Ovisnuté bruško po pôrode. Ako sa ho zbaviť?

miska82
6. mar 2008

Ahojky. Som 3,5 mesiaca po pôrode a stále mám ovisnutú kožu na bruchu . Pred tehotenstvom som vážila 48 a pred pôrodom 63. Po pôrode mi išli kilá okamžite dole a ostala som na váhe 52 kg. Váha mi vôbec nevadí, iba fakt, že aj napriek aktívnemu fitnesu, ktorému som sa venovala 3 roky pred otehotnením, mi ostala trocha mľandravá koža ☹ Domov som si kúpila orbitrac, aktívne cvičím na fitlopte, celý deň nosím sťahovacie nohavičky, ale nejako nevidím výsledok, že by sa bruško spevňovalo. Chcela by som sa opýtať, či mi viete poradiť ako nato, aby tá koža bola opäť spevnená
😉 Prajem krásny slnečný deň 😎

ustarana
20. jan 2013

@zuzka_w ahoj, nemáš náhodou nejaký odkaz na stiahnutie kalanetikových cvikov? Veľmi skoro ich budem potrebovať. Ďakujem

skripova
22. jan 2013

na nadmernu kozu vam nepomoze nic ani cvicenie bola som na konzultacii a plastika nadmerna koza sa ziadnym cvicenim nestiahne tak koncom februara som objednana na plastiku brucha

skripova
22. jan 2013

@tanaalexdenis kolko? ja idem do BB 1820 eur

skripova
22. jan 2013

@cikyta ja mam 50 KG a mam nadmernu kožu na bruchu a prasknutu brusnu stenu na toto ti ziadny cvik nepomoze ja makam na sebe vela rokov ked sa ti stane toto len plastika ti pomoze takze zeny ktrore su po porode a su bruchate a nemaju iny problem tak brucho zhodia ktore maju prasknu brusnu stenu tie jedine len plastiku
@cikyta

skripova
22. jan 2013

@miska82 ak sa ti to nedari tak chod ku doktorovy ten posudi ci nemas prasknutu brusnu stenu lebo ak ano treba urobit len platiku mne sa to urobilo pri prvej dcerke tam som pribrala vela z 48 na 95 😀 vsetko som schudla len koza ostala som sportovo zalozena a 10 rokov makam a nic tak som sa rozhodla isla som ku koznemu a ten ma poslal rovno ku plastikovy a ten na operaciu na ABDOMINOPLASTIKU

tanaalexdenis
22. jan 2013

@skripova ahoj.Bola som u lekarky pred tyzdnom a teraz stoji abdomino 350 eur ked dobre pametam,je to v Presove.Tebe by sa oplatilo prist aj tu stale by ta to vyslo lacnejsie ako v BB>Takze ty uz ides druhy krat na abdomino?No ja som mala 50 kg pred prvym tehu a teram mam 75kg ☹ ☹ ☹ 😠 😠 😠 chcela by som dat dole 20kg,ale neviem ci sa mi to podari.

skripova
22. jan 2013

@tanaalexdenis nie idem prvy krat uz mam 3 deti tak uz by aj stacilo 😀 no ja mam vahu dobru len ta koza je otrasna tak sa uz tesim ale mam aj taky zvlasny pocit malicky ma len 15 mesiacov bude dva dni s muzom dufam ze sa mi nic nestane ja som vela o tom citala no su tam zeny ktore aj zomreli ja viem ze to mozem pri hociakej operacii ale aj tak mi je tak cudne ....neviem preco je to u vas take lacne pozerala som vsetky plastiky na slovensku a toto bolo este medzi tymi lacnejsimi 😕 😕 ale podari sa ti to dat dole ja teraz po malom som mala dlho vahu velku ked som isla rodit som mala 72 a po porode som mala 67 a to az do augusta zacala som bicyklovat a vsetko mi padlo do konca oktobra teraz mam 50 kardio cviceniami to zhodis ale aspon 3 krat cez tyzden musis cvicit ja chodim cez zimu do fitka len na bicykel na hodinu uplne na lahkom slapem a od marca do novembra bicyklujem vonku nemusim drzat ziadne diety ked clovek cvici pravidelne nemusi sa obmedzovat no som zvedava ako dopadnem 😖 tam sa hlavne uz neodporuca otehotniet a vela pribrat

jania023
22. jan 2013

@skripova ahoj neurobia fotku ako ti vyzerá bruško??ja sa tiež drvim v posilnovni a stále mám sunky..ostane ti isto jazva po operácii či nie?

skripova
22. jan 2013

@jania023 no a to mam 50 KG

skripova
22. jan 2013

@jania023
@tanaalexdenis kuknite fotky ako by to malo po vyzerat http://www.chirmed.sk/galeria/telo/g/brucho

jania023
22. jan 2013

@skripova ta jazva je hrozna

jania023
22. jan 2013

@skripova jooj moja tak radsej tu jazvu v tvojom pripade..si ma presvecila ze ja este nepotrebujem podla tvojej foty..mam iba velke brucho ale nie ovysnutu kozu..som si vydychla

skripova
22. jan 2013

@jania023 myslis uz po ako to bude vyzerat? videla som to po roku nebolo ju ani vidiet tieto vsetky fotky su 14 dni po operacii horsie to uz nebude dufam ako to je

skripova
22. jan 2013

@jania023 nemam len kožu ale aj potrhanu brusnu stenu aj to mi budu robit dufam ze to bude dobre

tanaalexdenis
23. jan 2013

@skripova no ja som mala ovela vetsie brucho a este mam lebo som pribrala,ale neje to take ako predtym.Sak toto,ze cvicit.Teraz som zacala chodit na trampoliny a uz si idem dat aspon tyzden dva pauzu.Ma bolia pri tom skakani prsia ked mi tak skacu 😖 asi si ich normalne obviazem ci sportova podprsenka alebo normalna furt skacu.A teraz ked ma uz konecne od civcenia prestali boliet nohy tak citim koleno ☹ uz som jak ty co si namyslaju choroby ☹

tanaalexdenis
23. jan 2013

@skripova no u nas to je preto take lacne pretoze to je statna cize je dotovana aj statom.Drzim ti palce nech to dobre dopadne a hod potom foto.Kedy to vlastne ides?Neboj maly to zvladne aj manzel.Zo mna bolil prekvapeny ako som to dobre znasala asi mam vysoky prach bolesti alebo co ja viem co.Mi lekarka vravela,ze druhe zeny by tu uz ochkali,jajkali a ja v pohode akurat tyzden som chodila zhrbena a potom som sa uz mohla vyrovnat.

tanaalexdenis
23. jan 2013

@jania023 jazvu nevidno lebo to robia jak plavkovy rez aj ked je to od boka k boku a jazvy sa daju lejzrom odstranit.

evko1
23. jan 2013

@skripova Chcem ťa len podporiť. Som iba po prvom dieťati a tešíme sa nad druhé,zatiaľ nemám takéto ťažkosti,ale neviem ako dopadnem ja 😉 😲 Nie o tom som ale chcela, ja pracujem v rakúsku na plastike a takéto brušká sme už zopárkrát robili. A chcem ti povedať, že šťastie v očiach tých žien po, sa vyrovnalo minimálne tomu šťastiu, ktoré si cítila, keď si po prvý krát v rukách držala každé zo svojich troch detí. takže hlavu hore a drž sa, bude to super. My sme stále najprv odsali prebytočný tuk a potom robili plastiku aj u žien, čo schudli 100 kg, takže vyzerali oveľa horšie, ako tvoje bruško na fotke. Jasné, že to bude bolestivé, ale to prejde, aj jazva bude časom lepšia a bude skrytá v plavkách. Jazva sa dá lasserom ošetrovať, nestane sa zázrak, ale bude lepšie, len to stojí veľa času a peňazí. Po plastike budeš nosiť taký sťahujúci korzet, čo je asi nepríjemné, ale pomáha to. Tak sa drž!!! Veľa síl a optimizmu a o manžela s deťmi sa neboj, chlapi v krízových sitáciách vedia prežiť, to iba my ich rozmaznávame, preto k tomu nie sú núteníííííí 😝 😀

snu
23. jan 2013

@skripova mhm mam take iste po 2 detoch,, ibaze po druhom cisaraku mam este jazvu od pupka po susuru-uuuplne dole.. takze vies si to predstavit 😠 ja sa snazim cvicit,ale po cisaraku mam zrasty a strasne ma to pri brusakoch boli,, ja neviem preco to mame take sakrede.. 😖

skripova
23. jan 2013

@snu
@evko1
@tanaalexdenis dam potom fotku idem 26 februar dufam ze to bude v poriadku 😉

skripova
23. jan 2013

@tanaalexdenis a tebe to uz robili?

snu
23. jan 2013

@skripova noo potom popises,,ake to bolo a tak,, mne manzel hovori furt,ze k 30tke mi to zaplati 😀

skripova
23. jan 2013

to bud rada 😀

tanaalexdenis
24. jan 2013

@skripova ano ja som bola 2.3.2011 odrezali mi cca 900 gramov.Som spokojna akurat,ze som pribrala cca 5 kg.Chcem ist este na liposukciu na tu sa chystam uz cca 2 roky,ale to az ked schudnem tak urcite pojdem.Bolest vobec nebola taka strasna mna viac bolelo sitie po porode,ale kazdy znasa bolest inak.A ten korzet totiez nieje strasne nosi sa 8 tyzdnov a kedze ides v zime tak to budes mat ako tielko to su take jak body medzi nohami sa to zapina.Ja som to nisila parkrat aj v lete ked boli take horucavy,aby som schudla lebo sa pod tym spotis.Drzim palce vsetko dobre dopadne a uvidis budes velmi spokojna 🙂

tanaalexdenis
24. jan 2013

@snu ja chcem na 30 -tku prsia.Ale nie silikony iba upravu-zdvihnutie-korekciu 🙂 o tom som uz manzela informovala pocas 2 tehotenstav 🙂 🙂 🙂

snu
24. jan 2013

@tanaalexdenis noo inac mne tiez dala ta odsavacka..zeby som si to priratala? 😉 aj ked po druhom cisaraku som povedala,ze uz v zivote pod noz a do narkoz nepojdem..

tanaalexdenis
24. jan 2013

@snu aka odsavacka nechapem 😅

snu
24. jan 2013

@tanaalexdenis to je tak ked pisem v rychlosti a s malym na rukach,, 😀 no ze odsavacka mliecka mi pokazila prska,,zeby som si mala k tej 30tke dopriat asi aj ich opravu 😉

tanaalexdenis
25. jan 2013

@snu aha 🙂