Máte skúsenosti s chudnutím podľa Macingovej?

janettt
8. nov 2009

Ahojte baby chcem sa spitat ci niektora nemate skusenosti s chudnutim podla Antonie Macingovej.Moc ma to zaujima ak mate skusenosti prosim poradte ako vy pada stravovanie.Dakujem

dajka1141986
27. jan 2014

@kviotecek Dobrý deň, máte prosím Vás ešte tú knihu machingova dieta? nemohli by ste mi ju poslať? jesikovaromana@gmail.com
Ďakujem pekne

kviotecek
27. jan 2014

@kikina963 mne nechutilo pseno

kviotecek
27. jan 2014

ahojte nebola som tu dlho pisali ste mi ze chcete knihu vzdy som to mala na inom pc tu je link a mozete si to stiahnut
http://ulozto.sk/xHYKm1Pv/najedzte-sa-do-stihlo...

bejbinka
3. mar 2014

Dievcata, ktore mate skusenosti s touto dietou, chcem sa Vas opytat, ako chutia tie kalerabove hranolky? Pozerala som na nete take kratke videjka, kde jedna moteratorka robila rozhovor s Macingovou a zaroven tuto dietu skusala a videla som, ze ich robila? Je to jedle? A co ta cvikla - neda sa to nahradit niecim inym, lebo ja cviklu neznasam, co by neovplyvnilo vysledok tejto detoxikacnej diety? Chcela by som to skusit, aby som sa dostala do formy po tehu, ale neviem, ci s tym vobec zacat, ked niektore tie potraviny, ktore tam ona pouziva, neznasam...a teda ci to vydrzim jest.

alexandra572010
6. mar 2014

@bejbinka Ahoj, ja som drzala detox 2 tyzdne a schudla som, teraz sa drzim semaforu, su tam aj dobre recepty aj horsie, ale vybrat sa da a funguje to. Tie hranolceky nie su kalerabove ale zelerove a su naozaj dobre, ale iba cerstve, zohrievane uz mi moc nechutia :-P Inak odporucam pozriet temu Detox podla Macingovej, tam mas kopec aktualnych informacii.

gromkaver
6. mar 2014

@alexandra572010 plne s tebou súhlasím 🙂, Mačingovú som držala prvý krát pred 7,5 rokmi lebo som už bola zúfala s krátkodobých a "zaručených" diét 😝 a musím povedať, že to naozaj funguje. Ono vlastne ide o zmenu životného štýlu ako o dietu 😉 a presne tak, v semafore sú aj dobré aj "zlé" recepty.
@bejbinka hranolčeky zelerové, ako písala alexandra572010, možeš aj mrkvičku vzskúšať. Hlavne treba jesť do sýtosti. Samozrejme, že cviklu jesť nemusíš, ja ju naopak milujem, takže si ju pripravujem často na rôzne spôsoby. Zaraď si na prvé dva týždne teda brokolicu, mrkvu, cukinu/tekvicu, vajička, syr, Prvý týždeň si davaj na raňajky nastrúúhanú mrkvu+jablko+med+semiačka+hrozienka+oriešky (kľudne si nastrúhaj aj 2 veľké mrkvy), obed buď restovanú brokolicu, mrkvu, cukinu - všetko si pripravuj podľa svojej chuti.. držím palce

rokka
6. mar 2014

sledujem vaše úspechy a pridám aj ja moju skúsenosť s týmto detoxom. Dali sme sa s manželom na to minulý rok v júni, dodržiavali sme to skoro na 100 % a dopadlo to tak, že manžel schudol za tých 28 dní 11 kg a ja 1,5 kg. Skoro ma porantalo keď som videla ako to z neho lezie dolu...strašne som závidela a to pritom ja som chodila ešte 2x do týždňa na zumbu. Ale inak nebolo to na škodu ...aspoň som sa očistila...ale mrkvu odvtedy nenávidím 😀 😀 😀

bejbinka
6. mar 2014

@alexandra572010 aha, tak zelerove...no to znie este horsie ako tie kalerabove 😀 Dakujem za tip, pozriem si tu temu, co si mi tu MK odporucala. Odhodlavam sa na tuto dietu dat, ale 28 dni je pre mna strasne veeela, tak dufam, ze to dam. 🙄 Len som sa bala, ze ci ked trebars vylucim cviklu, ktoru nemam rada, nebude to mat nejaky dopad na vysledok. Ak sa este mozem opytat, kolko si chudla za tie 2 tyzdne? A citila sa si sa lepsie - je ten detox ucinny, nielen co sa kil tyka?

bejbinka
6. mar 2014

@gromkaver dakujem za tipy, uvazujem ist na detox od buduceho tyzdna a bala som sa, ze ked sa uz na to dam, ci nebude vadit, ked niektoru zeleninu, ktora mi nechuti, nahradim.

bejbinka
6. mar 2014

@rokka No teda, a ja taka nazhavena, ze dam aspon zo 5-6 kil dole detoxom a tu takato sprava sa objavila...ze -1,5 kg. 😖 A mozem sa opytat, mala si vacsiu ci mensiu nadvahu...ja potrebujem zhodit 15 kil...mozno ak si nemala vela kil nadvahy, tak ten vysledok nebol taky ohurujuci, ci?

rokka
6. mar 2014

@bejbinka ...ja ťa v žiadnom prípade nechcem od tohoto odradiť...ja neviem, kde bol háčik...nadváhu nemám až takú hroznú ale 10 kg by sa zišlo dať dole. Ale rok predtým som sa stravovala tak že doobeda som jedla komplet raňajky, obed a poobede už som jedla iba bielkoviny a zeleninu a vtedy som dala dole 9 kg za 2 mesiace...a skákala som na švihadle (to teda fakt doporučujem)

bejbinka
6. mar 2014

@rokka no ja zvazujem Macingovu a potom som rozmyslala aj nad sacharidovými vlnami...tak uvidim, co nakoniec z toho bude 😉

modrooka172
6. mar 2014

Ahojte, ja sa tiež pohrávam s myšlienkou, dať sa na detox podľa Mačingovej, ale mám trochu obavy, či si tým nemôžem aj uškodiť, keďže som čítala recenzie, že je to jeden veľký výživový nezmysel...ja sa v tom nevyznám, ani nie som zastancom diét , ale už dlhšiu dobu zápasím s ekzémov na viečkach. Maste čo mi predpísala očná lekárka boli účinné iba chvíľku, alergiológ netuší čo to spúšťa, lebo ekzém sa mi tvorí kedykoľvek v období- nie iba počas peľovej sezónny a znova sa to opakuje ☹ . Tak som začala hľadať ako si sama pomôcť a došla som až k detoxu 🙂 Len neviem, či to bude to správne rozhodnutie 😉

gromkaver
11. mar 2014

@modrooka172 no neviem kde take recenzie pisu, ale p. Macingova studovala dietologiu. ublizit si tym nemozes, prave naopak, dostanes do tela max.velky objem vitaminov. samozrejme, ze ked sa zacnes cistit, tak sa ti moze zdat, ze ekzem neustupuje. odporucila by som ti priamo napisat mail p. macingovej, urcite ti odpovie a s nou prebrat tvoje zdravotne problemy. drzim palce 😉 🙂

monka338
12. mar 2014

AHojte, tak pridvam sa k vam a k vasmu chudnutiu. Macingovu drzim uz 2-hy tyzden a schudla som 5 kg. Citim sa ovela lepsie, hoci to na sebe zatial moc nevidim, ale mam pocit, ze sa po porode a stalom dojceni zacinam troska odvodnovat, co je super. Konecne som vcera navliekal na prst obrucku, ktoru som si v 5-tom mesiaci tehotenstva musela dat dolu (dcerka m 9 mesiacov). Musim povedat vsetkym skeptikom, ze to naozaj nie je dieta ale sposob ocisty a stravovania. Princip semaforu je + - podobny strave ako som drzala v Komplimente, takze to nie je ziadny vymysel. No ale poviem vam, ze budem rada, ak ten detox uz skonci, nakolko mrkvy a jablka, brokolice a pod. mam uz vyse hlavy, hoci ich mam velmi rada. Mne osobne sa tak velmi scvrkol zaludok, ze zjem 3-tinove porcie jedla ako prve 2 dni.Na ranajky som na konci prveho tyzdna som zjedla ledva jedno jablko, co som uz nevladala. Drzte mi palce, aby som to dobojovala a z "buchty" na materskej sa konecne opat stala atraktivna zena.

modrooka172
14. mar 2014

@gromkaver Ahoj, ja som pri hľadaní našla aj takéto recenzie http://knihy.heureka.cz/zhubnete-jednou-provzdy..., tým nechcem nikomu ublížiť. Pokúsim sa napísať p. Mačingovej, lebo fakt neviem, čo by mi pomohlo na tie moje viečka. Ďakujem za radu 😉

gromkaver
15. mar 2014

@modrooka172 ano, ale v knihach rovnako pise, ze je potrebne sa riadit aj svojou krvnou skupinou! ja som sa teraz zacala tak stravovat a tiez som schudla na dkg, ale citim sa omnoho lepsie ale jasne, te to je moj pocit, nazor, vysledy... ved jej napis,. vyskusaj a uvidis. Ale v podstate ide o to, te sa clovek nauci stravovat a nezostava hladny 🙂 ...

tabitka337
15. mar 2014

@monka338 pridavam sa aj ja, tiez koncim 2hy tyzden detoxu a som na materskej s 9 mes. synackom 🙂 .. uz sa velmi tesim na zajtrajsie kuracie karbonatky so zelerom :D citim sa ovela lepsie, schudla som zatial 3 kg a aj nohavice mi uz padaju :D tak som odhodlana vydrzat..
a monka338, este stale kojis, vsak? ja tiez a akurat dnes mi maly nechcel mlieko, som sa dolakala.. ale asi mu uz nevonia ten cesnak, hi 🙂 vecer uz vypil normalne.. mne sa inak tiez uz ani nechce jest, hlavne tie jedla z prveho tyzdna, to fakt musim do seba natisnut. ale neviem ako sa mam najest do syta a neredukovat porcie jedla ako Macingova pise, kedze mi celkom staci polovicna porcia oproti prvemu tyzdnu.. hm?
tak ide sa papkat do stihlosti.. este dva tyzdne 🙂

kamilkak
16. mar 2014

@tabitka337 - no ja by som detox pri kojení nedržala

tabitka337
16. mar 2014

@kamilkak a preco nie ?

piefunko
25. mar 2014

@modrooka172 ahoj, presne rovnaky problem s vieckami mam aj ja a tiez som sa dostala k detoxu, zhanam info a recepty teda kniu a idem na to, dufam ze mi to pomoze, lebo tie viecka uz mam uplne vysusene ☹

modrooka172
25. mar 2014

@piefunko no ja už mám z toho všetkého taký zmätok ☹ Ako dlho máš Ty s viečkami problém...ja tak cca rok a pol. Teraz vo februári som podstúpila hysterektómiu / odstránili mi maternicu/ a odvtedy sa mi riadne zhoršil stav . Minulý týždeň som bola znova u očnej, lebo oči mi opuchli ,veľmi ma svrbeli, nemala som červené viečka,ale mala som pocit, že mi niekto do oka pichá ostrým predmetom ☹ teraz sa to už ukľudnilo, ale mám obavy, či nie iba dovtedy, kým si budem dávať kvapky a maste s kortikoidami 😠 😠 A čo sa týka detoxu, neviem sa odhodlať, lebo z každej strany je počuť iný názor .

piefunko
25. mar 2014

@modrooka172 ja tiez mozno asi tak nejak.. prave citam ze typicky priznak pretazeej pecene je budenie sa medzi 1 a 3 rano (ja pravidelne o 3 som hore alebo o 1 podla toho kedy zaspim) a problemy s ocami/zrakom... tot tie viecka. uz to mam tiez mozno aj dva roky... hm :( ja to asi skusim, nie nejaky brutal klystir a podobne, ale klasika, viac teda veeeeela zeleniny a ovocia, a mne radila dr aj ziadne mlieko a cukor a obmedzit aj maso...

modrooka172
31. mar 2014

@piefunko Ja sa Ti chcem poďakovať, že si mi napísala a tým si ma navnadila, aby som si viac zistila niečo o pečeni...a popri tom všetkom, čo som si načítala, tak som sa rozhodla pre PESTREC MARIÁNSKY... http://zdravi-az.cz/Forum/viewtopic.php?f=18&t=403 aj o ňom je toho dosť popísané, ale zistila som, že najúčinnejšie je zakúpiť si v lekárni nemleté semená a doma si ich mlieť na mlynčeku na kávu, alebo v mažiari...ja ho iba tak chrustam, nemeliem a zapijem ho vodou 😉 Tu chcem podotknúť, že pestrec si melieme iba toľko, koľko užijeme naraz, lebo po mletí, drvení rýchlo oxiduje a je toxický !!! Nekupovať drvené, ani čajové zmesy - mne boli núkané v lekárni, ale to som odmietla :( Semena pestreca budem jesť 6 týždňov. Upravila som si aj stravu... http://www.biocesta.sk/diety/pecenova-dieta/. Dúfam, že tento krok je ten správny, že sa mi podarí zvíťaziť nad tým ekzémom.Prajem všetkým veľa zdravíčka 🙂 😉

piefunko
1. apr 2014

@modrooka172 fiiha no tak teda dakujem ja Tebe ze si mi odpisala a idem si to nastudovat aj ja 🙂 taktiez zelam vela zdravicka a daj potom vediet ci ti to preslo... ja som zacala kazde rano pit nalacno najskor pohar prevarnej vody (horucej) a potom pohar citrronovej vody - klasicej z vodovodu. potom na ranajky veeela ovocia a poobede si robievam zeleninove smoothies - nahadzem do mixera barsjaku zeleninu a vzdy nejake jablcko alebo banan na osladenie a mam pocit ze mam tie oci lepsie (asi je o placebo ale nevadi 😀 😀 ) urcite vyskusam aj ten pestrec 😉

veronka
1. apr 2014

@kviotecek mozem poprosit aj ja tu knihu? uz sa neda stiahnut z toho linku, poprosim na kostelanska91@gmail.com

ďakujem

laurika25
1. apr 2014

@kviotecek ahoj...poslala by si mi prosim tu knihu od marcingove?

alenockas
22. apr 2014

@kviotecek môžem knihu poprosiť aj ja, ďakujem pekne 😉

stanustek
30. apr 2014

Moja mamina to držala a schudla za tých 28 dni 8kg a hladná vraj nebola možno iba zo začiatku. Tí čo to držia (aj moja sesternica) si pochvaľovali že zhodili tak kde bolo treba a kde sa toho nevedeli zbaviť. Najlepšie ked to držiš s dákou kámoškou. Len je to na varenie trošku otravné. Aj ja si z toho občas varím. Ak dodržíte všetko čo tam píše tak Vám nemôžu chýbať žiadne vitamíny lebo je v tej strave všetko. Tuky (olej) bielkoviny (vajcia a syry a jogurty) a sacharidy hlavne ten med. Zelerové hlanolky sú celkom fajn len ak nemáš fritézu tak dosť zmeknú. Mrkvový perkelt mám veľmi rada aj tá rýchla hrachovka je super. Kalerábové cestoviny sú čerstvé veľmi chutné. Raňajky (mrkva- jablko, med hrozienka orechy) to je pre mňa čo milujem na raňajky pečivo dosť problém a ani brokolicu moc nemusím. Ale je to dobrá dieta a potom pokračovať schodíkovú metódu. Teraz zasa lámem mamu nech ideme do toho spolu lebo sama by som to nezvládla. Držím palce všetkým 🙂

kity125
3. máj 2014

ja mam za sebou 6 den detoxu včera som mala krizu bolo mi dost zle/unavena, točila sa mi hlava/ aj napriek tomu že dodržujem pitný režim ale dnes som už v pohode a pokračujem dalej, mala som nutkanie včera s tým skončiť ale vydržala som/krizu som prespala/ . Mám 3 kg dolu a obvod pása -4cm 🙂))
Strava je celkom fajn zeleninu milujem,ale tiež po týždni mam už s niektorou problem. Dufam, že vydržim dokonca. Najviac mi chýba na ranajky čerstvý rožok s maslom a solou.
Som na materskej s rocným synom. Po prvom dietati mi ostalo 4 kg a po druhom 3 kg aspon to by som chcela dat dolu uvidim či sa mi to podari.-)))