkoukáno,tak s ním tancuji...to se mu líbí a i ho to občas uspí a já si zpěvňuju lehce bříško... jinak ani nevím,kolik vážím,ještě sem se nevážila a nechám to až za 14dní až půjdu na gyndu na kontrolu,nějak mě kilča nezajímají,hlavně že mám dost mlíčka pro malého a ten přibírá 30DKG týdně,však musí dohnat to,co mu chybělo při porodu 😉 hezký den všem 🙂

horallka
9. aug 2008

Tak ja som už dva mesiace aj čosi po pôrode a váha sa mi zastavila z 80 na 71-72 a za mesiac sa už nič nepohlo. Tiež sa mi to nepáči, loebo kamoška bola do troch mesiacov po pôrode chudá ako lata. A tiež pribrala nejakých vyše 20 kíl a všetko jej šlo preč a vraj vôbec necvičila, len kojila a krútila sa v domácnosti. tak ja robím to isté a stále nič. A v jedel sa nemôžem obmedzovať, lbo nechcem stratiť mlieko, lebo mi kojenie visí na vlásku. Tak neviem, čo robiť. A v domácnostipri dvoch deťoch sa tiež nakrútim dosť -takže do nejakého cvičenia sa mi absolútne nežiada.

avanka
6. sep 2008

Aj ja som za 10 tyzdnov kojenia pribrala 2,5kila, jem este menej ako v thu...som zufala, vsetko mi je male

caruzo19
6. sep 2008

no hold,ani ja nepatrim medzi tie stastne co pri kojeni schudnu.z porodnice som isla o 6 kg lahsia,ale nabrala som ich spat za par mesiacov.
pohyb rozhodne neskodi,ale prehnane diety tiez niesu dobre,telo vtedy vylucuje do mlieka toxiny...
tak snad druhe tehu nenabalim dalsich 15 😀

dididi30
6. sep 2008

caruzo, no ja som po druhom tehu a pribrala som 20 kil viac ako pri malej a kila mi nejdu dole, stojim ako kol v plote 😀

avanka
6. sep 2008

vidite a ja som pribrala pocas tehotenstva len 11 kilo, po porode mi ostalo 1,5 kila a teraz tie pribrate 2,5 kg.....

caruzo19
7. sep 2008

diddi,nestras,ved to budem mat metrak 😀 😀 😀

dididi30
7. sep 2008

cenzuro neboj len tak pol metra, staci? 😀

graziela
7. sep 2008

Ahojte,
tak ja som po 2.tehu pribrala cca. 15-16 kg, zo zac. isli kilecka krasne dole, teraz uz nemam ani kilo navyse, no zato cca. 20 kg nadvahy..takze este mam co robit... ☹

mysinka
7. sep 2008

Já jsem v těhu přibrala asi 18kg a už nemám navíc ani deko... miluju kojení 😀 A to se teda v jídle moc neomezuju, 3 tabulky čokolády týdně, Nutella, sladké snídaně... a tak 🙂

kisorka
7. sep 2008

ja som vyzerala ako gulka ale uz toto leto som si uzila v plavkach spokojna so svojou postavou
a to iba vdaka kojeniu!!!
k aktivnemu cviceniu som sa zatial bohuzial nedostala,ale furt chodime po vyletoch
a co je dolezite malu nosim v satke a bayvaku takze mam fitness s cinkou v prirode 😀

ajdika
8. sep 2008

Tie, ktoré ste schudli, po akom čase po pôrode pri kojení ste začali chudnúť? Hneď alebo až po nejakom čase?

arieska
8. sep 2008

baby, svojím spôsobom vám závidím. ja som počas tehotenstva pribala 12 kg, po troch týždňoch som mala pôvodnú váhu a potom to šlo už iba dole. momentálne sa to zastavilo na 46 kg ☹ čo je o 7 kg menej ako som mala pred tehotenstvom. nemám si čo obliecť, všetko na mne visí a na druhej strane nechcem investovať do oblečka, lebo neviem či keď prestanem kojiť nepriberiem naspäť. tak zatiaľ vyzerám akoby som nosila oblečko po staršej sestre ☹

kisorka
8. sep 2008

nuz, bohuzial tie kila nesli hned dole, zacalo sa to rapidne menit az po 7 mesiaci kojenia. doktorky casto hovoria ze kolko je babo v brusku, tolko potrebuje telo aby sa z toho "spamatalo"... 🙂

matinka
11. sep 2008

kisorka a to za dva mesiace ti potom vsetko zislo? Ja uz tri mesiace kojim a pribrala som 1 kg, pricom mi este 8 kg zostalo po porode 😠 , tak uvazujem, co robit, jasne, ze maly je prvorady, tak nechcem chudnut, ale stale dufam, ze sa to pohne same 😅

ingulka
11. sep 2008

ja som mala pred porodom o 14-15kg viac oproti povodnej vahe.
dnes po 11-tich dnoch po porode mam naviac len 2kg... ani sama neviem ako tie kila isli dole... az sa bojim, ci je vsetko ok... 😒

sisa88
11. sep 2008

pocas tehot som pribrala nejakych 17 kg, uz je to dole, o kila ani nejde, ale skor o to, ze nemam cas sa opat venovat cviceniu ako predtym ( mala mi zaberie cely cas🙂)), ked som cvicila este den pred porodom... 😖 vaha je jedna vec a telo ako take druha...aj s tym kojenim je to podla mna individualne, poznam baby ktore pri tom nechudli a niektore zase uplne vychudli na kost...mozno to zavisi aj od babatka, ake je narocne na jedenie, aktivitu atd.....

miriamka
11. sep 2008

No ja kojim...a skorej mam problem ze prilis chudnem.
Pocas tehu som pribrala 14kg,9kg som nechala v porodnici a ostatne isli dole ani neviem ako...teraz mam -1kg oproti vahe spred tehu.
Ale pravda je ako Sisa pise,o vahu nejde,ale postava nie je to co to byvalo...potrebovala by som spevnit,len nie je cas na cvicenie.

sisa88
11. sep 2008

svata pravda miriamka 😉 spevnit to bude ale uloha, ked sa najde cas🙂 😎 stovky brusakov na nas este len caka 😀

majcik
11. sep 2008

Tieto veci su velmi individualne... ja kojim vyse 5 mesiacov, este som nepribrala, to by tak este chybalo, stale mam este totiz 9 kg z tehotenstva, no musim si davat pozor na to, co a hlavne kedy zjem. Mam strasnu chut na sladke, ale snazim sa to nejest po veceroch v posteli a tak podobne. Co sa tyka cvicenia - na to mi zostava straaasne malo casu, nakolko este aj stavame dom, takze nenudim sa.
Citala som viacere odborne clanky na tuto temu, odbornici radia necvicit v posilnovni, s cinkami, s naradim, pokym zena dojci, nebehat na dlhsie trate. Ale posilnovacie cviky na brucho a ine casti tela spokojne mozu byt ...

mywiel
11. sep 2008

Ja chudnem bez problemov lebo nemam cas jest kvoli tomu, ze mala ma koliky, nastastie mlieka mam dost. A chodim raz tyzdenne plavat, to mi zatial staci. 🙂

majcik
11. sep 2008

Som zvedava, ze co spravi moja vaha, ked prestanem dojcit ... Hm ... ale zbavit sa 22 kg pribratych pocas tehu asi nejde len tak za chvilku

kisorka
11. sep 2008

nuz, prvy krat v zivote sa mi splnil sen a papam da sa povedat na mna vela a kazdy den aj trosku sladke a kila stale idu dole!!! 10 mesiac kojenia, akcne dieta co ani chvilu neobsedi, a kojenie-vstavanie aj v noci- to je dieeetka!
a jasne ze brusko bez brusakov nebude to co byvalo, ale kupodivu asi preto ze malu nosim v satke a babyvaku mam volake pevne svaly vsade. planujemze ked prestanem dojcit, dam sa do aktivneho cvicenia, aby som si to udrzala!

majcik
11. sep 2008

Kisorka - kolko sa Ti podarilo zhodit za tych 10 mesiacov?

kisorka
11. sep 2008

9kg. som mala naviac po porode. v tehu som pribrala 15kg.

majcik
12. sep 2008

Kisorka - tak to ja mam vacsiu ulohu pred sebou ... snad sa podari dostat na normal

kisorka
12. sep 2008

vsak pockaj ked zacne patrik behat, pojde to dole same, uvidis! drzim palce !

majcik
13. sep 2008

Kisorka - dufam 🙂