Mám nad 100 kg a chcem chodiť do fitka

21. nov 2022

Ahojte. Chcem zacat chodit do fitka. Som obezna nad 100kg. Viete mi poradit nejake cviky alebo cas kolko cvicit? Bojim sa ze to nebudem vediet a budu sa mi smiat.

zmrzlinka2021
21. nov 2022

Aku mas vysku?
Ak si v zivote necvicila, ani vo fitku, odporucam zaplatit si trenera a prosim ta - neries druhych. Realne vo fitku si kazdemu ukradnuta a to ti nepisem v zlom. Sportovci maju jasny ciel - makat, formovat, ci chudnut. A skor uvitaju nas buchty vo fitku ako v mekaci 😉
Co je vsak podstatne - uprav stravu, ale natrvalo, nie ziadne diety, hladovky, keto sprostosti, ale racionalna, kvalitna, vyvazena strava a denny kaloricky deficit cca 300-500 kcal.

autor
21. nov 2022

@zmrzlinka2021 mam 177cm

majamat
21. nov 2022

uplne suhlasim s @zmrzlinka2021

saska85
21. nov 2022

Suhlasim s @zmrzlinka2021 aj ja som mala okolo 100ky a cvicila som s trenerkou , uz spolu cvicime asi 3roky 😊

jaga18
21. nov 2022

Ahoj, ak chceš chodiť samá bez trénera, tak pre začiatok s kardiom nič nepokazis. Daj si 20 min na bajku, 20 min rýchla chôdza napríklad. Kondička nebude zo dňa na deň , po dvoch týždňoch pridať trochu a stále viac. S cvikmi ti asi nik neporadí, to takto na diaľku nejde, tam je najlepšie s trénerom, ktorý ti to priamo ukáže a bude kontrolovať, či to robíš správne.
A ako hore radia, uprav stravu. Nie diéty.

ninka99865
21. nov 2022

Určite začni s trénerom/ trénerkou. Ľudia chcú ušetriť a cvičia sami a potom si môžu privodiť zdravotne problémy keď cvičia zle. Tréner ta naučí cvičiť a potom už budeš vedieť aj sama, ale na začiatok určite + nastavenie jedálnička na mieru

kvetinka75
21. nov 2022

zaplať si trénara, nech ti vysvetlí ako a čo cvičiť. Potom už môžeš aj sama chodiť. Aby si si viac neuškodila po zdravotnej stránke. Aj cviky treba vedieť správne cvičiť.

lenkadenisa
21. nov 2022

Ahoj, len ti chcem napísať, že ti držím palce, neboj sa. Keď som chodila do fitka, nikdy som nevidela, že by sa tam niekto niekomu smial. Je úplne normálne sa opýtať, aj úplne cudzích ľudí, ako sa cvičí na tom a tom stroji. Nie je to hanba.

soldi
21. nov 2022

drzim palce. hlavne mysli na to, ze 70% chudnutia je strava a len 30% pohyb. chodit do fitka bez upravy stravy (pridat bielkoviny a vlakninu, znizit sacharidy) nebude mat velky efekt.

141117mmn
21. nov 2022

Aj ja suhlasim s @zmrzlinka2021
😁 svata pravda, ze viac sa ti budu smiat v mekaci ako vo fitku...
Kdekolvek inde sa ti budu ludia viac smiat ako vo fitku ...takze smelo dotoho ...

zuzinka888
21. nov 2022

Zaplat si trenera. Ukaze a vysvetli ti vsetky stroje - ako zapnut/ vypnut- lebo je tam vela funkcii. Ako si pridat/ odobrat zavazie..... Da ti dobre rady, podpory, pivzbudi, namotivuje , niekedy zdrbe( hlavne pri drzani tela)... urcite to nie su vyhodene peniaze. Drzim palce.

mandzula
21. nov 2022

Chodila som do fitka roky a nikdy som nezachytila, ze by sa niekto niekomu posmieval, takze sa nemas coho bat. Fakt je ten, ze tam si ludia viac obzeraju sami seba v zrkadle ako inych. A ako uz bolo napisane, odporucam ti trenera, usmerni ta, nakopne a casom si uz vystacis sama.🙂

martinka13
21. nov 2022

Skus pozrieť balancetv Cvičia tam aj s obéznymi ženami.

chadkroeger
21. nov 2022

A to chces predpokladám aj schudnuť, nie len cviciť. Ak áno, potom si je dobré uvedomiť, že platí pravidlo 80/20.
Nezabudni si správne nastaviť jedálniček. Bez toho to nepojde. 🙂

wade
21. nov 2022

Tiez len potvrdim - aspon v mojom fitku nikto na nikoho nezazera a v principe ani nepozera 🙂 - a mozes si cvicit ako chces. A palec hore! Ak to skombinujes (jedlo a cvicenie), pri tvojej vahe uvidis vysledky velmi rychlo a mohlo by ta to pekne motivovat. Co sa tyka cvicenia - urcite na zaciatok odbornika - ukaze ti co a ako a hlavne aby si si neublizila.

majamat
21. nov 2022

ako som pisala suhlasim s radami ostatnych, ale teraz mi napadlo, ak si najdes trenera, nech je to original trrener.
my sme sice trenera s kamoskami nemali, ale teda schudnut sa mi podarilo, no ponukol sa nam majitel fitka, chcel sa predviest a tak nam dal cvicit zostavu a vyslovene nas pretrenoval. hned po tom, sme este isli na bezecky pas a mne sa nohy chveli a svaly ma boleli. keby mozem doma oddychovat, mozno yb bolo lepsie,a le doma povinnosti a este som isla do roboty na nocnu. ja som si tyzden envedela na zachod sadnut, ako am nohy boleli. vsetko treba s mierov.

adelkaa159
21. nov 2022

Cau, idem ta podporit idem ti s tym ze som tiez zacinala vo februari ako 125kg zenska 😂prve co som urobila som napisala trenerovy v danom najblizsom fitku a dohodla sa z nim urobil mi jesalnicek a prvy krok do fitka bol brutalny 😂srdce sa mi triaslo nohy podlamovali a ten stres co bude ked ma tam uvidia .. teraz ked si nato pomyslim sa smejem 😂 mam dole 28kg, pokracjhem dalej trosku som mala pauzu .. do septembra som si platila trenera, sama to das iba ak budem priserne namotivovana na zaciatku potrebujes nejaky motor ktory ta bude hnať, teraz cvicim sama kazdy vo fitku sa mi zdravy a kecaju somnou, ziadne pohlady ani nic .. ani po prvykrat som si nevsimla, je to iba pocit, blby pocit lebo sa sami za seba hambime, nevzaj sa chod tam uvidis ako ta to nakopne len to nevzdaj po prvom treningu

juliet86
21. nov 2022

@adelkaa159 gratulujem

adelkaa159
21. nov 2022

@juliet86 dakujem🙂

jevma
21. nov 2022

Hlavne na stravu sa zameraj... a odporúčam na začiatok trénera, on Ti vypracuje aj jedálniček

daniela2303
21. nov 2022

Kuknite na FB
Cvicte so Zuzanou
Kopec cvikov
Odporucam

heni79
21. nov 2022

@141117mmn Kde píše @zmrzlinka, že sa dotyčnej budú smiať v mekáči? Pokiaľ viem, tam sa smejú/tešia interne. Koľko zarobili. Ľudí/ich postavy neriešia. Nemajú kedy.

patricia512
21. nov 2022

Prestaňte sa báť,chodím do fitka už 4 roky,každý sa tam stará sám o seba. Neviem kde to vzniklo že sa niekto niekomu smeje alebo si všíma všetko okolo. Každý si cvičí a je mu jedno čo robí ten vedľa. Väčšinou sú tam ľudia veľmi milý,aj radi poradia dokonca ukážu. Vo fitku je väčšinou aj tréner ktorý vždy rád vysvetlí alebo pomôže. Nieje sa vôbec čoho báť

141117mmn
21. nov 2022

@heni79 tak si to este raz precitaj s porozumenim😊ja za to nemozem, ze nechapes...
Daj si dolu ruzove okuliare ...
Stojim si zatym co som napisala a do bodky..
P.s 😁😁😁robila som v mekaci - kazdej "nadvahe" sa tam smeju a este ako...a nielen v mekaci...
Ruzove okuliare dolu ⬇️

141117mmn
21. nov 2022

@heni79 a VELKE NIC si autorke napisala a poradila ale mna komentovat budes!!!!! Have a nice night⛔️

florencee
21. nov 2022

Ahoj, len ti chcem napisat, ze ti velmi drzim palce a spominam si na obdobie, ked som pocas studia na VŠ chodila na skupinove treningy spinningu. Viem ako sympaticke bolo pozorovat, ked tam zavitali ludia, ktori mali plus par kil a vidiet ich, ako na sebe pracuju. Drz sa!

ankare
21. nov 2022

Máš môj veľký obdiv, že chceš so sebou nieco začať robiť, super!
Ja byť Tebou, buď si na začiatok zaplať trénera, alebo aspon nejakú známu, ktorá Ťa do všetkého zasväti. A najdôležitejšia je strava.
Držím palce!

zoeeoz
21. nov 2022

Ja som tiez knedlička😅 zacala som so schudni s dave, jedalnicek a cvicenie na doma 🙂

mirka414
21. nov 2022

Ja som prišla do fitka tiež z touto obavou a po čase ma to prešlo a už tam chodím úplne normálne

victoriab
21. nov 2022

najprv uprav stravu, urob, co vies urobit prakticky hned - obmedz sladke (s mierou, nech sa nevyšokujes), zacni vela pit, ked upravis stravu, prve kila pojdu rychlo dole, potom zacni s cvicenim, najprv zacni prechadzkami