Má niekto dobrý recept na chudnutie pri kojení?

danuska123
26. júl 2008

Ahojte chcem sa spitat ci niektora nemate nejaky dobry recept na chudnutie pocas kojenia ,ked som prisla z porodnice tak som mala na sebe len 4 kila ateras ked ma mala 5mesiacov mam uz 8 kg.Chcela bi som nejak schudnut ale neviem ci mozem chodit cvicit, rozm.yslala som ze ked zacnem sprikrmami zacala bi som 2xtyzdene chodit cvicit tak na hodinku len sa bojim ci nestratim mliecko.Pomooooc

kitty68
26. júl 2008

klidne muzes cvicit, kvuli cviceni prece neztratis mliko. ja teda neshodila od porodnice jedine deko 😅 , ale ted js i pres muj odpor ke cviceni zacla cvicit, kazdy vecer pul hodinky a na m liko to zadny vliv nema 😉

angua27
26. júl 2008

danuska ako písala kitty, cvičiť môžeš. len daj pozor, aby si nekojila tých 30-40 minút po kojení. malá, by Ti to mohla odmietať, keďže sa tam vyplavý kyselina mliečna. 😉
ja som od pôrodnice pomaly schudla 7 kg, ale naozaj veľmi, veľmi pomaly. ešte mi chýbajú dať dole 2 tehu a 3 predtehu a tak som začala doma skákať cez švihadlo a spevňovať brucho brušákmi. najlepšie je, že keď cvičím, tak sa malý na mne rehoce 😀

mareli
26. júl 2008

urcite mozes cvicit. ja viem, niektore budu oponovat kvoli vylucovaniu kys.mliecnej do svalov a naslednemu znechuteniu mlieka babatku, ale ja cvicim takmer od konca sestonedelia. chodim 3krat tyzd korcolovat a stale vyhradne kojim agatku. takze sa to da. ale je pravda, ze som bola zvyknuta cvicit aj pred tehu a pocas tehu som tiez cvicila. ty musis vediet, co zvladnes, samozrejme nejde o to, aby si teraz nabehla niekam do posilky a znicila sa, skor rozumne. ale podla skusenosti, cvicenie skor sformuje. vsetci treneri ti povedia, ze 90perc je v strave!!!cvicenie je len zvysnyh 10perc.

kitty68
26. júl 2008

mareli - presne tak, kdyz budes zrat jako polsky zajezd, tak neshodis nic 😉 , proto cvicim vecer mala uz spi a na jidlo vstava az ve 4 rano

katulienka1
26. júl 2008

a skúsila ste niektorá 90dňovú dietu aj pri kojení?Môžem ju zaviesť?

kitty68
26. júl 2008

nikdy js o ni neslysela sem s ni 😉

daluri
27. júl 2008

Ahoj.já v těhu přibrala 4kg a po porodu shodila 8,takže veškeré věci velké, vlezu do gatí, co jsem na sobě neměla 5 let 🙂 , taky pořád kojím, ale poslední dva týdny mám pocit, že mám furt hlad, tak jím a jím a zdá se mi, že mi začíná růst břícho, takže asi pohyb v domácnosti(4 děti) nestačí 😀 a budu muset taky cvičit 😝

ninocka
27. júl 2008

neboj ja som pocas kojenia chudla

helenapce
27. júl 2008

katulienka1: tak nám tu dietku sem hoď ............ 😀 😀 😀 😀 😀
já teda taky přibírám, protože mámpořád hlad, tím pádem moc žeru.... 😀 😝

sirinka
27. júl 2008

no teda, ja som pri kojeni schudla... 😅

listicka20
27. júl 2008

Ahoj, já jsem docela zhubla v posledních pár měsících, a myslim, že hlavně proto, že má můj andílek už deset kilo, a jak ji pořád zvedám a nosím do schodů a ze schodů (máme doma patro), tak se docela namakám. Dost jím, ale stejně jsem furt hladová... to mateřství samo o sobě je docela fyzicky náročný, takže ani nemusim cvičit... 😉

katulienka1
27. júl 2008

čaute baby,vy nepoznáte 90dňovu dietu?Myslela som že už ju pozná každá žena.
Je zo špeciálna dieta pri ktorej sa fakt zaručene schudne.Moje kamošky ju držali a už to išlo -19kg,-15kg
1.den bielkoviny
2.den škroby
3.den uhlohydráty
4.den ovocný

najlepšie ked si kupite knižku: 90dnova rozlišovacia dieta
máte tam všetko napísané čo mate každý den jesť a aj recepty.
V uhlohydrátový den je dokonca povinná večera zákusky alebo torta alebo zmrzlina.

Takže nikto sa nenájde kto kojí a drží 90dnovku??

kitty68
27. júl 2008

😀 ja bych si prala tak -15 😀

katulienka1
27. júl 2008

no mne by stačilo aj -10 😒

listicka20
27. júl 2008

katulienko, to bych asi radši při kojení neriskovala, takovou dělenou stravu. Je pravda, že švagrina dělenou stravou hodně zhubla (byl to trochu jinej druh diety, ale na podobným principu), ale to už nekojila. Při kojení by se mělo jíst všechno, samozřejmě s mírou a vyhýbat se sladkostem a chipsům (no i když... když nemám svoji tabulku čokolády denně, tak jsem uplně bez energie... 😀 )

helenapce
27. júl 2008

lištičko já též 😀 😀 😀 😀 😀 😀

kitty68
27. júl 2008

jako ella uz ma 10 kilo mesic 😀 bydlim ve tretim patre bez vytahu a nic - jak je to mozne???????? 😀

zucha
27. júl 2008

danuska, ja som mala presne to iste. Ked som prisla z porodnice, do dvoch tyzdnov som bola na povodnej vahe, ale po troch mesiacoch som pribrala cca 4 kg. nechapem to, lebo som stale jedla uplne rovnako. Cvicit som necvicila, lebo som pocula, ze niektore dievcata, ktore cvicili, stratili mlieko. Ja osobne by som doporucovala zacat s cvicenym az vtedy, ked zacnes dokrmovat aj tuhou stravou, lebo vtedy uz nebudes kojit tak casto a aj tvorba mliecka moze byt obmedzena a dieta tym neutrpi.
Ked som skoncila s kojenim, kila zmizli do dvoch tyzdnov bez akejkolvek namahy 😉
Teraz je len otazka, ci to vydrzi 😝

listicka20
27. júl 2008

kitty, ale máš už dobrý svaly, ne??? 😀 😎

myschka
27. júl 2008

Holky já na tom byla úplně stejně, z porodnice jsem šla bez jediného gramu na víc a za 8m kojení jsem přibrala 15 kg 😲 😲 co nekojím jde to dolů, ještě kilo a jsem na svém 😉

katka.m
27. júl 2008

Dievčatá, ja keď sa len pokúsim jesť menej ako zvyčajne(zjem všetko čo neutečie a aj čo utečie dohoním) a hneď som to pocítila na mliečku. Ja si len odsávam a tak presne vidím rozdiel. Mala som "sklz" jedno odsávanie zo 6!!! Takže jesť musím a cvičiť už po väčšine ani nevládzem. ☹

barunka81
28. júl 2008

ahoj
tak ja take kojenim nehubnu.A to chodim na dlouhe prochajdy, zdrave jim. Ale mam furt hlad....hlavne v noci. 😉

titkovamiriam
28. júl 2008

ja baby ja som pocas kojenia chudla no ako som prestala tak som za dva m. pribrala pekne krasne 8kg ☹

danuska123
autor
28. júl 2008

Vydim ze niesom sama zo svojim problemom,nenasla bi sa nejaka mamina s ktorou bi som chodila cvicit s TT alebo okolia nepoznate niektora nejakeho dobreho trenera,v dvojici sa lebsie chudne

dzej
28. júl 2008

já mám teda problém v tom, že když jsem unavená, tak víc jím, takže mi to hubnutí taky nejde. Navíc mám strašně celulitidu na nohách, kterou jsem nikdy neměla 😒 Na cvičení nemám ani chut, ani náladu, ani sílu 😒 a když si dám místo večeře zeleninovej salát, tak to odnese Sabinka prdíkama ☹ tak snad až skončím kojení, se to podaří. Přitom některý maminy hubnou uplně bez problému

listicka20
28. júl 2008

ono je to asi i hormonama... rychlostí metabolismu... to se může měnit jak v těhu, tak při kojení

trixi
28. júl 2008

ahojte, ja sa pridavam do klubu priberajucich mamiciek pri kojeni. Obcas z toho mam depku (asi 5 minut), vzdy si poviem, ze pre mna je dolezite aby maly bol spokojny aby mal dostatok mliecka, hoci uz je kojeny menej. Snazila som sa cvicit, chodit behat. Ale nic nepomahalo. Som totiz strasne "rozozrata". Hlavne vecer, ked maleho ulozim spat a uplne vypnem. Vtedy na mna prichadza strasny hlad a nedokazem sa ovladnut. Je to aj otazka psychiky. Viem, ze ked ukoncim kojenie tak schudnut dokazem. V mojej historii som uz dokazala za 1 rok schudnut 33 kg. Takze viem, ze sa to da. Lenze teraz premyslame o druhom babatku, tak neviem, kedy pride ten chudnuci cas 😖 .

emfi
29. júl 2008

Ahojte. Kto povedal, že kojením sa chudne. Ja som teda úplne opačný prípad. Mám na sebe ešte 8 kg a vôbec to nechce ísť dole, a to sa vôbec neprejedám, ale jesť musím, aby som neprišla o mliečko. Ale začala som cvičiť doma každý den 100 brušákov, cviky na boky, stehná, zadok, z každého 100 kúskov. Mám lepší pociť, že aspon niečo robím.
Diety vôbec neuznávam. treba jesť, na čo máme chuť, ale jasné, že s mierou. Občas ani sladkosť neuškodí... 😝

alexandra
29. júl 2008

Ja cvicim uz 2 tyzdne, vecer 5 tibetanov, alebo sklapacky, drepy, dobra je aj joga, pilates, ci kalanetika, pripadne brusen tance.. Pohyb na mliecko rozhodne neskodi 😉

julie6
29. júl 2008

no ja som na krstinach mala o 6 kg menej, mala som problemy s kojenim, zacala pit nealko pivo, vineu a podobne hluposti, nic nezaberalo akurat spanok, no mam doma maleho nocneho budica vstavam uz 9 mesiacov 3-5x v noci stale 1-2x v noci kojim, a myslim ze priberam aj tym nevyspatim, lebo organizmus je v strese, tak uklada zasoby, tiez nejem pravidelne,lebo sa to proste neda, nebudem jest ked nemam chut,a jem ked maly spi, a vobec nie vela, nasi doma drzali 90dnovu dietu, no su tam same jedla co nafukuju, cerstva piza, kapusta, same strukoviny, takze som to ani neskusala, maleho aj ked zjem nieco z mlieka napr. ryz.nakyp tak ho nafukuje, proste uz mam pomaly toho dost, myslim obmedzavanie, ako sa da schudnut ked sa da jest len chlieb,zemiaky, ryza a zo zeleniny a ovocia len malohktore???viem ze ked sa neje pravidelne tiez sa spomali metabolizmus, resp. ak organizmus dlho nic nedostane potom cim viac z toho co dostane sa snazi ulozit,lebo vie ze zase dlho nic nedostane. A urcite je to aj hormonalna zalezitost,ja som nikdy, ani pred porodom nebola tak nafuknuta, naliata ako teraz.Vydrzim este mesiac, asi idem na 90 dietu popri kojeni tak, ze budem jest viac ako pisu v knihe, prip.castejsie ale len to co odporucaju, ved uz aj maly by mal zacat so strukovinami tak snad to nebude problem, a tak aby som schudla len 3kg za mesiac a 9kg bude lepsie ako nic, aj tak potrebujem 15,