O koľko lahšie ste zostali po pôrode?

mien
4. apr 2008

ahojte maminy, neviem či je tu už taká téma, ak áno tak sa ospravedlňujem.
Mńa by zaujímalo koľko ste mali kg, keď ste išli rodiť a koľko ste hneď nechali v nemocnici, lebo ja som už pribrala veľa a bojím sa, že cez leto budem ako guľka, keď budem vonka kočíkovať, ´dakujem. ak by chcel niekto vedieť, tak som už pribrala 15 kg, teraz už mám 70 KG, čo som nikdy predtým nemala, a viem, že ešte priberiem, tuším to bude aj 80 kg

sorrelia
24. máj 2008

no ja som pribrala 23 a po porode som mala o 13kg menej ... takze este 10musim dat dole 😀

milhaus
28. máj 2008

ja som pribrala 5 kg a zhodila som 7 aj ked som nemusela ani dkg

petka.m
28. máj 2008

ja som pribrala 20 kg a pôrode mi zišlo 13 kg..., ale už som na svojej pôvodnej váhe 😉 .

dai
28. máj 2008

pribrala som 16, zhodila 12 - kedze som ale dost vyrazne schudla na zaciatku tehotenstva, mala som po porode o 4 kila menej ako pred otehotnenim

bystricanka
28. máj 2008

ja som pribrala 15kg a zhodila som zatiaľ 13kg. Inak tesne po pôrode som mala dole len 5 kíl 😖

bubba
28. máj 2008

pribrala som 27kg a po porode zislo 5kg.do tyzdna po porode dalsich 5 a potom do roka bez akej kolvek diety alebo cvicenia(orem toho s babom)som schudla naspat na povodnu vahu 😀

adusha
28. máj 2008

Uff, baby, ked citam vase vahy, hned mi je lepsie a lahsie... ja som pribrala uz 25 kg a to som stale kinderko...doktor mi to stale vytyka a vyhraza sa mi nemocnicou... tu som prave zistila, ze nie som raritny ukaz so svojimi kilami navyse...no, dufam, ze aj moje kila po porode pekne nepozorovane odidu tak ako nepozorovane prisli 😉

luciaakubko
28. máj 2008

🙂 som zvedava, kolko pojde dolu z mojich 17tich 🙂 od minuleho tyzdna som kilecko schudla, viac uz dufam nenaberiem, no silne pochybujem, ze tych mojich povodnych 51 este dakedy dosiahnem... 🙂

jankapo
28. máj 2008

luci, ak budes kojit, tak dosiahnes...ja som mala 52 pred tehu, pribrala som 15, 3 tyzdne po porode mam 55...mam pocit ze ma maly celu vysaje (tak to dohanam sladkostami, xixix)

luciaakubko
28. máj 2008

🙂 vraj moze nastat aj opacny efekt, jani 🙂 co sa dufam mne nestane 🙂 existuje vsak aj kopec inych metod, len neviem, ci ich budem popri babatku vobec stihat 🙂 nejako to priberanie ani neriesim, straaasne sa tesim na malu 😲 🙂

dididi30
28. máj 2008

luci ja som pri malej pribrala 16 kil a rok som sa nemohla dat do poriadku furt mi chybalo do povodnej vahy 48 5 kil dat dole ani som ich nedalal motala som sa okolo 50 a teraz som tehu a tiez som pribrala 16 kil , zatial, no a uz mam aj 30 rokov takze pocitam,ze budem mat tentoraz problem s kilami ovela vecsi,, ale hadam to zhodim, mne staci ,ze po 6 hodine nejem a je to ok.....ale tymto si len udrziavam vahu, chudnut neviem, ale ozvem sa po porode co a ako 😀

luciaakubko
28. máj 2008

dididi 😉 tridsiatku na krku mam aj ja, cize moje obavy su namieste 🙂 ono v poslednych tyzdnoch nejako nenaberam, kriticke boli 5., 6., a 7. mesiac, tam sa toho nazbieralo habadej 🙂 ja ani v teho nejem po siestej a snazim sa zjest iba to, co prospieva malej, aj ked obcas taku zmrzke, ci bielej cokolade so slahackou neodolam 🙂 ved uvidime, potom preberieme, rozanalyzujeme a daco s tym podnikneme 😉

pizicek
4. jún 2008

Ahojte maminy tak ja som pocas tehotenstva pribrala dost pred som mala 62kg a ked som sla na porod tak som vazila 75kg.Po porode som schudla behom 2mesiacov na 52 kg slo to same.Ale ja si myslim ze mi pomohli k tomu caste prechadzky a samozrejme aj kojenie lebo ziadnu dietu som nedrzala. 🙂

horallka
4. jún 2008

Ja som tesne po pôrode a pôrodom som zhodila z 80 na 75 kíl, lebo som sa na tretí deň po pôrode išla ku sestričke odvážiť. Takže pôrodom ide dole len nejakých 5 kíl . Ale samozrejme, chcem zhodiť aj tie zvyšné - predtým som mala totižto 56 kíl, tak si verím

pizicek
4. jún 2008

horallka neboj vsetko pojde dolu a lahko kedzze jje leto tak ti to pojde rychlo vsak urcite budes chodit na prechadzky a to kojenie urcite zabera tak ti drzim palce 🙂

najjanka
5. jún 2008

Z mojich pribratych 17 kil som v porodnici nechala 10 kil (ale ja som porodila viac nez 5 kiloveho slonika, plus kilo mala placenta, plus nieco aj plodova voda vazila), ostalo mi teda 7 kil navyse a pomaly to ide dole aj same. Ale pravda je taka, ze sa bojim jest niektore veci (sladkosti, cokoladu...), lebo maly sa este v nemocnici z niecoho vyhadzal a ja sa bojim dodavat mu este nejake alergeny.
A strasny hladosko to je, papa pekne kazde dve hodinky vo dne v noci, takze ma pekne vyciciava.

Inak, pri prvom dietati som velmi rychlo schudla, po sestonedeli som vazila menej ako pred otehotnenim, pri dcerke tie kila nesli zhodit ani za svet, na svoju povodnu vahu som sa vobec nedostala.
Tak dufam, ze teraz to postupne pojde a do roka si obleciem aj tie odlozene veci 😵

horallka
6. jún 2008

Mne zišlo pôrodom len 5 kíl. Vážila som sa hneď na druhý deň u sestričky, ale mali tam takú predpotopnú váhu, tak neviem, či vôbec vážila dobre.

kisska
11. jún 2008

ja som isla cisarskym a v nemocke som nechala 5 kg. Zvysnych 7 + 2 bonusove boli dolu do konca 600nedelia ale dalej ani tuk. Dokonca teraz po 3 mesiacoch som zacala zase priberat a to stale kojim. Takze musim zacat davat pozor co do seba hadzem, aj ked hovorim, ze hormony ma udrziavaju permanentne hladnu... 😠

neila19
11. jún 2008

kisska a kolko si pribrala?

dididi30
14. jún 2008

cafte, tak ja som pribrala 20 kil a zhodila som pri porode 10, zbytok caka na kojenie, teda dufam,ze to drobec vytaha 😎

maca793
14. jún 2008

tak ja som pribrala pri dvojičkách vyše 80kg z 52kg na vyše 130kg a potom som to už nerátala, po pôrode som mala 80kg? nepamätám si, ale pri Karolínke som z 52kg pribrala na 72kg a po pôrode som mala 55kg. takže som hneď všetko dala dole a ešte do 2 mesiacov som schudla na 48kg.

zuzkap2
15. jún 2008

pri prvom som pribrala 21kg a pôrodom išlo 14kg a pri druhom som pribrala 11kg a dole išlo celých 11 a potom ešte pri kojení 8kg

adicka111
15. jún 2008

ja som pribrala 15 kg a po porode som bola o 8 kg lahsia 😉 ale mam kamosku, ktora porodom "zhodila" 10 kg!!!

mory
15. jún 2008

dobra tema 😀 ja som pribrala 32kg (100kg) a po porode som mala o 9kg menej 😅

miruss
15. jún 2008

Ja som pribrala 9,5 kg a po pôrode som bola o 6,5 kg ľahšia. 🙂

alexandra
15. jún 2008

Pri synovi 15kg, z ktorych 8 ostalo na porodnej sale, dalsie 1,5kg v nemocnici a zvysok bol aj s niecim naviac prec do 3 mesiacov.. Teraz mam na sebe nejakych 8kg, takze asi pojdem domov s podvahou 😀

mien
autor
15. jún 2008

ked som iša rodiť mala som 82 Damianko má 11 dní a mám 72 ešte musím dať dole 20 hihi

vikulik
15. jún 2008

ahoj mien gratulujeeeeem 😉

mracik
15. jún 2008

ja som pri poslednom tehu pribrala 23 kíl, pred pôrodom som mala 80kg, týždeň po pôrode som mala 63kg. Teraz po roku mám 53kg.
Veľmi záleží aj na tom, či tie kilá, čo na seba naberáme, sú tvorené vodou alebo tukom. Ja som bola riadne opuchnutá a okrem toho som mala polyhydramnion. Takže tie kilá zo mňa vlastne "vytiekli" 😀 (okrem tých štyri a pol kila, ktoré vyčľupli 🙂 )
maca, stotridsať kíl? to si asi pár mesiacov pred pôrodom len ležala, nie? Teda nosiť toľko kíl 😕 klobúk dole

adusa
15. jún 2008

Uz si ani poriadne nepamatam, ale pred tehu som mala asi nejakych 57 kg, pocas porodu som nabrala okolo 14 kg a po porode to nejak zo mna slo dole, neviem ci to bolo kojenim, ale asi za mesiac som bola ako pred tehu a do roka som schudla este viac na nejakych 50 kg.
Hovori sa ze pri druhom sa zvykne nabrat viac, tak uvidime 😅