Odstránenie znamienka

nikk3y
1. aug 2018

Caute baby mate skúsenosť s odstránením znamienka?
Predtym bol hladky plochy a teraz ma uz takyto tvar :/ 🙂

mata90
1. aug 2018

treba ist na kožné s dr ti povie ako postupovať, v prípade že sa zmenilo odporučí a objedná ta na zákrok, potom sa počká na výsledky z histologie.

nikk3y
autor
1. aug 2018

@mata90 dakujem za odpoved

martapir
1. aug 2018

bola som pred par mesiacmi na laserovom odstráneni 4 znamienok , všetky boli vypuklé, teraz mám na týchmiestach iba tmavšie červené miestá ktoré by mali časom splynúť s pokožkou

janulka2811
1. aug 2018

Mala som dve znamienka na chrbte,boli v poriadku no boleli ma a rastli.Dala som ich odstranit,vyrezali mi ich poviem,ze riadny kus aj z kozou diera ako vieme kam .... zasili a mam klud,iba obcas ma to miesto svrbi ale znamienka nikde.
Odporucam odstranit je to chvilkova zalezitost a bezbolestna.

shilou
1. aug 2018

Ja mám aj vyoperované, aj odstránené el.ihlou. Pokiaľ je znamienko ohraničené v pravidelnom tvare-je to ok. Zlé znamienko je čierne a s nepravidelným tvarom. Na kožnom mi tak povedala.

viera27
1. aug 2018

ja som nachylna na zle znamienka. minuly rok mi brali 5, tento uz mam zase na 3 termin. Co uz. V kazdom pripade s tymto k lekarke a nie na odstranenie laserom. toto bude podla mna na zdravotne dovody. je dost nepekne a neohranicene. Takze s histologiou.

nikk3y
autor
1. aug 2018

@viera27 az sa teraz fakt naozaj zacinam báť. :/

viera27
1. aug 2018

@nikk3y neplas sa. Ako vravím, ja mam takých kopec už vybratých a vždy to bolo ok. Takže škoda sa ti nervovat

slimstar
Autor odpoveď zmazal
Zobraz
nikk3y
autor
2. aug 2018

@slimstar a cena sa pohybovala ? U toho sukromneho?

mata90
2. aug 2018

@nikk3y
@viera27
nieje to pravda o tej jazve koli tomu som sla do Martina na plastickú chirurgiu a za jedno som si platila za druhé nie a obidve jazvy vidno ale jedna je brutal, druhý krát by som už nešla tam , jedna známa bola u nám v meste a má to mnohokrát lepšie a este aj zadarmo.

slimstar
Autor odpoveď zmazal
Zobraz
mata90
2. aug 2018

ja som platila pred 3 rokmi 57 eur

fefe123
Autor odpoveď zmazal
Zobraz
basska_b
2. aug 2018

To nevyzerá dobre... ja som bola v Bratislave na Národnom onkologickom ústave, úžasný prístup, top profesionáli, zachránili mi život. Treba tam do kožnej ambulancie papier od obyčajného kožného doktora s diagnózou myslím D22.6, inak neberú nových ľudí len tak z ulice. Ale neľutujem. Obvodna kožná mi to zle diagnostikovala

basska_b
2. aug 2018

Jo a bolo to úplne zadarmo, nikde som ani cent nedala. Platí sa pri estetických zákrokoch

nikk3y
autor
2. aug 2018

@fefe123 dakujem pekne za radu 🙂

nikk3y
autor
2. aug 2018

@basska_b na onkologii? O.o

basska_b
2. aug 2018

@nikk3y hej no... bohužiaľ, bolo to nebezpečné znamienko. Povedala doktorka, že keby som prišla o rok, tak už by tam mohol byť nádor. Rakovina kože je taká, že keď sa objaví a rieši včas, šanca na vyzdravenie je 100%. Keď sa objaví neskoro, je to 0%, veľmi rýchlo a všade metastazuje.

fefe123
Autor odpoveď zmazal
Zobraz
viera27
3. aug 2018

@basska_b súhlasím, tam vedia čo robia. ale treba povedať, že hore na onkológii sa s tým neparajú 🤣. Vyberajú veľa okolitého tkaniva a nejaký plastický steh ich netrápi 🤣. Odtiaľ mam dve fasa jazvy. Zbytok som si dala brat inde. Ono je viacmenej jedno kde v ba si to dá vybrať, lebo histologiu a patologiu ovláda penta, to bolo ziskové, to sa zo zdravotníctva predalo. Takže vzorky väčšinou vozia im. Výnimkou je tuším onkologický ústav sv. Alžbety, ta ma perfektný vlastný labak.

fefe123
Autor odpoveď zmazal
Zobraz
basska_b
3. aug 2018

@viera27 Hej, ja mám odtiaľ strašne jazvy, že hrôza. Ale keďže nie sú vidieť, tak neriešim. Škoda, že to tam berú ako keby som bola nejaká stará babka, ktorá je rada, že ušla hrobárovi z lopaty

tinki
27. aug 2018

Dievčata, ak pojdem na chirurgiu..treba aj odporucanie na vybratie znamienka?

candii
27. aug 2018

Nenechaj sa vystrasit, ja som mala velke znamienko na krku, ktore menilo tvar aj farbu a dokonca sa mi z neho odlupovalo a svrbelo a z histologii prisli vysledky v poriadku.

pink_lady
Autor odpoveď zmazal
Zobraz
hopo1145
17. máj 2019

@nikk3y Dobry vecer ako ste dopadlas tym znamienkom?

1987majka
6. okt 2021

@viera27 môžem sa spýtať, ak kožná uvedie, že je to zo zdravotných dôvodov, tak sa za to neplatí? lebo chirurgovia si niekedy vypýtajú aj 100€ za jedno znamienko a ja mám pár takých škaredých, čo sa mi aj menia, ale nemám toľko peňazí, aby som si dala všetky vybrať...
vďaka za info 🙂

janula2511
26. feb 2022

@janulka2811 umrtvenie nebolelo?