Ovisnuté bruško po pôrode. Ako sa ho zbaviť?

miska82
6. mar 2008

Ahojky. Som 3,5 mesiaca po pôrode a stále mám ovisnutú kožu na bruchu . Pred tehotenstvom som vážila 48 a pred pôrodom 63. Po pôrode mi išli kilá okamžite dole a ostala som na váhe 52 kg. Váha mi vôbec nevadí, iba fakt, že aj napriek aktívnemu fitnesu, ktorému som sa venovala 3 roky pred otehotnením, mi ostala trocha mľandravá koža ☹ Domov som si kúpila orbitrac, aktívne cvičím na fitlopte, celý deň nosím sťahovacie nohavičky, ale nejako nevidím výsledok, že by sa bruško spevňovalo. Chcela by som sa opýtať, či mi viete poradiť ako nato, aby tá koža bola opäť spevnená
😉 Prajem krásny slnečný deň 😎

verena
23. máj 2008

Ahoj holky, termín porodu mám na 16. června, takže jsem přešla na vyšší level a studuju diskuzi k porodu, abych věděla, co mě čeká 🙂 Takže jsem zjistila další naprosto "nezbytnou" věc, kterou si zaručeně musím koupit, a to stahovací kalhotky (to ze mě zas bude mít manžel radost :-/). Chtěla jsem se zeptat na vaše zkušenosti, hlavně jestli se ty stahovačky nosí přes normální prádlo, a kolik je jich tak potřeba koupit (ty ceny jsou teda strašlivé). Na netu jsem objevila dvoje, které vypadají spolehlivě. Jedny jsou ty ReBelt od Anity, akorát nechápu, jaktože ve slovenských stojí 1100 korun a v českých 1260?? Pak se mi ještě líbily kalhotky AMA od Mitexu (cca 350 Kč), máte s nimi někdo zkušenosti?
Taky jsem se dočetla, že se doporučují nosit už druhý den po porodu. Nemělo by zpočátku být spíš něco prodyšného, kvůli těm očistkům atd.?
(Jinak k diskuzi o váze: při svých 160 cm jsem původně vážila 62 kg, teď už dobrých 80. Ach jo!)

katia7
24. máj 2008

ahoj no neviem podla mna trochu neskoro ale ja tomu aj tak moc neverim 😀 lepsie sa mi paci ten napad s pilatesom 😀 teraz je v emme dvd zadarmo uz ho mam pekne doma 😎 inak maly ma desat mesiacov ja nosim oblecko xs a brusisko mam stale 😖

svoma
24. máj 2008

Ahoj,já někde četla ,že dostat se zpátky do formy před těhotenstvím trvá zhruba stejně dlouho jako těhotenství.A asi vás moc neuklidním,ale viděla jsem v tv pořad a tam byla nějaká cvičitelka,co se zabývá cvičením žen po porodu a ta říkala,že je malé procento žen,které budou mít to povisnuté bříško pořád a že jim pomůže jen plastická operace.A taky je rozdíl být těhotná poprvé nebo víckrát,při dalších těhotenstvích už je to s bříškem většinou horší a to můžu potvrdit,že to tak je z vlastní zkušenosti. ☹

kalo
24. máj 2008

Souhlasím se SVORMA...že po prvním těhotenství je bříško ještě v poho..druhé už je horší...To jsou skvělé vyhlídky 😀 Ale snažím se na břicho pořád cvičit...Tak když bude silné, tak snad se i po druhém dítěti dá lépe do původního stavu...

ivetah
24. máj 2008

bzucinka, kupila som vsetky, vsak pocvicit mozem, aspon to nebude stale to iste dokola 😀
swoma dufam, ze moje brusko sa predsa len umudri a stiahne sa ! to by bolo dost zle, keby ze nie. ja ho mam dost velke, vyzeram ako keby som bola v 3. mesiaci, akurat ze brusko je dole... ☹

svoma
24. máj 2008

Ahoj ivetah,já tak vypadám taky,asi mě letos nikdo nedostane do plavek. 😝 Ty to máš ještě dobré,jen tři měsíce po porodu,ono taky záleží,jaké jsi měla bříško před těhu a také na břišních svalech. 😉

ivetah
25. máj 2008

svoma, ved prave ja viem, vsak postupne s tym budem nieco robit 😉

melory
25. máj 2008

baby ja cvicim uz tri mesiace intenzivne brusko, je pravda, ze mam svali, aj mi schudlo, ale co je hrozne je koza...s tou mi neviete poradit?

svoma
26. máj 2008

Ahoj melory,já cvičila břicho dva dny a vzdala jsem to,protože mě druhý den úplně nehorázně bolely záda,vůbec jsem se nemohla hnout a je fakt,že já necvičila ani po prvním těhu.Ale rozhodla jsem se,že začnu aspoň s obručí. 😉 Na prsní svaly jsou dobré dámské kliky a pak taky mačkat dlaně proti sobě. 😉 Nevím,jestli je to účinné,ale je fakt,že potom ty prsní svaly dost bolí,takže asi jo. 😉

krajcoanka
26. máj 2008

Mne ostalo tiež brucho-ale ako keby som bola v 5. mes.Všetci sa ma pýtajú či čakáme tretie.A to som 8 mes. po pôrode.
Na cviky nieje čas a neviem či je to moc múdre cvičiť keď žena kojí.Počula som že tie škodlivé látky, ktoré sa pri cvičení odplavujú idú do mlieka. 😖
Okrem toho sa mi rozdelilo brušné svalstvo(dilatácia brušních svalov), takže neviem či to cvičením dostanem znova do pôvodného stavu. Tam už pomôže asi iba OP.

danielav.
26. máj 2008

Ahojte, ja som masérka tesne pred pôrodom 🙂 Cvičenie sa týka svalov, to treba.
Ale čo sa týka kože - tu cvičenie nepomôže. Doporučujem ručnú lymfodrenáž, vážne.
Choďťe raz na nejaké dobré miesto a nechajte si to urobiť a aj vysvetliť, ako sa to robí, aby ste si to potom mohli opakovane robiť doma. Aspoň ja som rada ochotne vysvetlila - trošku teoreticky skúsim aj tu.

V podkoží sa zhromažďuje voda a tuk a keď je to dlhodobé (akože 9 mesiacov je), tak sa v tých priestoroch začnú vytvárať také väzivové konštrukcie, medzi ktorými sa to drží. To väzivo treba rozrušiť a tú vodu odtiaľ smerovať takým pevným hladkaním do lymfatických uzlín, aby sa to prečistilo a vyplavilo.
Rozrušuje sa to takým stáčaním a miaganím - skúste si tak silno stlačiť tú kožu medzi prstami - istotne to bolí. Cez tú bolesť to treba postupne rozmiagať.
Ale najprv treba prečistiť uzliny, hlavne trieselné - to už by bolo na dlhšie vysvetľovanie, treba aspoň raz na masáž.
Je možné, že pri masáži budú robiť všetko okrem toho miagania, to miaganie tam potom treba doplniť, aby to pomaly púšťalo tvar - to je skúsenosť z mojej praxe. Totiž na kurzoch ručnej lymfodrenáže sa maséri viac učia masírovať opuchy ako vyslovene celulitídu a mľandravé bruško 🙂

kakusa
29. máj 2008

Baby ja viem , ze je skoror ,ale bruso ma trapi cely zivot, tak nechcem ho mat este horsie...Pouziva niektora z vas napriklad stahujuci pas...myslim, ze chicco ma niaky miesto tych stahujucich nohaviciek?dik

certica
29. máj 2008

daniela, zaujimave 😉 . inak ja ked som si zmackla na bruchu kozu, tak ma to fakt boli 😅
ja ked stojim alebo lezim na chrbte, je to uplne v pohode 😀 , ale ked uz si sadnem zapnuta v nohaviciach, tak tie faldy povolenej koze nad pasom ma teda nenadchynaju.
inac ja mam teraz este jeden problem, ze mam strasne suchu pokozku na brusku smerom od pupka dole - oproti ostatnym castiam tela. nestretli ste sa s tym niektora? 😕

milhaus
29. máj 2008

svagrina to ma tiež ale mne to neostalo, iba prvy mesiac asi

ivetah
29. máj 2008

certica aj ja som mala strasne suchu kozu a nielen na bruchu, len som to natierala telovym mliekom (pouzivam dove) a sa to upravilo 😉

ivulinda
1. jún 2008

Ahojte holky,já mám taky převyslé břicho,ale mám to po císaři a nevím jak se toho zbavit!poradte mi jak na to a účinně 😕

svoma
2. jún 2008

Ahoj ivulinda,posilováním,ale je to na delší dobu a jak jsem už tady psala,v tv byl pořad a tam byla cvičitelka zabývající se cvičením po porodu a ta říkala,že je malé procento žen,kterým to povislé bříško prostě zůstane a pomůže jen operace.Navíc nejsi tak dlouho od porodu,tělo se dává do původní podoby minimálně stejnou dobu jako je délka těhotenství,někde jsem to vyčetla.Co mám říkat já,malé je sedm měsíců a mám to taky,ale je pravda,že už míň než třeba před měsícem. 😉 A to jsem začala cvičit teprve minulý týden.Dělám jen sklapovačky a pak ve stoje na šikmé břišní svaly a boky.

mimap
2. jún 2008

Ahojda holky, chtěla jsem se zeptat, nemáte některá zkušenost se stahovacími kalhotkami AMA? Už tak nějak pokukuju po netu, co budu potřebovat po porodu 😉 a tyhle se mi zdají celkem fajn i za dobrou cenu. Díky za odpovědi. Míša

nikuska444
30. dec 2009

ahojte mamičky. ja sa chcem spýtať či by mi pomohli stahovacie nohavičky i po pol roku po pôrode. Asi tak dva mesiace chodím do fitka ale moc mi nepomáha na bruško. Aj moja váha je problém, vážila som 60kíl a teraz mám 73kíl. Vedeli by ste mi dať typ aspoň na to moje bruško?

sirell
1. jan 2010

nikuska444 - skus natierat brusko kremom na prevenciu strii, napr. Elasti-Q. zlepsuje elasticitu koze.

mataaaaa
10. jan 2010

aahojte, ja som po porode uz vyse 15mesiacov .. a to ovisnute brusko mam stale. Od buduceho tyzdna zacinam cvicit, ale neviem ci mi to nejako pomoze s bruchom. co poradite? .. chcem v lete vyzerat kulturne.

lila794
15. jan 2010

Mata, cvicenie je urcite dobre - svaly treba spevnit.

Kamoska mi hovorila, ze jej segre po porode na ovisnute brucho pomohlo, ked ju znama ponatahovala vojtovkou, stacilo asi 2x a brusko uplne ploche, vraj to velmi bolelo, ale pomohlo. Lenze to treba mat znameho, co to vie 😒

Mne sa po prvom (cisarskom) brusko spamatalo dost rychlo, ale ostalo mi vacsie paradoxne v hornej casti, potom sa mi uz cvicit nechcelo a znova som tehu, tak som zvedava, co to urobi teraz 😝 mam vsak uz od prveho strasne popraskanu kozu, co vyzera otrasne, aj ked je brusko male 😝 😝 😝 to mi vraj iba plastika pomoze, povedala dr. ☹

loki01
15. jan 2010

lila: co to je ta vojtovka?

aussiegirl
15. jan 2010

kocky mne pomohlo cvicit pilates - velmi!! a este som chodila na powerplate. brutal makacka ale brucho som mala tip top, nikto by nehadal ze som pocisarskom. teraz som tehu ale uz som nahlasena v aprili zase na cvicenia takze sa tesim ako sa dam dokopy...mne to pomohlo aj po psychickej stranke byt fit, bola som so sebou spokojnejsia a prenieslo sa to aj na maleho (troska 😀 )

lila794
15. jan 2010

Loki, to su take rehabilitacne cvicenia, co vacsinou cvicia male deturence, ked maju problemy s motorikou a pod. vraj je to velmi neprijemne a bolestive, robi to rehabilitacny odbornik na odporucanie lekara - tusim neurologa 😝

Aussie, ten powerplate je co? Nejaky druh pilatesa? A kedy po sekcii si zacala? Vysledky sa ako rychlo dostavili? 😉

mirka285
16. jan 2010

kocky ja som mala po porode 75 kg,zacala som cvicit kalanetiku a ked mal maly rok vazila som 54 kg 🙂 na kalanetiku nedam doputit,urobila zazrak 🙂

cikyta
16. jan 2010

Miska82-3,5 mes.po pôrode som mala aj ja ešte ovisnutu kožu.Teraz som čosi cez 8 mes.a všetko je tak,ako pred otehotnením.Dokonca vážim ešte menej,ako pred otehotnením.Cez tehotenstvo som pribrala 20 kg a teraz mám znovu 58kg.Ide to pomaly dolu,aj tá koža sa pomaly vracia.Faktom je,tomu dosť napomáha aj kojenie. 😉

lila794
16. jan 2010

Ja som schudla velmi rychlo po porode, pribrala cez 20kg, 14 hned nechala v porodnici a za tri mesiace som mala o 5kg menej ako pred tehu. Kojila som, to je pravda. Necvicila, ani som cielene nechudla. Ale ta koza nic moc, ono ked sa to raz potrha to vazivo, naozaj len plastika pomoze. Mala som vsak obrovske brusko v tehu, v pomere s mojimi rozmermi.

cikyta
16. jan 2010

Ak sa potrhá-tomu nerozumiem,tak OK,to je asi o inom.Aj ja som mala väčšie bruško,ako sa od mojej "telesnej schránky "čakalo.Ved KUK album... 😀

cikyta
16. jan 2010

Ono ked som porodila,tak na druhý den a potom ešte dalšie nás pozerali dr.a povedali,že bruško budeme mať OK nebude také,ako teraz,tak asi vtedy pozerali,či nieje potrhane... 😒