Pôrod v Novej nemocnici v Košiciach

myciak
5. feb 2014

Ahojte, chcela by som poprosiť o radu... o necelé dva mesiace mám termín a budem rodiť v Novej nemocnici.. Chcela som si zazmluvniť Dr. Rošákovú, no povedala mi, že nechodí k pôrodom v noci ani cez víkendy... Mala by som mať plánovanú sekciu, ale bojím sa, že porodím skôr a Dr. Rošáková nebude práve mať službu. Nerada by som to nechala na náhodu keďže som počas tehotenstva bola hospitalizovaná a mne v Novej nemocnici bolo viac doktorov nesympatických - doslova z nich mám strach. Neviem teda či si mám zazmluvniť iného lekára pre prípad, že budem rodiť skôr... Nebude to také neseriózne voči Dr. Rošákovej? Chodím k nej už aj na ultrazvuk...Prípadne mi poraďte nejakého pôrodníka v Novej nemocnici, s ktorým ste boli spokojné a chodí k pôrodo. aj mimi služby... Ďakujem

83lenka83
6. feb 2014

Ahoj, velmi ti v tom neporadim ale urcite by som ti nedoporucovala rodit v novej nemocnici, vsetky referencie ohladom novej nemocnice ktore mam su neuspokojive a teraz k tej lekarke - keby mi povedala, ze ona nechodi k porodom vtedy a vtedy tak by som jej povedala, ze nemusi prist vôbec, toto nieje spravny pristup. Dobre si to rozmysli, porod a narodenie babatka je zážitok na celý život.

jul11
6. feb 2014

@myciak Ahoj, Rosakova ma myslim este mensie deti,tak preto nechodi. Ved ked to ma byt planovane,tak by to malo vyjst. Pri akutnom by asi tak ci tak nestihla prist. Pripadne si v novej pochvaluju Molokaca . Ja som bola v starej,bola som spokojna. Odporucam Dr.Linkescha. ma velmi ukludnujuci pristup a pride piatok,sviatok,vikend.

mapa
6. feb 2014

@myciak Z vlastnej skusenosti a v dobrom Ti radim, nechod rodit do novej nemocnice... Ti nesympaticki doktori tam su pravidlom, nie vynimkou! Rodila som tam 2 x sekciou a viem o com hovorim ☹ Pri oboch sekciach som mala lekarov dohodnutych, ale zial, to by si musela zaplatit vsetkym, aby sa k Tebe spravali aspon trochu ludsky. Saca je v tomto na uplne inej urovni, pretoze je sukromna, si tam klientom a nie otravnym tovarom, "co im tam prisiel rodit " (skusenosti vsetkych znamych, co rodili sekciou v Saci)...

zuzu101
6. feb 2014

@myciak pokiaľ chceš dr.Rošákovú, tak ona väčšinou pôrody vyvoláva počas svojej služby, príp. ti sekciu na svoju službu naplánuje.o to sa báť nemusíš.ja som v novej nemocnici bola maximálne spokojná.

alinka0
6. feb 2014

Ahoj. Ja som obidve detičky rodila v novej nemocnici. Bola som max spokojná. Aj som tam praxovala počas môjho štúdia so skúseností viem, že pacientky si veľmi pochvaľujú Dr. Murína. Je veľmi milý, ľudský. Potom je tam ešte Dr. Beszerményi. Na neho veľa mamičiek v minulosti nadávalo, ale ja ho môžem len a len odporúčať. Je už starší aje skvelý odborník. Naozaj. Ak chceš, aby bolo všetko OK, tak by som išla za ním. Aj keď na 100% ti asi nikto nezaručí, že bude všetko OK. Ak by som si ja mala vybrať, tak určite Beszerményiho. Ja som nemala dohodnutého nikoho, ale rodila som pod jeho dohľadom, lebo ma rodila taká mladá doktorka. A nemôžem sa sťažovať.

renka40
6. feb 2014

ja chcem tiež rodiť v novej nemocnici, nikoho nikde nepoznám (v žiadnej) takže by mi to malo byť asi jedno. Podľa toho čo čítam, tak to je tu pol/pol chvál aj nespokojností.Ja som rozhodnutá ísť rodiť ku komukoľvek, kto bude mať službu. Veď ublížiť mi určite nikto nechce a keď sa má dačo stať, tak sa to môže stať pri ktorom koľvek lekárovi.či? A čo keď porodím pri manželovi v aute, alebo sanitkárovi vo výťahu? 😀 Sa mi zdá, že z toho sa stal biznis. Ku mne sa všade správali pekne 🙂

83lenka83
6. feb 2014

@renka40 no neviem neviem ci je jedno u koho rodis, ak by nastali komplikacie tak je lepsie rodit u profika ktory má skusenosti ako keby si mala mat šťastie na nejakého absolventa, porod nieje odstranenie znamienka a preto by sa k tomu malo pristupovat zodpovedne a nespoliehat sa na to, ze kazdy lekar si ma svoju pracu urobit poriadne, nefunguje to tak.

renka40
6. feb 2014

@83lenka83 ďakujem za upozornenie, ja si to uvedomujem, už som odrodila 3 deti z toho 2 pôrody boli ťažké... takže ja veľmi dobre viem čo ma čaká 🙂 a beriem, že na pôrodnej sále nemá čo robiť ,,školák" a keď už ako písala @alinka0 pod dohľadom skúseného lekára. A také pôrodné babice duly-či ako sa im to nadáva sú určite pripravené na všetko a nosia so sebou prenosnú operačnú sálu 🙂 pri treťom pôrode by bol prišiel o život malý a potom kriesili aj mňa a tu sme. Nehovorím, že to beriem na ľahkú váhu, ale žiadneho strašiaka by som z toho určite nerobila! Alebo, žeby sme boli prvé rodičky na svete 😀 ? Známa (už neboha) rodila pri naj-lekároch a sestrách a zomrela práve pri pôrode im pod rukami a nemohli nič robiť!!! ostali bezmocní. Vlastne robili všetko čo sa len dalo 😢

hlavne treba myslieť pozitívne. toľko zien už odrodilo, toľko pôrodov prebehlo odkedy je ľudstvo a prečo ja jedna by som nemala tiež porodiť. ? A ako spolupracujete vy s lekárom, tak sa správajú aj oni ku vám. Nedehonestovala by som ani jednu nemocnicu, robia tam ľudia ako všade inde, ktorí majú svoje starosti, súkromie, život... a žeby sa na mňa usmieval personál nasilu?! Žeby naozaj už všetko bolo len o peniazoch?! Potom česť a chvála tým, ktorí to robia z ľudského hľadiska a nech dostanú a pocítia odmenu v súkromnom živote...

miaria1
6. feb 2014

@mapa rodila som v Novej nemocnici predcasne v 35 tt sekciou, nemala som nic dohodnute a boli skveli, pracu si aj napriek tomu odviedli super a to som rodila v noci o tretej.

cica869
6. feb 2014

ja som v ke nerodila ale na Murina som pocula pochvalu a k Linkeshovi som kedysi davnejsie chodila ako pacientka

evittah
6. feb 2014

Porodnica v Saci je dobra len vtedy, ak nenastanu ziadne komplikacie. Tvrdim to z vlastnej skusenosti, aj skusenosti znamych, ktore maju aj vdaka odbornikom tejto porodnice postihnute deticky. Na pristup lekarov sa stazovat nemozem - to je pravda, ale na ich neodbornost, zatlkanie a nepravdive informacie ano. Takze... Saca urcite nie, nikdy viac.
@myciak, ak ides rodit planovanou sekciou a chces mat pri porode Rosakovu, nevidim v tom problem. Predsa ti naplanuje sekciu na den, ked bude mat sluzbu. A sekcia sa planuje skor, ako je termin porodu, takze v tom naozaj nevidim problem.

loopyloo
6. feb 2014

@myciak Ja som rodila v Novej nemocnici a priamo u Dr. Rosakovej. Mala som planovanu sekciu. Dohodli sme si termin sekcie na den, ked dr. mala sluzbu, ale ked som k nej prisla na posledne vysetrenie, tak mi dr, oznamila, ze musim ostat uz tam a sekciu urobila 2 dni skor. O zazmluvneni mi tiez povedala presne to, co tebe, ale uplne ju chapem. Dievcata tu pisali, ze ma male deti, o tom neviem, ale viem, ze vtedy robila skoro kazdy 2. den 24hod. sluzby, tak je pochopitelne, ze nepride vo svojom volnom case, ktoreho ma aj tak malo. O 2 mesiace idem zasa rodit, zasa planovana sekcia a chystam sa zasa za dr. Rosakovou. Ja nemozem povedat na nu jedine zle slovo. Bola mila, ustretova, hoci je riadne vytazena. Nezaplatila som jej nic a dostala som velmi dobru starostlivost. Vzdy ked mala sluzbu, prisla ma pozriet. Takze ak mas planovanu sekciu, neboj sa, da sa s nou dohodnut. 🙂 Drzim palce a mozno sa v nemocnici aj stretneme 🙂

mapa
7. feb 2014

@miaria1 mozno preto, ze si rodila o 1 v noci... moje deti si dovolili vypytat sa na svet skor, ako bola naplanovana sekcia a bolo to pocas rusneho dna... tak som si to vyzrala... - vety typu," ona nam sem prisla rodit a uz su tu dalsie 3 a cela zmena pred nami mali len 1 porod"... absolutne nerespektovanie akychkolvek mojich poziadaviek, zosmiesnovanie pri otazkach a prosbach... ponizovanie... okrikovanie... rozpravanie o mne v strednom rode - ja niesom ziadne TO!!! .... pocas sekcie ohovaracka a vulgarne nadavky na kolegov... no fakt vysoka uroven... este stale mi je zle, ked si na to spomeniem... z nadstandardu ma prisla vyhodit osobne lekarka, lebo maju mamicku s kiahnami a potrebuju ju izolovat, tak si vybrali moju izbu... ak by sa mi to stalo raz, poviem si, mala som proste smolu na ludi... a aj som si to po 1. porode myslela... druhy porod o 2 roky neskor bol este ponizujucejsi, naozaj som sa necitila ako clovek, zena, pre ktoru nastal jeden z najdolezitejsich okamihov v zivote... ale kus dreva, ktory proste musia nejak spratat zo stola... 😝 🙄 totalne vyhoreny a frustrovany personal 😝 ...
myslela som si, ze teda toto je standard... ale pytala som sa znamych, co rodili v saci (ci uz sekciami, alebo spontanne) a toto nezazili ani v najmensom.
takze moj nazor je taky, ze pokial babetko, alebo mamicka nema nejaky vazny problem uz pred narodenim, tak je zbytocne rodit tam 🤐

miaria1
8. feb 2014

Ja som na vyber nemala, pretoze mi predcasne odtiekla plodova voda a bolo vysoko pravdepodobne, ze babo nebude mat zrele pluca, co sa po porode aj potvrdilo, takze som ju videla az na druhy den po porode, pretoze hned ju brali na novorodenecku JIS-ku, napajali ju na umelu plucnu ventilaciu a davali do umeleho spanku.
Personal sa tam nasiel dost roznorody, ale ja mam akosi v povahe to, ze sa snazim vo vsetkom najst aj cosi pozitivne. Prezili sme to, aj ked som tam stravila dva tyzdne, z gynekologie ma chceli poslat domov uz na piaty den, ale podarilo sa mi ich uprosit este na dva dni, pretoze az vtedy sa premna uvolnnilo miesto na izbe matiek.Domov som nechcela ist, pretoze tak by som nemohla odsavat take mnozstvo mliecka ake dcerka potrebovala a nechcela som, aby bola na umelom mlieku. Vdaka jednej rehabilitacnej sestre, ktora sa nas mamiciek ujala a radila nam pri kojeni, sme sa viacere pokusali deti prikladat na nedonoseneckom na prsnikk aj napriek vyslovnemu nesuhlasu primarky. S tou mala sice takmer kazda mamicka problem, casom sme sa dozvedeli, ze ma rodinne problemy a preto si to vsetko ventilovala na nas a svojom personale.Nemala by, no ale kazdy sme uz volajaky.
Aj napriek mnohym nedostatkom pri dalsom porode urcite pojdem opat do tejto nemocnice, pretoze su tam skveli odbornici. A to, ze sme ludia vselijaki 🙂...tak to takych najdes vsade. A mam radsej, ak sa niekto sprava spontanne aj ked je niekedy nahnevany, neprijemny a podobne a nemam rada strojenu milotu.

lillynka123
8. feb 2014

Ahojte, prosim viete mi poradit kde mam ist v novej nemocnici na CTG vysetrenie (na pasy)? Lekar mi povedal, ze na druhom poschodi, boli ste tam uz?

reni1512
8. feb 2014

@lillynka123 ahoj, prides hore na 2.poschodie kde je centralny prijem gynekologie, sestricke das papiere, ona ta potom posle vedla do miestnosti na monitor 🙂 Chod ak ti mozem poradit vchodom zboku kde je Centralny prijem vojdes zbadas recepciu ale ty pojdes hned dolava po schodoch hore.

lillynka123
8. feb 2014

Dakujem velmi pekne za odpoved. Este sa chcem opytat, treba sa tam objednat alebo ma zoberu hned?

reni1512
8. feb 2014

@myciak ja ti jednoznacne odporucam primara Mikolaja...operoval ma a aj sekciu mi robil, nie je sikovnejsi od neho...🙂

reni1512
8. feb 2014

@lillynka123 noo ja som chodila hore k primarovi na usg cize mna tam rovno poslal, zavolal a objednali ma na cas, aj stale ked som prisla nanovo tak ma objednali na urcity cas, ale bud tam skus zavolat ze ides prvy krat, kedy mas prist, alebo chod osobne, len ked pojdes osobne, aby ta len neobjednali a neposlali domov 🙂 ... Nie je zaco 🙂

lillynka123
8. feb 2014

@reni1512 myslis na porod? Ja sa chystam zazmluvnit si Boszormenyiho, je sice svojsky, ale tak ze je tiez velmi dobry odbornik. Chodim k nemu asi od polovice tehotenstva. Ale moc nim nadsena nie som :/

lillynka123
8. feb 2014

@reni1512 Aha, teraz som si vsimla ze predchadzajuca sprava nebola mne urcena :D Som tu nova, tak sa este ucim :D

darka2001
8. feb 2014

Ak si s nou dohodnuta tak by to malo byt o.k .Ja som tam rodila v auguste mala som zazmluvneneho dr.Murina,odporucam,ale cele sa to skomplikovalo tak akutnu sekciu robil sluzbukonajuci dr.Urdzik po telef dohovore s Murinom,ale musim povedat,ze som bola spokojna aj s dr aj s celym personalom,aj ked je pravda,ze vsade sa najdu vynimky.
Ale celkovo na sekcie si najviac chvalia primara Mikolaja🙂 drzim palce🙂

katy2
8. feb 2014

@lillynka123 ja som u neho DOBROVOLNE rodila obe deti a nemenila by som 😝 Je svojsky ale je super.... si a budes v dobrych rukach, to ti garantujem 😉

mapa
8. feb 2014

@miaria1 ano, prave preto, ze s kazdym jednam slusne, uprimne a na urovni, tak ocakavam dostojny pristup aj ku mne... ano, pokial som ja klient, tak ocakavam hoc aj strojenu milotu... do zdravotneho poistenia pracujuci prispievaju sialenymi palkami aj napriek tomu, ze ho vyuzivaju minimalne... zijeme v 21. storoci, vo vyspelej zemi, takze ocakavam profesionalny pristup od ludi, ktori sa staraju o moje zdravie. a pokial tento pristup nemaju, tak nech idu robit veterinu! zial tu na svk je pacient az na poslednom mieste a pristup vacsiny lekarov a sestier je povysenecky... CEST VYNIMKAM! a argument, ze su to odbornici, co zachranuju zivoty je pre mna slaby... lekar / sestra ma byt komplexna osobnnost... co na tom, ze su odbornici, ked pacientovi davaju pocitit, ze je pre nich problemom, zatazou, otravnou ciarkou v papieroch do poistovne?! 😠 😝 🙄 😔

mapa
8. feb 2014

@katy2
@lillynka123 ano, on sa k vam bude spravat normalne a az privelmi starostlivo, pokial mu zaplatite 🙄 ... ak nie, ocakavajte pristup na urovni 4. cenovej skupiny 😝 😖 zazila som ho v oboch situaciach a viem porovnat 😎 😉 a gynekologia je dnes niekde uplne inde, ako v casoch, ked bol on "odbornik" - to mam tiez z velmi dobreho zdroja 😎 😉

katy2
8. feb 2014

@mapa ako mozes takto tvrdit? Ja som bola v 13tt hospitalizovana s krvacanim, ON SA MA UJAL, urobil mi uzv, podporil ma hlavne psychicky, dokonca mi aj fotku vytlacil, aby ma potesil a staral sa o mna pocas celej hospitalizacie. A nedala som mu ani cent...... Na zaklade toho som si ho potom vybrala za porodnika a chodila k nemu cele tehu..... Aj ma odrodil.....

lillynka123
8. feb 2014

@mapa Ked som sa ho teraz pytala na porod, tak mi povedal, ze je potrebna zmluva. Uz aj za tu sa asi plati nie? Tak dufam, ze to mu bude na zaciatok stacit, aby sa ku mne spraval ako tak milo. 😀 Obcas aj na kontrole je mily a vtipny svojim sposobom, ale dufam, ze pri porode bude citlivejsi.

mapa
8. feb 2014

@katy2 na zaklade osobnej velmi zlej skusenosti...

katy2
8. feb 2014

@mapa ale predsa nemozes pausalizovat... ja mam tiez osobne velmi zle skusenosti s tu ospevovanymi lekarmi 😝

mapa
8. feb 2014

@lillynka123 ano, to je tych oficialnych 5000 Skk, neviem kolko je to v eurach 😝

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre