Ovisnuté bruško po pôrode. Ako sa ho zbaviť?

miska82
6. mar 2008

Ahojky. Som 3,5 mesiaca po pôrode a stále mám ovisnutú kožu na bruchu . Pred tehotenstvom som vážila 48 a pred pôrodom 63. Po pôrode mi išli kilá okamžite dole a ostala som na váhe 52 kg. Váha mi vôbec nevadí, iba fakt, že aj napriek aktívnemu fitnesu, ktorému som sa venovala 3 roky pred otehotnením, mi ostala trocha mľandravá koža ☹ Domov som si kúpila orbitrac, aktívne cvičím na fitlopte, celý deň nosím sťahovacie nohavičky, ale nejako nevidím výsledok, že by sa bruško spevňovalo. Chcela by som sa opýtať, či mi viete poradiť ako nato, aby tá koža bola opäť spevnená
😉 Prajem krásny slnečný deň 😎

tanaalexdenis
29. jún 2013

@lucenecchata robili mi to v monobloku co je statna nemocnica v Presove aj preto je taka nizka cena lebo su dotovany peniazmi od statu.V sukromnej stoji noc cez 30 eura a tak sa tam vyspis ako v normalnej takze zbytocne vyhodene peniaze ach chces mozem ti dat kontatk.

lucenecchata
19. júl 2013

@tanaalexdenis Bola by som velmi vdačná za kontakt,dakujem ti krásne!!! 😉

carrie28
4. aug 2013

Caute.

Ja som celé tehotenstvo chodila každý den kilometre, zdravo jedla a aj tak som dala + 20 kg 😀
Brucho bola jedna huspenina po pôrode. Som 4 mes po pôrode.
Dala som sa do boja: uz od konca júna cvicim tieto cviky plus zmena stravy a výsledok je !!!!!!!!!

https://www.youtube.com/watch?v=X00_XjBCY0c
mayusik
27. feb 2014

@tanaalexdenis ahoj. hladam niečo ohladom ovisnuteho brucha a pozeram, ze mas s tym skusenost. mozem poprosit cislo na tu primarku? možem este potom otehotnieť? mam este len 2 deturence a este 2 by som chcela 🙂 . momentalne som 21 mesiacov po porode, s postavou nemam problem, som štihla len mam hrozne velke ovisnute brucho. vdaka

tanaalexdenis
1. mar 2014

@mayusik ahoj keďže ešte deti planujes určite by som na abdominoplastiku nešla.Lebo podľa mňa zbytočne,jed si po abdominoplastike a priberies môže sa sstať,že ti brušné svaly zase popraskaju takže by to bolo zbytočné.

mayusik
3. mar 2014

@tanaalexdenis vdaka, snad aspon trosku zlepším cvičením 😉

tanaalexdenis
4. mar 2014

@mayusik ak mas potrhane brusne svaly co bol aj moj pripad.Tak aj ked sa roztrhas ti cvicenie nepomoze.To mi povedala lekarka co ma operovala.Ale drzim palce mozno to nebude tvoj pripad.

tanaalexdenis
6. mar 2014

@mayusik no cvicenie ti urcite neuskodi.Drzim palce 😉

mayusik
6. mar 2014

@tanaalexdenis vdaka 🙂

oktobermimi
31. mar 2014

@carrie28 Ahoj su tie cviky dobré ? pomáhaju ?... stačí tých 8minut ako to tam je denne ?...a stravu ako si si uravila ? .. ☹ moje bruško je hrozné ☹ na to ze mam 20 a mam 5mes.po porode mam brucho ako klokan kapsu ☹ vdaka

tanaalexdenis
9. apr 2014

☹ ☹ ☹ :- ta lekarka co mi robila abdominoplastiku zomrela 34 rocna ☹ ☹ ☹ ☹ havarovali v Tornali auto do nich vrazilo z neznamych pricin ☹ ☹ ☹ ☹
http://www.cas.sk/clanok/278182/zrazka-dvoch-au...

carrie28
20. apr 2014

@oktobermimi Ahoj moja... Tak am budes toto cvicit, neskor prides na level 2 a 3.
Co sa tyka stravy: nejem sladke - radsej ovocie cerstve a susene, ziadne smazene, mliecne vyrobky do 2% tuku, vecer uz Len salat, jogurt, 🙂

oktobermimi
20. apr 2014

@carrie28 ahij apošleš my dake tie cviky? lebo neviem to najst :-/

januska2511
9. jún 2014

@pomfrita ked sa mozem spytat ako si cvicila tych 10 minut co si cvicila dake cviky porad prosim

majamajova
25. jún 2015

ja som mala pri dcere stastie, islo to velmi rychlo.. kojila som a hlavne mama ma dobru pokozku, cize genetika asi vela urobi. a este jedno - chodila som plavat az skoro do porodu. ale minimalne kilometer a kraula, cize ziadne zabky 🙂. pri druhom tehotenstve som si zadovazila ppoporodny brusny pas s tym, ze som zase chodim plavat a chystam sa po sestonedeli zacat behat.. kamoska ma postrasila ze pri druhom je vsetko inak, ale spolieham sa ze ked pri dcere mi splaslo brusko rychlo tak hadam aj pri malom.. jedna kamaratka si to nevedela vynachvalit , ale chodila aj behat..http://www.medmedical.sk/poporodne-pomocky/popo...

lusettela
1. feb 2016

@skripova ahojte. mám 33 rokov a presne takéto popôrodné bruško. Vážim 55 kg a meriam 165cm. to brucho je príšerné. cvičím jumping,. nemám rada sladké, takže ani s prejedaním problém nemám.mám pekné svaly na rukách a nohách , ale akokoľvek čo robím, strije sú stále na mojom tele a ochabnutá koža. tiež.chcem sa vás opýtať baby, s odstupom času ako to prebehlo.a kam mám ísť , kto ma tam doporučí. a či sa zmenila cena. ja som zo zvolena. ďakujem vám za radu

margaretka
10. mar 2016

babenky to brucho mate len od pupka dole ovisnutne? lebo ja to brucho mam od podprsia ako hrusku dole...akoby som bola v 6mes., deees a to maly bude mat uz rok. mam navyse 6kg. od predprodnej vahy a som nizka desne to vyzera ake mam pretekarske brucho...preteka cez vsetky gate

1erika3
10. mar 2016
Používateľ 1erika3 je nedôveryhodný
Je možné, že nejde o reálnu osobu, ale o profil alebo viacej profilov vytvorených za účelom propagovať konkrétne výrobky/služby alebo účelovo manipulovať diskusiu. Pozri príspevky od 1erika3.

@margaretka a cvicis?

7certik7
10. mar 2016

Ahoj,ved to mame kazde..kazdej nam brusko nejake ostalo.. som 8mesiacov po sekci,mam 51kg chuda a brucho ostalo..ved je jasne,ze po porode uz nikto nebude vizerat ako modelka..okej,ak si sa kontrolovala a davala velky pozor na to,co jes pocas tehu.. ale aj tak brusko ostane..kazdy ma iny nazor,ale podla mna ak to neni cista kataatrofa,ze si chuda a brusko ako v 6nesiaci,tak by som z toho nerobila ziadnu teagediu.. pekny den zienky..

lusettela
15. mar 2016

@margaretka presne ako ty ! ☹

balkica
15. mar 2016

JA odporucam jogu 🙂

meganjuly
9. jan 2017

Ahojte maminky! Veľmi by ma zaujímal Váš názor. ĎAKUJEM AJ ZA PREČÍTANIE 🙂.
Som mamičkou 7-ročného synčeka a 2-ročnej dcérky. Po pôrode (1. foto) som mala 58 kg. Na 2. foto už len 49 kg a na 3. fotke (teraz po sviatkoch) 52 kg. Avšak kilá ma netrápia, kedže na fotkách pôsobím chudo. Horšie je to bez šiat ☹. Zostala mi ovisnutá koža na bruchu (snažím sa cvičiť a viac-menej aj pravidelne jesť... avšak nie vždy si to môžem dovoliť, nie sme na tom finančne moc dobre ☹ ). Cvičím s prestávkami a podobne (nie vždy sa človeku chce a má čas ☹ - cca 9 mesiacov). Avšak bruško nie a nie sa nejak napraviť...
Rada by som vedela Váš názor, či sa to cvičením ešte môže upraviť alebo pomôže len plastika? Ešte spomeniem, že ovisnutú kožu mám v génoch po mamine (avšak ona necvičila).
Ďakujem vopred veľmi pekne za každučkú radu 🙂