Recepty pre choré detičky

bejby29
25. apr 2010

Chcela by som zalozit tuto temu pre mamicky, ktorym by sa zisli receptiky pre chore deticky. Pre inspiraciu 😉

bejby29
autor
25. apr 2010

Prosim poradte nejaky dobry recept ked ma dieta teplotu pri angine. Dakujem 😉

latvia
25. apr 2010

mne hovoril moj kamos z indie, ze oni davaju na vsetky zapaly kuraci vyvar 😉 ak mas na mysli nejake jedlo....je to tekutina, takze pri teplote pomoze, lne by som ju dala vlaznu, nie teplu....a cokolvek co neposkriabe hrdielko pri tej angine....skus nejake kase...podla toho na co ma chut 😉

bejby29
autor
25. apr 2010

😉 Ahoj Latvia, ano, myslela som jedlo. Uz mi dochadza inspiracia tak ked ma niekto nejaky zaujimavy recept, co dava svojmu dietatku pri chorobach, sem s nim..

latvia
25. apr 2010

my sme boli zvyknuti jest nieco lahke....mozes nastruhat jablko s piskotami...lahke, jabko ma vela vitaminu C, malym detom to chuti...alebo len varene masko z polievky s kasou zemiakovou...tiez lahko stravitelne.

bejby29
autor
25. apr 2010

Vidis, zostalo mi masko z polievky tak k nemu spravim kasu, to je dobry napad. Ja som co sa tyka kuchyne uplne nemozna 😀

latvia
25. apr 2010

🙂 jooooj, tak ja rada varim, ked je pre koho 🙂 a mozem ti este poslat recepty pre male babatka, obcas mozno nieco najdes , lahke, stravitelne, suto sice prikrmy ale ako inspiracia celkom postacia....ja by som kludne ficala cely den na mliecnych kasiach pre male deti 😅 strasne mi chutia

bejby29
autor
25. apr 2010

Posli mi prosim, mam este 7-mesacneho syna, zidu sa urcite 😉 Pre mna je varenie utrpenim 😀

latvia
25. apr 2010

hod mi do ip mailovku

bejby29
autor
25. apr 2010

Mozes ich aj sem zopar hodit 😉

latvia
25. apr 2010

je ich hrozne vela, okrem toho som ich preletela len zbezne, poslala mi ich kamoska, nie vsetko je podla mojho gusta a aby sa niektore mamicky nepohorsovali ze dana surovina nieje este vhodna 😝
ale poslem komukolvek na mail ak mi da mail do IP 🙂

bejby29
autor
25. apr 2010

Mne by pomohli aj konkretne recepty, ked niekto ma. Teraz budem tyzden s malou doma, ale uz teraz mi dosla inspiracia, mam recepty na par dni.. 😅

latvia
25. apr 2010

ja ked chcem nieco fajnove uvarit, tak sa spytam jednej super matky-kucharky, vola sa brusinka.pusinka, ta ti vari tak fantasticky, a tusim ma recepty na kazdy den iny 🙂 a tory robi jak profesionalka 🙂 skus sa opytat jej, urco ti da nejaky fajny receptik
bezim, maly je hore

bejby29
autor
25. apr 2010

Ok spytam, dik za tip a recepty.. Zatial papa 😉

latvia
27. apr 2010

toto nieje velmi pre chorych, ale hodim recept, lebo je uuuuuuuuuzasnyyyyyyyyyyyyyy 😀

Milovníčka čokolády Nigella Lawsonová ponúkla na moju obrovskú radosť, radosť veľkej milovníčky čokolády, popri klasickej bielej verzii aj tmavú verziu penového pokušenia. Šesť bielkov vyšľaháte do peny, do ktorej postupne, za stáleho šľahania, pridávate 300 gtoho najjemnejšieho kryštálového cukru, aký zoženiete. Potom prilejete jednu poriadne plnú lyžičku balzamikového octu, prisypete tri polievkové lyžice preosiateho kakaa a prihodíte 50 g kvalitnej horkej čokolády nasekanej nadrobno. Zľahka všetky ingredencie premiešavajte, až pokým vám nevznikne rovnomerne zafarbená hnedá hromada krémového snehu. Na plech si položíte papier na pečenie a po lyžiciach naň do kruhového tvaru prenesiete pripravené bezé. Vložíte tortu do rúry predhriatej na 180°C a vzápätí znížite teplotu na 150°C. Pečiete asi hodinu a 15 minút. Výsledok bude mať nápadnú podobnosť s nepodarkom. Torta bude nepravidelná, hrboľatá a popraskaná, možno aj nie príliš vysoká, zvrchu krehká a chrumkavá, zvnútra zľahka žuvačková. Nenechajte sa odradiť, presne to ste mali dosiahnuť. Po vychladnutí ju nakrájajte a podávajte prikrytú šľahačkou a obsypanú riadnou dávkou malín.