Máte skúsenosti s liekom na chudnnutie Alli?

babulka
7. máj 2009

Tak uz mame tento udajny zazrak aj v SR. Je to liek, teda nie nejaky vyzivovy doplnok typu Lipoxal, Clarinol a pod. Mate niektora s Alli skusenosti? Chcela by som to vyskusat, aj ked mi je jasne, ze musim sama aj nieco robit - co aj robim, chodim cvicit, drzim delenu stravu (viac-menej)....ale aj tak, ide to pomaly, tak by som potrebovala pomoct a na to je vraj Alli urcene...

grenadinka
7. máj 2009

aj ja by som rada vedela, ci to nie je len dalsi oj.b. 😉
babulka- delena strava je fajn len ono ide viac menej o zivotny styl a nie ako o dietu. clovek na o musi mat povahu , aby tak dokazal jest cely zivot. 😖
ja som sa na par mesiacov vzdala peciva a je to super. 😀

babulka
autor
7. máj 2009

Grenadinka, nemal by byt, kedze je to liek...a na lieky platia prisnejsie pravidla na registraciu, uvadzanie na trh, oznacovanie...nez na vsetky tie vyzivove doplnky. S delenou stravou mas pravdu, je to stravovanie "na furt", len ja som zistila, ze ked som kedysi potrebovala schudnut, tak som dala delenu stravu a islo to pekne dole, teraz to uz ide pomaly, s namahou... A ja neviem, skusala som obmedzit pecivo, a sacharidy vseobecne, ale po troch dnoch som mala pocit, ze ani z postele nevstanem. Chybala mi energia, mala som zapchu...Ovela radsej zjem zemiaky so salatom, alebo strukoviny, ako maso alebo syr. 😖

grenadinka
7. máj 2009

babulka- ale ja nejem len chlieb a rozky.
ked chcem napr. volske oko tak si ho dam z vlaranom alebo takym tym polystyrenom. 😒
a nevies aka je cena na alli?

helenkasabinka
7. máj 2009

kocky ja som sa pytala na tie tablety v lekarni a stoja bud 800 sk mensie balenie alebo 1400 vacsie balenie ale neviem kolko je tam tbl....

a magistra mi povedala vraj tie tablety su na tie tuky ktore prave prijimate ako v potrave-takze ked sa chcete dobre najest slaniny tak si date tu tabletku a ono tie tuky odplavi z tela von a neulozia sa v tele.....vraj.....tak mi bolo povedane 😕

grenadinka
7. máj 2009

helenka- to je naozaj zaujimave chcelo by to vyskusat na nete ste o nich nic nenasli?

helenkasabinka
7. máj 2009

zatial som nic nestudovala ale zajtra skusim nieco o nich vygooglit a dam infosku 🙂

zukab
7. máj 2009

tu na to fici dost velka reklama, susedka to vyskusala/skusa.
no ono to zasa nie je tak, ako pise helenkasabinka, ze si staci dat tabletku a napraskat sa slaninou, lebo tuky sa odplavia von 😎
vraj liek treba jest 30 minut pred jedlom a maximalne 3x denne.
vedlajsie ucinky su nadmerna plynatost a mastna stolica 😀
a predavaju ich tu (oficialne) len ludom, co maju BMI vacsie ako 28.

helenkasabinka
8. máj 2009

zukab no mne tak povedali v lekarni a tie som sa cudovala-ze co?

terezka044
8. máj 2009

No pozeram to video prave co maju na tej stranke.. no najviac ma zaujala hlaska, ze ako schudnut uz to, co mame navyse - bud znizit prijem, alebo zacat viac sportovat - teda logicky vydat viac energie ako sme prijaliei, to je zakladom kazdeho chudnutia, na to ziadny doplnok nepotrebujete - ako oni slubuju ze ano.
ludom ktori nemaju zdrave stravovacie navyky a pravidelne nesportuju to pomoze zhodit maximalne 2-3kila, ak vobec, mnoho ludi napriklad ani nevie, ako sa zdravo stravovat a ako ziskat rovnovahu v tele - tam treba zajst za diabetologom, odbornikom, vyskusat detoxikaciu (teda nie pseudorychla dieta, to nie su dva dni o dzusoch z casopisu, funguje to na niecom uplne inom).
Ci to pomoze pri pri metabolickych alebo endokrinologickych poruchach to neviem, tam je problem so vstrebavanim zivin a ked budete uzivat neico, co zabranuje vstrebavaniu tukov (bez ktorych by sa tie ziviny nedokazali dobre vstrebat), tak to moze sposobit unavu, malatnost, moze to mat laxativne ucinky..
Povedala by som ze to Alli je vhodne naozaj pre ludi s vyssim BMI, ktori trpia vysokou nadvahou az obezitou, a vo svojej strave prijimaju viac tukov (hlavne skrytych), ze im to moze pomoct.
Ale inak pripravky na chudnutie bez toho, aby clovek naozaj pre seba nieco robil, nefunguju.
To je ako s doplnkami na cvicenie - kreatin, guarana, a mnoho inych. ziadny sportovec ich nezacne uzivat po 3 mesiacov cvicenia - to je dlhodoby proces - najprv zo seba vytazia maximum, ich telo nepotrebuje ziadnu podporu, aby to zvladalo, a potom, ked sa to zasekne, tak to vyuziju. vacsinou je to po roku, po dvoch, urcite si to netreba prirovnavat k zaseknutiu pri chudnuti po 2-3 mesiacov, tam sa treba prekonat, vycistit telo a prisposobit sposob zivota uz trosku schudnutemu telu.

babulka
autor
9. máj 2009

Terezka, ale to je presne to, co potrebujem - sama nieco robim pre to, aby som schudla, teda cvicim, drzim dietu (delenu stravu) a za 4 mesiace som schudla 4 kg. Zaseklo sa to, aj ked pokracujem v cviceni, aj delenu drzim viac menej rovnako, nie uplne striktne, ale neprezieram sa, jem mensie porcie 4 x denne......takze preto uvazujem o Alli, lebo potrebujem pomoct. Urcite si nemyslim, ze budem zrat a nehybat sa a dam si tabletku a ta to za mna vyriesi.
Len teraz neviem, ci to moze byt aj pre mna - BMI mam 24,4, takze na hornej hranici normlanej vahy, ale pre mna aj tak dost.
Preto by som ocenila, keby napisal niekto, kto s tym ma skusenosti, alebo to zacal uzivat, lebo teoretizovat o tom, co treba robit, aby clovek schudol, viem aj ja... 😖

chulieta
9. máj 2009

ahojte baby, no ak by ste mali zaujem o schudnutie tak mi napiste, robim s jednou firmou, tam je vyrobok na ovplyvnenie metabolizmu, cisto na prirodnej baze, a vedlajsim velmi prirodnym efektom je chudnutie. hlavny ucinok spociva v zlepseni travenia tukov, ovplyvneni zlčníka a znizenia hladiny cholesterolu, a ine, ale toto su hlavne ucinky, niektore zeny co to uzivaju maju velmi pozitivne pocity co sa tyka travenia, napr. mensie nafukovanie, zlepsenie vyprazdnovania, alebo za tri mesiace 11kg. to je slusne. co poviete? v pripade zaujmu ma kontaktujte na IP.

terezka044
9. máj 2009

babulka:
tejto problematike sa venujem asi 2 roky, stale sa vzdelavam a tak, sama som schudla 12kil zdravym sposobom (co na tom ze ich mam spat ked som tehotna, ale to pojde dole 😀 ). z toho hladiska ako jes - 4porcie by som nahradila mensimi, nech ich je 6, a treba dodrziavat doslednost. pit vela tekutin. je dobre, ze vies ako na to - a ze si uvedomujes, ze ziadny liek to za teba nespravi.
Ci ti Alli pomoze alebo nie, to neviem - ale poradila by som sa dietologom, nech ti zmeria vnutorne hodnoty zivin a latok v tele, percento tuku, nech ti skontroluje alebo odporuci vysetrenie stitnej zlazy, pozrie sa na metabolizmus. vsetko toto moze mat vplyv na samotne chudnutie a ked sa zisti pricina, preco to ide tak pomaly, tak nepotrebujes ziadne alli, aby to slo rychlejsie..dolezitejsie je pochopit, preco to tak je. Naozaj je lepsie opytat sa lekara, ci to mozes vyskusat, a ak nebude mat nic proti, tak uz je to len na tebe. Osobne si ale myslim, ze sa to da aj inak. 😉

zeez
9. máj 2009

Damy usetrim Vam par stoviek. Zadajte si do googlu "chitosan". Mam pocit, ze to je bud to iste, alebo nieco co funguje na rovnakom principe tj. zabrani vstrebaniu tukov a zabezpeci vam mastnu stolicu a zle vstrebavanie vitaminov A,D,E,K. Na nete cca 60 tbl. za 200 korun ceskych.

zuzula28
12. máj 2009

dievčatá, rada vám ušetrím dilemu, tento liek je jednoznačne pre ženy, ktoré majú takých dobrých +20 kg, nad normál, tie letáčiky sú dosť pofidérne, ako lekárničke sa mi vôbec nepáči, že som musela snoriť kade-tade, aby som sa vôbec dostala k účinnej látke tohto prípravku...to si musím ešte dobre popozerať, čo to všetko ovplyvňuje v metabolizme...ale až na krabičke lieku samotného je tabuľka, kde je zdôraznené, že ak do nej nespadáš, nemala by si liek brať...uvediem príklad, žena 170cm výška, ak má viac ako 81 kg...ja mám 168 cm a toľko som mala pred pôrodom, vzhľad "vráskavec ozrutný" 😒

zuzula28
12. máj 2009

inak tá učinná látka je orlistat, takže je to v podstate liek Xenical, to teda nie je žiadny "chitosaník", je to určené v prvom rade pre ľudí, ktorých masívna nadváha pre nich predstavuje vysoké zdravotné riziká...

babulka
autor
12. máj 2009

Zuzi, a ked by to brala zena, ktora chce schudnut cca 7-8 kg, tak byto neucinkovalo? teraz budem za blondinu, ale aky vplyv to ma na to, aku mam hmotnost a kolko chcem schudnut?

adetka
12. máj 2009

aj ja som sa najprv tomuto lieku potesila... mam 16 kg nadvahy (index: 26,5)... ale citala som, ze BMI musi byt 28 a viac... takze radsej to skusat nebudem...

u mna je nadvaha spojena: problemy zo stitnou zlazou (pred 11 rokmi zvysena, teraz nabeh na znizenu cinnost) + nabeh na cukrovku II. typu (prave pre nadvahu)

babulka
autor
12. máj 2009

Adetka, my sme sa tusim stretli v teme gestacny diabetes, nie? Alebo sa mylim? 🙂

adetka
12. máj 2009

ano babulka... stretli... tusim... 🙂

zuzula28
12. máj 2009

babulka, Xenical je viazaný na recept, neviem ako sa tuto dopracovali k "voľnopredajnosti", musím pozrieť v robote, lebo už alli máme, či je to v dávke alebo v čom, že je na voľno...ale ak raz potláča niečo tvoje prirodzené tuky štiepiace enzými, (tým aj vitamíny rozpustné v tukoch sa vstrebávajú horšie, čiže je metabolická rovnováha v tele tiež rozhasená), tak naozaj nech ide do toho pacient, ktorého nadváha je pre neho veľkým zdravotným rizikom...8 kg navyše podľa mňa nie je dôvod na užívanie alli...ale je voľnopredajný, takže je to pekne ošetrené, užívala si, máš pocit, že ti to viac poškodilo, ako pomohlo? Smola... 😒

felicia1
12. máj 2009

najskor treba so sebou nieco robit,a ked sa uz dostanete na svoju vahu potom by som zvazovala alli

janca.k
12. máj 2009

Zuzula, protože Alli obsahuje jenom 60mg orlistatu, tak prý z toho důvodu ho SUKL uvolnil i na VP. Jinak funguje stejně jako Xenical...pokud sníte víc tuku, než účinná látka dokáže navázat, tak je problém se stolicí, je mastná a hlavně dost tekutá, takže by se při užívání tohoto přípravku měla dodržovat nízkotučná dieta...tož tak 😉
ve finále to vlastně funguje tak, že se naučíte jíst málo tučné potraviny, protože pokud jich budete jíst s tímto přípravkem moc, tak se jednoduše řečeno...p.serete jako alík...pardon, ale to nám jednou řekl pán v lékárně, když se mu to stalo s Xenicalem... 😖

zeez
12. máj 2009

Tiez sa mi zastavuje rozum. 2 tbl. Alli = 1 tbl. Xenikalu, ale ten je uz na recept.

janca.k
12. máj 2009

zeez, takových věcí je...např. Anopyrin 400mg je volně prodejný, ale 100mg ne a co udělá český člověk, aby nemusel k lékaři?? Rozdělí si tabletku na čtvrtky 😀

je to fakt, že mě to zarazilo, už když to obchodní zástupce představoval, jako chystanou novinku...a to omezení BMI nad 28...já to beru, ale ptejte se každého kolik měří a váží, jestli to má pro sebe atd...to je fakt super 😠 a takový lék by měl být podle mého názoru v rukou lékaře...jenže i teď už vám třeba Meridii nebo Lindaxu může napsat i gynekolog...taky logika

helenkasabinka
21. máj 2009

ja zvazujem nad alli a chcem sa o tom poradit u nas v lekarni.....

felicia1 a ty si co robila so sebou? citala som ze si pila nejaky caj 😕

renda71
21. máj 2009

holky já mám bmi 29,tak jsem si skusila Alli koupit,užívám od včerejška,tak zatím nemůžu posoudit,ale určitě vám dám vědět jak to funguje nebo nefunguje 😉

helenkasabinka
21. máj 2009

renda vdaka moc budeme radi ak nam das info 🙂

felicia1
21. máj 2009

helenkasabinka,ja som teraz schudla 4 kila,dietujem 2 tyzdne ale ozaj dietujem mam speci dietku ktoru mam od priamo tych ludi''kvalifikovanych''na to,bez pripadneho jojo efektu,ja som ale prinutena so sebou nieco robit,dokonca uz mam aj nejake ohlasy pozitivne a je to super,ale hlavne sa citim dobre,nefucim ako lokomotiva,cajik som pila,aj teraz ho pijem ale neni ho nutne pit pocas tohto

felicia1
21. máj 2009

teda so ziadnym jojo