Ovisnuté bruško po pôrode. Ako sa ho zbaviť?

miska82
6. mar 2008

Ahojky. Som 3,5 mesiaca po pôrode a stále mám ovisnutú kožu na bruchu . Pred tehotenstvom som vážila 48 a pred pôrodom 63. Po pôrode mi išli kilá okamžite dole a ostala som na váhe 52 kg. Váha mi vôbec nevadí, iba fakt, že aj napriek aktívnemu fitnesu, ktorému som sa venovala 3 roky pred otehotnením, mi ostala trocha mľandravá koža ☹ Domov som si kúpila orbitrac, aktívne cvičím na fitlopte, celý deň nosím sťahovacie nohavičky, ale nejako nevidím výsledok, že by sa bruško spevňovalo. Chcela by som sa opýtať, či mi viete poradiť ako nato, aby tá koža bola opäť spevnená
😉 Prajem krásny slnečný deň 😎

paolin
6. mar 2008

misko, takove vlnky na brisku jsem mela temer 9 mesicu po porodu.
treti mesic po porodu jsem taky zahajila aktivni sportovani a i presto zpevneni kuze trvalo 😉

veverca
6. mar 2008

Miska, 3,5 mesiaca je ešte krátka doba. Veď to bruško dostalo riadne zabrať, keď tam bolo uložené bábo. Do leta budeš určite vo forme 😉 .Ja som na tom horšie ☹ -som lenivá a nechce sa mi cvičiť 😝

bzuco
6. mar 2008

ja mám tiež bruško, teda kožu ovisnutú, nie je to pekný pohľad, ale hádam sa to nejako spraví
už sa nepamätám, koľko trvalo, kým sa to napravilo, ked sa narodila strašia dcérka

karotky
7. mar 2008

Já už jsem 10,5 měsíce po porodu(shubla jsem z nabraných 25.kg 29kg) a díky stahovacím kahotkám už moje bříško vypadá uspokojivě. 😵
Chce to čas. 😉

zucha
7. mar 2008

miska, zevraj to zalezi od elasticity koze na bruchu. ak napriklad mas dobru elasticitu na bokoch, ci nohach, neznamena to, ze ju mas na brusku. Tot nazor lekarky, ktorej som sa na to pytala. Podla mna to je pravda, lebo mam kamaratku, ktora vsetko komplet stratila tyzden po porode a to sa jej narodil vyse stvorkilovy macek a 54cm. Nechapem to, ale na nej vobec nevidno, ze rodila, ani ze bola tehotna. A to uz ma dve deti. Ja mam tri mesiace po porode a tiez ma stale trapi to brusko. Chce to naozaj zrejme cas a ako pises, tak robis pre to, aby sa to upravilo naozaj vela. Asi by som mala zacat aj ja. Lenze ked sa pokusim doma trosku cvicit, tak mam este dva dni svalovicu. Hm, uz som zlenivela 🙄 🙄

lienockaa
7. mar 2008

máte niektorá skúsenosť so sťahujúcimi nohavičkami?..ale myslím také tie drahšie skôr, kde sa originál píše, že sú to popôrodné sťahujúce nohavičky..oplatí sa to kúpiť?

tribitka
7. mar 2008

lienockaa, tie nohavičky určite budeš potrebovať, rýchlejšie a rovnomernejšie sa s nimi sťahuje bruško do pôvodnej velkosti, aj ked už nikdy to nebude tak ako predtým, alebo aspon nie tak rýchlo... 😀
tie origoš stoja okolo 700 korún, ale nebudeš lutovať....

karotky
7. mar 2008

Lien...............já si koupila stahovací kalhotky za 40kč ve výprodeji(7ks).S těmi klasickými,co se natahují na spodní prádlo,zkušenosti nemám. 😔

lienockaa
7. mar 2008

tribit- ďakujem..🙂myslím, že ich budem potrebovať, nakoľko som ani pred tehu necvičila a v tehu ani trošku tiež..nie som moc pribratá, ani nemám obrovské brucho, ale skôr mi ide o pružnosť kože a podkožia, aby mi to neprevísalo cez nohavice.. 😵

miska82
autor
7. mar 2008

Ahojte. Tie sťahujúce nohavičky sú naozaj super. Mám ich odskúšané a stále ich nosím, deň čo deň. Pekne sťahujú boky, zadoček a bruško, len ich treba nosiť hneď po príchode domov z pôrodnice 🙂 No a nato bruško treba mať asi fakt viacej trpezlivosti než sa vráti do aspoň ako takého stavu pred otehotnením 😅 Škoda, že príroda to nezariadila tak, že ako sa rýchlo vie koža natiahnúť, tak aj stiahnúť 😢

sisstin
14. mar 2008

miska: já jsem na tom stejně jako ty...před těhu 49..před porodem 66..ted mám asi tak 52, začla jsem chodit cvičit..jsem štíhlá..ale to pitomý břicho furt visí..respektive kůže 🙄 🙄 🙄 ale pozoruju jakési zlepšení..ale jde to fááááákt pomalu 😒 ještě používám od Garnier ten rol-on pro ploché bříško, pak poctivě mažu zpevnujícíma krémama a teda snažim se cvičit 😔

sue
14. mar 2008

Miska, ale možno to tak funguje - naťahovalo sa 9 mesiacov a sťahovať by sa malo rovnako dlho 😉

pomfrita
21. mar 2008

tak já jsem přibrala 25 kg 😝 (před těhu 55kg a před porodem 80kg) - začla jsem cvičit trochu už v šestinedělí, nyní cvičím trochu každé ráno (asi 10minut) + chodím 2x týdně na pilates a nyní mám 57,5kg 😉 , ale to břicho je, pravda, trochu vyhřezlý 😠 ... občas na noc nosím stahovací korzet nebo pás, myslím, že to docela pomáhá, ale asi bych ho musela nosit pravidelně. Bohužel mám takový pocit, že bříško už nikdy nebude takové jako před těhu 😖 - cvičením se mi sice zpevňuje, ale spíš po stranách a v místě dělohy je furt volnější (prostě se mi ta děloha rýsuje zvenku 😅 )

katia7
28. mar 2008

no ja som mala pred tehu 60, pred porodom 70 a teraz 52, maly ma 8 mesiacov tri krat do tyzdna chodim na tae-bo ale to brusisko je stale ovisnute ☹ vyzeram jak zachodovy pavucik chuda jak slamka ale brucho musi byt 😖

biba12
28. mar 2008

Ja chodim na Pilates, brucho sa mi pomaly spevnuje. Koza taka vlnkovata ked lezim este stale je. Aj ked je to lepsie ako to bolo. Ale cvicim len 3 mesiace, tak to snad do leta polavi. Som si dnes citala, ze trva 9 mesiacov donosit dieta a rovnako dlho dostat sa do formy. Tak dufam. Ale to brusko ma fakt neskutocne vytaca. Inak mam povodnu vahu, aku som mala pre porodom.

kisska
30. mar 2008

lienocka a babule - poradte, kde zozeniem take stahujuce nohavicky, alebo aj stahujuci pas na brucho. Viete mi aj poradit kedy mozem zacat cvicit po cisaraku?
Inak na Pilates sa tesim - pri nom som prvy krat zazila, ze clovek lezi na zemi a leje z neho jak z konvy 😀 ale dnes by ma bol zabil 😀 😀 😀

sweetm
7. apr 2008

kisska: predavaju v lekarnach a zdrav. potrebach http://cz.hartmann.info/CZ/78668.htm

ivetah
7. apr 2008
dididi30
7. apr 2008

joj babule ja som sa dala do poriadku po 2 rokoch, najma to brusko, to bolo hrozne aj ked kazdi vravel,ze je ploche mne sa zdalo ovisnute 😒

kattyn
14. apr 2008

tak já přibrala u prvního 25kg ... v 10 měsících věku malého, nebylo poznat,že sem byla kdy těhotná, svalnaté břicho, cvičila sem doma a chodila občas do posilky.. hodně lidí mi mohlo závidět ...
teĎ jsem 3,5 měsíc po porodu druhého,přibrala jsem zase 25kg a už to tak jednoducho nejde, navíc kojím, u prvního jsem nekjila,jen 3 týdny...
a cvičím každé ráno ,pak se namažu krémem od LoREALU na celulitidu ...
ale zatím mám dole jen 15 kg,jde to pomale,ale nechci zase přijít o mličko ...

kattyn
14. apr 2008

ještě jsem chtěla říct,že mému břichu říkám klokaní kapsa😀 ono to tak vypadá, nepopraskalo mi ani u jednoho,ale je jak pytel vytáhlé teĎ po druhém těhu

jana87
15. apr 2008

Ahojte baby, mna sice este len porod caka, takze zatial sa koza pekne natahuje 🙂 . Ale viem, ze na brusko krasne pomahaju pilatesove cviky. Asi pred 6 rokmi sa mi podarilo zhodit 21 kil (uz ma nebavilo chodit po svete ako bublina 😀 ), takze mi koza ostala ovisnuta. Pred tehotenstvom som pravidelne chodila na aerobik, kde nam cvicitelka zaradovala pilatesove cviky a tie mi zacali uzasne pomahat. Takze som rozhodnuta, ze po porode by som zacala s pilatesovimi cviceniami.

jana87
15. apr 2008

A chce to hlavne trpezlivost, lebo nie kazda z nas je ta stastna, co zhodi za par mesiacov vsetky nabrate kilecka 😢 .

lalupa
15. apr 2008

vyborne stahujuce nohavicky ma clematis, dokonca dva druhy, ja mam tie silnejsie,stali 245 sk a neviem si ich vynachvalit, aj ked si ich treba pred tym vyskusat...

debra
15. apr 2008

jana87 a nemáš nejake dvd pilatesa??prosíííím potrebujem,aby mi to niekto napalil...zaplatim... 😉 ja už daaavno po porode,no bruxo mám hroznééé 😝

jana87
15. apr 2008

bohuzial nemam ziadne dvd, radsej cvicim v kolektive, takze ma to taha viac do fitka.

debra
15. apr 2008

ja radšj doma,hoci xodím na cvičko na rekondičnýx stolox...ale neviem,či je to ono... 😒 ok tak skúsim tie dvd niekde zohnať

ivetah
18. apr 2008

ja som sa sice vratila na povodnu vahu velmi rychlo, dva tyzdne po porode, ale brusko som mala strasne velke (ved dcerka mala 4150g 😉 ), takze vyzera dost zle. citala som tu, ze pilates pomaha, tak som hladala a nasla som http://www.sme.sk/pilates/. uz osm objednala, takkze ked pride zacinam pomalicky cvicit 😉
chcem sa este opytat, kolko hodin denne zvyknete nosit tie stahovacie nohavicky?

magda22
20. máj 2008

neviete mi niekto poradit, ci ma vyznam zacat nocit stahovacie gatky teraz, 8 mesiacov po porode?

bzucinka2
20. máj 2008

ivetah a ktoreho pilatesa si si kupila?