Posledné jedlo o 14:00 - kto sa ku mne pridá?

bebca115
18. aug 2019

Ahoj kočky, od zajtra sa chystám držať miernu zmenu v strave a hľadám si parťáčku. Jesť môžeš hocičo len s tým detailom, že do 14:00. Raňajky by mali byť najskôr o 8:00 . Tých 18 hodin hladu je údajne pre telo veľmi prospešné ( čitala som veľa o tom ) . Tak dámy,ktorá ide do toho so mnou? 🙂

ladyblcha
31. aug 2019

Ja som vcera citala o podobnej diete, jeden den sa je, uplne vraj hocico, cely den a druhy sa posti a takto sa to opakuje.
Inak ja som sportovala, dlho sa venovala stravovaniu, vedela by som pred rokmi vypracovat jedalnicek podla aktivity presne na cloveka, podla prace co robi, ci cvici atd.. ale dnes som si veru nie ista co je spravne a co nie. Tolko teorii vznika, ja osobne na post verim, ale nepraktizujem, bo by som skapala, ale verim, ze su ludia, ktorym to vyhovuje, len si treba vsimat signaly tela a ked telo protestuje alebo dava najavo, ze takto ee, netreba s nim bojovat. Clovek musi mat nastavenu hlavu a telo musi byt spokojne.
Vlado zlatos kedysi o poste mal clanok na blogu a to ma tiez presvedcilo ze aj post ma daco do seba. Ludia stracaju pocit hladu, skratka sa prezierame a telo nema moznost dat vediet, ze je hladne, nestihne ani mozgu vyslat signal, bo vkuse daco zobkame, a strati signal, nakoniec. Tak dnes ani neviem uz co je spravne a co nie. A nie vzdy ani gastro, diabet., endo a hociktory odbornik ma pravdu, lebo oni sa to naucili v skole, pred x rokmi a maloktori si studuje nove veci, venuje sa dalsim studiam, alebo to ma ako hobby. Skratka sa naucili, odrobia si sichtu a konec.

kvetinka75
31. aug 2019

@terka533 drzim palce

petruska1212
1. sep 2019

Ja som to dávnejšie asi 1,5 dozadu držala ,stiahol sa mi žalúdok ,ale mala som problém s vyprázdňovanim nefungovalo to tak ako predtým a síce pár kg zišlo ale bolo to trápenie,žiadna večera s deťmi rodinou a keď som sedela pri nich tak otázky prečo mamka neješ ?bola som viac nervóznejšia a viac som kričala teraz som s tým prestala snažím sa večer jesť len trosku alebo keď mám veľký hlad tak zeleninový šalát alebo polievku Ale doprajem si aj normálne jedlo táto dieta je dobrá čo sa týka chudnutia len treba dávať pozor aby jedlo na obed nebolo príliš kalorické a aby si nemala priveľké porcie a treba počítať s jojo efektom keď prestaneš vráti sa to a možno aj niečo extra .mne to nevyhovovalo. Ale z času na čas robím take že 1-2x do týždňa od 12 tej nič tak skôr pred víkendom alebo dajaka oslava keď viem že bude viac jedla

johaninka
2. sep 2019

To naozaj sme už takí s prepáčením "rozožratý" že je problém vydržať 16 hodín bez jedla? a to v tom je aj spánok? Ach jaj 🙂

petruska1212
2. sep 2019

@johaninka vydrzat sa to da. fakt po case si clovek zvykne, len treba pocitat s jojo efektom, ja som dlho nevydrzala takto sa stravovat, kedze mam rodinu a musim pripravovat veceru.som si ista ze málo ludi vie striktne takto sa stravovat cely zivot.ja sa snazim vecer lahke jedla, ale zas ked robim grilovacku, gulas party alebo mame navstevu, vacsinou v poobednych hodinach tak si dam s nimi. kazdemu vyhovuje nieco ine.ja som prisla na to, vsetko s mierou a cviceie s cinkami robi svoje, kazdy mi hovori ze som kolko schudla a pritom len nejake 2 kila, nic moc, ale telo vyzera inak ked je vyrysovane

zazvorka87
Odpoveď bola odstránená
Zobraz
vedorka
30. dec 2019

Podla mna je to individuálne, treba vyskúšať. Naozaj to môže niekomu vyhovovat a moze pri tom prospievat. Inym nie, zbytocne to rozoberat.
Mam okolo mna ludi, ktori si to pochvaluju. Pre moj rychly metabolizmus a slabu vôľu to nie je 😀 Ale ma to jedno male mínus: proste tym ľuďom pocas tej fazy nejedenia zial citit z ust... Proste hladny zaludok, ak to niekto pozna, ten pach uz dost dobre rozoznam. Treba sa na to pripraviť, nie kazdemu je to príjemné, hlavne ak ma dobre vyvinutý cuch 😉

petruska1212
31. dec 2019

Mne vyhovuje skôr neskoršie raňajky 10-11.00 hod, o 14 tej končiť s jedlom je podľa mna skoro ešte telo potrebuje spaľovať ,energiu do tela dostať myslím ideál je prestať jesť o 17-18 , inak pre rodiny s deťmi kde chodia návštevy konajú sa stretnutia je to dosť veľká záťaž veľkú vydrž treba mat