O koľko lahšie ste zostali po pôrode?

mien
4. apr 2008

ahojte maminy, neviem či je tu už taká téma, ak áno tak sa ospravedlňujem.
Mńa by zaujímalo koľko ste mali kg, keď ste išli rodiť a koľko ste hneď nechali v nemocnici, lebo ja som už pribrala veľa a bojím sa, že cez leto budem ako guľka, keď budem vonka kočíkovať, ´dakujem. ak by chcel niekto vedieť, tak som už pribrala 15 kg, teraz už mám 70 KG, čo som nikdy predtým nemala, a viem, že ešte priberiem, tuším to bude aj 80 kg

nevesta
4. apr 2008

Ahoj, taka tema tu uz je skus pohladat, ja som pred porodom mala 84 kg a potom ked po 3 dnoch odisla aj voda z telas tak -9 kg, cize 75 😉

mien
autor
4. apr 2008

ďakujem, tak skúsim pohľadať

sorrelia
4. apr 2008

mien
Ja som mala na zaciatku tehu 61kg a teraz mam 81kg takze + 20kg. No a este urcite priberiem. A vies co ? Uz si z toho vobec nic nerobim. A cez leto budem gula a poriadna 😀 😀 😀 , ale no co uz. Hlavne ze malicky sa ma dobre 😀 😀 😀

Ale mozem ti sem napisat skusenosti kamaratiek. Jedna pibrala pocas tehu cez 40kg a po porode (ked uz bola doma) mala o 8 kg menej. A teraz je z nej opat kocka, ale jej malicka ma uz 3 roky. Dalsia kamoska pribrala 26kg , neviem kolko nechala v porodnici, ale teraz ma jej syncek rok a ona ma o 3kg menej ako pred tehu.

Tak snad ti to trosku pomohlo a netrap sa kvoli kilam.

mien
autor
4. apr 2008

sorelia, ja sa teraz netrápi, ale poznám sa, hneď ako porodím, tak sa budem trápiť, ale podĺa mňa ty už nepriberieš, lebo si už na konci aj ja už chcem byť v 36 tt

alififi
4. apr 2008

mien, myslim, ze po porode ta skor budu trapit ine veci 😎

mien
autor
4. apr 2008

alififi, no to viem, ale veď jedno leto vydržím aj s nadváhou, veď to stojí za to

jankapo
4. apr 2008

Mien, neboj, mozno uz nepriberies az tolko co cakas, si v tyzdni ked mna maly zacal riadne tlacit na zaludok a nedovolil mi vela papat, ked som to prehnala, bolo mi tazko a tak...takze jedavam male porcie a ani nemam pocit ze castejsie, lebo z vela veci ma pali zaha a tak...za posledny mesiac som pribrala asi len kilo, aj to je vlastne babo, takze nic navyse, dokonca mam pocit, ze su mi nohavice tehu co mam volnejsie na stehnach ako predtym..kazda sme ina, toto naozaj je tazko porovnavat.... 😉

sorrelia
4. apr 2008

mien
tak ako ti piese alififi, budes mat koopec inych prijemnych starosti ako svoju postavu 🙂

Inak ja priberam veselo dalej 😀 - co uz som z tych co priberaju pocas celeho tehu. A to ti mozem povedat, ze papam menej ako pred tehu. Takze to uz nijak neriesim. Pripravujem sa na den D alebo skor P 😀 .
Ozaj a neponahlaj sa tak. Uzivaj si tehotenstvo zakial mozes. Ubehne to ako voda, uvidis.

alififi
4. apr 2008

jezis zaha, to uz som aj zabudla - fuj 😀

jankapo
4. apr 2008

alififi, aj ja chcem zabudnuuuut.... 😉

sorrelia
4. apr 2008

fuj zaha , ani mi ju nespominajte .... bleee nic mi na nu nepomaha ☹

biba12
4. apr 2008

Pred porodom som mala 55 kil, ked som isla rodit 69 kil/+14kg/. V nemocke som nechala 5 kil a za dva tyzdne mi odislo dalsich 5 kil. A 4 kila som zhodila este cvicenim a kojenim . Teraz mam tolko co pred porodom, trvalo to 5 mesiacov.

magg
4. apr 2008

ja som mala pred porodom 48 kg a ked som sla rodit mala som 69, z nemocnice som odchadzala so 60 kg a behom pol roka to kleslo na 53, ale teraz som znova dve kilecka nabrala 😅

mien
autor
4. apr 2008

m ag, ale 48 to bolo áj tak málo

jaja25
4. apr 2008

Pred tehotenstvom 54, ked som išla rodiť, tak 72. Z nemocnice som išla ako 66kg.

sorscha
4. apr 2008

Ja som mala pred tehu 50kg a keď som išla rodiť váha mi vyskočila na 72kg. Po pôrode sa držím na 60kg a nijako to nechce isť dolu. Moja výška je 160cm. Ale už si z toho nič nerobím. Užívam si malého a možno časom tie kilá odídu aj samé. 😀

zabka1003
4. apr 2008

Ja som pribrala 14 kg a v pôrodnici som nechala 11 kg..(bola som tam 10 dní)

mien
autor
4. apr 2008

sorscha, veď to už máš v pohode po 4 mesiacoch, aj tak ešte schudneš a budeš mať pôvodnú váhu
zabka no super 14 kg to je dosť málo, a že si schudla po 10m dni 11 kíl, to ti troška závidím

maryn
4. apr 2008

ahojte ja som tiez v porodnici nechala 11-12 kg, bola som tam 7 dni a behom 3 mesiacov som mala uz len kilecko navyse oproti povodnemu stavu 😀

biba12
4. apr 2008

Jeeeeeeeeeej Maryn Tvoja Viki, ma ten isty datum narodenia ako ja, akurat, ze ja mam o 30 rokov viac, narodila sa na moju 30-tku.

kacenkha
4. apr 2008

Ahojky, ja som tiež pribrala 26 kg - ledva som sa vytrepala na pôrodný stôl 🙂. Dnes je 9 mesiacov od pôrodu a už mám len 2 kg. Podotýkam, že doteraz som nedržala žiadnu diétu. V pôrodnici som nechala asi 10 kg a kojením postupne ostatné kilečká. Ono to ide samo, len netreba čakať, že to čo priberáme 9 mesiacov zhodíme hneď po pôrode. Odporúčam kúpiť si sťahovací pás (taký, ktorý sa používa na chránenie obličiek), stačí volnejšie tričko a vyzerá to oveľa lepšie. Ten zároveň pomáha, aby sa maternica čo najskôr stiahla..
Hlavne sa netreba stresovať a pôjde to. Zamerajte sa na bábätko a odíde to samo. Tak veľa šťastia, ľahký pôrod a krásne bábätká vám želám 😀

minitrouble
4. apr 2008

ahojte - ja mam tiez skusenost ze z tych 14-15 kil co som nabrala mi v priebehu prvych 10 dni od porodu odislo hned 11 dolu a tie zvysne 3-4 mi uz teraz idu straaaasne pomalicky - ale neva do leta casu dost 😉

capy
4. apr 2008

ahojte. my sme mali pred porodom 78 a ked sme odchadzali z nemocky tak sme mali 70 kg. ale vobec sa kileckami nezatazujeme 🙂

saska303
4. apr 2008

Ahojte,
ja som mal pred tehu 68, pred pôrodom skoro 90, čiže +22kg, cítila som sa ako hroch, ale až tak ma to netrápilo. Z pôrodnice sme prišli o 11kg ľahší, a kým som kojila, tak sa podarilo ešte 7, ale keď som prestala kojiť, už to nejde tak rýchlo dolu. 😕 😕 😕 ☹

zuzitka
4. apr 2008

ja som pribrala v tehu +23kg 😅
v porodnici som nechala -12 kg .... a teraz 2 roky po porode mam este + 6kg 😖

zuzitka
4. apr 2008
masinka
4. apr 2008

ahoj
ja som pribrala 12 kg a 10 som nechala v porodnici (resp. 3,5 som si doniesla domov v perinke 😉 )
zvysne dve som zhodila kym mala mala mesiac, teraz ma 16 mesiacov a mam este o 5 kg menej (stale kojim)
dufam ze ked dokojim ,tak trochu priberiem, nech si ma manzel aspon na co sahnut

krajcoanka
4. apr 2008

ja som mala pri otehot. (pri prvom)55kg a pribrala som 13 kg-68 kg. vaha mi ostala 62kg po pôrode.
pri druhom som začala u 62 kg a pribrala som 15 kg-77kg. teraz mam 62 kg, ale brucho mi po druhom ostalo 😠 (mala som cisara)
aj som rozmýšlala zhodiť, ale neviem či by tie škodliviny nešli cez mlieko do malého, tak to nehavam tak!
Ale pozor! Kila idu velmi ťažko dole. jedz menšie porcie a častejšie. Sladkemu sa radšej vyhni(vo velkej miere sladke!) Ja osobne som nemohla jesť sladké v tehotenstve. Zato teraz to dobieham! 😠

zuzitka
4. apr 2008

krajcoanka.... pri druhom si pribrala este viac? 😝 no mam sa na co tesit..... 😠
sak ja som vazila pri prvom 92 kg ked som sla rodit!!!!!!! tak to budem mat kolko pri druhom???? 😖 😅 😅 😅

fejusa
5. apr 2008

ahojte,ja ked som otehotnela tak som mala 57 a ked som sla rodit tak som mala75 😀 .pribrala som 18kil.a to porode hned 10slo dole do piatich mesiacov som zhodila dalsich 5,a teraz mam 58.a inak po poredde asi po troch tyzdnoch som zacala cvicit 😅