Ovisnuté bruško po pôrode. Ako sa ho zbaviť?

miska82
6. mar 2008

Ahojky. Som 3,5 mesiaca po pôrode a stále mám ovisnutú kožu na bruchu . Pred tehotenstvom som vážila 48 a pred pôrodom 63. Po pôrode mi išli kilá okamžite dole a ostala som na váhe 52 kg. Váha mi vôbec nevadí, iba fakt, že aj napriek aktívnemu fitnesu, ktorému som sa venovala 3 roky pred otehotnením, mi ostala trocha mľandravá koža ☹ Domov som si kúpila orbitrac, aktívne cvičím na fitlopte, celý deň nosím sťahovacie nohavičky, ale nejako nevidím výsledok, že by sa bruško spevňovalo. Chcela by som sa opýtať, či mi viete poradiť ako nato, aby tá koža bola opäť spevnená
😉 Prajem krásny slnečný deň 😎

monikajaco
25. jan 2013

plastika to poriesi .... moja kamoska si dala upravit brucho po 2 detoch a je to velmi pekna praca a efekt suprovy ... ale musis davat pozor aby si nepribrala ta koza sa inak znova natiahne ... a hlavne dobreho lekara co ti to bude robit aby jazva bola uzka a jemna ... nie ako od mesiara ....

tanaalexdenis
11. feb 2013

@monikajaco tak presne ja som po a som pribrala 😠 😠 😠 ale koza sa ti nenatiahne jedine,zeby si pribrala velmi vela 😠

tanaalexdenis
23. feb 2013

@skripova uz sa ti to pekne krati tak drzim palce nech to dobre dopadne a daj potom vediet a hod aj foto.

tanaalexdenis
2. mar 2013

@skripova takze uz mas po daj vediet ako to dopadlo a ako si spokojna.

gretusa89
19. mar 2013

@danielav. ahoj za kym mam ist na taku limfodrenaz staci ist k obycajnemu maserovi???

gretusa89
19. mar 2013

@tanaalexdenis ahoj aj ja by som chcela ist na plastiku ..kolko to asi tak stoji???diky

tanaalexdenis
20. mar 2013

@gretusa89 tak to si musis zistit u vas alebo kde si to chces dat.Ja som bola u nas v Presove a za abdominoplastiku som platila 332 eur,a tiez zalezi od toho aku plastiku chces.

bogarka1973
24. mar 2013

@lienockaa oplatia sa kupit ale je uplne jedno ci original alebo u nejakeho cinana ja som mala aj original aj duplikat a posluzili mi oboje rovnako.....ale fakt mi pomohli zbavit sa bruska.Nosila som ich aj pol roka po porode 😉

lienockaa
24. mar 2013

@bogarka1973 moj prispevok je stary..uz som odvtedy rodila dokonca 2x..gatky som nakoniec nemala ani po jednom porode..a nelutujem,s bruchom som nakoniec ziadny problem nemala,asi vdaka genetike..ale je mozne,ze su fakt dobre tie gatky..😉

tanaalexdenis
26. mar 2013

@lienockaa tak podla mna n ie gate ale genetika.

zajo245
4. máj 2013

@tanaalexdenis ahoj mamina 🙂 rada by som sa opytala na tu abdominoplastikuv presove, kde si to bola? Ja som po porode dvojiciek skoro 4mes. a ta koza furt jak 5mes. tehu :( uplne zle a bojim sa ci mi cvicenie vobec pomoze. Dakujem. Zuzana

ajuska2013
6. máj 2013

ahojte, ja som 5 mesiacov pôrode a pripadám si ako keby som len priberala, pri tom kojím, snažím sa jesť zdravo, aj keď sem tam si dám niečo sladké ale predsa to mi nemôže ublížiť...stretli ste sa aj podráždeným žltčníkom? :(

pinkulik
6. máj 2013

ja som 3roky po druhom porode, tiez som si myslela ze jedine plastika mi pomoze, ale upravena strava a cvicenie robia divi 🙂, sice nemam brusko ako za slobodna, ale nieje ovisnute a obrovske. Este teraz 3roky po porode sa mi stahuje. Tak hore hlavu. Za 3roky som schudla 45 kg.

tanaalexdenis
7. máj 2013

@pinkulik waaaaaaaaaaaaaaaau 😨 😨 😨 klobuk dole,ze sa ti podarilo tolko schudnut ja sa nemozem dokopat.Obdivujem ludi co dokazu tolko schudnut.A k tomu bruchu.Ked mas raz roztrhanu brusnu stenu tak sa mozes aj poskladat a ziadne cviky ani strava to nezmeni jedine operacia.Mne doktorka vravela,ze som mala taku dotrhanu,ze to keby som aj neviem co robila tak mi som to dokopy nedala.

tanaalexdenis
7. máj 2013

@zajo245 4 mesiace po porode je strasne malo tak skoro po porode ta ani nezoperuju.Ved si len zober,ze tehotenstvo trvalo 9 mesiacov takze minimalne tolko sa bude davat naspet dokopy.Ja by som urcite este pockala.Aspon do toho roka.

zajo245
7. máj 2013

@ajuska2013 ahoj Ajuska, ja som mala pri prvej dcerke po dvoch mesiacoch od narodenia laparoskopicky vybraty cely zlcnik - drobne kamienky, ale kopec, vraj sa s tym dalo zit, ale chcelo to zlcnikovu dietu, no na to ja nie som, ja svindlujem jak sa da a tie zlcnikove zachvaty boli uzasne, takze som si to dala vybrat a mam pokoj. a moja dieta zlcnikova vyzera teraz tak, ze jem uplne vsetko na co mam chut, ale niekedy ked je toho uz prilis vela, napriklad pecena kacica a lokse 🙂 tak ma trochu ako keby boli zaludok, taky ze ho mam tazky, tak to sa na chvilku ukludnim, dam 1-2 dni dietnejsie a zas to prejde ... 🙂

zajo245
7. máj 2013

@tanaalexdenis hej hej, este nie teraz, jasne pockam aspon ten rok, len sa uz teraz obavam, ze mi to asi neprejde, no zacala som cvicit doma, tak uvidime, ci to bude mat nejaky uspech ci nie, ale obavam sa, ze to je tiez moj pripad to potrhane brucho ☹ ked ani okolo roka nebude vidiet zmeny, tak pojdem k lekarovi, ci je to ozaj potrhane a ked potvrdi, tak sa rovno objednam na abdominoplastiku. 🙂 ja som mala take brusisko, ze az, mne ked baby vytiahli von, tak mi ostal velky lievanec z poskladanaje koze, fuuuu a to sa narodili este o mesiac a pol skor jak sa mali kvoli tomu, ze jedna mala zelenu plodovu vodu, keby tam boli este kusok dlhsie, tak mne by to brucho asi roztrhlo 🙂 hihi, a kozu mam taku dopraskanu, ze to bolo napnute asi uz na maximum 🙂 a pritom obe mali v 7 mesiaci tehu, jak sa narodili, cez 2 kila, by som bola zvedava, ze kolko by este pribrali, ked by tam ostali. Pritom ja som pribrala za cele tehu dokopy "iba" 15 kil a rovno som ich aj nechala v nemocnici. Ale to brusisko sa ma drzi jak kliest, to neostalo 😀

tanaalexdenis
7. máj 2013

@zajo245 no cvicit moze to urcite neposkodi len pomoze.A uvids co to spravi po case.Neviem ci ti takto normalnym vysetrenim povie,ze ci mas brusnu dutinu potrhanu pretoze mna ked vysetrovala tak nevravela skusala,ze ci nemam pruh o tom bruchu mi povedala az po operacii.

modrofuzik11
7. máj 2013

skuste brusne tance. krasne vyformuju brusku. nebude uplne ploche, ale take malinko vypukle a velmi sexi🙂

ajuska2013
7. máj 2013

@zajo245 no a za akým doktorom alebo kam si išla? ja neviem či to je ten žltčník, iba si myslím...vieš?

ajuska2013
7. máj 2013

@zajo245 a potom si už asi nemohla kojiť však? :(

zajo245
8. máj 2013

@ajuska2013 skuska, to som bola u chirurga a ten má poslal na vyšetrenia. Ale prvýkrát som bola ja pohotovosti ;) lebo má chytil ten záchvat. A veru potom som uz nekojila, 3 dni som bola v nemocke a potom uz nič, ale segra bola rovnako na slepaku, tiež ked mala jej mala 2 mesiace a musela odsavat v nemocke, tak 3 dni bola jej mala na umelom a potom sa v pohode nahodila na kojenie až do 1 roku ;)

ajuska2013
8. máj 2013

@zajo245 no zaatiaľ to nechám tak, uvidíme ako sa to bude vyvíjať 🙂

simca06022011
8. máj 2013

@ajuska2013 ja som zlcnik prezila, za rok sa mi to ukludnilo a uz mam pokoj nacisto.. nahanali ma sice do vyberania zlcnika, dietu mi naordinovali a tak.. na ERCP som bola u gastroenterologa (hadica do krku a preplachli mi zlcovod, mala som tam iba mini 5mm kamen v zlcovych cestach cize nic), ak by som mala rozsireny zlcnik a pod. tak by asi isiel von.. ale takto som si ho osetrila a potom cakala na operaicu ktoru mi automaticky pridelili v nemocnici... nesla som tam lebo moj znamy lekar mi povedal ze ani nemam ist 🙂 ze sa mi to ukludni, bolo to sposobene tehotenstvom, malu som mala vysoko a tlacila a kopala mi prave do pecene a zlcnika, tak preto ma to chytilo...
Cize k lekarovi.. ked zacnes mat bolesti chod na pohotovost, je to najrychlejsie, urobit ti hned sono, vezmu krv, mozno daju infuzku a mozno si ta nechaju 3 dni tam, ale je to ovela pohodlnejsie ako behat po lekaroch a zistovat.. ked tak tak k obvodacke, zoberie ti krv, na pecenove a pankreaticke veci tiez, podla vysledkov ta posle bud na chirurgiu alebo ku gastracovi... ;)
Co sa tyka vytahaneho bruska toho mame doma dost... mne este vobec nezmizlo... mojej mame to trvalo cca 5-6 rokov kym sa jej "vcuclo", ale ak ide iba o kozu vedia ju upravit na plastickej ... len zase na co vyhadzovat peniaze tak skoro po porode🙂 treba skusit ci to nepojde cvikmi, masazou a pod... :( drzim palce 🙂

zajo245
30. máj 2013

@tanaalexdenis Ahoj mamina, este sm sa chcela opytat, kolko po porode si bola ty na tej operacii? no Ja uz poctivo cvicim mesiac a stale nic, tento tyzden som aj upravila stravu, teda som vynechala chlieb a rozky a sladkosti a na vahe mi za 4 dni zislo kilo, ale to brucho ne a ne ... 🙂 ja by som uz bola najradsje, keby bolo aspon normalne a nie iba take vypuknute ako zacinajuce tehu ☹ no ved pockam este, cvicenie je vraj vidiet minimalne po 2-3 mesiacoh, tak uvidime a skusim vydrzat co najdlhsie aj so stravou 🙂
ale obavam sa, ze to nepojde ... 🙂

tanaalexdenis
31. máj 2013

@zajo245 ako som uz spominala ked mas potrhane brusne svaly cvicenie nepomoze ☹ a ja som bola ked mal maly 18 mesiacov.

zajo245
1. jún 2013

@tanaalexdenis no ved toto, mi je jasne, ze ak je to potrhane, nepomoze ani cvicenie, len ja neviem, ci je alebo nie, si spominala, ze to nezisti ani lekar, asi az ked to otvoria to brucho, ze? budem musiet vydrzat aspon do toho roka kedze zatial su to "len" tie 4 mesiace 🙂

tanaalexdenis
1. jún 2013

@zajo245 skus cvitit a uvidis ci nieco pomohla a ked nie tak chod na abdomino.

tanaalexdenis
4. jún 2013

Tak ako zacala si cvicit?Ja sa chystam bo uz musim so sebou cosi robit lebo som pribrala 😠

lucenecchata
28. jún 2013

@tanaalexdenis Ahoj,To je nejak velmi nízka cena .Kde ti to robili?Lebo v Chir Med stojí 1600eur abdominoplastika.