O koľko lahšie ste zostali po pôrode?

mien
4. apr 2008

ahojte maminy, neviem či je tu už taká téma, ak áno tak sa ospravedlňujem.
Mńa by zaujímalo koľko ste mali kg, keď ste išli rodiť a koľko ste hneď nechali v nemocnici, lebo ja som už pribrala veľa a bojím sa, že cez leto budem ako guľka, keď budem vonka kočíkovať, ´dakujem. ak by chcel niekto vedieť, tak som už pribrala 15 kg, teraz už mám 70 KG, čo som nikdy predtým nemala, a viem, že ešte priberiem, tuším to bude aj 80 kg

retaux
15. máj 2008

Ja keď som otehotnela, som mala 62 kg. Za prvé tri mesiace som schudla na 57 a potom som pribrala 12 (čiže som mala 69). Po pôrode som prišla domov s váhou 57 🙂 Ale od konca kojenia som začala nenormálne priberať. Pomaly už budem mať zase 12 kg navyše 😔 😝 😠 Len nie v bruchu, ale rozložené všade.

miriam25
15. máj 2008

Ahojte, no tak sa tiez pridam. Ja som mala pred tehotenstvom 45kg. Ked som sla rodit, mala som nejakych 66kg. Z nemocnice som odchadzala so 61kg a teraz, 7 mesiacov po porode mam cca 49kg a som spokojna, rada by som na tejto vahe uz zostala.

katia7
15. máj 2008

tak aj ja sa pridem, ked som otehotnela mala som 60, pribrala som na 69, z porodnice som odchadzala s 62 a teraz 10 mesiacov po porode mam 52, podotykam ze nedrzim ziadne diety a dufam ze to pri druhom babatku nebude tiez takto lebo uplne zmiznem 😀

mimakro
16. máj 2008

Aj ja by som rada takto zmizla 😀 . Prvé tehu: otehotnela som so 63 kg, rodila som 76 kg. Po dvoch mesiacoch som mala 68 kg, po roku zase 63 kg. Vtedy som prestala dojčiť a pribrala som na 66kg. Druhé tehu: otehotnela som 66kg, rodila som 83 kg (paráda 😀 ), 5 dní po pôrode som mala 75 kg. Do pol roka (výlučné dojčenie) som mala 65 kg. Dojčila som rok a keď som prestala, tak hop a mám 70 kg. Meriam 166 cm a mám pocit, že mi všetko zavadzia. Na diéty veľmi nie som, skôr mi chýba pohyb (aktívne som cvičila aerobik). Ale na dedine a pri dvoch deťoch je to utópia ☹ .

lenadka
16. máj 2008

ked som otehotnela mala som 57 kg, v porodnici v den porodu 74kg 😅 a ked som prisla domov s babom 9 kg bolo fuc, po 2 mes. povodna vaha 😅 -ale nechcite ma vidiet v tom case ziva mrtvolka, bleda, tmave kruhy pod ocami, slaba, stale ma krutilo na odpadnutie... fuuuj zle sa mi spomina 😖 ☹

ivanapav
16. máj 2008

ahojte, aj ja sa pridávam, pred tehotenstvom som mala 50 kg, v den porodu 63 kg, ked som prišla domov z porodnice vážila som 58, no a behom 4 mesiacov som schudla 10 kg, čiže teraz mám 48 a iba dojčím. 😉

sloboda4
16. máj 2008

ahojte, ja pred otehotnenim 62kg, v den porodu 86kg 😅 😅 🙄 😎 , hned po porode odislo 10kg dalsie dni v porodke 4 kg a za dva mesiace to slo rýýýchlo dole este nejakych 6-7 kg..... skoncila som cca na 65kg 😖

a mojou lenivostou som to uspesne vytiahla zase na 69kg 😔 🙄 😝 ....od porodu mam pocit že priberam aj zo vzduchu 🙄

vesi
16. máj 2008

odišla som o 1kg ľahšia ako som bola pred tehotenstvom ( pribrala som 7kg, schudla 8 kg) mojou lenivosťou, som však dosť nabrala na MD 😠 žeby to bolo tou tridsiatkou na krku? 😅 😀

diddi
16. máj 2008

ja som pribrala 33kg 😠 s dvojickami, v nemocnici som bola 2 tyzdne a odislo okolo 20kg

mien
autor
16. máj 2008

diddi dvojičky to je super, mňa by zaujímalo ako si vládala chodiť, keď si už mala 33 na sebe, lebo ja už mám 23 a nečakám dvojičky a je to naozaj ťažké

julova
16. máj 2008

ja som celkovo pribrala 12 kg...v porodnici som nechala 9...a za ten cas mam dolu len pol kila 😖...dva a pol sa ma este drzi, aby som bola ako pred tehu....ale mohlo by zliezt aspon 5 😝 😀

julova
16. máj 2008

pisem jak tatar 😀...veru materska demencia 😀...myslela som tym, ze pol kila zo mna zliezlo za tych 4,5 mesiaca po navrate z porodnice 😝

diddi
16. máj 2008

poslednych 9kg. som pribrala v nemocnici a to som len lezala, lebo som dostala preeklampsiu...no chodenie bolo hrozne, lebo som bola velmi napuchnuta, nohy - slapy som mala o 2 cisla vacsie....bola to skratka hroza a doteraz ma boli panvovy klb

bihan
16. máj 2008

Pribrala som 18, v pôrodnici ostalo 9, ďalšie 3-4 zliezli v šestonedelí a pol roka po pôrode som bola na predtehotenskej váhe bez diéty, stále dojčím.

lumah
17. máj 2008

mien ja som pri dcere pribrala za celétehu 11kg a po porode som mala +4, ale ako som ju kojila schudla som pod svoju povodnu váhu. Teraz čakám dvoch loptošov a pribrala som zatial 15kg, ale váha mi postála, lebo ako už tu bolo písané, brusko rastie, deti tlačia na žaludok a musim jest malé porcie a tiež tá zaha mi dáva zabrať, a tež si myslím že treba kojiť a rýchlo sa schudne. 🙂

mien
autor
17. máj 2008

lumah, ja som skoro spadla zo stoličky, keď som uvidela, že už máš 19 ročnú dcéru no to by som nepovedala na teba, veď som si to musela dva krát prečítať

angua27
17. máj 2008

ja som pribrala počas tehotenstva 23kg, začínala som na 57 a skončila na rovnej 80. v pôrodnici som nechala 11, 3 išli dole hneď v prvých týždňoch a 6 som dala dole postupne delenou stravou a troškou pohybu. stále kojím, tak sa moc chudnúť nedá, ostávajú mi ešte 3, ale chcela by som dať dole 5. aby som bola na ideálnej váhe. proste tých 14 čo je optimum na pribratie išlo dole rýchlo. všetko ostatné čo som si vyžrala (sladké, hutné jedlá,...) idú už ťažšie. ale ťažko sa mi odolávalo tehotenským chúťkam. 😉

maca793
17. máj 2008

pri dvojičkách som pribrala z 52kg na vyše 130kg a domov som išla ako 78kg, do 3 rokov som sa dostala na váhu 56kg a do druhého tehu som vážila aj menej ako 50kg, keď som otehotnela s Karolínkou, tak som pribrala 16kg a tie som aj nechala v nemocnici, z tade som išla ako 54kg. a teraz mám 50kg.

mamacat
17. máj 2008

pribrala 16kg, v porodnici nechala 10kg. ale tych 6 sa mi strasne tazko zhadzuje, este stale mam 2-3kg navyse 🙄

lopatka30
18. máj 2008

ahoj mian, no ja som zacala s 61 a skoncila na 70 cize ziadna tragedia. V porodnici som hned nechala 4 kg a to hlavne z totalneho vycerpania, rodila som cisarskym co bolo ok ale zotavenie som niesla tazko 😢 😖 😖 no a teraz rok po mam 56 co je moj rekord tak som rada, neboj babo sa narodi a ty si budes musiet davat budik aby si stihala sa najest 😉 😉 😉 😉 🙂 a to mam pritom uplne v poho babo 😲 😲 😲

luculka
18. máj 2008

skoro vsetko,,, 😵

sorrelia
18. máj 2008

Pred tehu som mala 61kg
Pocas tehu som pribrala 23 kg - a mala som 84
Teraz po prichode z porodnice mam o 13 kg menej - 71kg - ale mam pocit, ze za to moze nemocnicna strava 😀
Mala som totiz vyvolavany porod a pred porodom som nejedla 15 hod. a po porode (nakoniec som sla sekciou) som zase nic nejedla az na druhy den aj to iba suchare, dalsi den zas suchare akurat ze na obed a veceru bol bujon, no a potom maximalne dietna strava .... no a teraz sa jednoducho nestiham najest

verulka
18. máj 2008

ja som nechala v pordnici len 5 😠 ako som cakala, s kazdym dalsim tehu v porodke nechavam menej a menej- po 1. a 2. to bolo vsetko cize 10 a 9kg...teraz mi ostali 4 ale este som mala resty spred tehu, takze budem bojovat s 10kg navyse 😅 ale az po kojeni, teraz je mliecko prvorade...bohuzial u mna pohyb nezabera 😖

monika28
20. máj 2008

ahojte. ja som pribrala 20 kg, v nemocnici som nechala 9 kg, teraz som doma 3 týždne a zišlo mi dole ďalších 6 kg, takže dokopy 15. zatiaľ... dúfam, že to takto pekne pôjde ďalej. 😉

miriamka
23. máj 2008

Ja som nechala v nemocnici 9,5kg a tak este 4-5kg mam na sebe kym budem na povodnej vahe

ivana26
23. máj 2008

ja som pribrala pocas tehu 11kg, v porodnici som nechala 8kg a do mesiaca som sa dostala na povodnu vahu 49kg 😉

ivca82
23. máj 2008

Ahojt, takže ja som v tehu pribrala 28kg 😅 a s pôrodnice som odišla s mojou váhou+ mojou dcérkou 😀 No ešte nejakých 15 kg a je to preč. Ale tie sa ma držia ako kliešta, aj keď sa snažím, sme tam fitko, večer nejesť. Aj keď mi muž vraví, že konečne vyzerám ako žena 😀 ale zase netreba veriť všetkému čo povedia.. 😉

susik77
23. máj 2008

o 9 kil 😎

alexandra
23. máj 2008

Pri Michaelovi som pribrala 15kg, priamo na porodnej sale ostalo 7,5kg, dalsie 1,5 na oddeleni sestonedelia a do pol roka po porode som bola o 3kg lahsia ako pred otehotnenim. Teraz som v 35tt zatial +9kg, takze uvidime 🙂

sandrika
23. máj 2008

ja - 6 ale tolko som aj pribrala 😉