Mladá s celulitídou aj napriek športovaniu.

emaemese
8. aug 2019

Ahojte :/ mám 14 rokov a dnes som si všimla, že na svojich stehnách som zbadala celulitídu. Ale sú to take malé hrbolceky. Na zadku nemám nič. Iba pod ním. Som chudá. Dosť. Cvičím. Mám pravidelný pohyb. Každý deň minimálne strávim 5-6-7hodin na basketbalovom ihrisku a iba furt behám po vonku. Mám 160 cm a 45kg.

sandra151
Autor odpoveď zmazal
Zobraz
michaela329
8. aug 2019

@emaemese zlatko...tiež má tento problém, už od puberty a to aktívne športujem a nemám nadváhu. Naďalej cvič, staraj sa o seba, dobre sa stravuj a maj rada samú seba. Lebo ak budeš mať zdravé sebavedomie, tsk si malé hrbolky nikto nevšimne. Lebo ich má takmer každá žena.

emaemese
autor
8. aug 2019

@sandra151 či je to normálne :/ alebo nejaké rady ako sa jej zbaviť. Niekde som sa aj docitala že to je buď geneticke... ale nemyslím si. Či niečo robím zle :/

emaemese
autor
8. aug 2019

@michaela329 ďakujem moc pekne ❤️

nattulka
8. aug 2019

@emaemese celulitida je uplne prirodzena sucast zenskeho tela...tak ako mame prsia, tak mame aj celulitidu...tiez ju mam od puberty a to som vzdy vela sportovala...az na poslednych par rokov a nezhorsila sa, takze naozaj to v tom nie je, je to uplne prirodzene 🙂 netrap sa nou si proste zena 😎

emaemese
autor
8. aug 2019

@nattulka ďobre. Ďakujem ❤️

slavuska1506
8. aug 2019

@emaemese celulitída je aj príznakom uložených toxínov v tele. Skús sa zamerať na stravu, či nedávaš veľa polotovarov, fastfoodov a pod.

emaemese
autor
8. aug 2019

@slavuska1506 ďakujem. Skusim sa na to zamerať ☺️

0hena0
8. aug 2019

@emaemese poradim ti jednu dobru radu. Proti celu nepomoze ziaden krem. A ak niekto tvrdi ze ano, je na omyle. Pomaha ten ukon, to masirovanie pokozky ktore budes robit s akymkolvek vhodnym kremom na pokosku tela. Napr. Ja to robim takto a vysledky su fantasticke. Sedis pred telkou, nudis sa, pozeras... Vezmi krem alebo le tak nasucho si masiruj postihnute partie. Idealne je zacat od noh ale nemusis. Ked si budes steha masirovat zdoha nahor ytipkanim, kruzivymi pohybmi, to je jedno. Alebo nejakou masaznou pomockou. Rozbijes vankusiky, prekyslitiš lymfaticky system a parada.

mariejenka
8. aug 2019

@emaemese plus dbaj na pitný rezim,cistu vodu a neobliekaj si príliš tesne rifle,leginy...zabranuje to cirkulacii lymfy. Kludne sa otuzuj..striedava sprcha zimna-tepla voda na tie partie kde vidis hrbolceky.

mariejenka
8. aug 2019

@0hena0 súhlas s tebou. Dnes su lymfodrenáze velmi vyhladavane.

emaemese
autor
8. aug 2019

@0hena0
@mariejenka

Ďakujem vam moc pekne. Ďakujem naozaj za rady. Posnažím sa dodržiavať ten pitný režim. A ja by som mala ešte jeden dotaz. Aké sú podľa vás take krémy dobre? Ktoré odporúčate. A čo sa týka tej čistej vody... nezaškodí aj kebyže pijem minerálku a nou dodržiavam pitný režim?😊

mariejenka
8. aug 2019

@emaemese krem je uplne fuk ci si kúpiš za 70€ nejaky a pofitutifruti ivess-rosey 😂😂😂 neviem ako sa to pise..alebo indulonu za 2,50€. Dôležitá je masáž. A naj naj na pitie je čistá voda..kazda mineralka je obohatena o sodik..su aj take co menej..miticka, Matúšov prameň, tusim aj magnezia...ale neodporúča sa dlhodobo pit jeden a ten istý druh mineralnej vody. Na Slovensku mame kvalitnu vodu z vodvodu, rozborom podobnu ako sa predava balena niekde v zapadnej europe.
Ale jasne že si mozes dat minerálku,len naco kupovať 😉

0hena0
8. aug 2019

@mariejenka lymfodrenaz do hlbky... To ano, take mechanicke, slabe pristrojove, nic moc.

saluda
8. aug 2019

@emaemese v puberte som bola ako lata, ale celulitídu som mala takú, že mi stehná deformovala. Celý život som aktívna, cvicim, pijem veľa čistej vody a ta svinucha nie a nie odísť. A ani neodíde, to je celozivotny darček. Masáže som neskúšala, podľa mňa ale pomôžu iba dočasne, ako vsetko ostatne, takže je to boj na celý život. Zmier sa s tým a snaž sa aspon zmierniť príznaky

elementissa
8. aug 2019

@emaemese pozri. Celulitídu zapríčiňuje hormón estrogén. Maju ho iba ženy, preto iba ženy majú celulitídu. Spôsobuje, že voda sa dostáva do tkaniva - nech si akokoľvek stihla, tak v každom tkanive je určitá vrstva tuku, ktorá ho tepelne izoluje, aj keď malička. Na chémii ste sa už pravdepodobne učili, že tuk je hydrofóbny - to v preklade znamená, že vody sa bojí, teda odstupuje od molekúl vody. Estrogén spôsobuje to, že v tkanivách sa zadržiava viac vody - tuk vodu nemá rád, tak sa zgrupuje do malých guliciek a vytvárajú sa nerovnomernosti pod pokožkou, ktorým hovoríme celulitída.
Tučné ženy majú celulitídu výraznejšiu - tuku majú oveľa viac a zväčša sa im aj viac zadržiava voda. Keď schudnú, odplavi sa aj voda aj nejaký tuk a pokožka sa trochu vyhladí. Štíhle ženy majú celulitídu iba kvôli tej vode. Teraz je leto, horúčavy, telo vodu zadržiava, aby sa neprehrialo.
Ak ti je to veľmi nepríjemné, zabehni si do dm alebo do lekárne a kúp si čaj Lymforegen - naštartuje činnosť lymfy, ktorá okrem iného zbiera aj vodu z tkanív. Pi ho podľa návodu a odporúčania, určite nedietuj. Tvoje telo je vo vývoji, potrebuje živiny. Ale čajík ti neublíži a budeš mat dobrý pocit. Uvidíš, že s príchodom jesene sa ti aj voda z nôh pohne a celulitída nebude viditeľná. Alr inak to má 90% zdravých žien, nerob si z toho ťažkú hlavu. Je to normálne 😉🤗🤗

0hena0
10. aug 2019

@saluda masaze pomahaju veeelmi. Postacujuce doma pri telke. Odplavuje tuk aj vodu z tela.

mareri
4. júl 2020

pit vela vody. Bojuje s tym každa žena. Ja sa to snažim zredukovat športom. Chodim behat, jazdim na bicykli a myslim, že sa to trochu zlepšilo