Ovisnuté bruško po pôrode. Ako sa ho zbaviť?

miska82
6. mar 2008

Ahojky. Som 3,5 mesiaca po pôrode a stále mám ovisnutú kožu na bruchu . Pred tehotenstvom som vážila 48 a pred pôrodom 63. Po pôrode mi išli kilá okamžite dole a ostala som na váhe 52 kg. Váha mi vôbec nevadí, iba fakt, že aj napriek aktívnemu fitnesu, ktorému som sa venovala 3 roky pred otehotnením, mi ostala trocha mľandravá koža ☹ Domov som si kúpila orbitrac, aktívne cvičím na fitlopte, celý deň nosím sťahovacie nohavičky, ale nejako nevidím výsledok, že by sa bruško spevňovalo. Chcela by som sa opýtať, či mi viete poradiť ako nato, aby tá koža bola opäť spevnená
😉 Prajem krásny slnečný deň 😎

katica23
5. okt 2010

Ja som po porode uz 21 mesiacov. Starsie dieta ma 8 rokov. Po starsom som chudla strasne pomaly a koza bola len mierne nepruzna. Ale teraz som schudla rychlo a neustale cvicim. Mam 174 cm a 60 kg. Napriek tomu mam pocit, ze kebyze nestahujem brucho tak vyzeram ako v 5 mesiaci. A ked si sadnem, tak prebytocna koza riadne odstava. Pochybujem, ze sa to este spravi. keby som pribrala, nebolo by to take viditelne. Normalne by som uvazovala o plastike brucha, kebyze na nu mam.

luculele
14. okt 2010

Ahojte, mozno to zavisi aj od stravovania. Tu su nejake potraviny, ktore by mali pomoct:

http://www.healthy-skincare.com/food-for-skin.html

bambulkabambulkova
9. feb 2011

ja mam stale brusko ako v 4mesiaci

tanaalexdenis
12. máj 2011

Ahojte.No presne ten isty problem s bruchom som mala aj ja.Ja mam 3 deti pred prvym tehotenstvom som mala 50 kg teraz mam 68 kg 😢 😔 😠 😠 ☹ pri prvom tehu som pribrala 13 kg pri druhom 11 kg a pri poslednom 9 kg aj som po poslednom tehu ☹ som dokonca schudla a mala viac ako pred otehotnenim,ale bohuzial som po case naspet pribrala.O brusisku ani nehovorim ja ked som ho aj stiahla tak som vyzerala ako tehotnaPred dvoma mesiacmi som absolvovala abdominoplastiku brucho a som s pokojna nenam sice kocky na bruchu ale uz nemam previs a take brusisko.Doktorka mi povedala,ze aj keby som cvicila brrucha by som sa nezbavila pretoze som mala strasne potrhanu brusnu stenu takze mi ju zosili-spevnili.Takze dievcata tie ktore trapi ovisnute brucho po porode moze ist aj vo vasom prripade o potrhanu brusnu stenu a to sa inak ako chirurgicky spravit neda.Ja som bola v Presove stalo ma to 332 € co je stvrtinova cena ako inde az som tomu nemohla uverit,ze to u nas robia a za taku smiesnu cenu.Po operacii som nosila 8 tyzdnov taky stahujuci korzet.V auguste sa chystam este na liposukciu bokov pretoze teraz mi tie previsaju.Takze dievcata ABDOMINOPLASTIKU odporrucam.No a ja sa teraz mozem pustit do civcenia dufam,ze sa donutim.

gia88
24. jan 2012

ahojte, som 15mes.po porode a moje brusko stale pretrca :( pribrala som 30kg v tehotenstve ale uz su fuc iba to brusko trapi :((( ako dlho to este potrva????cvicim 3xdo tyz.ale ta koza stale trci :((( ako dlho ste sa dostavali do formy?dakujem

maca_p
25. jan 2012

@gia88 natiahnuta koza sa ti uz nikdy nescvrkne a toboz nie, ak mas p porode uz 15 mes. ☹ uz len plasticky chirurg.

jirinkas
25. jan 2012

ahoj, já jsem při prvním těhu přibrala 26kg z 66 na 92, když jsem otěhotněla podruhé s dvojčaty, tak jsem měla 71 (těch 5 kilo se mi prostě shodit nepovedlo), v druhém těhu jsem nakonec přibrala 7kg a nechala jsem je v porodnici. Ale trápí mě nejen břicho, ale i další klasické partie - zadek, stehna. Na cvičení moc nejsem (i když se snažím aspoň trochu) a nějakou drastickou dietu taky nemůžu - kojím. Jsem i celkově dost utahaná, potřebovala bych celkový detox - uvažovala jsem o lymfatické masáži. Nevíte, jestli se to při kojení může?

jankohrasko
9. feb 2012

http://www.lidl.sk/cps/rde/xchg/SID-D56784E3-21...
Posilňovač brušného svalstva - na elektrickú stimuláciu predných a bočných brušných svalov
baby, myslite, ze toto je dobra vec? Ma to efekt? Mam velke ovisnute brusko po porode a neviem sa ho zbavit.
Dakujem za kazdu radu

petraprostejov
2. mar 2012

@jankohrasko Jsem fyzioterapeutka, takové věci nedoporučuju... Pokud z toho budeš mít dobrý pocit, udělá Ti to radost a nelituješ za to peněz, tak si to kup, ale moc od toho nečekej...

rajulko
2. mar 2012

Ja si tiez myslim, ze pas nie je to prave orechove. Podla mna treba brusko prirodzenou cestou namahat-cize odporucam skor vela vela pohybu-ak je cas na cvicenie-tak cvicit-ale myslim, ze male ti da prve roky tak zabrat, ze brusko bude rychlo prec. Mne sa tiez vsetci smiali prve 2 mesiace, ze ci cakam dalsie a teraz je to uz ovela lepsie aj bez nejakeho pasu, ci nadmerneho cvicenia-staci mi moj maly cvalik na posilovanie a caste prechadzky 😎

kinga116
3. mar 2012

mne osobne splasnute brusko zmizlo asi dva mesiace po porode, prvy tyzden som stahovla velkou plienkou, ako nase mamy 🙂 a asi to aj zabralo. To je u kazdeho individualne si myslim. Napriklad ja som povodnu vahu, mala hned z porodnice, a rok po porode mam o 8 Kg menej, niektora povie vau, aj ja chcem , no da sa povedat,ze je zo mna kost a koza, a pribrat nejde. :D

eeffka
3. mar 2012

zavisi od elasticity koze, pri prvej som pribrala 15kg, do 2t som mala ploche brucho, sice zele ale ploche, do 2,5m bolo pevne, mam fotku kde sedim na kupku v bikinach ohnuta a na bruchu mam taku harmoniku ako sa vysklada na chudom bruchu, teraz ... 😠 po porode som sa postavila a 6m bruch, som myslela ze sa rozrevem ( brucho je moja jedina bezprobl.partia, mne sa uklada na zadok), na 2.den bol o 1/2 mensi a teraz som 2t po porode a uz je to v norme, taka suncicka, este taky mesiac a bude minimalne na pohlad OK. Teraz som pribrala 12kg. a mazem sa o 106 od 1.dna po porode.

jankohrasko
5. mar 2012

@petraprostejov dakujem za radu.. nekupila som, zacala som pomalicky cvicit, uvidime efekt 😝

petraprostejov
5. mar 2012

@jankohrasko Držím pěsti 🙂 Taky mě cvičení moc nebaví, na druhou stranu jsem zjistila, že když udělám 3 cviky ráno po několika opakováních a 3 zase večer, tak že to tak nějak jde... 🙂 I když samozřejmě víc by bylo líp... 🙂

jankohrasko
5. mar 2012

@petraprostejov no ja som po dvoch porodoch, teraz som 6 tyzdnov po porode, ale mam take skarede ovisnute brucho (vyzeram ako v 5.mesiaci 😠 😢 ), obe deti mali 4 kg.. Poznas nejake specialne cviky? 😀 😝 😵 😅

petraprostejov
5. mar 2012

@jankohrasko No můžu Ti napsat cviky na břicho jako takové, jak budu mít víc času. Počítej s tím, že jedna věc je zpevnit svaly, 2. věc je zbavit se břišního tuku a 3. věc je zbylá kůže.
První a druhé jde, to třetí je na přírodě, vzhledem k tomu, že EXISTUJÍ ženy s placatým břichem, které rodily a vypadají dobře i v bikinách, tak jde i tohle, ale tam nevím, jak to urychlit...

jankohrasko
5. mar 2012

@petraprostejov no u mna je problem 2. vec, zostalo mi to este z prveho tehu 😖 😠
Vazim 54 kg, ale to brusisko, no strasne..:(
Ale ak mas nejaky link alebo navod na cviky, tak posli, budem velmi vdacna 😎

petraprostejov
5. mar 2012

@jankohrasko No to, jestli je to od 1. porodu nebo odkdy, to je jedno, pořád jsme u těch samých problémů. Myslím, že jsi k sobě moc kritická, nemyslím si, že při 54 kg jde mít STRAŠNÉ břicho.
Ne, nemám link, budu muset sednout a psát osobně a popsat cviky tak, aby to bylo k něčenu, není na 5 minut.
I když ono pokud si vezmeš cokoliv z pilates,tak to jsou ZDRAVÉ a účinné cviky. Když Ti je někdo předvede osobně, je to lepší než se s tím vypisovat 🙂
Spousta cviků, jakotřeba sklapovačky nebo plné sed lehy zdravé nejsou, ale pilates je prověřená a zdravá metoda.

jankohrasko
6. mar 2012

@petraprostejov dakujem za rady 🙂 hehe, no asi som moc na seba prisna, aj MM hovori, ze ho mam "krasne" 😝
Pozerala som ten pilates, rozmyslam aj nad fit loptou 😎
Dakujem velmi pekne za rady 😀 Nieco musim vymysliet na zaciatok 😵 😀

petraprostejov
6. mar 2012

@jankohrasko Hele, ptala jsem se svého manžela, jak by musela být vysoká ženská, která má 54 kg, aby měla nějaké strašné, povislé břicho... Řekl mi, že by musela mít asi tak 130 centimetrů... 😉 😀
A hlavně, ja píšeš, líbí se to Tvému manželovi, tak buď v pohidě 🙂 Každopádně zpevnění břicha pomůže zádům, takže do toho klidně jdi 🙂

jankohrasko
7. mar 2012

@petraprostejov 🙂 😝 😀 😵 😉 no.. 162
Ano, mas pravdu, uvdim po pol roku 😀 😝 😵 😅 😉 😲 😎 Dakujem za povzbudenie 😉

hetino
10. máj 2012

@miska82 ahoj,ake su to nohavicky,co ta stahovali.

tanaalexdenis
13. sep 2012

Ak mate pretrhute brusne svali tak vam cvicenie nepomoze aj keby ste sa roztrhli pri tom pomoze iba chirurgicky zakrok.

tanaalexdenis
13. sep 2012

@jankohrasko ty si chuducka ja mam 167cm a 73kg ☹ 😠 😠 ☹ ☹ ☹

jankohrasko
13. sep 2012

@tanaalexdenis no.. teraz som 7 mesiacov po porode, ale skarede brucho.. vyzeram ako v 5. mesiaci ☹ tak mi prihod aspon 10 kg 😅 ja mam poruchu stitnej zlazy 😖

zuzka_w
14. dec 2012

ja som rodila ako 43 rocna, takze elasticita koze dostala poriadne zabrat, ale vdaka specialnym cvikm na brucho z kalanetiky, mam brucho pomaly zasa pevne, este par mesiacov a bude take ako predtym, len chce to vytrvalost 😉 Mala som ho uplne hrozne a obavala som sa, ze v mojom veku to uz bude poriadne tazke, aby sa koza opat stiahla a spevnila, ale stavila som na kalanetiku a oplatilo sa, nic mi tak nezabralo, ako toto, vrele odporucam 🙂

miska82
autor
16. dec 2012

@tanaalexdenis Ahoj, môžeš mi prosím Ťa poslať IP, kde si bola na abdominoplastiku ? Ja nad tým uvažujem po 2 tehu, ale čo som pozerala, tak cena sa pohybuje okolo 1050 € 😨 😨 😨 Bola si v PO ? Ďakujem za info 😉 A tuším Ťa aj z videnia poznám 🙂

tanaalexdenis
16. dec 2012

@miska82 No ja som bola v Presove v monobloku na 4 poschodi chirurgia.Ak chces mozem ti dat cislo na doktorku co mna operovala, teraz je primarka.A tusim teraz stoji 350 eur velka abdominoplastika som tam bola cez tyzden tak som pozerala.

tanaalexdenis
16. dec 2012

@zuzka_w tak to si potom nemala potrhane brusne svaly inak by si ich nespevnila aj keby si sa roztrhala od cvicenia.

zuzka_w
18. dec 2012

tak to je pravda, nemala som potrhane brusne svaly, len strasne vytahane brucho a kozu .... ale tie kalanetikove cviky su najlepsie ake na brucho poznam 😉