Príliš som pribrala v tehotenstve. Čo s tým?

perla200
7. apr 2009

ahojte baby,
verím, že nás je viac, čo sme tak moc pribrali, ja osobne som 24tt a mám 20kg navyše...čo s tým? mám držať diétu? akú? čo jesť? čo piť? čo robiť? poradte

mima3
7. apr 2009

ahoj perla, mne sa tiež zdá, že som veľmi veľa pribrala, som v 20tt a mám cca +10kg. a nezdá sa mi, že sa nejako veľmi prejedám. samozrejme, že jem viac ako predtým, ale nie je to obžerstvo 🙂 a aj sa hýbeš? chodíš na prechádzky? veľa papáš?

perla200
autor
7. apr 2009

ano moc papám....ale snažím sa to obmedziť, lebo mi napuchli nohy a dr. mi zakázala jesť slané a piť minerálky.....

mima3
7. apr 2009

a nemáš problémy, nemusíš ležať? lebo ak nie, tak teraz je už krásne a prechádzky by ti určite pomohli - prirodzený pohyb.. no a skúsila by som nahradiť večerné vyjedanie zeleninkovými šalátmi a počas dňa, keď máš na niečo chuť, tak nejaké ovocie... ak skúsiš, daj vedieť, čo ti pomohlo. ja som sa tiež zhrozila pri tých +10, tak som to začala od včera riešiť, začala som cvičiť cvičenia pre tehotné a menej jesť večer, tak uvidíme, či sa ten prírastok váhy spomalí.

perla200
autor
7. apr 2009

nemusím iba kvôli nohám by som mala....ale keby som ležala tak priberiem dalších desať kilov...a to nechcem.....no moja ale ty más 10kg a ja 20kg....a aké cviky si začala cvičiť?

mima3
7. apr 2009

perla, ale ja som o viac ako mesiac menej tehotná, takže ak by to tak pokračovalo ako mi to išlo, tak som na tej úrovni ako ty.. začala som cvičiť na dvd - zorababy - cvičenie pre tehotné. veľmi ma to baví a dobre sa po tom cítim. tak snáď vydržím.. a budem to kombinovať prechádzkami. mne tiež trošku puchnú nohy.

perla200
autor
7. apr 2009

kde to dvd nájdem?????

scandya
7. apr 2009

Ahojte ja som v 35tt a mam uz 27kg mozno uz aj viac, ked som bola v 25tt tiez som mala uz tych 20kg. Je pravda ze mam malo pohybu lebo od 10tt som len doma. Momentalne mam opuchnue kotniky az bolia- katastrofa. Ja dufam ze to uz nepojde tak hore 🙂))

perla200
autor
7. apr 2009

no scandya...ja má opuchnuté hrozne....ale stále pracujem...a to som 13 hodín denne v práci....aj tak priberám

mima3
7. apr 2009

perla - to dvd majú určite v obchodoch, kde predavaju dvd-cka, ale môzes si ho aj cez internet objednat, daj si vyhladat do googlu - DVD Zorababy a určite ti najde rôznych predajcov a máš tam aj popis.. tak skús pozrieť, či ťa to zaujme. a možno sú aj nejaké iné dvd na cvičenie pre tehotné.. ja by som si chcela ešte jedno kúpiť, lebo ma nebude baviť dokola to isté cvičiť. veď potom posuniem ďalej nejakej inej tehulke. a ja tiež chodím do roboty a priberám napriek tomu ☹

perla200
autor
7. apr 2009

no ja sa neprinútim cvičiť tak....ja musím niekde chodiť!!!!🙂

mima3
7. apr 2009

perla 🙂 🙂 🙂

perla200
autor
7. apr 2009

no ale som z toho nestastná, lebo aj prsty mi napuchli a to neni dobré 😠

mima3
7. apr 2009

perla - prsty na rukách, či nohách?

aylin
7. apr 2009

ahojte 🙂 ja som pocas mojho tehotenstva pribrala 36kg . neviem preco,mozno preto,ze mi nikdy pocas tehotenstva nebolo zle a prestala som fajcit ked som sa dozvedela,ze som tehotna. teraz mam 5mesacnu dcerku,zhodila som bez cvicenia alebo diet 20kg....tych zvysnych 16kg sa nebojim,tie tiez urcite pojdu dole.ved teraz budeme chodit viac na prechadzky tak myslim,ze to zhodim.
nebojte sa,prve kg pojdu rychlo dole

tilly
7. apr 2009

perla, keď hovoríš, že si spuchnutá, tak to len zadržiavaš veľa vody, ja som to mala tiež, cca týždeň po pôrode voda odišla, odišlo aj najviac cm, hlavne z nôh...
prsty na rukách som mala tak napuchnuté, že som ich nedokázala ani zohnúť...

diéta v tehu je blbosť, nepomôžeš ani sebe ani dieťatku, teraz je veľa čerstvej zeleninky, za chvilku bude aj ovocie, tak sa skús skôr zamerať na tieto vitamíniky, extrémne cvičenie zas tiež nie je OK, ale ak môžeš, tak si dávaj hlavne dlhé prechádzky a pod...

podľa mňa to máš hlavne tú vodu, to odíde samé 😉 len sa natieraj, aby bola pokožka pružná, strie potom už nezmiznú

perla200
autor
7. apr 2009

na rukách....
aylin...mne nejde ani tak o tie kilá, ale o moje zdravie!!!! o tom to je....
ani nechcem diétu, ale niečo čo mi pomôže zmierniť tie kilá.....

no strie ma zatial netrápia a ani nebudú dúfam🙂

zemegula8
7. apr 2009

Ahojte,
ja momentalne koncim 32tt a zatial som pribrala 9kg. Vobec mi nebyvalo zle a musim povedat, ze sa v jedle ani trosku neobmedzujem (jem mozno viac ako moj manzel). Neviem presne od coho to zavisi, ale mam pocit ze je to dost psychickeho povodu. Cim viac myslite na to, ze sa vase brusko zvacsuje a cim viac sa cela sledujete, tym je to pozitivnejsie. Asi ked to zena berie sportovo a nekontroluje sa, vtedy sa to viac nabaluje 😒

perla200
autor
7. apr 2009

zemegula tzm. že ked som pribrala 20kg tak som pozitívne naladená či ako???? lebo je to že vraj dedičné a so psychikou to asi nemá moc spoločné

mima3
7. apr 2009

perla - ja si tiež myslím, že je to v génoch..

erikak
7. apr 2009

ahojte dievcata,ja som pri prvom tehu pribrala 22 kg a v porodnici nechala 12 kg,teda v podstate som ich vycikala.Neskor som dala dole este 4 kg a dost.6 mi pekne zostalo nalepenych.Teraz som zatial pribrala 7 som v 27tt.Tiez si myslim,ze je to z casti dedicne,moja mama aj segra pribrali viac ako 20 kil.Nikdy som necvicila,lebo som hnila,ale aspon beham za drobcom,az mam pocit,ze je to taky osobny trener,co ma nenecha 3 minuty sediet.Po porode mi velmi pomohla dieta podla krvnych skupin.Viem,ze je to otrepana fraza,ale podstatne su nase babetka v brusku,kilecka pojdu dole

zemegula8
7. apr 2009

Praveze opacne, ja som otehotnela 5 tyzdnov pred svadbou. Bala som sa, ci sa zmestim do siat (vybrala som si velmi uzky model, ktory mi boli len tak-tak) a zmestila som sa. Potom ma na zaciatku 5 mesiaca cakal ples, tiez som si chcela obliect jedny saty, ktore som mala naplanovane a zmestila som sa do nich ... po plese som zacala priberat a uz som sa nekontrolovala. Cim viac som teda na to myslela, tym viac to pomahalo. Ale aj som pravidelne cvicila na fit-lopte.

Tiez som sa bala, ze priberiem ako moja mamina. Ta v tehotenstve pribrala 25kg a ma ich dodnes ... ale ja som zahadne nesla v jej slapajach 😔

danka5
8. apr 2009

Priberanie v tehotenstve sa ťažko ovplyvňuje. Hormóny robia svoje.
V posledných mesiacoch hlavne pri vysokom krvnom tlaku a gestóze sa ťažko dá zabrániť priberaniu.
Verím tomu, že len pozitívne myslenie nestačí.
Cvičenie je počas tehotenstva super, ale nie každému to zdravotný stav dovolí a rozhodne nie je cieľom pri ňom schudnúť, ale o udržanie kondície. Obmedzovanie stravy tiež nie je na mieste. Ťažko sa dodržiavajú rady - jedz to alebo ono, keď sú chute úplne iné. Mne napríklad vôbec nechutia sladkosti, čo je moje šťastie. Keď si predstavím, že by boli vhodnou potravinou v tehu a niekto by ma nútil zjesť napr. celú Horalku - tak neviem. Niekto sa tak možno cíti, keď vidí zeleninu. Mne strašne chutia štipľavé jedlá - taká Čína plná zeleniny + chilli ! A štipľavé by sa tiež nemalo - ale neodolám!
V posledných mesiacoch hlavne pri vysokom krvnom tlaku a gestóze sa ťažko dá zabrániť priberaniu. Priberanie je skôr varovný znak toho, aby ste si dali pozor, či sa nedeje niečo zle. Moja sestra takto na konci tehu nabrala až 35kg, a pri gestóze takmer umrela /zlyhávanie pečene, obličiek/. Cisársky rez jej spravili na poslednú chvíľu/
Inak kíl navyše sa zbavila relatívne rýchlo - šlo to samo.

erikak
8. apr 2009

danke5:som zvedava,ci to nebude chlapcek,ked ti chuti stiplave 😉 ,ako babky tvrdia.Inak mne celkom pomahalo nejest vecer po 18-tej.Do 20tt som nepribrala ani kg,a teraz za 7 tt 7 kg.Ak to takto pojde dalej 😖 ,mam pred sebou este 13 tt cize 13 kg. 😝

diddi
9. apr 2009

velke a rychle priberanie a navyse opuchy su signalom preemlampsie...treba sledovat tlak a moc....je to vazne ochorenie,mam tu cest 😠 ....musela som rodit v 35tt,na vahe som bola +33kg....poslednych 8kg v nemocnici

perla200
autor
19. máj 2009

a neviete nejaké recepty čo jesť a čo nie?

lucymk
9. apr 2013

ahojte.pripajam sa aj ja. neviem cim to je ,ale pri prvom tehu som cvicila do 7mesiaca na steperi kazdy den po 35-45minut .spociatku mi byvalo stale zle ,ale aj tak som pribrala na 22kil.kazdy namna pozeral aka som pribrata.neviem si predstavit kolko by som mala hore keby nebol ten pohyb pocas celeho tehu.v pôrodnici som nechala -10kil.potom mi do sestonedele poslo este dole -2kila.s ostatnymi +10som sa pasovala dalsich 1.a pol roka a stale na tom istom.nato som znova otehotnela,ale o babo som prisla v 8t.po tej strate v depresijach preco prave ja som zisla trosku s vahou dole.teraz som znova tehotna.nevolnosti ziadne nemam,ale do 14tt som nemohla nic robyt,len lezat. od 14tt uz mohol byt aj niejaky pohyb len doma.dalej to pokracovalo do 19tt a pribrala som 4,5kg co som sa cudovala ,ze ked nemam ziadni pohym tak mi to pôjde rapidne hore.od 19tt sa mi uz polepsilo tak uz chodim na prechadzky a ked som bola teraz v pondelok v poradnit,tak som sa zhrozila ,ze som za posledne 4tyzdne pribrala dalsich +4,5kg.neviem ako sa to mohlo stat ,lebo aj ked bola velka noc, tak som sa bohvie jako neprejedala a pohyb uz mam.uvidim ako to pojde dalej,ale aj ked sa mi to rozbehne tak ako za posledny mesiac tak co uz narobym hlavne ze babo je uz poriatku a z nadbytocnymi kilami sa potom popasujem