O koľko lahšie ste zostali po pôrode?

mien
4. apr 2008

ahojte maminy, neviem či je tu už taká téma, ak áno tak sa ospravedlňujem.
Mńa by zaujímalo koľko ste mali kg, keď ste išli rodiť a koľko ste hneď nechali v nemocnici, lebo ja som už pribrala veľa a bojím sa, že cez leto budem ako guľka, keď budem vonka kočíkovať, ´dakujem. ak by chcel niekto vedieť, tak som už pribrala 15 kg, teraz už mám 70 KG, čo som nikdy predtým nemala, a viem, že ešte priberiem, tuším to bude aj 80 kg

miselin
15. jún 2008

Ja som pred tehu mala 60kg a pribrala som na 77kg a keď som odchádzala z nemocnice tak som mala 69 a teraz po 7 týždňoch mám 64kg, no ide to zomňa dole ako z chlpatej deky,tak dúfam,že to niekedy dám aj dole, lebo mám z toho strašné mindráky ☹

mien
autor
16. jún 2008

vikulik ďakujem

rusovcanka
16. jún 2008

Ja som počas tehu pribrala 14 kg,z toho 12 kg som nechala v pôrodnici 😀 Počas kojenia som schudla ďalších 6kg,takže som mala ešte o 4 kg menej ako pred tehu a bola som samá kosť a koža...časom sa to upravilo a teraz sa pohybujem tak medzi 55-58 kg a som spokojná 😉

tina78
16. jún 2008

No ja som mala pred tehu 69kg , pred porodom 86kg , ked som prišla z porodnice nejakých 72kg a teraz ked stále kojím to ide dole samo a mám už 64kg 🙂ˇčo je úplne super!

matenka
16. jún 2008

ja som mala pred tehu 49 kg, pred pôrodom 59kg no a keď som porodila tak 52, kojím, malá má tri mesiace, stále som neschudla ani kilo, ale zas sa musím priznať, že jem strašne moc 🙂

horallka
17. jún 2008

ja som mala východziu váhu 58 kg a počas tehu som sa vypracovala na 8 kg. v pôrodnici hned ostalo 5 a teraz ako som doma už 2 týždne, tak išlo dolu dalších 5.

majada
17. jún 2008

ja som mala 49kg spoločne s malým sme maly 60kg v pôrodnici ostalo 8kg teraz mám 49kg ale aj veľke brucho ktorého sa nie a nie zbaviť 😒 ...

lenik15
17. jún 2008

Ja som mala pred otehotnenim 50/ zapal oblicky) dobra dieta. S malym som nabrala 17kg po roku som padla na 55 a zacala skakat cez svihadlo a pneumatika nie a nie a nanajvys mi zacalo po porode chutit pivko tak co by aj zmyzla.

sasenka
17. jún 2008

po oboch porodoch 7 kg hned dolu a ešte dalšie 2 z nemocničnej stravy, a nepribrala som vdaka mojej blaznivej pečeni skoro nič, takže som bola na tom dobre 😵 😵 😵 Deti mali po 3500g

sandrika
17. jún 2008

ja som pribrala 6 kg, po porode dole 6 kg a doma dalsie 3takze - 9kg
lenik aj mne ale iba cierne predtym svetle

iwanka
18. jún 2008

Ja som mala 53, pocas tehotenstva som sa dostala na vysse 70kg ,a to som sa uz posledný mesiac nevazila 🙂 , aby som nemala stresy 🙂
Po porode som mala 65kg a teraz 60kg, takze este stale daco navysse. Dojcim, tak dufam, ze to pojde rychlo dole, ale mozem povedat, ze jest mi chuti dost 😀

neila19
22. jún 2008

rusovcanka a kolko malo babo?a mala si aj neake problemy_alebo len tak 😉

sisi
23. jún 2008

Ja som pri prvej Dcere pribrala 9 kg a dala po pôrode dole len 5 kg a mala važila 3750g a pri druhom som mala dvojčata pri nich som pribrala 14 kg a po pôrode islo dole 20 kg a chalani važili 2500g a 3300 g

horallka
23. jún 2008

zabudla som za tú osmičku pripsať nulu- takže tesne pred pôrodom som vážila rovných 80 kg.A to som ešte minulé leto mala 56 kg. Teraz som 3 týž. po pôrode a 10 kg je už dole- z toho 5 ešte v pôrodnici. Chcela by som mať opäť svojich 56 kg, ale budem rada,keď to padne aj na tých 60 , len nie 70 preboha- taký slon je zo mňa a do ničoho sa nezmestím. Nosím mamine veci, ľútostivo si prezerám svoje tričká a sukne v skrini a tajne dúfam, že už budúce leto sa do toho zmestím 😉

sasenka
23. jún 2008

ja pri prvom aj druhom hned po porode 7kg dolu, obajha mali 3500g
A kedťže som nepribrala nič (mam aj tak nadvahu), tak som vyzerala lepšie ako pred otehotnením. Ale nabrala som to potom, takže dnes važim ako v den ked som sa vydavala ( a začína to 8-kou 😒 😠 ☹ 😖 )

jastericka
27. jún 2008

ahojte, tak sa pridávam. Pred tehu som mávala tak 55-58kg. Pred pôrodom 75 kg. Teraz mám 62 a nie a nie tie zvyšné kilá dať dole.

Žienky, myslíte si, že dojčením sa naozaj chudne? Alebo je to skôr tým pohybom okolo bábätka.
Inak mne tiež hrozne chutí jesť a čo je najhoršie stále som hladná. Asi je to preto, že vypotím veľa energie, kým sa pomotám okolo maličkej.

Váha mi dáko neprekáža, vadí mi len to, že sa nezmestím do žiadnych nohavíc a všetky tričká sú mi obtiahnuté a vytŕča z nich brucho 😒

katja78
27. jún 2008

pred otehotnením 70 kg, pred pôrodom 89 kg, teraz (malá má 17 mes.) som konečne na svojej pôvodnej váhe 😀 😀 😀
ale dosť dlho to trvalo, kým som sa zbavila posledných 4-5 kg, až keď som začala pravidelne cvičiť.
dokonca niektoré veci, ktoré som si kúpila v 2-3 mes. tehu, sú mi už veľké ☹
u mňa je problém s jedením - celý deň jem stále, tak po malých množstvách, ale keď malá zaspí, tak prevetrám chladničku 😠

susik77
27. jún 2008

o 9 kg. dohromady som nabrala v tehu 19 kg, pocas kojenia 1 kg, teraz ked ma mala 10 mes. potrebujem zhodit este 3.5 kg do pred tehu vahy

bzucinka2
27. jún 2008

ja som pribrala pocas tehu 14 kg, po prichode domov, t.j po dvoch tyzdnoch bolo dole 13 kg, to zvysne jedno beha stale hore dole, co by bolo uplne v pohode, len ma stve to skarede a neforemne brusisko, ktoreho sa nie a nie zbavit ☹

dididi30
28. jún 2008

ja som 2 tyzdne po rode a chudnem nehorazne, minuly tyzden som si kupila nohavice na leto a veru uz mi riadne visa 😖 strasne mi pomaha kojenie 😉 pocas tehu som pribrala 20 kil v nemocke nechala 10 a teraz som zhodila za 2 tyzdne 5 a mozno viac, pekne to pada dole 😀 tak za mesiac pocitam s predoslou vahou....len to musim trocha zpevnit 😎
aj ja mam problem len s bruskom, teba nejake brusaky, len sa mi nechce 😝

jarka70
28. jún 2008

pred tehu 66kg pribrala som 22kg pocas tehu --88kg,.po porode zislo 8 kg dole hned a teraz konecne len prve kilecko dolu 🙂 nechapem ako niekto moze tak rychlo chudnut aj ja kojim poradte drzite nejaku dietu alebo co?dole musi ist este aspon 9-10kil lebo sa strasne citim s tymi kilami navyse ☹

helena
28. jún 2008

ahojte ja som pocas tehu pribrala 11 kg a uz tyzden po porode som nemala na sebe ani kilo-tak mam svoju vahu tasa 😉 len skoda ze nekojim-mohla by som byt chudsia 😅

ssissi
28. jún 2008

jarka70, ja nedržím žiadnu diétu, vlastne sa prežieram viac ako pred tehotenstvom, lebo som stále hladná z tej veľkovýroby mlieka. Počas tehotenstva +15 kg, po šestonedelí som bola na tom, čo pred tehotenstvom a teraz mínus 5 kg spred tehotenstva. Ale telo vyzerá aj tak inak - väčšie prsia, celé je nejaké iné 🙂, no ale to brucho - ešte mám cez neho slabú linea negra - aspoň mám výhovorku do plaviek 😝 .

Moja naj "diéta" bola kojenie + celodenné vrtenie sa okolo malej, čo myslím, že je aj u teba - máš toho predsa len viac. Niekde som čítala, že každým tehotenstvom to ide pomalšie, tak neboooj, pomaly ďalej zájdeš.

horallka
28. jún 2008

Ja som už mesiac po pôrode- plne kojím, aj okolo bábatka a domácnosti sa krútim dosť, jem tak primerane, veľa sa neprejedám a veru nepozorujem, že by som nejako extrémne išla s váhou dole ako diddi. 10 kg je síce už fuč, ale z toho som 5 nechala v pôrodnici. Brucho sa mi celkom pekne sfúklo, mám ešte ovisnutú kožu a tá ešte asi aj dosť dlho bude, ale nehorázne mi narástla riť a z nej nie a nie dať dole. A tukové vankúše mik vytrčajú ešte aj na chrbte, čo ma strašne rozčuľuje, v každom tričku som ako jaternica

ilijanka
28. jún 2008

no tak ja som pribrala 15kg a po návrate z pôrodnice som stále mala 8-9 kg navyše a tie išli dole iba veeeľmi pomaly, aj keď stále kojím a teraz rok po pôrode už mám hmotnosť ako pred tehotenstvom

lenocka80
29. jún 2008

tak ja presne ako ilijanka. Sice som pocas tehu pribrala az 23kg - stale nechapem ako 😀 ,ale hned po porode som stratila 15kg, no a este stale mam navyse 8kg a tie nie a nie ist zo mna prec...velka rit a tucne stehna, tak tam sa mi to rozlozilo...a samozrejme prsia, tie ked kojim maju hadam po dva kg 😀 ale najviac ma trapi, ze sa nezmestim do svojich povodnych handier...staaaale si nemam co obliect, to je strasne...

mucha
4. júl 2008

ja som mala pred tehu 55 kg, pribrala som na 70 a po porode schudla na 60 a este stale mam tych 60... ale ked dokojim, zacnem cvicit, lebo brucho mam stale take vytahane 😒

katarina.banska
27. máj 2010

ahojte. ja som vazila pred tehotenstvom 55kg, pred porodom som mala 71 nechala som v porodnici 10 kg a po tyzdni slo dole dalsie kilo. teraz som 3 tyzdne po porode a nejak na sebe nebadam zmeny. este stale na seba neobleciem rifle, ktore som nosila... :(
kojim dost vela, no chuti mi aj papat. stale by som nieco zula. tak sa obavam toho, ze skor priberiem ako sa dostanem sa svoju povodnu vahu. co myslite upravi sa mi to po sestonedeli? alebo vy ste ako schudli, kedy?
dakujem 🙂 🙂

renika80
29. máj 2010

Ja ked som otehotnela, mala som 50 kg, rodit som isla ako 60 kg mamicka, po porode mi ostali 4 kg, ale prsia som mala o 2 cisla vacsie, mala som strasne vela mlieka, do pol roka som si denne odsala vyse 1 litra, jedla som aj v noci, pila som strasne vela tekutin, potom ako som prestala kojit, prsia sa zmensili na povodnu velkost, no vyzerali strasne, teraz uz su celkom v pohode, ale uz nikdy nebudu take ako pred porodom 😝 , snazim sa udrzat si povodnu vahu, aj sa mi to celkom dari, hlavne vecer uz nejem, len ovocie alebo zeleninu, ja neviem, mam trochu brucho,ale ani nie ze tucne , skoro vobec tam nemam ziadny tuk, ja mam pocit, ze sa tym tehotenstvom tie organy trocha premiestnia, este aj to drzanie tela, ked mam skoro cely den na rukach maleho, tak vytlacam brucho, aby som udrzala chrbticu, asi po sestonedeli som uz zacala nosit svoje veci, ktore som nosila pred tehotenstvom, myslim nohavice, prsia som mala take, ze som vrchne diely oblecenia musela vymenit, lebo mi isli puknut na prsiach 😀

desszi
29. máj 2010

ja som otehotnela s vahou 48 kg, pred porodom som mala 59kg, po sestonedeli 51kg a tej 50-ky som sa drzala kym som kojila, lenze potom som musela vylucit cukor a sladkosti zo stravy, pretoze maly ma ekzem a vaha sla dole. Teraz mam 47kg, uz mesiac nekojim a snazim sa pribrat, pretoze je sice moderne byt chuda, ale ja sa sebe nepacim. prsia mam velkost ako pred porodom, ale ten tvar uz nie je ono. dufam, ze ked priberiem tie 3 kila, tak bude vsetko gulatsie.