O koľko lahšie ste zostali po pôrode?

mien
4. apr 2008

ahojte maminy, neviem či je tu už taká téma, ak áno tak sa ospravedlňujem.
Mńa by zaujímalo koľko ste mali kg, keď ste išli rodiť a koľko ste hneď nechali v nemocnici, lebo ja som už pribrala veľa a bojím sa, že cez leto budem ako guľka, keď budem vonka kočíkovať, ´dakujem. ak by chcel niekto vedieť, tak som už pribrala 15 kg, teraz už mám 70 KG, čo som nikdy predtým nemala, a viem, že ešte priberiem, tuším to bude aj 80 kg

spantex
5. apr 2008

Ahoj mien!
Pred otehotnením som mala 47 kg, pribrala som pribrala som 16 kg. 54 kg som mala, keď som prišla domov. Mám 160 cm.
Potom tie kilá išli pekne postupne dole, nekojila som ani som necvičila.
Po pol roku som mala pôvodnú váhu.
Chudé ženy potrebujú viac pribrať, aby nabrali energiu a silu k bábätku.

biela
7. apr 2008

ja som mala pred tehotenstvom 72 v deň pôrodu 94. keď som sa vrátila z pôrodnice vážila som 80. a odvtedy to nejde dolu, napriek tomu, že kojím 😔

manefan
8. apr 2008

Zuzitka, ja som pri oboch detoch pribrala 25 kg zy vychodiskovej vahy cca 60 kg. V porodnici ostalo vzyd 10 kg, potom postupne kojenim islo pri prvej dcerke este 5 dolu (za 1,5 roka) a s ostatnymi desiatimi som musela zabojovat dietou, resp. rapidne upravenou stravou a pravidelnym cvicenim. Prepokladam, ze aj teraz to bude tak...a kedze kojit chcem este dlhoooo, tak leto bude v znameni velkeho zadku, silnych stehien, tukovych zahybov 😉

grety
8. apr 2008

ja som pribrala 12 kg, mala som vychodiskovu vahu 54 kg. Ked som sla z porodnice mala som len 2 kg navyse. Do 2 tyzdnov som bola na svojej vahe. Kojila som 4 mesiace. Mam ale pocit, ze od polroka si musim davat velky pozor na vsetko co zjem, lebo to hned na sebe citim. Po porode som sa napr. citila totalne vysusena, vystavena, vsetko na mne viselo aj napriek tomu, ze som mala na sebe este 2 kg navyse.

lienockaa
8. apr 2008

pred tehotenstvom 55 kg..v deň pôrodu 66,5kg..v pôrodnici som sa nevážila..po príchode domov z pôrodnice som mala 60,5kg..no a dva týždne po pôrode mám svoju váhu..55kg..tiež kojím.. 🙂

tomik5
8. apr 2008

počas tehotenstva som pribrala 15 kíl, ked som išla rodiť mala som 65 no a teraz 9 mesiacov po pôrode mám ešte tri kilá navyše. Ale stále kojím, tak žiadna dieta nehrozí.

marija
9. apr 2008

Pred tehu 63kg, v den porodu 70kg, ked som prisla z porodnice mala som 63kg a o dalsi tyzden 59kg ;) dnes, tri mesiace po prode je to 60kg a tiez kojime ;)

ivetah
10. apr 2008

ahoj, ja som pribrala 13kg, z toho 6 do 33tt a dalsich 7kg potom do porodu, a tych 7 bola z velkej casti voda, bola som velmi opuchnuta. takze v porodnici ostalo 12kg a do tyzdna po prichode domov som bola tam, kde pred tehotenstvom a drzi sa to stale. kojim.
je ale pravda, ze ja som mala tukove zasoby na kojenie uz pred tehotenstvom, stihle zeny potrebuju pribrat viac.
a este pre zaujimavost, co kolko vazi v tehotenstve:
dieta 3,5
placenta 0,7
plodova voda 0,8
zvacsenie maternice 1,0
zvacsenie prs 0,4-0,8
narast objemu krvi 2,2
tekutiny v tkanivach 1,5-2,0
zasoby tuku 3,5
=================
t.j. celkovo 13,6-14,5 kg

a toto som este nasla:
1. trimester / 1 – 13 tt : 1,5 - 2 kg,
2. trimester / 14 – 26 tt : 6,5 - 7,5 kg (0,5 kg kazdy tyzden)
3. trimester / 27 -40 tt : 4 - 5,5 kg (0,5 kg za tyzden) 7.-8.mesiaci a 9. mesiaci (0 az 1 kg)

ale neda sa tym presne riadit, vsak kazda sme ina 😉

mien
autor
14. apr 2008

možno, že to bude hlúpa otázka, ale mňa by zaujímalo, keď sa voda zadržiava v tele to môže byť koľko kg na vyše, lebo ja mám už týždeň strašne napuchnuté ruky aj nohy, stále som sa prechádzala, no teraz spravím 4 metre von´ku a už nevládzem

ivetah
14. apr 2008

mien to tazko povedat, tymi kilami sa netrap. ale v prechadzkach pokracuj, mne to velmi pomahalo, pomaly, ale aspon polhodinu. ja som chodila normalne v teniskach - jednak to bolo super na nohy a jednak som uz ine topanky neobula 😀

catrin1
14. apr 2008

ahojte tak ja som pribrala 16 kg..10 kg som nechala v porodnici..a 3kg som schudla behom tyzdna doma po porode..este mi ostava 2-3 kg zhodit...

mirjan
14. apr 2008

ja som pribrala 12 kg, 2 týždne po pôrode som mala svoju pôvodnú váhu a teraz keď máme 2 mesiace mám už o kilo menej ako som mala pred otehotnením. náš drobec si ma jednoducho vyžaduje celú, nedovolí mi ani najesť sa.. ☹

danuska24
2. máj 2008

ja som mala pred tehotentsvom 81, ked som rodila mala som 88 a teraz mam 71 😀

livika
2. máj 2008

Ahoj,pribrala som 20 kg,10kg som nechala tiez v porodnici a postupne to ide dolu,este mam na sebe nejake 3kg.Malinka ma 4 mesiace.....

certica
3. máj 2008

ja som teraz pribrala 16kg, po prichode z porodnice som mala 6kg dole, ale o dalsi tyzden som schudla dalsie 4 kg

kasis
3. máj 2008

Pocas teh som pribrala 14 kg a ja som mala 3 dni po porode o 3 kg viac ako v den porodu 😒 a to mal drobec 4 kg, nejak mi organizmus zacal zadrziavat vodu, som ani papuce neobula, bo ja som pila ako tava aj 5 l denne. No ked som na 6ty den mliecko dostala islo vsetko rapidne dole aj 2kg denne 😉 a stravila som pol dna na Wcku, do 2 mes som bola na vychodzej vahe spred teh a potom som uz len zase priberala, bo som dost papala koli mliecku a maly bol dobrucky 😎

katulka2709
3. máj 2008

Ja som pribrala 20 kg a ked som odchadzala z porodnice mala som dole 13 kg 😉 ale ked som po 6 tyzdnoch stratila mlieko tak sa mi hned 5 kg vratilo. 😠

bora8
3. máj 2008

no ja som sa pri Jurkovi pri + 22 kg prestala vážiť, lebo som mala depku z toho aká som tlstá..... 😀 po pôrode som sa odvážila v nemocnici - malý mal 3,75 kg a ja som mala stále + 22 kg takže som asi zhodila len to čo som sa prestala vážiť 😀 a doma - to išlo strašne pomaly - pol roka som sa skoro vôbec nepohlas váhou - tak som začala tvrdo makať, cvičiť a držala som dietu - potom behom 2,5 mesiaca som schudla 16 kg - to už sa dalo, ale stále som mala niečo naviac - ale akosi sa mi to rozbehlo a už to potom išlo dole postupne, nakoniec som teraz po 4. rokoch mala ešte - 4 kg od pôvodnej váhy - teraz som znova tehu a už sa strážim, nechcela by som tak dopadnúť..... - každá mám iné skúsenosti, ale ja som nekojila každý hovorí že kojením tie kilečká idú dole samé....

jahodka11
3. máj 2008

maminy, ja ked som z povodnej vahy 68kg vazila v septembri 86kg, prestala som sa vazit, lebo by som to asi neprezila 🙂)) ved to bolo skoro 90kg, manzel ma 83, sa mi smial, ze vazim viac ako on! ale nebolo to na mne moc vidno, to bolo na tom najsmiesnejsie...ani sestricka mi to nechcela verit, ze kde mam tych 86kg 🙂) po porode som schudla 9kg a 2 mesiace po porode som vazila 69, to vazim dodnes, takze trosku este chcem pochudnut, ale uz mi to tak nehori..skor spevnit brusko 🙂

bublinkajasminka
4. máj 2008

ja som mala pred tehu váhu 48,5 dlho, pri tehu som pribrala 8 kíl a rodiť som išla s váhou 54,5 a ked som prišla z pôrodnice som mala 50 a potom som kilo a pol zhodila za týždeň a teraz som na pôvodnej váhe 😉

catrin1
4. máj 2008

ahojte..ja som mala pred tehu 49..pocas tehu som pribrala 16 kg a rodit som isla s 65 kg...po porode mi odislo hned 10 kg..a doma prvy tyzden som zhodila hned 3 kg...a teraz uz mam len 1 kg navyse...mam 50 kg.. 😉

filipi
5. máj 2008

Ahojte, než som otehotnela so synom mala som 55kg počas tehotenstva som pribrala úctyhodných 30kg zhodila sam len 7 kg a ďalších 8 rokov to bolo trápenie nešlo to dolu pri druhom tehotenstve som pribrala 8kg. Maličká bude mať 5 mesiacov a ja mám dolu 20kg vážim 66kg a som rozhodnutá do konca roka dať dolu ešte 15kg no, ale myslím si, že pri temperamente mojej dcérky to bude aj skôr. 🙂

deina
5. máj 2008

Pred tehu som mala vahu okolo 53 kg, v case porodu som mala + 11kg a kedze som bola chora a stravila v nemocnici tri tyzdne, slo to velmi rychlo dole. 😅 Vratila som sa domov s povodnou vahou. No a teraz som sa sice nevazila, ale asi mam este menej ako pred tehu (zase som bola chora), kedze su mi rifle akesi sirsie. Nekojim, kojila som len prvy mesiac. Netrapte sa kilami, ide to dole naozaj rychlo. 😉

lila794
14. máj 2008

ahojte! Pribrala som 20kg, z porodnice som prisla -14kg a doma zisli este 2kg a uz to stoji, ale to asi preto, ze kojim, nie?

quetinka82
14. máj 2008

ja som mala 58kg a pocas tehu som pribrala 22kg. ked som odchadzala z porodnice, tak som mala o 12kg menej a po dvoch mesiacoch som bola na svojej vahe.
jedla som podla chuti a nestresovala som sa. a chodila som s malym na veeeela prechadzok 😉

moni1412
15. máj 2008

ja som prisla z porodnice o 10 kg lahsia... pribrala som cez tehu 16kg, tak este tych 6 musim nejak zhodit. Snazim sa tiez tymi prechadzkami, uvidime 🙂
quetinka ty aj kojis alebo kojila si? vtedy sa vraj tiez zhadzuje....

adetka
15. máj 2008

ja som na konci tehotenstva vazila 73 kg... nepribrala som ani kilo... kvoli diabetickej diete (tehu cukrovka)...z porodnice som dosla domov o 8 kg lahsia... zial v priebehu styroch mesiacov po porode som ich nabrala naspat....

jankapo
15. máj 2008

moja predtehu vaha 52 kg, predporodna 67, po navrate z porodky 59, za tie dva dni co som doma uz len cosi pod 58, aj sa citim ako citronik vyzmykany, asi kojenim a vela tekutinami, ide to dolu, uvidime kam dospejeme casom 🙂

certica
15. máj 2008

jankapo, ja som mala presne taketo "miery" pri prvom 😉 . a gratulujem k matuskovi

quetinka82
15. máj 2008

moni1412, este stale kojim. Maly je riadny cickos, takze kojim tak 4-5x za den, v noci tak 2x, popritom uz papame zeleninku a ovocie.
myslim, ze kojenie dost pomohlo s kilami, ale dolezite je, aby sa mamicka nestresovala, ked nezhodi do pol roka, tak postupne sa zbytocnych kil zbavi - ak teda chce 😉